سریعترین رژیم لاغری - سلام زیبا

سریعترین رژیم لاغری

0


توی مقاله سریعترین رژیم لاغری قراره یک معرفی کلی در مورد سریعترین رژیم لاغری داشته باشیم. به طور کلی رژیم های لاغری به دلیل محدودیت کالری خوشایند افراد نیستن ولی با این وجود به دلایل مختلف گاهی اوقات نیاز داریم که مقداری کاهش وزن داشته باشیم. حتما خیلی براتون پیش اومده که قرار گرفتن تو بعضی شرایط باعث شده تا افزایش وزن پیدا کنین.

کدام رژیم سریعترین رژیم لاغری است؟

کدام رژیم سریعترین رژیم لاغری است؟


به نظر شما قاعدتا سریعترین رژیم لاغری جدیدترین رژیم لاغری سریع نیز میباشد؟این رژیم ، رژیمیه که بتونه در کوتاهترین مدت بیشترین کاهش وزن رو برای شما داشته باشه. زمانی که صحبت از رژیم های لاغری سریع می کنیم، شاید خیلی بی مورد به نظر بیاد که اصلا بخواهیم کوچکترین صحبتی در مورد مزیت این رژیم ها داشته باشیم.

علت هم اینه که قرار گرفتن در هر شرایطی که بخواهد سیستم های متابولیسمی و ارگان های شما رو در وضعیت قحطی و یا به اصطلاح استارویشن قرار بده علاوه بر اینکه هیچ مزیت برای شما نداره ممکنه آسیب های جبران ناپذیری هم داشته باشه.

به هر حال همانطور که قبلا هم در موردش صحبت کردیم، به دلایل مختلف ممکنه از این رژیم های غذایی استفاده کنیم.

مطالب مرتبط: ساده ترین روش برای لاغری شکم تا عید

ویژگی های سریعترین رژیم لاغری

ویژگی های سریعترین رژیم لاغری


وقتی از سریعترین رژیم لاغری صحبت می شود، بهترین تعریفی که ممکنه از اون به ذهن خطور کنه، پتانسیل این رژیم، در ایجاد هر چه بیشتر محدودیت کالریه. البته اصلا منظور ما این نیست که همه ی رژیم های لاغری سریع برای کاهش وزن فقط روی محدودیت های غذایی و کالری تمرکز می کنن.

ولی اگر بخواهیم به صورت علمی به فرایند کاهش وزن سریع نگاه کنیم، می بینیم که زمانی امکان پذیره که فرد در حالت محدودیت های کالری شدید باشه. به طور کلی هیچ رژیم غذایی بر اساس اصول علمی را نمی توان یافت که برای مثال شما را در یک ماه 10 تا 15 کیلو لاغر کنه چون ار نظر علمی سیستم های بدن برای سازگار شدن با هر شرایط نیاز به زمان مناسب دارند.


مضرات این رژیم لاغری


قبل از هر صحبتی آیا شما کاملا با انواع رژیم لاغری آشنا هستید؟ به طور کلی هر عاملی که باعث ایجاد استرس در بدن بشه می تونه آسیب رسان باشه. محدودیت کالری شدید که در جهت کاهش وزن استفاده میشه در سریعترین رژیم لاغری ، یکی از استرس های آسیب رسان در بدنه؟ شاید براتون سوال باشه که چرا میگیم استرس؟ در ابتدا بهتره واژه استرس در بدن رو تعریف کنیم.

به طور کلی استرس به حالتی گفته میشه که سیستم های متابولیسمی و هورمونی برای مقابله با شرایطی خاصی آماده باش باشن. همچنان که اگر شهر و یا کشوری برای آماده باش بودن باید هزینه پرداخت کنه و گاهی به قیمت خرابی آن شهر یا کشوره، بدن انسان هم برای آماده باش بودن هزینه پرداخت میکنه.

مسئول پرداخت هزینه در بدن در سیستم های هورمونی، هورمون کورتیزوله. در این شرایط هورمون کورتیزول باعث افزایش گلوکز در بدن میشه. چرا که احساس می کنه، شرایط خاصه و بدن برای مقابله با اون باید آماده باشه.

اما برخلاف دو هورمون اپی نفرین و نورا اپی نفرین، این هورمون از ماهیچه برای تولید گلوکز استفاده میکنه که اگر این پروسه در طولانی مدت اتفاق بیافته باعث ضعف و سستی عضلانی میشه.


چه افرادی می توانند از سریعترین رژیم لاغری استفاده کنند؟

چه افرادی می توانند از سریعترین رژیم لاغری استفاده کنند؟

به طورکلی افرادی مجاز به استفاده از رژیم های محدودیت کالری هستن که دارای سلامت جسمی کامل باشن. چرا که عوارض این رژیم های غذایی به اندازه ی کافی آسیب رسان به ارگان ها و سیستم های بدنه و هر نوع بیماری در این شرایط ممکنه بسیار خطرناک و حتی در برخی موارد کشنده باشه.


معیار هایی برای انتخاب این رژیم


در انتخاب رژیم لاغری اولین و مهم ترین معیار پتانسیل بدن برای تحمل شرایط رژیم مورد نظره .

اگر می دونیم که بدنمون پتانسیل تحمل شرایط کمبود مواد غذایی رو نداره، مراجعه کردن به رژیم هایی که دارای محدودیت های غذایی هستن، اصلا کار درستی نیست. علت اصلیش هم اینه که افراد قادر به تحمل این رژیم ها نبوده و همین موضوع باعث افزایش وزن بیشتر در آن ها میشود.


سریعترین رژیم مناسب من کدام است؟

در انتخاب سریعترین رژیم لاغری برای خود، تنها نکته ی بسیار مهم و با اهمیت در نظر گرفتن ویژگی های جسمی و روانی خودتونه. اینکه این رژیم خیلی جوابگو بوده و یا فلانی استفاده کرده و خیلی جواب گرفته، اصلا دلیل خوبی برای استفاده از یک رژیم غذایی لاغری نیس.

اگر قراره در مدت کوتاهی وزن کم کنین، حداقل در اولین فرصت به یک متخصص تغذیه مراجعه کنین تا با گرفتن برنامه غذایی درست کمترین آسیب رو به خودتون زده باشین.


خلاصه نکات مقاله


مشخصه اصلی رژیم های لاغری سریع محدودیت کالری و مواد غذایی شدید در آنهاست. از نظر علمی به هیچ وجه قرار گرفتن در شرایط محدودیت کالری توصیه نمیشه. متخصصان تغذیه همواره تاکید میکنن که اگر قراره اقدام به کاهش وزن کنین، حتما از یک برنامه غذایی بر پایه اصول علمی استفاده کنین.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!