ورزش و لاغری

ورزش برای لاغری شکم و پهلو + 10 حرکت برای لاغری شکم

ما در اینجا به دنبال آن هستیم که کنار هم بهترین و موثرترین روش های لاغری شکم و انواع ورزش برای لاغری شکم و پهلو به روش صحیح آموزش ببینیم. برنامه ورزشی در خانه برای لاغری شکم و پهلو یکی از روش های کارساز و بدون خطر برای افرادی است که دچار اضافه وزن هستند.

ورزش برای لاغری شکم و پهلو در خانه

ورزش برای لاغری شکم و پهلو در خانه

با توجه به نوع غذاهایی که امروز همه تو برنامه غذایی استفاده می کنیم و عدم تحرک باعث شده که افراد زیادی چاقی شکمی داشته باشن.تو این حالت مقدار زیادی چربی در ناحیه شکم جمع میشه. دلیل این مورد هم اینه که اولین توده های چربی در اثر اضافه وزن تو ناحیه شکم جمع میشه. چاقی شکمی عواقب زیادی داره و برای سلامتی واقعا ضرر داره. شما میتونید به کمک روش هایی مانند برنامه رژیم غذایی این چربی ها و اضافه وزنتون رو از بین ببرید.

حتی اگر بحث زیبایی در کار نباشه برای سلامتی بیشتر باید چربی های موجود در ناحیه شکم کم بشه. مهمترین عامل برای تناسب اندام ورزش در خانه برای لاغر شدن شکم هست. علاوه بر رژیم باید برای از بین بردن چاقی شکمی ورزش های مناسب انجام داد.

ممکن خیلی از شما که با مشکل چاقی شکمی مواجه اید علاقه داشته باشین که تو خونه یه سری ورزش هایی رو انجام بدید. ما در این مقاله می خواهیم در مورد سریعترین راه لاغری شکم و پهلو و انواع مختلف ورزش های خانگی برای لاغری شکم با شما صحبت کنیم.

برای دریافت مشاوره رایگان رژیم غذایی فرم زیر را پر کنید

ورزش در خانه برای لاغری شکم چقدر بر لاغری شکم تاثیر داره؟

برای لاغری شکم مهمترین کاری که میشه انجام داد، اجرای یه رژیم لاغری و انجام ورزش هست. تعداد زیادی از افراد بیشتر زمان خودشون رو تو خانه سپری می کنن، یا اگه مشغول کار هستن دوست دارن با ورزش در خانه بتونن شکم خودشون رو لاغر کنن. انجام حرکاتی برای لاغری شکم ضروریه.

اخه اگه فقط رژیم بگیرید ممکن بدنتون و مخصوصا ناحیه شکم اون حالت و فرم مناسبی که می خواهید رو بدست نیاره. اگه شما به صورت مداوم و اصولی ورزش اقدام به ورزش در خانه بکنید، مطمئنا به نتیجه مطلوب میرسین. البته عجله نداشته باشین.

برای هر کاری پشتکار تنها عامل موفقیته. مطمئنا انجام ورزش لاغری در خانه به آرامی شما رو به هدف اصلی خودتون میرسونه. 

رژیم لاغری ۲۱۶ ؛ 6 کیلو لاغری در 21 روز

بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو در باشگاه

برای آب شدن شکم و پهلو باید از ورزش هایی استفاده کنید که تحرک بیشتری دارند مثل ایروبیک و ورزش زومبا برای لاغری شکم و پهلو. این ورزش ها میتونند به دلیل تحرک بالایی که دارند به شما در کاهش وزن کمک کنند زیرا که با این ورزش ها کالری سوزی شما افزایش میابد و در نتیجه منجر به لاغری میشه.

بهترین نوع ورزش ها برای لاغری ورزش های ترکیبی هستند. از بدنسازی ، کراس فیت گرفته تا زومبا  زیرا در این ورزش ها به دلیل تحرک زیاد و استفاده از وسایلی مانند دمبل، بیشترین کالری سوزی اتفاق می افتد. همچنین ورزش ای ام اس به عنوان یکی از سریع ترین روش ها برای لاغری معرفی می شود.

از حرکات اسکوات و پل باسن می توان به عنوان ورزش مخصوص لاغری یاد کرد که تأثیر مستقیم آن بر روی عضلات شکم، کمر و باسن خواهد بود. در ادامه به شما ۱۰ حرکت برای لاغری شکم پیشنهاد میکنیم.

ورزش برای لاغری شکم و دورکمر

به عنوان ورزش برای لاغری شکم و پهلو میتوان گفت که اولین حرکت این است که شما رو زمین دراز می کشید، زانوهای خودتون رو خم کرده و در حالتی که شانه های شما روی زمین قرار داره، قسمت باسن و شکم خودتون رو به سمت بالا می برید.

حرکت اول

حرکت دوم برای ورزش در خانه برای لاغری شکم به این صورته که شما روی زمین دار می کشید. پاهای خودتون رو با زاویه 90 درجه از باسن به دیوار می چسبانید، دسته های خودتو رو روی سینه قرار می دهید، و سعی کنید سرشانه هاتون رو بلند کرده و به سمت شکم خودتون حرکت کنید.

حرکت دوم

حرکت سوم برای لاغری شکم به این حالته است که شما روی زمین دراز می کشید و پاهاتون رو به سمت داخل شکم خم می کنید.سپس بدون حرکت در قسمت بالا تنه پاهاتون رو در حالت خم به طرفین حرکت می دهید. دقت کنید که دست های شما باید کاملا به طرفین باز شده باشه. 

حرکت سوم

شما برای انجام دادن حرکت چهارم در ورزش در خانه برای لاغزی شکم به یک توپ کوچک نیاز دارید. شما باید در حالتی بایستید که پای چت یکم جلوتر از پای راست قرار بگیره. توپ رو به صورت مستقیم به زمین بزنید و در برگشت توپ رو بگیرید. این حرکت رو حداقل چهار دفعه انجام بدید. 

حرکت با استفاده از توپ

وسیله لازم برای انجام حرکت پنجم یه توپ پزشکی استانداره. شما باید توپ پزشکی رو در نقطه قرار بدید. جوری روی زمین دراز بکشید که پاهاتون بالای توپ قرار بگیره. سرشانه هاتو رو محکم به زمین بچسبونید. بدن باید کاملا حالت صاف و کشیده داشته باشه. بعد تا جایی که می تونید سعی کنید شکم خودتون رو به طرف بالا بکشید. بعد شکم رو رها کنید. این حرکت رو حداقل پنج مرتبه تکرار کنید.

حرکت پلانک

پلانک یک تمرین ساده ست. برای ساخته شدن عضلات داخلی بدن، تقویت عضلات پشت و کمر و افزایش انعطاف پذیری عضلات ناحیه ستون فقرات و شانه بسیار مهم است. حرکت پلانک نیز برای لاغری شکم بسیار مفیده. در ادامه چندین حرکت پلانک رو برای اجرا به شما معرفی می کنیم.

پلانک ساده

باید به شکم روی زمین دراز بکشید. دست ها رو در زید بدن قرار بدید و اونا رو با زاویه 90 درجه خم کنید. بدن باید کاملا صاف و کشیده باشه. به مدت 30 ثانیه در این حالت قرار بگیرید. 

حرکت پلانک پهلو با خم کردن زانو

یکی از انواع ورزش در خانه برای لاغری شکم حرکت پلانک پهلو با م کردن زانواست برای انجام این حرکت شما باید به پهلو قرار بگیرید. ساعد خودتون رو خم کنید و وزن بدن رو روی ساعد قرار بدید.

بدن باید کاملا کشیده باشه. در حالی که پای شما به زمین رو ساعد بلند شید و پای سمت ساعدی که تکیه گاه شمات رو به طرف داخل بدن خم کنید. این حرکت ر 10 مرتبه تکرار کنید. این حرکت رو با همین حالت و همین تعداد تکرار برای طرف دیگه بدن هم انجام بدید. 

حرکت جک پلانک

برای این حرکت شما باید در حالت شنا سوئدی قرار بگیرید. بدن باید در این حالت کاملا کشیده باشه. تمام وزنتون باید روی دو دست باشه. در این حالت پاهای خود رو تا جایی که ممکن است از هم باز کنید و دوباره به حالت اول برگردید. دقت کنید در حین حرکت باسن و کمر خم نشود. این حرکت یکی از حرکات موثر ورزش در خانه برای لاغری شکم است

حتما بخوانید: قویترین چربی سوز شکم و پهلو 7 کیلو در 7 روز

حرکت پلانک با بالا بردن پا

شما برای انجام این حرکت باید ابتدا در حالتی مشابه با حرکت پلانک ساده قرار بگیرید. پس از آن پای خود رو بالا ببرید. بدن باید کاملا صاف و کشیده باشد. شما این حرکت رو برای هر یک از پاهای خود 10 مرتبه تکرار کنید. 

حرکت پلانک طرفین

شما باید در حالتی مشابه با دومین حرکت پلانک که در این مقاله توضیح داده شد قرار بگیرید. اما شما باید این دفعه دست رو صاف نگه دارید و دست خود رو تکیه گاه بدن خودتون قرار بدید. بدون خم کردن پای خودتون و با تکیه به دستتون از زمین بلند شید.

دست دیگر خود رو به طرف بالا بکشید تا بدن به شکل T در بیاید. برای هر طرف از بدن خودتون این حرکت رو به مدت 20 ثانیه انجام بدید. این حرکت یکی از ورزش های سختاما شیرین درورزش درخانه برای لاغری شکم است.

پلانک با حرکت دست

شما برای اجرای این حرکت باید اول در حالت پلانک ساده قرار بگیرید. در حالتی که بدن کاملا کشیده است یکی از دست ها رو از زیر بدن خارج کرده و کاملا به صورت مستقیم بکشید. تمام اتکا باید بر دست دیگر باشد. این حرکت رو نیز به مدت 20 ثانیه برای هر طرف بدن خودتون انجام بدید.

بیشتر بخوانید: بهترین ورزش لاغری ران ها که خیلی سریع چربی های پا را میسوزاند

ورزش در خانه برای لاغری شکم و تغذیه مناسب برای آن

انجام ورزش مناسب برای لاغری به همراه تغذیه مناسب، موثرترین روش برای لاغری شکم است. مهمترین ورزش برای لاغری همون پیاده روی است. پیاده روی با افزایش سوخت و ساز بدن باعث میشه چربی های موجود در ناحیه شکم زودتر از بین بره. شما باید روزانه حداقل 45 دقیقه پیاده روی داشته باشین.

پیاده روی موثر برای لاغری شکم، پیاده روی ست که باعث افزایش تعریق به و اینکه باید با یه سرعتی انجام بشه که شما احساس خستگی کنین و واقعا متوجه بشین که عضلات شکمتون درگیر شده. و تو هفته باید سه نوبت هم برنامه های قدرتی انجام بدین که به حالت و فرم مناسب برای شکتون برسین.

مطالب مرتبط: کوچک کردن شکم با طب سنتی و روش های ساده و خانگی

تاثیر مصرف پروتئین در لاغری شکم

تغذیه مناسب برای لاغری شکمی هم شامل مصرف بیشتر پروتئینه. شما باید تو برنامه غذایی خودتون سینه مرغ و تخم مرغ رو قرار بدید.

مصرف گوشت پرچرب و قند و انواع شیرینی ها فراموش کنین. باید مصرف کربوهیدرات رو به حداقل برسونید. بیشتر سبزیجات استفاده کنید. روش مصرف سبزیجات هم به صورت خام یا آب پز باشه. مصرف روغن رو کمتر کنین. اگه جایی نیازه که روغن مصرف بشه از روغن زیتون و کانولا استفاده کنین. البته به مقدار خیلی کم. لاغری شکم و ورزش در خاته برای لاغری شکم

ورزش در خانه برای لاغری شکم تا چه حد کمک کننده است؟

شما زمان زیادی در خانه هستید. انجام ورزش کردن در خانه برای لاغر تر شدن شکم ساده ترین اما موثرترین راهه. شما به آسونی با انجام حرکت های بسیار ساده در زمان استراحت در خانه، می تونید به تناسب اندام دلخواهتان برسید.

شما روزانه زمانی حدود نیم ساعت رو برای کاهش سایز شکم و انواع ورزش در خانه برای لاغری شکم اختصاص بدید تا به نتیجه مطلوب برسید. مطمئنا رفتن به یه باشگاه علاوه بر هزینه، زمان بر هم هست.

ممکن مشغله کاری یا زندگی فرصت باشگاه رفت رو از شما بگیره. اما مطمئنا بین تمام زمان کاری در خانه می تونید نیم ساعت وقت آزاد برای انجام ورزش لاغری در خانه اختصاص بدید. ممکنه اوایل زود خسته بشید. یا حتی عضلات شما در داشته باشه.

این موارد کاملا طبیعیه. اما تاثیر معجزه آسای ورزش در خانه برای لاغری رو مدتی بعد مشاهده می کنین.

خودت لاغر شو ولی صورتت و پر نگهدار:

اگر درحال رژیم و ورزش برای لاغر شدن هستی و دلت میخواد خیلی مانکن باشی ولی صورتت پر باشه بهت توصیه میکنم مقاله لیست غذاهای چاق کننده صورت و حتما مطالعه کنی.

برای ورزش نیاز به تجهیزات زیادی ندارید!

شما برای انجام ورزش در منزل برای لاغری شکم به تجهیزات خاصی نیاز ندارید. این ورزش هیچ هزینه ای برای شما نداره. شما با کمی اراده و پشتکار و با انجام روزانه 30 دقیقه تا ی ساعت ورزش لاغری به زودی متوجه اوضاع خوب ناحیه شکم خودتون خواهید شد. 

ورزش در خانه برای لاغری شکم در خانه رو چند روز در هفته باید انجام بدم؟

اگه شما یه برنامه ورزشی مناسب برای لاغری شکم می خواهید. باید به این نکته توجه کنین که 3 یا 4 روز در هفته اگه ورزش در خانه برای لاغری شکم رو انجام بدید نتیجه عالی خواهی داشت. برای اینکه بدنتون بتونه خودش و انرژی از دست رفته رو بازسازی کنه باید حتما 1 تا 2 روز استراحت داشته باشه.

اینستاگرام های زیبا

ورزش برای لاغری شکم و پهلو با چه نوع تغذیه ای همراه باشه؟

مطمئنا شما در حین انجام ورزش برای لاغری شکم و پهلو باید از مواد غذایی استفاده کنید که کالری کمی دارند. فراموش نکنین شکم مستعد ذخیره چربیه. پس اگه مواد غذایی چرب، یا قندی و نوشابه و فست فود زیاد مصرف کنید باعث میشید شکم از فرم طبیعی و مناسب خودش خارج بشه. برای همین به شما پیشنهاد میکنیم از یک رژیم لاغری آسان استفاده کنید.

مواد غذایی مانند میوه های از قبیل سیب، هندوانه، انگور و توت فرنگی، پرتقال، لیمو، کیوی، نارنگی، انواع عدس های سبز و قرمز، ماهی ها، بادام، لوبیا و انواع حبوبات، اسفناج و سبزیجات سبز، محصولات لبنی مانند ماست و پنیر و شیر پرچرب ( به دلیل نقش موثر آن در سیری)، بلغور جو دوسر، کره بادام زمینی، روغن زیتون، برنج قهوه ای، دانه چیا (تخم شربتی)، قارچ، تمشک، روغن نارگیل، تخم مرغ، فلفل تند، کلم بروکلی، آجیل ها رو در برنامه غذایی خود قرار دهید. در عوض مصرف نوشیدنی های انرژی زا، نوشابه ها، کربوهیدرات رو به حداقل ممکن برسانید.

انواع ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو

انواع ورزش در خانه برای لاغری شکم

ورزش های لاغری در خانه واقعا لاغر کننده هستن؟

اینکه ورزش برای لاغری شکم و پهلو بر تناسب اندام تاثیر دارند واقعا ثابت شده. اما شما نباید انتظار داشته باشید که با یک ماه انجام دادن این حرکات به تناسب اندام برسید. برای انجام هر کاری یکم واقع بین باشین. شما چند سال اضافه وزن داشتین و چربی ها دور شکم شما انباشته شده.

حالا نمیشه انتظار داشته یک ماهه به فرم بدنی ایده آل برسین. البته قطعا با اجرای رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش در خانه برای لاغری متوجه اثرات مثبت روی ظاهر و اندام خودتون خواهید شد. 

حرکات شکم و پهلو برای خانمها

حرکت قیچی یکی از بهترین حرکت ها برای لاغری شکم و پهلو شماست. برای انجام این حرکت به حالت کاملا صاف و کشیده روی زمین دراز بکشید. دست هاتون رو کنار باسن خودتون رو زمین قرار بدید. در حالی که یکی از پاها رو به سمت جلو می کشید پای دیگر رو تا جایی که امکان داره انجام بدید. بعد پارو پایین بیارید البته به حالت کاملا صاف. این حرکت رو 12 مرتبه برای هر پا تکرار کنید.

آب کردن شکم و پهلو سریع با ورزش

بعد از اینکه 12 مرتبه برای یک پا حرکت رو انجام دادید به سراغ پای بع برید. این حرکت رو سه نوبت 12 تایی برای هر پا تکرار کنید. البته حرکت پاها باید یک در میان باشد. یعنی ابتدا یک حرکت 12 تایی برای بالا بردن پای راست و بعد یک حرکت 12 تایی برای بالا بردن پای چپ. این حرکت ها رو 3 مرتبه انجام بدید.

حرکت کرانچ

حرکت کرانچ کاملا مثل دراز نشسته شما با همون حالت روی زمین بخوابید. پاهارو به داخل شکم خم کنید. پاهارو به اندازه عرض شانه باز کنید. دست ها رو پشت گردن خودتون قرار بدید. سعی کنید با همین حالت به سمت زانوهای خودتون حرکت کنید. این حرکت رو 12 مرتبه انجام بدید. چند ثانیه استراحت کنید دوباره 12 مرتبه این حرکت رو تکرار کنید.

حرکت درازنشست

علاوه بر این، حرکت دراز نشست ساده ترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو شماست. مطمئنا همه این حرکت رو بلدید. اما در حین انجام این حرکت دقت کنید که به ناحیه کمر و ستون فقراتتون فشار زیادی وارد نشه. حرکت دراز نشست رو هم دو دوره 12 تایی تکرار کنید. ورزش های مثل پیاده روی و یوگا برای لاغری شکم پهلو بسیار مناسبه.

بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو بدون رژیم خوب به درد نمیخوره

شما حتی با انجام مداوم و بهترین ورزش در خانه برای لاغری میان تنه بدون رعایت یه رژیم غذایی مناسب نمی تونید موفق بشید. اخه استفاده از مواد ممنوعه باعث میشه نه تنها خستگی شما بی فایده باشه بلکه حتی ممکن باعث افزایش وزن شما بشه. پس اولین قدم برای لاغری شکم و پهلو استفاده از یک رژیم لاغری مناسبه. بعد از این مرحله شما باید ورزش در خانه رو انجام بدید.

نکاتی درباره آب كردن سريع شكم با ورزش برای لاغری شکم و پهلو

نکاتی درباره آب كردن سريع شكم با ورزش در خانه برای لاغری شکم
 1. مصرف غذاهای سالم
 2. نوشیدن آب 
 3. ورزش کوتاه اما شدید
 4. قطع مصرف شکر
 5. کاهش مصرف سدیم
 6. افزایش مصرف ویتامین ث
 7. مصرف غذاهای چربی سوز مانند سیر، زنجبیل، فلفل قرمز، دارچین 
 8. مصرف چربی های سالم و اشباع نشده
 9. حتما صبحانه بخورید
 10. خواب مناسب و به اندازه در شب

ورزش های لاغری نباید فشار زیادی به شما بیارن

درسته که شما ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو رو انجام می دهید، خستگی ناشی از ورزش طبیعیه. اما نباید شدت ورزش ها به گونه ای باشه که فشار زیادی به شما وارد کنه. شما هر یک از ورزش ها رو با تکرارهای مناسب خودش انجام بدید. تنها راه نتیجه گرفتن تکرار تمرینه نه اینکه شما به شدت به خودتون فشار بیارید.

فشار زیاد ممکن باعث بشه شما کارتون رو نیمه کاره رها کنید. پس ورزش آرام و پیوسته نتیجه بهتری داره. منظور از شدت ورزش ای نیست که فشار زیاد باشه یعنی شما تمرینات رو فشرده و پشت سر هم انجام بدید.

مطالب مرتبط: لاغری سریع ران پا در یک هفته با ورزش و رژیم های غذایی ویژه

گرم کردن بدن قبل از ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو

گرم کردن بدن قبل از ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو

یکی از کارهای مهم و اساسی قبل از ورزش در خانه، گرم کردن بدنه. زیرا گرم کردن سبب افزایش ضربان قلب و فشار خون میشه. این کار باعث میشه بن برای یه ورزش سنگین آماده باشه. از طرف دیگه، گرم کردن، ذهن آدم رو برای ورزش آماده می کنه. برای گرم کردن بدن باید یک سری حرکات کششی انجام بدید. این حرکات عبارتند از: 

 1. دویدن به صورت آهسته. شما برای انجام این کار باید کاملا صاف بایستید. و مدت 1 دقیقه در جای خودتون آهسته بدوید.
 2.  قدم زدن درجا. شما همین طور که در جای خودتون ایستاده اید پاها رو به طرف سینه و بالای بدن حرکت دهید. این حرکت رو به مدت 20 مرتبه برای پاها ادامه بدید. 
 3. تمرین به پشت لگد زدن. به صورت ثابت در جای خود بایستید. دست ها رو مشت کرده و روبروی شکم خود قرار دهید. پاها رو به سمت پشت بدن خود و رو به بالا حرکت دهید. 
 4. حرکت دست ها در هوا. در این حرکت شما باید ثابت و صاف بایستید. سپس یکی از پاها رو تکیه گاه قرار داده و پای دیگر رو به طرف مقابل حرکت دهید. در حین حرکت پا، دست های خود رو بالا ببرید. 
 5. تمرین دست زدن به پا. در این حرکت باید ابتدا صاف بایستید. سپس بدون خم کردن زانوها به حالت تعظیم یا رکوع قرار بگیرید. سپس با هر دست و به صورتی وبتی پای سمت همان دست رو لمس کنید. یعنی با دست راست پای راست، و با دست چپ پای چپ خود رو لمس کنید
 6. بلند کردن زانو. برای این حرکت شما ابتدا باید صاف بایستید. پس از آن زانوها رو یک به یک به طرف بالا و سینه خود خم کنید. در حین انجام این حرکت باید دست ها مانند حالت پیاده روی به طرفین حرکت کند.
 7. خم کردن زانو. صاف بایستید. دست ها رو به صورت صاف و مستقیم روبروی بدن درز کنید. خود رو پایین بکشید و زانوها رو خم کند. این حرکت رو یک دقیقه انجام دهید. 
 8. گردش شانه. شما باید در حالت کاملا صف و ایستاده شانه خود رو حرکت دهید.
 9. حرکت گردش بازو. در این حرکت دست ها باید کاملا باز و صاف باشد. دست ها باید به طرفین بدن باز شده باشد. سپس دست های خود رو حرکت دهید. 

سایر حرکت های کششی مانند حرکت پروانه، گرفتن مچ پا،کشش بازو، کشش بازو به عب، کشش ساق و نیم تنه رو نیز میتواند به شما در ورزش درخانه برای لاغری شکم کمک کند. دقت کنید که مدت زمان لازم برای گرم کردن بدن باید 20 تا 30 دقیقه قبل از انجام تمرینات اصلی باشه. 

هیچ دلیلی نمیتونه پیاده روی نرفتن رو توجیح کند!

مطمئنا امکان پیاده روی برای همه فراهم هست. شما باید حداقل روزانه 45 دقیقه پیاده روی سریع داشته باشی. یعنی باید خودتون حس کنید که خسته میشد. اگه زمان کافی و امکان رفتن به باشگاه بدنسازی برای شما وجود نداره شما می تونین با انجام حرکت های ساده ای که تو این مقاله توضیح دادیم، حرکت های بدنسازی رو برای خودتون شبیه سازی کنید.

ساده ترین کاری که می تونید برای کاهش وزن و تناسب اندام مخصوصا در ناحیه شکم و پهلو انجام بدید، رقصیدن و انجام حرکت های موزون هستش. این حرکت ها به دلیل اینکه کالری سوز هستند باعث لاغری شکم و پهلو میشن. 

ورزش های لاغری شکم چگونه طراحی شدند؟

ورزش های لاغری شکم چگونه طراحی شدند؟

ورزش های لاغری شکم به گونه ای طراحی شدند تا بدون وارد کردن فشار به ستون مهره ها، عضلات ناحیه شکم و پهلو به شدت درگیر بشه. این کار باعث میشه تا علاوه بر اینکه چربی های انباشته شده تو این ناحیه از بین بره، فرم و حالت منابی هم برای شکم ایجاد کنه. ورزش های لاغری سنگین و سخت نیستند. برعکس، ورزش های لاغری بسیار راحت هستند و در هر مکانی حتی خانه قابلیت اجرا دارن.

ورزش برای لاغری شکم و پهلو به همراه استراحت کافی

عدم خواب و استراحت کافی یکی از دلایلی است که در بسیاری موارد باعث افزایش نامناسب وزن میشه. شما باید شب ها به میزان کافی بخوابید. و در روز نیز استراحت کافی داشته باشید. استراحت و خواب کافی سبب تقویت سیستم ایمنی بدن میشه. عملکرد و کارایی بدن شما رو بالا میبره. این مورد باعث کنترل سوخت و ساز بدن شما میشه. نیاز بدن به مواد تنظیم میشه.

پس باید برای کاهش وزن و لاغری در شکم، پهلو یا هر ناحیه دیگه ای از بدن علاوه بر انجام ورزش، میزان خواب و استراحت خودتون رو تنظیم کنید. شما با انجام ورزش خسته میشید. بدن برای بازسازی به استراحت نیاز داره. بهترین زمان برای بازسازی بدن خواب شبه.

پس شما باید برای تنظیم خواب و استراحت خودتون برنامه ریزی کنید تا مسیر تلاش برای کاهش وزن و لاغری شکم و پهلو به خوبی انجام بشه.داشتن استراحت کافی نیز میتواند در ورزش درخانه برای لاغری شکم به شما کمک کند

درگیری عضلات رو کی متوجه میشیم؟

اما علیرغم سهولت اجرا، طراحی این ورزش ها بسیار اصولی و حساب شده بوده، به همین دلیل میتونن به راحتی عضلات شکم رو درگیر بکنند. این درگیری رو شما بعد از انجام حرکت ها متوجه میشید. اخه روزهای اول انجام ورزش درخانه برای لاغری شکم شما در ناحیه شکم، پهلو، عضلات باسن و ران احساس درد دارید.

این درد کاملا طبیعه و نشان دهنده اینه که شما دارید اصولی تمرین می کنید و نواحی مورد نظر در حال فعالیت شدید هستند. البته تاکید می کنم نباید به ستون مهره های خودتون فشار بیارید. حرکت ها رو از تکرارهای کم شروع کنید. وقتی بدنتون با شرایط جدید سازگار شد می تونین شدت و تعداد تمرینات رو بالا ببرید.

تغذیه استاندارد مهم تر از انجام ورزش هایی برای لاغری شکم

حتما شما می دونید که برای هرکاری باید مقدمه ای داشت. شما باید اول از همه هر چیزی که تناسب اندام شما رو به خطر انداخته از زندگی حذف کنید. بدون برنامه ریزی اصولی نمیشه انتظار موفقیت داشت. شما قطعا بدون یه برنامه غذایی استاندارد نمی تونید در مسیر لاغری شکم موفق باشید.

لاغری شکم با مصرف غذای ناسالم ممکن نیست

نمیتونید با مصرف غذاهای ناسالم و انواع هله هوله انتظار لاغری شکمتون رو داشته باشید و برنامه غذایی استاندارد باید جوری تنظیم بشه که به جای هر غذای ناسالم یه غذای سالم جایگزین قرار بده. باید مقدار کالری مصرفی، مقدار کربوهیدرات، مقدار پروتئین، مقدار و نوع چربی های مصرفی، نوع مواد مصرفی مناسب در وعده های صبحانه، ناهار و شام و میان وعده ها کامل و دقیق مشخص بشه.

شما باید میزان نمک های مصرفی رو کنترل کنید. مطمئنا برنامه تغذیه استاندارد مهمتر از انجام ورزشه. زیرا اگه برنامه غذایی استانداری نداشته باشید انجام ورزش در خانه برای لاغری شکم نه تنها باعث نمیشه شما لاغر بشید بلکه ممکنه سبب افزایش چربی در ناحیه شکم و پهلوی شما بشه.

خلاصه مقاله

وجود چربی در ناحیه شکم و پهلو علاوه بر اینکه تناسب ظاهری اندام رو به هم میریزه، بیماری های خطرناک زیادی رو هم میتونه ایجاد کنه. علاوه بر دلایل زیباشناختی، سلامتی و طب هم توصیه اکید به لاغری شکم و پهلو داره. اصولی ترین کار برای لاغر شدن شکم، داشتن برنامه تغذیه ای مناسب، انجام ورزش در خانه و تنظیم استراحت و خوابه. شما با رعایت این سه مورد به آسانی میتونید به حالت و فرم مناسب در بدن و ناحیه شکم برسید.

1 دیدگاه

 1. سلام روز به خیر ممنون از همراهی شما پبج اینستاگرام های زیبا رو هم دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا