رژیم های لاغری

رژیم شوک چیست؟

رژیم شوک سه روزه از طریق افزایش متابولیسم به کاهش وزن و چربی سوزی بیشتر کمک میکنه. در حقیقت این برنامه ایی که باعث کاهش وزن زیاد در مدت زمان کوتاه میشه. اگر به دنبال برنامه هستید که در مدت زمان کوتاهی کاهش وزن مطلوبی را داشته باشید به نکاتی که در این مطلب گردآوری شده توجه کنید.

رژیم شوک 9 روزه برای کاهش وزن

رژیم شوک 9 روزه برای کاهش وزن


رژیم شوک بیشتر برای افرادی است که دچار استپ وزنی شدند ، اما به طور کلی این رژیم مدعی شده است که با گرفتن این ؤزیم میتونید کاهش وزن 10 کیلویی در مدت زمان کوتاهی مشاهده کنید.الگوریتم کلی این رژیم به این صورت است که چند روز رژیم سخت گرفته میشه بعد باز دو یا چند روز همانطور که مثل قبل غذا میخوردید غذا میل میکنید.

رژیم شوک قوانین مخصوص به خودش را نیز دارد.

نوشیدن الکل ممنوع ( این قانون خوب است ) آب به میزان فراوان ترکیب وعده های غذایی ممنوع. هر وعده باید در زمان معین میل بشه. پرهیز از پرخوری در دو روز آخر هفته در این رژیم غذایی صبحانه در روزهای رژیم غذایی همیشه یک نوع است: یک قطعه میوه ( پرتقال، گلابی، لیمو شیرین همه قبول هستند ) به جز موز. یک فنجان چای یا قهوه ( بدون شیر، شکر و شیرین کننده )

در این قسمت یک نمونه شوک لاغری 9 روزه در سه بخش توضیح داده شده.
بخش اول: روزهای 1تا2
صبحانه: 2 عدد نرم کننده گارسینیا پلاس و 2/1 فنجان (120 میلی لیتر) ژل آلوئه ورا با یک لیوان آب.
میان وعده: 1 عدد بسته آماده فیبر با آب.


ناهار: 2 عدد نرم کننده گارسینیا پلاس، 2/1 فنجان (120 میلی لیتر) ژل آلوئه ورا با یک لیوان آب، 1 عدد قرص Therm و 1 نوشیدنی جایگزین وعده غذایی (تهیه شده با 25/1 فنجان شیر بدون چربی).
شام: 2 عدد نرم کننده گارسینیا پلاس، 2/1 فنجان ژل آلوئه ورا با یک لیوان آب.
عصر: 2/1 فنجان ژل آلوئه ورا با یک لیوان آب.


بخش دوم: روزهای 3تا8
صبحانه: 2 عدد نرم کننده گارسینیا پلاس، 2/1 فنجان ژل آلوئه ورا با یک لیوان آب، 1 عدد قرص Therm و 1 نوشیدنی جایگزین وعده غذایی (تهیه شده با 25/1 فنجان شیر بدون چربی).
تمرین: صبحانه را با 30 دقیقه ورزش با شدت متوسط دنبال کنید.


برنامه لاغری ۹ روزه

برنامه لاغری ۹ روزه


میان وعده: 1 عدد بسته آماده فیبر با آب.
ناهار: 2 عدد نرم کننده گارسینیا پلاس، 1 عدد قرص Therm و 1 نوشیدنی جایگزین وعده غذایی (تهیه شده با 25/1 فنجان شیر بدون چربی).
شام: 2 عدد نرم کننده گارسینیا پلاس و یک وعده غذایی حاوی 600 کالری. مردان میتونند 200 کالری اضافی یا یک تغییر جایگزین با وعده های غذایی اضافی داشته باشند.


بخش سوم: روز 9
صبحانه: 2 عدد نرم کننده گارسینیا پلاس، 2/1 فنجان ژل آلوئه ورا با یک لیوان آب، 1 عدد قرص Therm و 1 نوشیدنی جایگزین وعده غذایی (تهیه شده با 25/1 فنجان شیر بدون چربی).
تمرین: صبحانه را با 30 دقیقه ورزش با شدت متوسط دنبال کنید.


میان وعده: 1 عدد بسته آماده فیبر با آب


ناهار: در برنامه شوک 2 عدد نرم کننده گارسینیا پلاس، 1 عدد قرص Therm و یک وعده غذایی کم قند و حاوی 300 کالری.
شام: 2 عدد نرم کننده گارسینیا پلاس و یک وعده غذایی حاوی 600 کالری. مردان میتونند 200 کالری اضافی یا یک تغییر جایگزین با وعده های غذایی اضافی داشته باشند.
 مقدار زیادی آب بنوشید.
 از نوشیدنی های گازدار خودداری کنید.


 از استفاده از نمک خودداری کنید و به جای آن از سبزی ها و ادویه ها استفاده کنید.
 به اندازه نیاز غذای آزاد بخورید.
 روزهای 1، 3، 6 و 9 خود را وزن کنید.
توجه داشته باشید که این فقط یک نمونه برنامه توصیه شده می باشد که برای هر فرد و بسته به وضعیت سلامتی و نظر متخصص تغذیه می تواند متفاوت باشد.
همچنین همین طور که مشاهده میکنید بخش بزرگی از این برنامه از آب تشکیل میشه.

رژیم شوک برای خارج شدن از استپ وزنی

رژیم شوک برای خارج شدن از استپ وزنی


چه چیزی باعث استپ یا توقف لاغری میشه؟ در طی هفته های اول کاهش وزن، افت سریع طبیعیه. تا حدی این بدان دلیله که وقتی کالری را کم میکنید، بدن در ابتدا با آزاد کردن ذخیره گلیکوژن به انرژی مورد نیاز خود میرسه.


گلیکوژن تا حدی از آب ساخته شده است، بنابراین وقتی گلیکوژن برای تولید انرژی سوزانده میشه، آب آزاد میکنه و در نتیجه علت کاهش وزن از دست دادن آبه. اما این اثر موقتیه.


با کاهش وزن، مقداری از عضله را نیز به همراه چربی از دست میدهید. عضله به شما در بالا بردن میزان کالری سوزی (متابولیسم) کمک میکنه. بنابراین با کاهش وزن متابولیسم بدن کاهش مییابد و باعث میشه کالری کمتری نسبت به زمانی که وزن بیشتری داشتید، بسوزانید.

به جز رژیم شوک رژیم کوژنیک 28 روزه رایگان هم میتونه به شما در روند کاهش وزن کمک کنه توصیه میشه حتما اون رژیم رو هم مشاهده کنید تا در مسیر کاهش وزن به شما کمک شایانی بشه.

هم چنین:

رژیم شوک نه روزه سلبریتی معروف


کاهش وزن سرعت متابولیسم شما را کم میکنه، حتی اگر به همان اندازه کالری را مصرف کنید که به کاهش وزن کمک کنه. وقتی کالری که میسوزانید با کالری که میخورید برابره، به استپ لاغری میرسید.


برای رفع این استپ و کاهش وزن بیشتر باید فعالیت بدنی خود را افزایش بدید یا کالری دریافتی خود را کاهش بدید. استفاده از همان رویکردی که در ابتدا جواب داد ممکنه کاهش وزن شما را حفظ کنه، اما منجر به کاهش وزن بیشتر نخواهد شد.

نکاتی که برای غلبه بر استپ لاغری بایستی در نظر داشته باشید:
• عادات غذایی خود را دوباره ارزیابی کنید.
• کالری بیشتری کاهش بدید.
• تمرین خود را بالا ببرید.
• فعالیت های بیشتری را در برنامه روزانه خود قرار بدید.
اگر تلاش شما برای عبور از یک استپ لاغری بی نتیجه است، با پزشک یا یک متخصص تغذیه در مورد امتحان روشهای دیگر صحبت کنید.

رژیم شوک یک روزه به چه صورت است؟

رژیم شوک یک روزه به چه صورت است؟

درسته که در برخی از زمان ها استفاده از رژیم شوک برای خروج از استپ وزنی توصیه میشه اما توجه دشته باشید که ب عوارضی که ممکن است با گرفتن این رژیم پیدا کنید هم توجه کنید، رژیم شوک یک روزه نمیتون کمک چندانی به کاهش وزن شما بکنه.و حتی ممکنه با شوکی که به شما وارد میکنه مشکلاتی رو نیز برای شما به وجود بیاره.برخی از رژیم های یک روزه هستند که با گرفتن آنها تنها باید در طی 24 ساعت مایعات مصرف کنید با این کار به سم زدایی بدنتونم کمک میکنید.

در جدول زیر یک نمونه برنامه یک روزه توصیه شده، آورده شده است. در برنامه روزانه خود از جدول زیر یک صبحانه، ناهار و شام انتخاب کنید و یک میان وعده اضافه کنید. در کل حدود 1200 کالری بشه. از ادویه جات به دلخواه استفاده کرده و نوشیدنی های کم کالری بنوشید.

صبحانه • 2/1 گریپ فروت
• 1 فنجان یا تکه های غلاتی، سبوسی یا گندمی
• 4/3 تا 1 فنجان شیر بدون چربی
• 8 توت فرنگی متوسط یا 2/1 فنجان بلوبری (تازه یا منجمد) • بلغور جو دوسر: 2/1 فنجان جو دوسر فوری همراه با 1 فنجان شیر فاقد چربی آماده کنید. روی آن 3/1 فنجان هلوهای یخ زده تازه یا شیرین نشده و 1 قاشق غذاخوری بادام خرد شده بریزید. • 2 کلوچه برشته غلات کامل (هر کدام حدود 90 کالری) که همراه با 2/1 فنجان ماست ساده کم چرب یا ماست سبک و 4/3 فنجان تمشک یا توت فرنگی برش خورده سرو می شود. • دسر ماست میوه ی مک دونالد (بدون گرانولا)

ناهار • ساندویچ: 1 نان گندم سبوس دار ؛ 57 گرم سینه بوقلمون یا ژامبون فوق العاده نازک؛ 28 گرم پنیر موزارلا بدون چربی؛ 2/1 فلفل قرمز تفت داده شده و برش داده شده به صورت نواری، 2 قاشق چای خوری سس مایونز سبک؛ برگ اسفناج کوچک


• 15 انگور • سالاد: 3 فنجان سبزی سالاد را با بسته 85 گرمی ماهی سفید بسته بندی شده، 1 گوجه فرنگی کوچک برش داده شده، 3 برش پیاز قرمز، 2/1 خیار متوسط و 4/1 فنجان نان برشته چاشنی زده مخلوط کنید. مخلوطی از 1 قاشق چای خوری روغن زیتون و 2 قاشق غذاخوری سرکه برنج چاشنی زده را روی آن بریزید.


• 170 گرم ماست سبک یا 1 فنجان شیر بدون چربی • سوپ: نیمی از قوطی 538 گرمی سوپ عدس را با 1 قاشق چایخوری آب لیمو و 4/1 قاشق چای خوری شوید خشک گرم کنید.

با 1 قاشق غذاخوری پنیر فتا تزئین کنید.
• سالاد ماکارونی: 2/1 فنجان ماکارونی پخته شده، 1 گوجه فرنگی کوچک خرد شده، 3/2 فنجان کدو سبز، 2 پیاز سبز خلال شده، 2 قاشق چایخوری آب لیمو و 1 قاشق چایخوری روغن زیتون را ترکیب کنید. • فلفل قرمز بزرگ


• 1 سالاد کناری با 3/1 بسته سس کم چربی

1 سالاد کناری با 3/1 بسته سس کم چربی

شام • ماهی 170 گرمی
• سیب زمینی پخته متوسط (141 گرم) با 2 قاشق غذاخوری سالسا و 2 قاشق غذاخوری ماست ساده
• 1 و نیم فنجان کلم بروکلی بخارپز شده با 1 قاشق غذاخوری پنیر پارمزان پاشیده شده روی آن • میگو و ماکارونی: 8 میگو پوست کنده را در 2/1 فنجان سس اسپاگتی بدون گوشت بپزید تا میگوها در کل (حدود 5 دقیقه) مات شوند. 2 قاشق چای خوری پنیر پارمزان روی آن بپاشید.


• 1 و نیم فنجان لوبیا سبز بخارپز شده با 1 قاشق چای خوری کره یا روغن زیتون و یک آب پاشیدن لیمو پرتاب کنید • مرغ: 170 گرم سینه مرغ بدون پوست برشته و قطعه قطعه شده، مخلوطی از 1 قاشق چای خوری عسل، 1 قاشق چای خوری سرکه بالزامیک و 1 قاشق چای خوری خردل دیژون روی آن بپاشید.
• 2/1 فنجان برنج قهوه ای


• 8 عدد مارچوبه بخارپز یا کبابی • 2 فنجان سالاد شامل: خیار، پیاز، گوجه فرنگی، قارچ، فلفل و 2 قاشق غذاخوری سس کم چرب
• 1 نارنگی

رژیم شوک 15 روزه

رژیم شوک 15 روزه رژیم است در طی دوره 10 تا 14 روز که با محدودیت های شدید میتونه به کاهش وزن شما کمک کنه، این رژیم محدودیت های سختی داره که با رعایت کردن آنها میتونید به کاهش وزن برسید اما ممکنه مواد مغذی مورد نیاز بدنتون به طور کامل جذب نشه و خدایی نکرده دچار مشکل بشید. برخی از شنیده ها حاکی از آن است که افرادی که از این مدل رژیم ها استفاده کرده اند بعد از مدتی دوباره وزنشون به حالت قبل برگشته یا حتی بیشتر هم شده.

رژیم شوک پروتئین

رژیم شوک پروتئین

رژیم پروتئین براساس کنترل مقدار مصرف پروتئین کار میکنه ، در این رژیم شما احساس گرسنگی نمیکنید این رژیم مقدار ورودی کربوهیدارت و کنترل میکنه در واقع میتوان گفت که این رژیم به رژیم کتو شباهت داره باعث میشود که متابولیسم بدن بالا بره و به همین منظور به تجزیه چربی ها منجر میشه توی این رژیم دست شما برای انتخاب انواع غذاها بازه البته محدودیت کربوهیدرات داره و استفاده از پروتیئن رو باید بیشتر کنی.

رژیم شوک دو روزه

یکی از علت هایی که افراد بسیاری به سمت رژیم های کوتاه مدت کشیده میشوند جنبه روانی آنهاست. همه افراد با توجه به اینکه اگر دو روز بخواهند از این رژیم استفاده کنند خیلی راحت با این قضیه کنار میان تا برای مثال دوماه.

این رژیم هم مانند همه ی رژیم های شوکی که تا اینجا برای شما بیان کردیم با شوک های که بدن وارد میکنه سبب کاهش وزن سریع در مدت زمان کوتاهی میشه.

در این رژیم هم کربوهیدرات پایین است و میزان پروتئین بالاست و میزان کربوهیدرات کمتر از 50 گرم میباشد.

اگر کودک، نوجوان، باردار، شیرده هستید و یا از افسردگی یا اختلالی در خوردن غذا رنج می برید، نباید از رژیم غذایی 2 روزه استفاده کنید.

آیا رژیم شوک سه روزه باعث بیماری میشود؟

آیا رژیم شوک سه روزه باعث بیماری میشود؟


طبق وبلاگ دانشکده پزشکی هاروارد، در حالی که افراد زیادی تصمیم گرفته اند رژیم شوک سه روزه را برای کاهش وزن انتخاب کنند، یکی از مشهورترین عوارض ناشی از آن، آنفولانزاست. طبق گفته محققان هاروارد، آنفولانزای آن شامل علائمی است که ممکنه دو تا هفت روز پس از شروع برنامه ظاهر شود و ممکنه با سردرد، گیجی، خستگی، تحریک پذیری، حالت تهوع، مشکل خواب و یبوست مشخص بشه.


برنامه های معروفی مانند کتو و اتکینز در میان روش های دیگر، کاهش مصرف فیبر را نشان میده. فیبر موجود در غذا در بدن حرکت میکنه و غذای باکتری های روده را فراهم میکنه و این باکتری ها اسیدهای چرب کوتاه زنجیره ای تولید میکنند که سلول های روده بزرگ را تغذیه کرده و دارای خواص ضد التهابی هستند.

رژیم شوک سه روزه در رژیم کتوژنیک ؟

رژیم شوک چیست؟

همانطور که در قسمت مقدمه اشاره شد این رژیم شوک سه روزه کوتاه مدته در طولانی مدت توصیه نمیشه. برای کسانی که میخواد سریع وزن کم کنه برای موارد خاص مانند جشن عروسی یا فارغ التحصیلی توصیه میشه. زیرا کاهش سریع وزن در مدت زمان کوتاه چندان سالم نیست.

به طور خلاصه، برای شرایط اضطراری طراحی شده.
به دنبال ایجاد شوک در بدن برای سوزاندن کالری فعال، چربی موجود در بدن و متعادل سازی آنه. این برنامه ادعا میکنه که بیشتر افراد دارای اضافه وزن در عرض دو هفته یا 15 روز بسته به نوع نسخه توصیه شده میتونه تا 15 کیلوگرم وزن کم کنه.


اگر بیماری خاصی دارید قبل از گرفتن این برنامه با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید.چرا باید رژیم شوک سه روزه بگیریم؟

چرا باید رژیم شوک سه روزه بگیریم؟


یکی از فواید آن اینه که نیازی به تهیه یا خرید مقدار زیادی غذا ندارید. معمولاً در روزهای هفته به وعده های غذایی مشابه پایبند هستید.


این برنامه رژیم شوک سه روزه به بدن شما از طریق تغییر متابولیسم طراحی شده. تقریباً 1200 کالری در روز مصرف میکنید. در طول برنامه غذایی مقدار زیادی آب بنوشید.

نباید بیش از سه چهار روز انجام بشه. قطعاً از مصرف فست فودها، نوشیدنی های اسیدی و شیرینی شکلاتی و غیره دوری کنید. همانطور که گفته شد این برنامه ادعا میکنه به شما کمک میکنه در طی دو هفته حدود 15 کیلوگرم از دست بدید که به نظر میرسه زمان کمی برای این کاهش وزن باشه.


توصیه میشه در طول این برنامه حداقل 2 لیتر آب در روز مصرف کنید. تاکید بر اینه که آن یک برنامه رژیم غذایی توصیه شده برای موارد اضطراریه.

• باعث کاهش اشتها میشه.
مطالعات نشان میده که کاهش کربوهیدرات ها میتونه به طور خودکار اشتها و کالری دریافتی شما را کاهش بده.
• منجر به کاهش وزن بیشتر میشه.
کاهش کربوهیدرات ها یکی از ساده ترین و موثرترین روش ها برای کاهش وزنه.
• چربی حفره شکم کم میشه.

تثبیت وزن با رژیم شوک سه روزه در رژیم کتوژنیک

تثبیت وزن با رژیم شوک سه روزه در رژیم کتوژنیک

• تری گلیسیریدها به شدت افت میکنه.


برنامه های کم کربوهیدرات در کاهش تری گلیسیرید خون که مولکول های چربی هستند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش میدهند بسیار موثره.


• افزایش سطح کلسترول خوب (HDL)
یکی از بهترین راه ها برای افزایش سطح HDL، خوردن چربی است و روش های کم کربوهیدرات حاوی مقدار زیادی چربی هستند.


• کاهش قند خون و سطح انسولین
برخی از افراد ادعا میكنند كه این روش ها به دلیل چربی زیاد باعث افزایش كلسترول و ایجاد بیماری قلبی میشه. با این حال، در اکثر مطالعات علمی ارزش روش های کم کربوهیدرات برای سلامتی ثابت شده است.


برنامه های کم کربوهیدرات و روش میتونه به ویژه برای افراد دیابتی و مقاومت به انسولین که میلیون ها نفر در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار میده، مفید باشه.

درادامه:


• باعث کاهش فشار خون میشه.
برنامه های غذایی کم کربوهیدرات یک روش موثر برای کاهش فشار خونه که میتونه خطر ابتلا به این بیماری را کاهش بده و منجر به زندگی طولانی تر بشه.
• موثر در برابر سندرم متابولیک


با برنامه رژیم شوک سه روزه علائم سندرم متابولیک تقریباً از بین میره.
• بهبود سطح کلسترول بد (LDL)
• درمانی برای چندین اختلال مغزی


مطالعات نشان میده افرادی که روش های کم کربوهیدرات مانند این روش دارند نسبت به برنامه های کم چربی سریعتر وزن کم میکنند.
این به این دلیله که روش های کم کربوهیدرات آب اضافی بدن را از بین میبره، سطح انسولین را کاهش میده و منجر به کاهش سریع وزن در یکی دو هفته اول میشه.

در مطالعات مقایسه ای بین روش های کم کربوهیدرات و کم چربی مشخص شده که افرادی که کربوهیدرات خود را محدود میکنند، گاهی اوقات 2 تا 3 برابر وزن کم میکنند، بدون اینکه گرسنه باشند.
مطالعه ای در بزرگسالان چاق نشان داد که این برنامه به ویژه برای شش ماه در مقایسه با برنامه لاغری معمولی موثر بود. بعد از آن، تفاوت در کاهش وزن بین برنامه های مختلف ناچیز بود.


تقریباً بدون استثنا، برنامه های کم کربوهیدرات مانند این روش نسبت به روش های کم چربی منجر به کاهش وزن کوتاه مدت میشه. با این حال، به نظر میرسه برنامه های غذایی کم کربوهیدرات در طولانی مدت مزیت خود را از دست میدهند.

زنگ تفریح: صورتت جوش میزنه؟مشکل پوستی داری؟مقاله پماد برای جوش صورت و حتما مطالعه کن.

مزایای رژیم شوک سه روزه در رژیم کتوژنیک؟

مزایای رژیم شوک سه روزه در رژیم کتوژنیک؟


برنامه شوک مزایایی فراتر از کاهش وزن میتونه داشته باشد. پزشکان میتونند کودکان مبتلا به صرع را تحت این برنامه قرار دهند زیرا این امر میتونه به جلوگیری از تشنج کمک کنه. بزرگسالانی که صرع دارند گاهی روش های اصلاح شده اتکینز میخورند.


برخی تحقیقات نشان میده که روش های ممکنه به شما در کاهش خطر بیماری های قلبی کمک کنه. مطالعات دیگر نشان میده که برنامه های غذایی خاص با کربوهیدرات بسیار کم به افرادی که بیماری هایی مانند: سندروم متابولیک، مقاومت به انسولین و دیابت نوع 2 دارند، کمک میکنه.


محققان همچنین در حال بررسی تأثیر این روش ها بر شرایطی از جمله: آکنه، سرطان، سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و بیماری های سیستم عصبی مانند: آلزایمر، پارکینسون و بیماری لو گریگ هستند.

معایب برنامه شوک کتـو چیست؟

معایب برنامه شوک کتـو چیست؟


شوک در رژیم کتوژنیک همیشه محبوب بوده است، در درجه اول برای افراد مبتلا به صرع طراحی شده. با این حال، این روش میلیون ها نفر در سراسر جهان از جمله هنرپیشگانی مثل هالی بری را به دلیل کارایی در کاهش وزن به خود جلب کرده.


این برنامه هم چنین برنامه غذایی پرچرب و کم کربوهیدرات است که بدن را وادار به سوزاندن چربی و نه کربوهیدرات میکنه. سطح پایین کربوهیدرات باعث کاهش سطح قند خون میشه و بدن شروع به تجزیه چربی میکنه تا از آن به عنوان انرژی استفاده کنه

رژیم لاغری ۲۱۶ ؛ 6 کیلو لاغری در 21 روز

برای کاهش وزن انواع رژیم های لاغری وجوددارند که برای مشاهده این رژیم ها میتونید بر روی لینک رژیم لاغری کلیک کنید.

رژیم شوک و معایب آن


در یک بررسی که در ژورنال BMJ منتشر شده، اشاره شده است که کسانی که روزانه 10 گرم فیبر میخورند، 10 درصد خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ در آنها کمتره. بنابراین از آنجا که کتو فاقد فیبره، به نوبه خود ممکنه شرایط ابتلا به سرطان روده بزرگ را تسهیل کند.

کتو عملکرد ورزشی را کاهش می دهد.


مطالعه ای که برای اولین بار در ژورنال پزشکی ورزشی و تناسب اندام در سال 2018 منتشر شد، نشان داد که روش های کتو کوتاه مدت باعث کاهش عملکرد ورزشی در فعالیت هایی میشه که وابستگی زیادی به سیستم های انرژی بی هوازی داره.

کتواسیدوز


کتواسیدوز دیابتی یا DKA یک مشکل خطرناکه که افراد مبتلا به دیابت را درگیر میکنه که باعث میشه چربی با سرعت بسیار بالایی در بدن انسان تجزیه بشه. کبد چربی را تبدیل به سوختی به نام کتون میکنه که در نتیجه باعث اسیدی شدن خون میشه.


مطالعه ای که در Journal of Medical Case Reports منتشر شده است، نشان داد که روش های این برنامه مانند کربوهیدرات کم و چربی بالا ممکنه باعث ایجاد کتواسیدوز بشه. این مطالعه همچنین اضافه کرد که شیردهی ممکنه باعث تشدید وضعیت بشه و همچنین میتونه باعث کتواسیدوز بشه.


یک نمونه رژیم شوک سه روزه

یک نمونه رژیم شوک سه روزه


بعد از بیدار شدن و قبل از صبحانه 2 لیوان آب گرم (آب لیمو را در آن فشار داده) بخورید.
• صبحانه
1 لیوان چای بدون شکر (می توانید آب لیمو به آب اضافه کنید)
30 گرم پنیر بدون چربی
سالاد (از مقدار زیادی سبزیجات، بدون چربی، انگور یا سیب استفاده کنید)
1 برش نان قهوه ای
• بعد از صبحانه
1 سیب سبز
نصف کاسه ماست بدون سرشیر
• ناهار

شوک سه روزه:


سوپ اسفناج، کلم یا شاه ماهی (یکی را انتخاب کنید)
نصف ماهی
سالاد (از مقدار زیادی سبزیجات، بدون چربی، انگور یا سیب استفاده کنید)
1 میوه (سیب سبز یا نصف گریپ فروت)
• بعد از ناهار

کراکرها (حتما بدون چربی باشد)
• شام
1 کاسه سوپ سبزیجات
سالاد (از مقدار زیادی سبزیجات، بدون چربی، انگور یا سیب استفاده کنید)
5 میوه با قند کم
• بعد از شام
200 گرم ماست بدون چربی یا شیر بدون شکر
نصف گریپ فروت یا سیب سبز


سوالات متداول

رژیم شوک سه روزه به چه صورت باعث کاهش وزن میشود؟

در این رژیم با کم کردن میزان کربوهیدارت و افزایش مصرف پروتئین میتونید به سرعت وزن کم کنید.

با گرفتن رژیم شوک میتونم از استپ وزنی در بیام؟

بله یکی از فواید این رژیم کمک به خارج شدن از استپ وزنی میباشد.

2 دیدگاه

  1. سلام روز به خیر بنده دچار تثبیت وزنی شدم بعد از گرفتن رژیم ، آیا با رژیم شوک میتونم این مشکل و بر طرف کنم؟

    1. سلام روز شما هم به خیر البته درستش اینه که شما دچار استوپ وزنی شدید در بیشتر مواقع رژیم شوک میتونه شمارو در این مهم یاری کنه،اما خوب بهتره در ابتدا علت استوب وزنی شما مشخص بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا