رژیم لاغری کانادایی چیست + برنامه 13 روزه لاغری سریع این رژیم

رژیم لاغری کانادایی چیست + برنامه 13 روزه لاغری سریع این رژیم

0

رژیم لاغری کانادایی یک رژیم 13 روزه بوده که کاهش وزن مشهودی رو برای فرد در مدت کوتاهی ایجاد میکنه. این موضوع باعث میشه فرد به این نوع رژیم تمایل پیدا کنه. این رژیم ممکنه در کشورهای مختلف با اسامی گوناگون معرفی بشه اما باید اشاره کرد که کلیه قوانین مربوط به این رژیم در سایر نقاط یکسان هست.

رژیم لاغری کانادایی چیست

رژیم لاغری کانادایی چیست

رژیم کانادایی 13 روزه میتونه به سرعت بخش قابل توجهی از وزن فرد رو کم کنه. این رژیم تغییر زیادی بر متابولیسم بدن ایجاد میکنه. این تغییرات با اتمام یافتن رژیم هم همچنان باقی میمونه.

در رژیم کانادایی بهره مندی از کالری به شدت محدود میشه و همین فقر کالری از دست دادن وزن قابل توجهی رو به دنبال داره. وزن از دست رفته با این رژیم تا 11 کیلوگرم در 13 روز هم گزارش شده. پیگیری رژیم کانادایی دشوار بوده اما بسیار تاثیر گذار هست.

لیست غذاهای مجاز در این رژیم

لیست غذاهای مجاز در این رژیم

کاهو، ماهی، گوشت بدون چربی، قهوه، تخم مرغ و اسفناج از مواد و خوراک مجاز این رژیم هستن. رژیم کانادایی 15 روزه هم میتونه نقش بسیاری در لاغری شما داشته باشه و باعث بشه با لذت لاغر کنید.

غذاهای غیر مجاز رژیم لاغری کانادایی

غذاهای غیر مجاز رژیم لاغری کانادایی

رژیم لاغری کانادایی بسیاری از غذاها رو به مدت 13 روز محدود میکنه. این غذاها نباید در رژیم غذایی حتی به میزان کم قرار بگیرن.

آدامس، قند، ماکارونی، حبوبات، غلات، سیب زمینی، میوه (به جز میوه های در لیست آورده شده) از خوراک غیر مجاز این رژیم هستن.

در واقع توی رژیم کانادایی 13 روزه به جز مواد ذکر شده در لیست همه خوراک و خوردنی ها به مدت 13 روز غیر مجاز و ممنوع هستن و نباید حتی در مقدار کم و جزئی مصرف بشن.

توجه توجه! رژیم لاغری آسان چیست و چطور میتونم این رژیمو بگیرم؟

چطور در این رژیم کاهش وزن سریع است؟

رژیم 13 روزه کانادایی به گونه ای قدرتمند مطرح میشه که فرد تصور میکنه هر هفته حدود نیم تا یک کیلو وزن از دست میده. البته این ادعا ابداً اشتباه نیست.

کاهش وزن سریع با رژیم لاغری کانادایی امکان پذیره. در واقع باید به این موضوع اشاره کرد که این ویژگی باعث مورد توجه قرار گرفتن این رژیم شده. کاهش وزنی برابر با 2 تا 7 کیلو و یا حتی بیشتر در طی 13 روز عدد قابل توجهی برای افرادیه که دارای اضافه وزن بالایی هستن. بسیاری از افراد تمایل دارن در رابطه با عملکرد این رژیم اطلاعات بیشتری به دست بیارن.

این کاهش وزن سریع دائمی است؟

رژیم کانادایی با کاهش وزن سریع همراهه اما این کاهش وزن ناشی از کاهش چربی های بدن نیست. بدن در روزهای اول این رژیم آب از دست میده. در واقع از دست دادن آب های ذخیره شده در بافت بدن منجر به کاهش وزن میشن. همچنین این کاهش وزن از تجزیه بافت عضلانی فرد یعنی همان گلیکوژن هم نتیجه میشه. به همین خاطر امکان کاهش وزن سریع رو برای فرد ایجاد میکنه.

این موضوع میتونه تناسب اندام موقتی رو برای فرد به وجود بیاره اما هیچ تضمینی برای ثابت موندن این وزن مازاد وجود نداره. رژیم کانادایی 13 روزه سختی زیادی رو توی مدت 13 روز برای فرد به وجود میاره و حتی میتونه بر روی روند فعالیت های فردی هم تاثیر گذار باشه اما در نهایت تضمینی برای ماندگاری این وزن به فرد نمیده.

اسپند سلطان لاغر کننده ها: خواص اسپند در لاغری شکم که از آن خبر ندارید

عوارضی که این رژیم دارد

عوارضی که این رژیم دارد

توی رژیم کانادایی 13 روزه میزان مصرف کالری به 600 محدود میشه و این موضوع مهم ترین دلیل تاثیرگذاری رژیم هست. توی این رژیم میزان کالری دریافتی به شکل روزانه از میزان کالری سوزانده شده بسیار کمتر هست و همین موضوع باعث از دست دادن وزن میشه.

به طور کلی کالری دریافتی برای بانوان حدود 2000 و برای مردان 2400 هست.

محدود کردن میزان کالری به عنوان یک راهبرد کاهش وزن شناخته میشه اما اگه میزان محدود کردن به شکل خیلی سخت و افراطی باشه، این رژیم به عنوان یک رژیم ناکارآمد شناخته میشه.

معایب رژیم کانادایی اصل

رژیم های غذایی کم کالری نسبت به رژیم های متعادل تاثیر بیشتری ندارن. این رژیم ها تنها در کوتاه مدت نتیجه میدن. بعد از این رژیم ها باید سبک غذا خوردن رو تغییر بدیم. فعالیت بدنی منظم داشته باشیم و غذاهای سالم مصرف کنیم.

رژیم کانادایی 13 روزه تنها در کوتاه مدت پاسخگو هستش. ضمن اینکه این رژیم هیچ گونه راهنمایی و راهبردی هم برای حفظ وزن ارائه نمیکنه. اگه علاوه بر اصافه وزن ران های چاقی هم دارید باید خیلی زود برای لاغری سریع ران پا اقدام کنید.

رژیم های کم کالری بین 800 تا 1200 کالری رو دریافت میکنن اما این رژیم کالری دریافتی رو به 600 واحد محدود میکنه. این موضوع میتونه خطرات جدی رو برای فرد به دنبال داشته باشه. بنابراین باید این عمل با نظارت پزشک انجام بشه.

عوارض جانبی این رژیم
عوارض جانبی این رژیم
 • یبوست
 • اسهال
 • خستگی
 • سرگیجه
 • سنگ کیسه صفرا
 • حالت تهوع
 • سردرد

این رژیم بسیاری از مواد معدنی، مواد مغذی و ویتامین ها رو محدود میکنه. این موضوع فرد رو با کمبود انرژی حتی برای انجام امور شخصی مواجه میکنه. امکان ورزش و انجام فعالیت های ضروری رو از فرد میگیره.

عدم دریافت مواد معدنی میتونه زمینه ابتلا به بسیاری از بیماری ها رو برای فرد ایجاد کنه. ضمن اینکه سیستم ایمنی فرد رو ضعیف میکنه. توی این رژیم ممکنه یک زخم بسیار سطحی تبدیل به یک عفونت بشه. ضمن اینکه به طور کلی بدن میتونه مقاومت خودش رو در برابر سایر بیماری ها از دست بده.

کمبود ویتامین مشکلات دیگه ای هم به دنبال داره. بیشتر افرادی که این رژیم رو تجربه کردن، از وضعیت عصبانی بودن و حال روحی نامساعد در این ایام سخن گفتن. این افراد میگن این رژیم فرد رو بیش از اندازه کم انرژی، خسته، گرسنه و پریشان میکنه.

کمبود ویتامین روی عملکرد مغذ هم تاثیر داره؟

همین موضوع عملکرد مغز رو بسیار پایین میاره. به طوری که فرد نمیتونه حتی کارهای شخصیش رو انجام بده. بنابراین یه کارمند بانک ابداً نمیتونه از چنین رژیمی بهره مند بشه. این خستگی مفرط تحریک پذیری فرد رو نسبت به سایر عوامل بیرونی از جمله سروصدا، نور و . . . افزایش میده. به گونه ای که فرد توی این دوران به راحتی به محیط بیرون واکنش نشون میده و عصبانی میشه.

گرسنگی مفرط، خستگی بیش از اندازه و احساس ضعف از عوارض شایع این رژیم هستن.

کمبود ویتامین و مواد معدنی میتونه فرد رو به امراض گوناگون دچار کنه یا وضعیت بیماری فرد رو تشدید کنه.

تغییر وضعیت متابولیک بدن با این رژیم

همین موضوع باعث شده که کارشناسان تغذیه به طور کلی این رژیم رو رد کنن. این رژیم به هیچ عنوان برای بیماران قلبی، کبدی، کلیوی و افرادی که دارای ضعف ایمنی بدن هستن، توصیه نمیشه. در واقع فرد با رژیم کانادایی 13 روزه در تضاد با وضعیت متابولیک بدن قرار میگیره.

متابولیسم بدن توی زمان این رژیم کم میشه و همین موضوع دردسر جدیدی برای بدن درست میکنه. با اتمام رژیم و بازگشت فرد به برنامه قبل، بدن دچار اختلالاتی میشه. البته این اختلالات مدتی هستن و بعد از گذشت چند روز بر طرف میشن. این نکته باید مورد توجه قرار بگیره که رژیم لاغری کانادایی با متابولیک پایین، بدن رو وادار به کاهش وزن میکنه. این در حالی که رژیم های استاندارد با بالا بردن سوخت و ساز، بدن رو وادار به کاهش وزن میکنن.

مطمئناً رژیم هایی که سوخت و ساز رو بالا میبرن، عوارض کمتری دارن و حالت مناسبی رو برای فرد ایجاد میکنن.

برنامه رژیم لاغری کانادایی 13 روزه

برنامه رژیم لاغری کانادایی 13 روزه

از اون جایی که رژیم کانادایی 13 روزه میتونه دردسرهای زیادی برای فرد به همراه داشته باشه، بنابراین برای انجام و اجرای این رژیم باید از پزشک یا کارشناسان تغذیه نظر خواهی بشه. افرادی که دارای بیماری هستن یا سابقه بیماری دارن، به هیچ عنوان نمیتونن از این نوع رژیم یا رژیم های معادل با اون بهره مند بشن.

نکات مهم پیش از شروع برنامه

نکات مهم پیش از شروع برنامه

فرد باید سه بار در روز حدود یک ساعت غذا بخوره. صرف صبحانه توی رژیم کانادایی قبل از ساعت 9 هست. ناهار این رژیم هم بین ساعت 12 تا 2 بعد از ظهر سرو میشه و برای سرو شام هم ساعت 5 تا 6 عصر رو در نظر میگیرن.

همزمان با پیروی کردن از این رژیم باید روزی 2 لیتر آب مصرف بشه.

مواد غذایی به هیچ عنوان نباید سرخ بشن و از اضافه کردن چاشنی نمک و ادویه به سایر خوراک مورد استفاده توی برنامه رژیم لاغری کانادایی خودداری بشه.

الکل هم یکی از مواردی هستش که باید به طور کلی حذف بشه. این رژیم با دنبال کردن ویتامین ها و مواد معدنی مورد توجه قرار میگیره.

از بهترین رژیم ها: رژیم 7 روزه جنرال موتورز اصلی برای کاهش وزن موثر و سریع + برنامه رژیم غذایی

هر چند وقت یه بار از این رژیم استفاده کنم؟

 اگه تمامی نکات اجرایی مربوط به رژیم لاغری کانادایی انجام بشه، فرد میتونه هر دو سال یک بار از این رژیم استفاده کنه.   

بعد از تمام شدن این رژیم باید مصرف کالری به تدریج در برنامه غذایی قرار داده بشه. این موضوع بدن رو توی حالت خوبی برای بازگشت به وضعیت قبل قرار میده.

شواهد موجود نشون میده رژیم لاغری کانادایی تنها توی 13 روز تاثیر گذاره و هیچ تضمینی برای ثابت موندن وزن وجود نداره. توی این رژیم تنها مصرف برخی از غذاهای حاوی پروتئین مجاز شناخته میشن. این موضوع برای کمبود کالری اهمیت داره اما این میزان برای تامین انرژی کافی نیست و به عنوان تغذیه سالم هم در نظر گرفته نمیشه.

شیرین کننده ها مانند عسل، شکر و . . . حذف میشن. حتی اگه این شیرین کننده ها در نوع طبیعی باشن.

سس سالاد، الکل، روغن و . . . هم از موارد حذف شدنی این رژیم هستن.

توی رژیم کانادایی 13 روزه مصرف آب خیلی توصیه میشه. نمک و فلفل هم در موارد نادری استفاده میشه.

روز اول

صبحانه: یک فنجان قهوه (این قهوه بدون شکر، شیر و سایر افزودنی ها هست)

ناهار: 2 عدد تخم مرغ آب پز و اسفناج پخته شده (خوشبختانه برای بهره مندی از اسفناج پخته حد مشخصی تعیین نشده، بنابراین میشه این خوراک رو به مقدار دلخواه مصرف کرد)

شام: استیک کبابی باریک

وجود استیک کباب شده و تخم مرغ برای تامین انرژی و پروتئین مورد توجه قرار میگیره. خوردن آب فراوان در رژیم لاغری کانادایی نباید فراموش بشه.

روز دوم

صبحانه: قهوه سیاه با نان گندم سبوس دار

ناهار: ژامبون (200 گرم)

شام: استیک کبابی بدون چربی، سالاد سبز (این نوع سالاد فقط با کاهو و خیار تهیه میشه)، یک عدد میوه

بهتره این میوه خیلی قندی نباشه. گوشتی که برای کباب شدن انتخاب بشه، باید عاری از چربی باشه. هر گونه تغییری در این رژیم میتونه کل رژیم رو بی فایده کنه و تلاش فرد بی نتیجه باقی بمونه.

روز سوم

صبحانه: قهوه سیاه و نان گندم سبوس دار

ناهار: 2 عدد تخم مرغ آب پز، سالاد گوجه فرنگی و لوبیای سبز

شام: یک قطعه ژامبون و سالاد سبز (فقط خیار و کاهو)

برای روز سوم هم تامین پروتئین و مواد معدنی با دریافت ژامبون و سبزیجات فراهم میشه.

روز چهارم

 • صبحانه: قهوه سیاه و نان گندم سبوس دار
 • ناهار: هویج پخته یا خام به همراه پنیر
 • شام: سالاد میوه ای (این میوه ها میتونن در نوع دلخواه انتخاب بشن) و ماست طبیعی (بدون قند)

سالاد میوه بسیاری از ویتامین ها رو در اختیار فرد قرار میده. به دلیل نبود مواد پروتئینی فرد توی این روز به کمبود انرژی دچار میشه.

روز پنجم

 • صبحانه: هویج (پخته شده یا خام) با لیمو و قهوه سیاه
 • ناهار: ماهی سفید کباب شده با گوجه فرنگی خام
 • شام: استیک کباب شده و سالاد سبز

کلیه غذاهایی که برای وعده ناهار و شام این روز در نظر گرفته میشه، باید در نوع پخته شده (به شکل آب پز) یا کباب شده باشه.

روز ششم

 • صبحانه: قهوه سیاه (این قهوه بدون شکر و شیر هست) و نان سبوس دار
 • ناهار: 200 گرم مرغ کبابی
 • شام: 2 عدد تخم مرغ آب پز با هویج

انرژی بدن در چنین روزی میتونه با مرغ کبابی تامین بشه. نوشیدن آب فراوان باید در دستورالعمل کار قرار بگیره.

روز هفتم

 • صبحانه: چای لیمو
 • ناهار: استیک کبابی و میوه
 • شام: هر چیزی (این خوراک میتونه جزء لیست رژیم کانادایی نباشه)

چای لیمو میتونه یکی از عناصر مناسب برای چربی سوزی و تامین مواد مغذی در رژیم لاغری کانادایی باشه.

روز هشتم

 • صبحانه: قهوه سیاه (این قهوه میتونه به میزان دلخواه باشه)
 • ناهار: 2 عدد تخم مرغ آب پز، اسفناج پخته شده
 • شام: 200 گرم استیک کبابی

قهوه مصرفی این روز میتونه به مقدار دلخواه باشه، به شرطی که از شکر و افزودنی های دیگه ای تهیه نشده باشه.

روز نهم

 • صبحانه: قهوه سیاه و نان سبوس دار
 • ناهار: استیک کباب شده و سالاد سبز
 • شام: ژامبون 200 گرم

200 گرم گوشت، حد تعیین شده برای مصرف پروتئین بوده. این گوشت باید در همین حد مورد مصرف قرار بگیره و از این حد بیشتر نشه.

روز دهم

 • صبحانه: قهوه سیاه و نان سبوس دار
 • ناهار: 2 عدد تخم مرغ آب پز، سالاد گوجه فرنگی و لوبیای سبز
 • شام: ژامبون و سالاد سبز (فقط خیار و کاهو)

این روزهای پایانی به عنوان روزهای نگه دارنده رژیم مطرح شده و تکرار میشن.

روز یازدهم

 • صبحانه: قهوه سیاه و نان سبوس دار
 • ناهار: هویج پخته یا خام، به همراه پنیر
 • شام: سالاد میوه ای و ماست طبیعی

توی رژیم کانادایی 13 روزه معمولاً چند روز آخر رژیم به عنوان رژیم تکرار و نگه دارنده مورد توجه قرار میگیرن.

روز دوازدهم و سیزدهم

 • صبحانه: قهوه سیاه و نان سبوس دار
 • ناهار: گوجه فرنگی و مرغ کبابی
 • شام: 2 عدد تخم مرغ آب پز با هویج

روز 12 و 13 این رژیم دارای برنامه غذایی یکسانی هستن و برای نگه داری از رژیم اجرا میشن.

بهترین جایگزین رژیم کانادایی

بهترین جایگزین رژیم کانادایی

رژیم کتوژنیک یکی از رژیم های فوق العادست که بعد از رژیم کانادایی 13 روزه پیشنهاد میشه. این رژیم یک رژیم استانداره بوده که دوران طولانی تری رو برای کاهش وزن در نظر میگیره و به همین دلیل به عنوان یک رژیم استانداره معرفی میشه.

توی این رژیم هم مانند سایر رژیم ها، غذاها و خوراک کم کالری مد نظر قرار میگیرن. در واقع کالری دریافتی این رژیم هم از کالری سوزانده شده در بدن کمتر هست. این موضوع به تعدیل وزن بدن و ثابت ماندن وزن از دست رفته کمک میکنه. این رژیم مصرف مواد معدنی، ویتامین ها و . . . رو هم فراهم میکنه.

رژیم کانادایی؛ محدود کننده شما در مصرف کربوهیدرات

بیشترین تمرکز این رژیم بر روی محدود کردن کربوهیدرات ها هست. رژیم کتوژنیک مصرف چربی های سالم و بیشتر اشباع شده رو توصیه میکنه. این موضوع سوخت و ساز بدن رو بالا میبره و از این رو میتونه کاهش وزن بدن رو برای فرد به وجود بیاره. بالعکس رژیم کانادایی 13 روزه، رژیم کتوژنیک شرایط مناسبی برای چربی سوزی بدن ایجاد میکنه.

چربی سوزی مسئله مهمی برای پایداری وزن هست. به طور کلی رژیم هایی که منجر به چربی سوزی میشن، در طولانی مدت جواب میدن. وزن کم شده با این رژیم میتونه هفته ای نیم کیلو باشه اما این وزن از چربی ها کاسته میشه و به همین خاطر غیر قابل برگشته.

بعد از رژیم کانادایی 13 روزه احتمالاً بدن از فرم طبیعی خود خارج شده. بنابراین برای قرار گیری بدن توی وضعیت و حالت طبیعی باید رژیم مناسب و استانداردی در نظر گرفته بشه.

بعد از رژیم کانادایی چه کنیم؟

بعد از رژیم کانادایی چه کنیم؟

بعد از رژیم کانادایی 13 روزه فرد باید رژیم نامحسوسی رو در پیش بگیره. این رژیم یک رژیم مناسب با استانداردهای مشخص هست. توی این رژیم فعالیت بدنی وجود داره، کالری کم مصرف میشه و مواد مغذی و ویتامین ها هم وجود دارن.

فعالیت بدنی بعد از رژیم لاغری کانادایی اهمیت زیادی داره. چون میتونه بافت های تحلیلی عضلات رو مقاوم کنه. بدن بعد از طی کردن این رژیم دچار کمبودهای ویتامینی و . . . شده. بنابراین باید در همان روزهای نخست بعد از رژیم لاغری کانادایی از مواد معدنی و ویتامین ها بهره مند شد تا جلوی عوارض و بیماری های ناخواسته این رژیم گرفته بشه.

خلاصه مهمترین نکات

رژیم لاغری کانادایی یک رژیم مناسب برای لاغری سریع بوده اما این کاهش وزن قابل بازگشت هست. این رژیم عوارض زیادی به همراه داره و میتونه مشکلاتی رو برای فرد ایجاد کنه.

کلیه غذاهای موجود در برنامه 13 روزه این رژیم دنبال میشن و غذاهای خارج از این برنامه به عنوان غذای غیرمجاز تلقی میشن.

بعد از اتمام این رژیم باید مراقبت های لازم برای ثبات وزن بدن در نظر گرفته بشن. یکی از این مراقبت ها بهره مندی از رژیم کتوژنیک هست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!