تناسب اندامرژیم های لاغری

نمونه رژیم کتوژنیک برای لاغری

برای اثر کردن رژیم کتوژ باید دستورهای غذایی رو درست اجرا کنید. در این صورت میتونید به اهداف مشخص شده برای رژیم کتویی برسید. نمونه رژیم کتوژنیک برای لاغری به کلیه اصول مهم برای حفظ سلامتی شما هم توجه کرده. از این رو امکان کاهش وزن با رعایت این دستورالعمل ها فراهم میشه.

آشنایی با برنامه رژیم کتوژنیک برای لاغری

آشنایی با برنامه رژیم کتوژنیک برای لاغری

تنها یک برنامه غذایی منظم و فوق العاده میتونه شما رو به کاهش وزن دلخواهتون برسونه. به طور کلی از این رژیم برای حفظ سلامتی و کاهش وزن استفاده میشه.

نمونه رژیم کتوژنیک برای لاغری نشون میده که این رژیم دارای چربی بالا و کربوهیدرات پایینه. ضمن اینکه مصرف پروتئین رو هم دنبال میکنه.

کم شدن مصرف کربوهیدرات ها تو این رژیم واقعا مهمه و به خاطر همین به اندازه 50 گرم در طی روز محدود میشه. البته نمونه ای از این نوع رژیم هم بسیار سخت گیرانه تر عمل میکنه و برای مصرف کربوهیدرات هم محدودیت های زیادی داره.

رژیم کتویی چیست

رژیم کتوژنیک چیست

چون رژیم کتو سیستم خاص تری نسبت به بقیه رژیم ها دنبال میکنه.

این رژیم برای اولین بار در ایالات متحده امریکا مورد توجه قرار گرفته. این رژیم از رژیم های پرطرفدار در سراسر آمریکا هستش که البته دایره محبوبیت رژیم غذایی کتو بسیار فراتر از این ایالت گام برداشته و به سایر کشورها و قاره ها از جمله ایران هم نیز رسیده.

هدف رژیم کتو

تو رژیم کتویی هدف رسیدن به وضعیت کتوزه. چون این طوری چربی سوزی و کاهش وزن اتفاق میوفته. برای رسیدن به وضعیت کتوز خوردن کربوهیدرات ها کاهش داده میشه.

برای مصرف کربوهیدرات در این مقاله برای لاغری نظرات متفاوتی مورد بررسی قرار گرفته. بعضیا فکر میکنن که برای رسیدن به حالت کتو باید مصرف کربوهیدرات رو به حدود 20 گرم در روز برسونن. این در حالیه که عده ای با مصرف بالای کربوهیدرات هم میتونن به حالت کتوز برسن. در نمونه رژیم کتو از عناصری همچون تخم مرغ، ماهی، گوشت و … استفاده میشه.

انواع این رژیم را بشناسید

قدم اول: انواع رژیم کتوژنیک برای لاغری

در رژیم استاندارد مصرف چربی بالاست و روند مصرف کربوهیدرات نیز به شدت نزولیه. در واقع این روش بهره مندی از کربوهیدرات رو در 5 تا 10 درصد، استفاده از چربی رو حدود 70 تا 75 درصد و میزان پروتئین رو نیز حدود 20 درصد در نظر میگیره.

اگر چه در این رژیم استاندارد از حد مشخصی برای دریافت چربی استفاده نشده اما میزان پروتئین در روز برابر با 50 تا 60 گرم بوده و این میزان برای کربوهیدرات به حدود 20 تا 50 گرم میرسه.برای رژیم لاغری تا به حال چیکار کردی ؟ کلیک کن و محتواش و ببین.

رژیم MCT

در رژیم غذایی MCT کتو فرض بر مصرف بیشتر تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط قرار میگیره. در واقع این نوع چربی ها در روغن هایی نظیر نارگیل بیشتر پیدا میشن.

جالبه که بدونید این نوع کتو برای درمان صرع هم توصیه میشه. این رژیم شرایط کتوز(افزایش کتون ها) رو همچنان نگه داری میکنه اما تمایل فرد رو هم برای مصرف پروتئین و کربوهیدرات افزایش میده. این نوع چربی ها تولید کتون ( سوختن چربی در کبد ) بیشتری نسبت به دیگر چربی های طبیعی ایجاد میکنن.

نکته مهمه دیگه اینه که به طور کلی چربی های غذایی در نوع تری گلیسیریدهایی با زنجیره بلند هستن اما روغن هایی که برای MCT مورد توجه قرار میگیرن، از نوع زنجیره متوسط هستن. بنابراین این چربی ها کتون زیادی تولید میکنن.

رژیم کتو برای لاغری شکم باید به شکل متعادل پیگیری بشه. چون در غیر این صورت میتونه مشکلات زیادی نظیر اسهال و ناراحتی معده رو به همراه داشته باشه.

برای دریافت مشاوره رایگان رژیم غذایی فرم زیر را پر کنید

وقتی مصرف کربوهیدرات را قطع می کنیم چه می شود ؟

وقتی مصرف کربوهیدرات را قطع می کنیم چه می شود ؟

زمانی که شما خودتون رو از مصرف کربوهیدرات منع میکنین و یا مصرف اون رو به حداقل ممکن میرسونید، عملاً بدن رو از این نوع سوخت و سازها محروم میکنین و در نتیجه بدن برای دریافت این انرژی از مواد جایگزین دیگری استفاده میکنه. از مزایا این رژیم برای لاغری استفاده کردن از مواد جایگزین در بدن هستش.

کتون در واقع همان چربی ذخیره شده هستش که در جریان این سوخت و ساز مورد استفاده قرار میگیره. به همین دلیل این رژیم با از دست رفتن چربی ها همراه میشه. در نهایت فرد در چنین شرایطی به تناسب اندام مطلوب و بی نظیری میرسه.

فواید این رژیم لاغری برای کاهش وزن

رژیم کتوژنیک چیست

علت اهمییت و محبوبیت رژیم کتو و علت دریافت رژیم کتو رایگان چیست ؟ رژیم لاغری کتو برای رسیدن به وزن ایده آل مورد توجه قرار میگیره. این رژیم سابقه طولانی در درمان بسیاری از چاقی های مفرط با علت های گوناگون داشته. به طوری که بیشترین استفاده از این رژیم برای بیماران دیابتی هستش. این رژیم ابتدا نیز در قرن نوزدهم برای کمک به بیماران دیابتی شکل گرفت.

اثر بخشی رژیم لاغری کتو برای کاهش وزن به این شکله که شما با پیگیری این رژیم تغییراتی در وضعیت سوخت و ساز بدن ایجاد میکنین. به شکل طبیعی بدن برای تامین انرژی گلوکز میسوزونه. گلوکز از مصرف کربوهیدرات به دست میاد.

رژیم کتو چقدر موثر است ؟

تا به اینجا اطلاعاتی را درباره این رژیم مشاهده کردین حالا راجع به تاثیر گذاریش باید بگیم شواهد و بررسی نشون میده که بهره مندی از رژیم غذایی کتو یکی از روش های بی بدیل برای کاهش وزن و تناسب اندام هستش. در این رژیم ابتدا گلوکز حفظ شده در کبد مورد مصرف قرار میگیره و در نهایت نوبت به سوختن دیگر چربی های بدن میرسه.

این موضوع در بیماران دیابتی با کاهش قند خون همراه میشه. این کاهش ظرف سه یا چهار روز تاثیر خودش رو نشون میده. زمانی که گلوکز وجود نداشته باشه، کبد کتون مورد نیاز برای سوخت و ساز رو از چربی تامین میکنه.اهمیت شام در رژیم بسیار مهمه 6 دستور شام کتوژنیک سالم و ساده رو در این مقاله برای شما برشمردیم.

وجود چنین سیکلی، اهمیت این رژیم رو مشخص میکنه.

حالا بهتره که بدونید کتوز چیست؟ کتوز به وضعیتی گفنه میشه که کتون ها (چربی ها) در خون اجتماع دارن. این موضوع نشان میدهد که کتو کارش رو به درستی انجام داده.

میزان کتون نباید از حد استاندارد و نرمال در خون افزایش پیدا کنه، چون در این صورت وضعیت کتواسیدوز در خون ایجاد میشه.

عناصر مهم در نمونه رژیم

عناصر مهم در رژیم کتویی

تخم مرغ: این خوراک باید در نمونه طبیعی و سالم تهیه شه.

ماهی: ماهی چرب در نمونه رژیم کتو مهمه. ماهی خال خالی، شاه ماهی و ماهی آزاد از گزینه های مناسب برای رژیم کتو هستن.

رژیم لاغری 216 ، 6 کیلو لاغری در 21 روز!

لیست میان وعده های کتویی

لیست میان وعده های کتویی

میان وعده ها هم میتونن نقش مهمی در این رژیم داشته باشن. ضمن اینکه گاهی جلوی شما رو از خوردن غذای اصلی میگیرن.

1. آجیل

آجیل یکی از میان وعده های سالم به همراه بسیاری از مواد مغذی و مواد معدنی هستش. البته بهتر است از خوردن بادام زمینی و آجیل هایی که روغن های غیر اشباع دارن، بیخیال بشین.

2. تخم کتان و چیا

یکی از خوردنی هایی هستن که دارای اسید چرب امگا 3 هستن و به همین خاطر میتونن به اشکال گوناگون مورد مصرف قرار بگیرن.

3. کره مغز گردو

از میان وعده های عالی برای رژیم هستش. شما میتونید یک قاشق غذاخوری از این میان وعده رو با یک اسموتی کم کربوهیدرات و یا به تنهایی میل کنین.

4. شکلات استویا

پس جذابیت های این رژیم چیست ؟ میزان کاکائو این شکلات باید برابر با 80 درصد یا بیشتر باشه. در این وضعیت احتمال اضافه شدن کربوهیدرات به صفر میرسه. این شکلات حاوی شیرین کننده های طبیعی هستش.

5. آووکادو

یکی از میان وعده های فوق العاده خوشمزه در رژیم لاغری کتو هستش. بهتره این میوه رو به همراه نمک دریایی و روغن زیتون نوش جان کنین. همچنین میتونید اون رو در روغن با کمی فلفل و نمک آماده کنین.

6. آجیل ماکادامیا

این آجیل یک آجیل تشریفاتی و فوق العاده هستش که از چربی های سالم متشکل شده. از این آجیل به عنوان آجیل هاوایی نیز یاد میشه. یکی از موثرترین و مفیدترین میان وعده ها در این رژیم هستش.

7. روغن زیتون

از این روغن هم برای ساخت میان وعده ها کمک بگیرین. مراقب باشین که این روغن، اصل و خالص باشه و از روغن های دیگری در آن استفاده نشده باشه. رعابت این نکته در طول این رژیم بسیار ضروریه.

8. گوجه فرنگی

برای تهیه یک سالاد از گوجه فرنگی کمک بگیرین اما در مصرف گوجه فرنگی زیاده روی نکنین. چون سبب تجمع کربوهیدرات میشه. به طور خلاصه، این رژیم دشمنه کربوهیدرات هستش. مصرفه اون خیلی کنترل شده هست.

9. ژله بدون قند

اگه تمایل دارین از میان وعده هایی همچون ژله بهره مند بشین، پیشنهاد میکنم به دنبال نمونه های بدون قند اونا باشین. چون تنها در این صورت میتونین از این نوع ژله بهره مند بشین.

غذاهای مجاز دراین رژیم

غذاهای مجاز در رژیم کتو

این غذاها رو میتونین در برنامه اصلی غذایی رژیم کتوژنیک برای لاغری شکمتون وارد کنین.

گوشت

همون طور که میدونین گوشت ها کربوهیدرات بسیار کمی داره. بنابراین گزینه خوبی برای رژیم لاغری هستش. البته توجه داشته باشین که گوشت ها پروتئین زیادی به همراه دارن. بنابراین بهتره که از مصرف همیشگی اون ها در کتو خودداری کنین. در واقع این خوراک باید گاهی در رژیم مورد استفاده قرار بگیره.

سبزیجات

سبزیجات بهترین مواد در رژیم غذایی کتو هستن. بروکلی، کلم، کدو سبز ، گل کلم و آووکادو گزینه بسیار خوبی برای قرارگیری در برنامه کتو هستن. در این رژیم سبزی ها در کره یا روغن سرخ میشن و سالادها با اضافه کردن روغن خورده میشن.

سبزیجات به دلیل فیبر بالا قبل از وعده اصلی غذا در این رژیم مصرف میشن. در واقع در این رژیم استفاده از سبزیجات برای کاهش اشتهاء مورد توجه قرار میگیره. یعنی این مواد فیبردار میخوان جایگزین سیب زمینی، برنج، مواد نشاسته دار و… باشن.

تخم مرغ

از جمله مواد غذایی که میتونه در برنامه غذایی کتو وجود داشته باشه.این خوراک میتونه به صورت گوناگون مورد استفاده شما عزیزان واقع بشه.

ماهی

غذاهای دریایی و ماهی ها از جمله عناصر مهم در برنامه غذایی کتو هستن. ماهی های پرچرب همچون قزل آلا گزینه خوبی برای قرارگیری در برنامه غذایی رژیم کتوژنیک هستن.

چربی ها

توجه داشته باشین که در چنین شرایطی چربی ها بخش مهمی از عناصر این رژیم هستن. چربی ها با خوردن گوشت، تخم مرغ، ماهی و… نصیب بدن میشن اما برای افزایش مصرف چربی های مفید پیشنهاد میکنیم روغن نارگیل، کره، روغن زیتون و… رو در برنامه غذایی خود وارد کنین.

اگه نمیتونید این روغن رو خالی بخورید، بهتره ازش در سالاد استفاده کنین و اونا رو با سبزیجات میل کنین.

یک سری غذاهای مجاز و غیر مجاز در رژیم کتوژنیک وجود دارد که باید در هنگام رژیم رعایت بشه برای مشاهده کامل این غذاها میتونید لینک مقاله غذاهای مجاز و غیر مجاز در رژیم کتوژنیک رو لمس کنید و اطلاعاتتون و کامل کنید.

غذاهایی که گاهی می توانیم بخوریم

غذاهایی که گاهی می توانیم بخوریم

مصرف همیشگی این خوراک در رژیم غذایی کتو سبب تجمع کربوهیدرات میشن. ضمن اینکه از این نوع خوراک به دلیل مواد معدنی باارزش نمیشه صرف نظر کرد.

قهوه بدون قند

این قهوه میتونه گاهی با مقدار کمی چربی خورده بشه. اگر چربی قهوه به مقدار کافی باشه مشکلی در این رژیم ایجاد نمیکنه.

بادام و گردو

از این نوع آجیل گاهی باید در رژیم کتو بهره مند بشید. این نوع آجیل چربی غیر اشباع داره و چربی هاش از نوع سالم هستن.

گوجه فرنگی

این خوراک رو نیز گاهی در دستور کار خودتون قرار بدید اما از مصرف همیشگی اون تو رژیم شدیدا خودداری کنین. چون تجمع کتو رو بوجود میاره.

غذاهای غیر مجاز رژیم غذایی کتو

غذاهای غیر مجاز رژیم غذایی کتو

مصرف این غذاها به دلیل داشتن کربوهیدرات و گلوکز بالا اصلا در نمونه رژیم کتوژنیک توصیه نمیشن.

 شیر

از لبنیاتیه که در برنامه غذایی کتو حذف میشه. در واقع قند شیر سریعاً جذب میشه. میتونید مقدار کمی شیر رو به همراه قهوه نوش جان کنید. البته به طور کلی ما مصرف شیر رو در رژیم لاغری کتو پیشنهاد نمیکنیم.

کافئین لاته

این کافئین مقدار زیادی کربوهیدرات به دنبال داره. بنابراین گزینه مناسبی برای مصرف نیستش.

بادام زمینی

سرشار از کربوهیدرات هستش و به این دلیل نباید در رژیم به هدف لاغری قرار بگیره. البته به طور کلی ما مصرف آجیل رو هم در این رژیم به شکل محتاطانه مورد توجه قرار میدیم.

بهترین مکمل های غذایی نمونه رژیم کتوژنیک

غذاهایی که گاهی می توانیم بخوریم

منیزیم: برای تامین منیزیم از اسفناج و آجیل در این رژیم بهره مند بشین.

روغن MCT: روغن تری گلیسیرید در رژیم لاغری کتو بسیار حائز اهمیت هستش. چون اثر گذاری رژیم رو افزایش میده.

 • الکترولیت ها
 • اسیدهای چرب امگا 3
 • الآنانین
 • فیبر
 • آنزیم های هضم کننده

چگونه این رژیم و بگیریم ؟

رژیم کتوژنیک برای لاغری

برای اینکه بتونید رژیم لاغری کتو بگیرید، باید نکات مهمی را مد نظرتون قرار بدین.

ابتدا مصرف کربوهیدرات ها رو در برنامه تغذیه ای روزانه خود به حداقل برسونید. این موضوع برای برقراری شرایط کتوز در بدن حائز اهمیت هستش. همون طور که میدونید لاغری بدون برقراری شرایط کتوز در بدن امکان پذیر نیستش.

 توجه داشته باشین که بدن شما گلیکوژن رو در ماهیچه و گلوکز رو تو کبد حفظ و نگه داری میکنه. زمانی که از میزان کمتری کربوهیدرات بهره مند شید، ذخیره گلیکوژن و میزان هورمون انسولین پایین میاد. در نتیجه رخداد این موضوع اسیدهای چرب بدن رها میشن و بهره مندی از ذخایر چربی مورد توجه قرار میگیره.

در این رژیم باید مصرف کربوهیدرات رو تا 14 روز بسیار کم کنین. در این صورت نتایج به دست اومده از رژیم رو مشاهده خواهید کرد.

برای اینکه متوجه بشین باید از چه میزان کربوهیدرات بهره مند شید، بهتره نظر پزشک رو هم بپرسین. چون این کاهش کربوهیدرات در افراد مختلف و با توجه به هدف استفاده از رژیم متفاوت هستش.

رژیم کتو چقدر موثر است ؟

تا به اینجا اطلاعاتی را درباره این رژیم مشاهده کردین حالا راجع به تاثیر گذاریش باید بگیم شواهد و بررسی نشون میده که بهره مندی از رژیم غذایی کتو یکی از روش های بی بدیل برای کاهش وزن و تناسب اندام هستش. در این رژیم ابتدا گلوکز حفظ شده در کبد مورد مصرف قرار میگیره و در نهایت نوبت به سوختن دیگر چربی های بدن میرسه.

وجود چنین سیکلی، اهمیت این رژیم رو مشخص میکنه.

کتوز به وضعیتی گفنه میشه که کتون ها (چربی ها) در خون اجتماع دارن. این موضوع نشان میدهد که کتو کارش رو به درستی انجام داده.

میزان کتون نباید از حد استاندارد و نرمال در خون افزایش پیدا کنه، چون در این صورت وضعیت کتواسیدوز در خون ایجاد میشه.

کتوزیس چیست ؟

کتوزیس چیست ؟

برای پاسخ به سوال کتوزیس در این رژیم چیست ؟ کتوزیس اسم دیگه رژیم لاغری کتو هستش. در واقع این تکنیک از تکنیک های شبیه به روزه گرفتن هستش. به همین خاطر بیشتر افراد بعد از ماه مبارک رمضان دچار کاهش وزن میشن.

کتوزیس بهره مندی از چربی و سوخت و ساز اونا رو به گلوکز ترجیح میده. از این رژیم برای درمان بسیاری از بیماری های صعب العلاج نظیر تخمدان پلی کیستیک ، سرطان و یا صرع کودکان استفاده میشه.

جالبه که بدونید این رژیم تنها یک رژیم لاغری نیست. بلکه یک تنظیم کننده فوق العاده برای وضعیت چربی، قند، گلوکز و دیگر عناصر بدن هست. به همین خاطر سلامت سلول ها و اجزای بدن رو به دنبال داره.

برای نتیجه گرفتن از این رژیم به سه تا چهار هفته زمان نیاز خواهید داشت. مصرف کربوهیدرات در این نوع رژیم باید به پایین ترین حد ممکن خودش برسه.

1.نمونه رژیم کتو 7 روزه اول

   صبحانه  ناهار  شام
شنبهتخم مرغ سرخ شده با روغن کره به همراه کاهو و آووکادوسالمون کبابی به همراه سالاد اسفناجگوشت گاو به همراه خلال های کلم قرمز و گل کلم
یکشنبهقهوه تهیه شده با روغن نارگیل یا کرهگوجه فرنگی های پر شده با سالاد توناگوشت قلقلی با نودل کدو سبز
دوشنبهاملت سبزیجات و پنیر با سس سالساساشیمی ماهی به همراه سوپ میسومرغ سرخ شده با قارچ و مارچوبه بدون سس
سه شنبهاسموتی تهیه شده با شیر و کره بادام، پودر پروتئین و سبزیجاتمرغ سوخاری تهیه شده با آرد بادام به همراه سبزیجات، پنیر بز و خیار  میگو کبابی با مارچوبه و سس کره و لیمو
چهارشنبهتخم مرغ سرخ شده به همراه سبزیجاتهمبرگر به همراه کاهو و آووکادوتوفو به همراه برنج، گل کلم، فلفل
پنج‌شنبهتخم مرغ پخته شده با آووکادوماهی قزل آلا سرخ شده به همراه سبزیجاتاستیک گوشت گاو به همراه فلفل و برکلی سرخ شده
جمعهتخم مرغ و سس سالساماهی ساردین و سالادقزل آلا با سس و کره

1.نمونه رژیم کتو 7 روزه دوم

   صبحانه  ناهار  شام
شنبهتخم مرغ سرخ شده در کره به همراه سبزیجاتهمبرگر با قارچ و پنیرگوشت گوسفند به همراه لوبیا سبز سرخ شده در روغن نارگیل
یکشنبهاملت قارچماهی تن با سالاد سبزیجات، کرفس و گوجه فرنگیمرغ کباب شده با بروکلی سرخ شده و سس خامه
دوشنبهفلفل بل پر شده با تخم مرغ و پنیرسالاد آروگولا با بوقلمون، تخم مرغ های پخته، پنیر آبی و آووکادواسفناج رنده شده در روغن نارگیل به همراه ماهی کبابی
سه شنبهماست پرچرب به همراه گرانولااستیک برنج گل کلم با گیاهان دارویی، پنیر، سالسا و آووکادواستیک گوشت گاو به همراه پنیر و کلم بروکلی
چهارشنبهتخم مرغ و آووکادو پخته شدهسالاد سزار و مرغگوشت گوسفند و سبزیجات
پنج‌شنبهنان تست گل کلم به همراه پنیر و آووکادوهمبرگر ماهی قزل آلا بدون قارچکباب با پنیر پارمسان و نودل کدو سبز
جمعهپودینگ چیا و شیر نارگیل به همراه گردو و نارگیل اضافهسالاد کباب تهیه شده با آووکادو، سبزیجات، پنیر، تخم مرغ های پخته و بوقلمون  کاری مرغ نارگیل

برای دیدن نمونه برنامه رژیم غذایی بر روی لینک کلیک کنید.

جدول برنامه رژیم کتو برای لاغری 14 روزه نمونه رژیم کتوژنیک

   صبحانه  ناهار  شام
شنبهاملت تخم مرغسالاد گوشت گاو به سبک آسیایی هاکاسرول مرغ با سس پستو
یکشنبهرولت پنیراملت گوجه و تخم مرغپای گوشت
دوشنبهفریتانا با اسفناج تازهسوپ مرغ بدون نودلکاربونارا(اسپاگتی ایتالیایی)
سه شنبهکافه لاتهسالاد پنیر بز، گوشت گوسفند و آووکادوپیتزا کتویی
چهارشنبهاملت قارچسالمون دودیتورتیلا با گوشت گوسفند و سالسا
پنج‌شنبهاملت پخته شده با گوشتغذای مکزیکی Quesadillaسالاد کلم آسیایی
جمعهپنکیک توت فرنگی و خامهماهی کباب شده با زیتون  گوشت گاو کبابی با لوبیا سبز و سیر
شنبهتخم مرغ سرخ شده در کره به همراه سبزیجاتهمبرگر با قارچ و پنیرگوشت گوسفند به همراه لوبیا سبز سرخ شده در روغن نارگیل
یکشنبهساندویچ صبحانه بدون نانسالاد تونا و تخم مرغ آب پزهمبرگر با سس گوجه فرنگی
دوشنبهقهوه به همراه کره  رست بیف و پنیر چدارماهی قزل آلا سرخ شده با پنیر و برکلی
سه شنبهفرنی نارگیل    میگو و کنگر فرنگیکاسرول مرغ
چهارشنبهکلوچه تخم مرغسوپ گل کلم و گوشت گوسفند خرد شدهچیز برگر و سبزیجات
پنج‌شنبهتخم مرغ آب پز و سس مایونزسالاد سزارپیتزا پرچرب
جمعهتخم مرغ و گوشتآووکادو پر شده با ماهی قزل آلااستیک ریبای به همراه سبزیجات بو داده در فر

این رژیم برای چه افراد ممنوع است

رژیم کتوژنیک برای این افراد ممنوع است
 • زنان باردار یا شیرده
 • دیابتی ها و به ویژه دیابتی های نوع یک
 • افرادی که به مشکلات فشار خون دچار هستن
 • افرادی که مبتلا به چربی خون بالا هستن
 • افرادی که دارای مشکلات کلیوی ، قلبی و کبدی هستن
 • افرادی که به بیماری صرع مبتلا هستن

مهمترین سوالات در مورد رژیم کتو

بسیاری از افراد در پیروی از این نوع رژیم دچار سردرگمی هستن.بنابراین تمایل دارن اولش جواب سوال های خودشون رو پیدا کنن.

آیا رژیم کتو واقعاً سالم است؟

آیا رژیم کتو واقعاً سالم است ؟

این سوال همیشه قبل از شروع این رژیم در ذهن فرد ایجاد میشه. این رژیم باید با حفظ تعادل برقرار بشه. در این صورت سودمندی لازم رو برای فرد به دنبال خواهد داشت. خوردن مقدار زیادی چربی به ویژه از نوع اشباع نشده هم میتونه مشکلات قلبی رو برای فرد به دنبال داشته باشه. به همین دلیل در این رژیم به سلامتی افراد توجه ویژه ای شده. حالا فهمیدید علت سخت گیری ها چیه؟

بعضی وقتا هم میشه که کسی در اثر مصرف کربوهیدرات پایین به عوارضی مثل یبوست و سردرد دچار بشه.

در این دوره چه قدر باید پروتئین بخورم؟

در این دوره چه قدر باید پروتئین بخورم ؟

میزان مصرف پروتئین در این رژیم به میزان فعالیت شما بستگی داره. اگر ورزشکار هستین و یا فعالیت بدنی شدید دارین، توصیه میکنیم این میزان پروتئین را افزایش بدین.

یک دوره این رژیم چند روز است ؟

دوره در نظر گرفته برای رژیم لاغری کتویی برابر با سی روز هستش. ضمن اینکه سرعت کاهش وزن در این رژیم نسبت به دیگر رژیم ها خیلی بیشتره. در جریان این سی روز بسیاری از ناخالصی و عدم تعادل ها در بدن از بین میرن.

موضوع مهم دیگر اینه که این رژیم در توصیه های پزشکان هم جای میگیرن و گاهی به بیمارا پیشنهاد داده میشه.

برای این رژیم چه قدر چربی مصرف کنم؟

توجه داشته باشین که ما در این رژیم از چربی به عنوان یک اهرم استفاده میکنیم تا به کاهش وزن برسیم.اگر هدف اصلی شما از این رژیم رسیدن به وزن ایده آله، باید مقدار دریافت چربی رو از ذخایر بدن داشته باشین. در این صورت روند لاغری شما سرعت بیشتری میگیره که این از مزایای این رژیم هستش.

آیا می توانم آجیل و لبنیات بخورم؟

آجیل و لبنیات رو باید در نوع کم کربوهیدرات مصرف کنین. اگر پیدا کردن این نوع لبنیات و آجیل براتون سخته، بهتره مصرف آن ها را تا 2 هفته در این رژیم ممنوع کنین.

پیامد های افزایش ادرار

رژیم کتوژنیک چیست

افزایش ادار سبب از بین رفتن مایعات و الکترولیت ها میشه. این الکترولیت ها همان سدیم، پتاسیم و منیزیم هستن. چنین شرایطی ممکنه آسیب کلیه ها رو به همراه داشته باشه. کم آبی هم میتونه مشکلات کلیوی همچون سنگ کلیه رو ایجاد کنه.

کمبود الکترولیت ممکنه باعث ریتم نامنظم قلبی بشه. این رژیم برای افرادی که دارای آریتمی قلبی هستن. مناسب نیست.

بوی بد دهان، کاهش تراکم استخوان، چرخه قاعدگی نامنظم، خستگی، مشکلات خواب و… از دیگر تاثیراته این رژیم هستش.

عوارض جانبی این رژیم چیست؟

رژیم غذایی کتو میتونه میل جنسی شما رو کاهش بده. در واقع این موضوع همان آنفلونزای کتو هستش. این موضوع به دلیل مصرف کربوهیدرات کم اتفاق میافته. در فرآیند کتو بدن به جای گلوکز چربی میسوزونه و همین موضوع ممکنه ابتدا چندان خوشایند به نظر نرسه.

علائم آنفلونزای کتو شامل یبوست، سردرد، استفراغ، حالت تهوع، تحریک پذیری و ضعف هستش. این آنفلونزا حدود یک هفته ادامه داره.

در نمونه رژیم کتوژنیک و دستور های آن، کتون زیادی تولید میشه. این کتون با ادرار از بدن دفع میشه. مصرف کم کربوهیدرات می تونه سبب مه مغزی و افزایش میل به شکر بشه.

دستور تهیه غذاهای کتوژنیک پیچیده است؟

دستور تهیه غذاهای کتو اصلا پیچیده نیست. در واقع در نمونه رژیم کتویی محوریت با خوردن غذاهای چربه. ضمن اینکه بسیاری از مواد دارای کربوهیدرات بالا رو باید در برنامه آشپزی کاملاً حذف کنیم.

همچنین در تهیه این غذاها روغن نارگیل، کره و زیتون از عناصر همیشگی هستن. چون در تهیه غذاهای کتو حتی یک سبزیجات ساده، از روغن کمک میگیریم.

میزان چربی این رژیم بالاست! چطور لاغر می شویم؟

کتون موجود در این رژیم برای لاغری شرایط لازم رو ایجاد میکنه. در این شرایط بدن سوخت دیگری رو به جای گلوکز در نظر میگیره. این سوخت گیری از بافت چربی ها حاصل میشن. در چنین وضعیتی چون منبع تامین سوخت کربوهیدرات بدن قطع میشن. بدن مجبور میشه از چربیای خودش استفاده کنه.

در چنین حالتی خوردن چربی های زیاد فقط تولید سوخت بدن رو تامین میکنن اما چون سوخت دیگری برای بدن وجود نداره، این چربی ها ابداً ذخیره نمیشن و در نتیجه لاغری به دست میاد.

منابع و کتاب هایی برای مطالعه بیشتر معرفی می کنید؟

رژیم کتوژنیک چیست

رژیمی به نام کتوژنیک، در سال 1998 منتشر شده و اطلاعات کافی و زیادی درباره عملکرد، تاثیر و عوارض جانبی رژیم غذایی کتو بهتون ارائه میکنه. لی لی دونالد نویسنده این کتاب هستش.

کتاب آشپزی: در این کتاب دستورالعمل های تهیه غذاهای کم چرب و پر چرب گردآوری شده. این کتاب توسط جیمی مور نوشته شده هستش.

کتو آسان: این کتاب توسط سوزان ریان نوشته شده و درباره تجربیات شخصی نویسنده در مورد این رژیم و از دست دادن وزن هستش.

این رژیم برای ایرانیان مناسب است؟

از اون جایی که سبک زندگی مردم ایران به شکلیه که بیشتر در آن کربوهیدرات ها مورد توجه قرار میگیرن، بنابراین باید با یک رژیم مناسب از مصرف کربوهیدرات زیاد جلوگیری بشه. این موضوع نشون میده که این رژیم برای ایرانیان بسیار سودمنده و اونارو به مصرف پروتئین و چربی های سالم سوق میده.

رژیم لاغری 216 ، 6 کیلو لاغری در 21 روز

بهترین نمونه برنامه رژیم 216 برای لاغری شما

بهترین نمونه برنامه رژیم 216 کتوژنیک برای لاغری شما

نمونه رژیم کتوژنیک برای لاغری انواع مختلفی داره. 216 یه نمونه رژیم کتو با برنامه غذایی خاصه که تو این رژیم جا میگیره. این رژیم به حکم یک راهنمای تغذیه ای عالیه. رژیم کتویی برای بدنسازی فرد هم اهمیت به سزایی داره. به همین دلیل میتونه گزینه خوبی برای ورزشکاران هم باشه.

رژیم 216 به شما یه برنامه غذایی کامل با وعده های محدود کننده رو ارائه میده. در این رژیم امکان از دست دادن چربی، بهبود سلامتی و بهره مندی از غذای سالم فراهم میشه. در واقع تحقیقات انجام گرفته روی رژیم 216 نشون میده که این تغذیه از نظام مندی مناسبی برخورداره.

از رژیم 216 به عنوان برنامه رژیم کتو برای لاغری سریع نام برده میشه و نمونه رژیم کتوژنیک به حساب میاد. این رژیم در کوتاه ترین زمان ممکن باعث کاهش وزن میشه. در واقع با استفاده از رژیم کتویی 216، بدن زودتر به کتوزیس میرسه. در نتیجه همه چیز با روال تشدیدی پیش میره.


دانلود PDF کتاب رژیم کتو و برنامه ها

تو این مطلب pdf کتابچه رایگان در رابطه با رژیم کتو قرار گرفته. با مطالعه دقیق این کتاب به خیلی از سوالات شما دوستان عزیزم جواب میده.

زمانی که در حال استفاده از رژیم کتویی هستید، باید یه راهنما داشته باشید. کتاب میتونه گزینه مناسبی برای راهنماییتون تو انتخاب نمونه رژیم کتو باشه.

نحوه اثر گذاری برنامه رژیم کتو 216 برای لاغری

رژیم کتویی 216 با هدف حذف کردن چربی های اضافی بدن به وجود اومده. بدن با بهره مندی از این رژیم در حالت چربی سوزی قرار میگیره. همین موضوع باعث میشه که فرد در طی بیست و یک روز بخش قابل توجهی از چربی های اضافی رو از دست بدن.

قند خون در رژیم کتو کاملا نرماله و همین موضوع هم از تغییر گلوکز به چربی جلوگیری میکنه. در واقع فرآیند رژیم کتو تو 216 با سرعت و شدت بیشتری دنبال میشه. به همین دلیل شما باید بدن خودتون رو برای قرارگیری تو وضعیت چربی سوزی آماده کنید.

میزان مصرف کربوهیدرات در رژیم 216 نسبت به انواع دیگه رژیم کتو خیلی کمه. به همین خاطر بدن زودتر از بقیه رژیم ها در جریان کتوز و بعد از اون چربی سوزی قرار میگیره.

با این رژیم کتو هر دوره چقدر وزن کم میکنیم؟

با این رژیم کتوژنیک هر دوره چقدر وزن کم میکنیم؟

رژیم کتو 216 با شعار معروفی به دنیای رژیم ها معرفی شد. مهم ترین اصل تو این نوع رژیم لاغری سریع بود. ضمن اینکه این لاغری در مدت زمان کمتری نسبت به بقیه رژیم ها اتفاق میوفته و تمامی این نکات برای مهم تلقی شدن این رژیم کافیه.

زمانی که از این نمونه رژیم کتوژنیک بهره مند میشید، قطعاً به دنبال لاغری سریع و کاهش وزن بیشتری هستید. بازه زمانی جهت دنبال کردن برنامه رژیم کتو برای لاغری حدود 21 روزه. طی این سه هفته وزنی برابر با 5.4 تا 7 کیلو از دست میدید. این ویژگی به عنوان شعار اصلی رژیم کتوزه. در واقع رژیم کتو سبب میشه که شما در هر هفته حدود 2 کیلوگرم وزن از دست بدید.

ایرانیان هم در بهره مندی از رژیم کتو از پیشگامان هستن. در واقع اونا از تکنیک های اصولی این رژیم برای کاهش وزن سریع و متناسب کمک میگیرن.

چه قد میشه به این رژیم اعتماد کرد؟

این نمونه رژیم کتو در سال های اخیر بسیار معروف شده . توجه داشته باشید که این نوع رژیم بسیار خاصه. پس برای استفاده ازش باید زیر نظر یه متخصص تغذیه یا پزشک حاذق باشید. توجه کنید که تمامی افراد نمیتونن از رژیم لاغری سریع استفاده کنن.

در واقع قرار گیری در برنامه رژیم کتو برای لاغری با توجه به توانایی هر فرد فرق میکنه. به علاوه اینکه وجود بیماری در فرد هم میتونه از موانع اصلی برای استفاده از رژیم لاغری 216 باشه.

تحقیقات و بررسی ها نشون میده که خیلیا از این نمونه رژیم کتو استفاده کردن و در کاهش وزن موفق بوده اند. این موضوع بازتاب بسیار خوبی تو سطح جهان همراه داشته و باعث شده افراد بسیاری از این نوع رژیم استقبال کنند.

بهترین ورزش مکمل رژیم چیست؟

بهترین ورزش مکمل رژیم چیست؟

همون طور که میدونی در نمونه رژیم کتوژنیک هم در کنار خیلی از رژیم های هر چند قوی هم از ورزش استفاده میشه. شما باید همیشه علاوه بر تغذیه سالم به دنبال انجام حرکات ورزشی هم باشید. این حرکات با تنظیم گردش خون سود زیادی رو برای بدن شما همراه دارن.

ورزش مکمل و بخشی از برنامه رژیم کتو برای لاغری هستش. در واقع تو این دوران برای جلوگیری از افت وضعیت بدن و اندام ها نیاز به ورزش کردن مداوم و پیوسته دارید. شما تناسب اندام و کاهش وزن رو با تمرین های صحیح تقویت میکنید. این موضوع سبب رشد عضلات میشه.

با ورزش های مناسب میتونید میزان انرژی خودتون رو در رژیم غذایی کتو در سطح بالایی نگه دارید. ورزش باعث تقویت استخوان ها، سلامت عروق و قلب، بالا رفتن استقامت بدنی و کاهش وزن میشه.

ورزش های کششی در رژیم کتو توصیه میشن. این ورزش های انعطافی میتونن شما رو از ناراحتی های جسمانی آنفلونزای کتو نجات بدن.

ورزش هوازی و رژیم کتو

ورزش های هوازی هم از دیگر ورزش های موثر در رژیم لاغری کتو هستش. از این ورزش ها به عنوان ورزش های قلب یاد میشه. اگه ورزش های هوازی با شدت ضعیف اما طولانی ادامه داشته باشن، سبب تسریع روند چربی سوزی بدن در وضعیت کتوز میشه و کاهش وزن مطلوبی رو به دنبال داره.

پیاده روی در دسته ورزش های چربی سوز بوده و برای رژیم کتو مهم تلقی میشه. این ورزش جزء ورزش های هوازیه. از انجام این ورزش در زمان رژیم کتویی غافل نشید.

ورزش های بی هوازی و کتو

ورزش های بی هوازی و کتو

ورزش های بی هوازی هم گزینه خوبی برای رژیم کتو میباشند. در این نوع ورزش، سوخت بدن از کربوهیدرات ها تامین میشه. اگه میزان کربوهیدرات زیادی برای رژیم کتو در نظر گرفتید، بهتره از این ورزش به عنوان ورزش مکمل کتو بهره مند شید. وزنه برداری و اسپرینت نیاز به کربوهیدرات بالا دارن. بنابراین بهتره در نمونه برنامه رژیم کتو برای لاغری محدود شن.

ایروبیک و بدنسازی از ورزش های مناسب برای تقویت عضلات میباشن که در دسته ورزش های هوازی قرار میگیرن. به طور کلی این ورزش ها راهکار مناسبی برای چربی سوزی هسن.

خلاصه مقاله

 • نمونه رژیم کتوژنیک یک رژیم فوق العاده با کاهش وزن نسبتاً سریع داره. در این رژیم الگوهای مصرفی و تغذیه ای فرد تغییر میکنه. تمام این اهداف در راستای تغییر متابولیک بدن انجام میشه.
 • نمونه برنامه رژیم کتو216 برای لاغری در شدت بیشتری نسبت به دیگر رژیم های کتویی انجام میشه. این رژیم بیست و یک روزه بوده و کاهش وزنی برابر با 5 تا 7 کیلو رو به دنبال خواهد داشت.
 • ورزش های مکمل هوازی گزینه مناسبی برای چربی سوزی سریع بدن هستن. بنابراین این ورزش ها رو هم به رژیم کتو وارد کنید.

سوالات متداول

برای تثبیت رژیم کتوژنیک چیکار کنیم؟

کربوهیدرات و آرام آرام به وعده های غذایی تون اضافه کنید،ورزش کنید و سبزیجات بیشتری به غذاتون اضافه کنید.

زنان باردار هم میتونن از رژیم کتوژنیک استفاده کنند؟

در دوران بارداری تمامی مواد غذایی باید به طور کامل به بدن برسن پس بهتره رژیم و به بعد از زایمان و شیردهی موکول کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!

دریافت رژیم
دکمه بازگشت به بالا