تناسب اندامرژیم های لاغری

برنامه رژیم غذایی برای چربی سوزی و لاغری اندام

برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن یکی از مهمترین اهداف بانوان و آقایان در طول زندگیشونه. اما آیا هر نوع برنامه برای هر فردی مناسب است؟ کاهش وزن استاندارد چقدره تا به ارگان های بدن آسیبی وارد نکند؟ معایب و مزایایبرنامه های کاهش وزن چیست و چه کمکی به لاغر شدن میکند؟ در ادامه این مقاله قصد داریم آگاهی شما رو در این زمینه افزایش دهیم.

برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن چیست؟

برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن چیست؟

برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن نیازمند اصول خاصیه تا بر روی بدن شما تاثیرات لازم رو بذاره. مهمترین مسئله ای که در موردبرنامه رژیم غذایی باید بدونید، پایدار و موثر بودن اون هست. به این معنا که به مدت طولانی موجب لاغری بشه و بر بدن شما تاثیرات مثبت بذاره.

برای نمونه برنامه رژیم غذایی شما باید دارای میوه و سبزیجات باشد و علاوه بر اینکه چند کیلو کم میکند، ویتامین های مورد نیاز بدن رو تامین کند. نه اینکه فقط لاغر کند و موجب شل شدن پوست، کاهش بافت های عضلانی، کمبود ویتامین و… بشه.

در برخی برنامه ها میزان کالری دریافتی رو محدود میکنند و در بعضی دیگر کربوهیدرات رو کاهش میدن. همچنین برنامه رژیم غذایی دیگر وجود داره که در آن هر نوع ماده غذایی وجود داره و هیچ تغذیه ای حذف نمیشه اما میزان اون به حداقل ممکن میرسد.با کلیک بر روی لینک یک نمونه رژیم کتوژنیک دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان رژیم غذایی فرم زیر را پر کنید

رژیم لاغری 216 ، 6 کیلو لاغری در 21 روز!

پس تناسب اندام کاملا به عادات غذایی و نحوه کاهش وزن بستگی داره و اکثر موقع ها توسط پزشک تغذیه با توجه به سیستم بدن شما ارسال میشه. فراموش نکنید که کاهش وزن باید در کنار کاهش کالری، مزایایی برای سلامتی شما داشته باشد و با کاهش بیش از حد تغذیه به بدنتان آسیب نرسد.

رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن شامل چه موادی میشه؟

یک برنامه رژیم غذایی سالم و متعادل معمولاً شامل مواد مغذی ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها، کربوهیدرات از جمله نشاسته و فیبر، چربی های سالم، میوه ها و سبزیجات، لبنیات و نمونه هایی از غذاهای پروتئینی مانند گوشت، تخم مرغ، ماهی، لوبیا، آجیل و حبوباته.

مواد غذایی که به برنامه رژیم غذایی شما آسیب میزند:

– غذاهای بسیار فرآوری شده

– دانه های تصفیه شده

– شکر و نمک اضافه کرد

– گوشت قرمز و فرآوری شده

– الکل

– چربی های ترانس

اینستاگرام های زیبا رو تا الان دنبال نکردی؟ سریع بزن روی عکس زیر رو برو تو صفحش مطمئن باش پشیمون نمیشی.

برنامه رژیم لاغری هفته ای 2 کیلو

برنامه رژیم لاغری هفته ای 2 کیلو

زمانی که میخواهیم عرض یک هفته یک یا دو کیلو کم کنیم، کاهش وزن دلهره آور میشه. زیرا نمیدانیم دستور غذایی که توسط پزشک حرفه ای دریافت کردیم چقدر روی ما تاثیر میگذارد و ما رو به وزن ایده آل میرسونه یا خیر.

اما جای نگرانی نیست، برنامه غذایی و رژیم لاغری برای کاهش وزن وجود داره که بدون هیچ آسیبی به کاهش وزن منجر شده و میتونید در یک هفته وزن کم کنید. در ادامه این مطلب یکی از این دستور غذایی ها رو ارائه میدهیم تا بیشتر با این روش آشنا شوید.

شنبه

صبحانه: یک لیوان اوتمیل به همراه موز خرد شده + یک سیب متوسط

میان وعده: یک عدد نارنگی

ناهار: ساندویچ حمص و سبزیجات

میان وعده: یک عدد موز متوسط

شام: 1 وعده کاسه مرغ فجیتا + 1 لیوان پیمانه برنج قهوه ای

یکشنبه

صبحانه: یک لیوان اوتمیل به همراه موز خرد شده + یک سیب متوسط

میان وعده: 1 اونس پنیر چدار + 1 تخم مرغ آب پز

ناهار: سالاد تاکو یک کاسه متوسط

میان وعده: نارنگی یک عدد

شام: وجی برگر با سس تاهینی-رانچ

دوشنبه

صبحانه: یک لیوان اوتمیل به همراه موز خرد شده + یک سیب متوسط

میان وعده: یک عدد نارنگی

ناهار: سالاد تاکو یک کاسه متوسط

میان وعده: یک موز متوسط

شام: ماهی سالمون با اسفناج

سه شنبه

صبحانه: موسلی با تمشک

میان وعده: نارنگی

ناهار: سالاد تاکو

میان وعده: ½ فنجان تمشک

شام: فیله مرغ به همراه کاهو و خیار + سس بادام زمینی

چهارشنبه

صبحانه: موسلی با تمشک

میان وعده: 1 اونس پنیر چدار + تخم مرغ آبپز

ناهار: یک کاسه متوسط سالاد تاکو

شام: یک بشقاب متوسط راویولی + کنگر فرنگی و زیتون

پنجشنبه

صبحانه: موسیلی با تمشک

میان وعده: یک سیب متوسط

ناهار: ساندویچ حمص و سبزیجات

میان وعده: یک عدد تخم مرغ آبپز

شام: سوپ سیب زمینی شیرین و بادام زمینی + یک تکه نان سبوس دار

جمعه

صبحانه: یک عدد تخم مرغ به روش Egg in a Hole + سالسای آووکادو

ناهار: سوپ سیب زمینی شیرین و بادام زمینی + یک تکه نان سبوس دار

میان وعده: یک فنجان تمشک و یک تکه کوچک شکلات تلخ

شام: پاستا اسفناج و کنگر فرنگی

رژیم های بی شماری برای کاهش وزن وجود دارند که یکی از آنها میتوان به رژیم کرب سایکلینگ هم اشاره کرد بسیار در کاهش وزن و لاغری تاثیر گزاره. 

برنامه رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن

برنامه رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن

برنامه غذایی برای کاهش وزن زمانی برای فرد کار میکند که تعادل در آن رعایت شود. یک برنامه رژیم غذایی متعادل مواد مغذی مورد نیاز رو برای عملکرد صحیح به بدن شما میرساند. در مورد کالری نیز این موضوع صدق میکند. شما بر اساس سن، وزن و شرایط بدنی باید مقداری ثابت و متعادل کالری دریافت کنید.

تعداد کالری موجود در هر مواد غذایی به میزان انرژی ذخیره شده در آن غذا اشاره دارد. بدن شما برای راه رفتن، تفکر، تنفس و سایر کارکردهای مهم از کالری موجود در این مواد غذایی استفاده میکند. به طور متوسط هر فرد برای حفظ وزن ایده آل حدود 2000 کالری نیاز دارد؛ اما میزان این کالری به سن، جنس و میزان فعالیت بدنی نیز بستگی دارد. یکی از برنامه هایی که برای بسیاری از افراد مفیده رژیم لاغری 215 هست که میتونه در لاغری شما تاثیر به سزایی داشته باشه.

عوارض برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن

داشتن برنامه برای کاهش وزن همیشه خوب عمل نمیکند و گاهی منجر به بروز برخی عوارض میشه. به همین دلیله که تاکید داریم از پزشکان و مشاوران تغذیه، برنامه غذایی برای کاهش وزن رو دریافت کنید. ما معمولا “رژیم بد” رو با چربی شکم ارتباط میدهیم، اما موارد جدی تری در زمینه دستور غذایی وجود داره که با کمبودها یا افزایش بیش از حداون هستا به سلامتی خود آسیب میزنیم.

1.افسردگی

حذف مواد غذایی مانند ماهی ها و دانه هایی مانند کتان آسیب های جبران ناپذیری به روان انسان وارد میکند. وقتی تمام تغذیه ایی که دارای امگا 3ه رو حذف کنید، دچار افزایش خلق و خوی افسردگی، نوسانات خلقی و مغزی میشوید.

2.سیستم ایمنی ضعیف

سیستم ایمنی ضعیف با برنامه های غذایی ضعیف ارتباط مستقیمی دارد. بدون تغذیه سالم و کافی، بدن انسان برای پاسخ دادن به عفونت ها یا مبارزه با بیماری کم میآورد. برای داشتن سیستم ایمنی قوی باید پروتئین، روی، ویتامین های A ،D ،C و E که مواد مغذی مهمی هستند رو در برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن قرار دهید.

سعی کنید غذاهای دریایی رو دو تا سه بار در هفته مصرف کنید. علاوه بر این آجیل، اسفناج و گوشت گاو بدون چربی رو در دستور غذایی بگنجانید.

3.ریزش مو

کمبود پروتئین میتواند به ساختار فولیکول مو آسیب زده و به ریزش مو منجر شود. کمبود آهن همچنین میتواند ریزش مو رو بیشتر کند. در نتیجه حتما پروتئین و آهن رو در برنامه غذایی برای کاهش وزن قرار دهید.

4.کاهش سرعت التیام زخم ها

پروتئین ناکافی مانند تخم مرغ، لبنیات، گوشت بدون چربی، آجیل، دانه ها، ماهی، لوبیا و حبوبات و کمبود ویتامین C روند التیام زخم ها رو کندتر میکند. اطمینان حاصل کنید که روزانه ویتامین C رو از طریق میوه گواوا، فلفل دلمه، پرتقال، نارنگی و … دریافت میکنید.

5.پوکی استخوان

پوکی استخوان به دلیل شکنندگی و ضعف شدن استخوان ها رخ میدهد. عوامل خطر مختلفی وجود داره که میتواند باعث پوکی استخوان شود. تعدادی ازاون هستا به دلیل برنامه غذایی مانند حذف یا کاهش کلسیم و دریافت کم ویتامین D و همچنین یک برنامه غذایی مرتبط به این موادها هستند.

6.یبوست مزمن

یبوست یک عارضه جدی محسوب نمیشه، اما بر بسیاری از افراد تأثیر میگذارد و بسیار ناخوشاینده. برخی افراد به صورت خودسرانه برای کاهش وزن فیبر، مایعات، میوه، سبزیجات، غلات و آجیل رو از سیستم غذایی حذف میکنند. همین موضوع به مرور زمان باعث شده یبوست مزمن به سراغاون هستا آید و حال خوشی نداشته باشند. توصیه ما این است، روزانه 25 تا 30 گرم فیبر مصرف کنید تا از هر نوع یبوست و نفخ در امان باشید.

حتما میزان مصرف آب و انواع مایعات رو نیز افزایش دهید. به سوپ هایی بر پایه مایع و میوه و سبزیجات با آب بالا مانند خیار، کاهو، گوجه فرنگی، فلفل سبز، هندوانه، گریپ فروت و طالبی بسنده کنید. به خصوص الان که در فصل تابستان هستیم و مصرف این نوع میوه و سبزیجات فواید زیادی دارند.

7.کم خونی

برای پیشگیری از کم خونی باید غذاهای غنی از آهن نظیر اسفناج، پروتئین بدون چربی، لوبیا، عدس، آلو و توفو رو در یک برنامه متعادل استفاده کنید. اگر مکمل آهن نیاز دارید، از پزشک تغذیه خو بگیرید و در مقدار بی خطر روزانه مصرف کنید. همچنین خوردن غذاهای فست فودی رو حتی از روز چیت حذف کنید و به جای آن میوه، سبزیجات، غلات سبوس دار و پروتئین بدون چربی ناسالم مصرف کنید.

نظرات افراد درباره کاهش وزن سریع

نظرات افراد درباره کاهش وزن سریع

در موضوع برنامه غذایی برای کاهش وزن همیشه کاهش سریع وزن بحث برانگیز بودهه. در همین راستا برخی میگویند هر چه آرام تر وزن کم کنید، میتونید برای سال ها در وزن ایده آل خود بمانید. همچنین مزایای آرام وزن کم کردن اینه که به سلامتی شما کمتر آسیب رسیده و حداقل با موارد بالا مواجه نمیشوید. اما برخی دیگر با این نظر مخالفند و همچنان بر کاهش وزن سریع پافشاری میکنند.

به گفته بسیاری از متخصصان، از دست دادن 1 تا 2 کیلوگرم در هفته یک نرخ سالم در مبحث برنامه غذایی برای کاهش وزنه. از دست دادن بیش از حد وزن و بسیار سریع، میتواند شما رو در معرض بسیاری از مشکلات سلامتی، از جمله کاهش حجم ماهیچه ها، سنگ صفرا و افت متابولیسم قرار دهد.اما چقدر عالی خواهد بود اگر در کنار برنامه رژیم غذایی سالم و متعادل، ورزش و فعالیت روزانه رو انجام دهید تا اندامی صاف و یک دست بسازید.

خلاصه مقاله

در این مقاله در خصوص برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن صحبت کردیم. اکنون صفر تا صد یک برنامه غذایی مفید و سالم رو میدونید.در این مطلب درک کردید:

1.حذف و کاهش برخی غذاها از برنامه غذایی برای کاهش وزن خطرناک و ریسک پذیره.

2.بهتره رژیم غذایی متعادل دریافت کنید و در کنار آن ورزش کنید.

3.بهترین برنامه اونه که هر نوع تغذیه سالم اعم از میوه، سبزیجات، پروتئین، کربوهیدرات و … در آن قرار داره.

4.چگونه افراد بر اساس وزن خود میتوانند کالری دریافت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!

دریافت رژیم
دکمه بازگشت به بالا