جدیدترین رژیم لاغری سریع | رژیم لاغری سریع چیست؟ - های زیبا

جدیدترین رژیم لاغری سریع

0

در یک تعریف کلی رژیم لاغری سریع به معنای استفاده از میزانی از کالری که به ازای آن شما بیشترین چربی سوزی رو داشته باشین است. جدیدترین رژیم لاغری سریع چربی سوزی سریع به معنی ورود اسید های چرب بیشتر به جریان خون و در نهایت ورود آن ها به کبد هست. در ادامه بیشتر به بررسی این رژیم میپردازیم.

جدیدترین رژیم لاغری سریع

جدیدترین رژیم لاغری سریع


جدید ترین رژیم لاغری سریع، جزء رژیم های بسیار خوشایند و پرطرفدار هستن. چرا که معمولا افراد و به ویژه خانم ها زمانی به فکر لاغری می افتن که قرار باشد مهمانی و یا عروسی بروند .

به طور کلی رژیم های لاغری به دلیل اینکه مانع از مصرف غذا توسط افراد می شوند، زیاد خوشایند افراد نبوده و بسیاری از افرادی که قصد کاهش وزن دارن، بسیار علاقه مندکه سریع به نتیجه برسند تا بتوانن مثل گذشته با خیالی آسوده غذا بخورند.

قبل از اینکه در مورد جدیدترین رژیم لاغری سریع صحبت کنیم، در ابتدا بهتر است، درست و یا غلط بودن رژیم های لاغری رو از نظر علمی بررسی کنیم. پس در ابتدا بهتر است بپرسم جدیدترین رژیم لاغری سریع همون سریعترین رژیم لاغری دنیا به حساب میاد؟

رژیم لاغری سریع:

رژیم لاغری نوم یکی از رژیم های سریع اما پر ضرر است.در این رژیم به میزانی که شما کالری دریافت میکنید به همون میزان چربی سوزی دارید.حال اگر شما می توانید تضمین کنید که این چربی هایی که بوسیله ناشتایی وارد کبد شده اند، می سوزن، قطعا ما به شما می گویم که رژیم لاغری سریع برای شما هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

اما واقعیت این هست که در حالت ناشتایی این چربی ها وارد جریان خون می شوند و در نهایت به کبد می رسند ولی با همان سرعت نمی سوزن و نتیجه مستعد شدن فرد به کبد چرب است.

پس اگر بخواهیم در مورد درستی و غلطی این رژیم های لاغری نتیجه گیری کنیم. باید بگویم تنها زمانی شما در کمترین زمان می توانید بیشترین کاهش وزن را بدون اینکه به سلامتی خود ضرر برسانید، داشته باشید که شرایطی را فراهم کنید که چربی سوزی واقعا صورت گرفته باشد نه اینکه در کبد رسوب کرده .

برای مطالعه: مراقبت بعد از کاشت مو به روش Fit


جدیدترین رژیم لاغری 2021

جدیدترین رژیم لاغری 2021


طبق آمار ها جدیدترین رژیم های لاغری 2021 شامل 6 رژیم لاغری است که شامل:
رژیم لاغری مدیترانه
رژیم لاغری دش
رژیم لاغری فری استایل
رژیم لاغری وگان
رژیم لاغری فلکسترین
رژیم لاغری ناشتایی متناوب
رژیم لاغری با نام رژیم حجمی


در ادامه هریک از این رژیم های لاغری را با تفصیل بیشتری بررسی خواهیم کرد.

آگر برای شما هم سوال پیش آمده که لاغری بدون رژیم ممکن است ؟ برروی لینک کلیلک کنید.


رژیم لاغری مدیترانه


نام این رژیم غذایی به این دلیل اینکه برگرفته از سبک غذایی کشورهایی چون ایتالیا، پرتغال و اسپانیا بوده، مدیترانه است. به طور کلی سبک غذایی مدیترانه ای شامل کربوهیدرات بسیار کم و محصولات روغنی فراوان است.

استفاده از پروتئین در این رژیم غذایی محدود بوده و هفته ای یک یا دو بار است. این رژیم لاغری اگر همراه با محدود کردن مصرف کالری باشد یکی از بهترین رژیم های لاغری به حساب می آید.


رژیم لاغری دش

علت ایجاد این رژیم لاغری، طراحی یک رژیم برای درمان فشار خون در افراد بوده است. در این رژیم لاغری میوه ها، غلات سبوس دار و سبزیجات قسمت عمده ی آن را تشکیل می دهند.

و مصرف لبنیات و چربی های اشباع در آن محدود است. به این ترتیب در این رژیم هم اگر مصرف میوه ها و غلات به صورت محدود صورت گیرد، برای کاهش وزن بسیار نتیجه بخش خواهد بود.


رژیم لاغری فری استایل

رژیم لاغری فری استایل

اساس این رژیم لاغری بر امتیاز دهی به غذاها است. به این صورت که به غذا ها بر اساس دارا بودن کربوهیدرات ، پروتئین و چربی اشباع امتیاز دهی صورت می گیرد و افراد مجاز هستند تا یک امتیاز خاصی غذا مصرف کنن. و هر چه غذای مصرفی آن ها سالم تر باشد امتیاز بالاتری نیز دارند.


رژیم لاغری وگان


این رژیم لاغری چند پله بالاتر و سخت گیر تر از رژیم گیاه خواری است. چرا که در این رژیم افراد از خوردن عسل و لبنیات هم منع می شوند. البته امروز به دلیل وجود پروتئین های گیاهی این رژیم آسان تر شده است.


رژیم لاغری فلکسترین

این رژیم لاغری برخلاف رژیم وگان یک قدم عقب تر و آسان گیر تر از رژیم گیاهی است. پرا که در این رژیم شما در حالت عادی باید مواد گیاهی مصرف کنید، به طوری که کالری مصرفی شما حدود 1500 باشد. ولی اگر مهمانی رفتین هر آنچه که خواستید می توانید مصرف کنین.

رژیم لاغری ناشتایی متناوب


این رژیم به صورت ناشتای های دوره ای است که بر اساس انتخاب افراد مدت و دوره های آن می تواند متفاوت باشد. برای مثال برخی افراد خود را مقید به ناشتایی 5 ساعته در روز می کنند و باقی را می توانند غذا بخورن و یا برخی افراد خود را مقید می کنن در طول هفته، 2 روز شرایط کالری 1500 را رعایت کنن.


رژیم لاغری حجمی

رژیم لاغری حجمی


استراتژی این رژیم برا این اساس است که شما غذا های با کمترین حجم انرژی و بیشترین حجم مواد را بخورین. برای مثال میوه و سبزیجات را می توانین مصرف کنین ولی آجیل و تنقلات در این رژیم ممنوع است.


تفاوت رژیم های جدید با رژیم های قدیم


با نگاهی به رژیم های زمان گذشته و امروز متوجه می شویم که رژیم غذایی به خصوص در ایران بسیار سالم تر بوده است. یکی از عادت های غذایی گذشته زود شام خوردن بود، که همین مورد به نوبه خود تاثیر بسیار زیادی در سلامت و جلوگیری از افزایش وزن افراد دارد.

در گذشته افراد به صورت مستمر از مواد غذایی گیاهی و به خصوص سبزیجات استفاده می کردن در حالی که امروزه به دلایل مختلفی چون زمان گیر بودن و مشکل در تهیه، سبزیجات بسیار کم استفاده می شود.

روغن های حیوانی و سالم به صورت عمده در گذشته مورد استفاده بود، در حالی که امروزه روغن های ناسالم و حاوی پالم جای آن ها گرفته . مواد غذایی مورد استفاده در گذشته همیشه تازه و حاوی ویتامین های مورد نیاز افراد بوده در حالی که امروزه مواد غذایی بیشتر به صورت بسته بندی های یخ زده است.

همین تفاوت ها سبب شده تا امروزه اکثر مردم به دلیل دریافت کالری بالا و ویتامین ها و مواد مغذی پایین دچار اضافه وزن شده، و به دنبال جدیدترین رژیم لاغری سریع باشن.


بهترین رژیم سال پیش


بهترین رژیم غذایی سال 2020، رژیم مدیترانه ای است به دلیل اینکه در این رژیم غذایی به دلیل وجود سبزیجات و محصولات روغنی، تمام مواد ویتامینی و مغذی بدن تامین می شه.

این درحالی است که به دلیل محدود بودن مواد پروتئینی و لبنیات، علاوه بر اینکه میزان کالری ورودی به بدن تنظیم میشه، میزان تولید مشتقات اسیدی در بدن هم به صورت چشمگیری کاهش پیدا می کنه.

همین موضوع تاثیر فراوانی در احساس سلامت و تندرستی افراد داره، زیرا کاهش حجم اسیدی بدن، باعث اکسیژن رسانی درست به بافت ها و سلول ها میشه که خود عامل مهمی در افزایش فعالیت های بدنی در افراد است.

همین دلایل باعث شده این رژیم غذایی نسبت به بقیه رژیم های غذایی در بالاترین سطح قرار بگیره. پیشنهاد بسیاری از متخصصین به افرادی که به دنبال کاهش وزن صحیح هستن رژیم غذایی مدیترانه هست.

متد های تغذیه ای برای رژیم های جدید

متد های تغذیه ای برای رژیم های جدید


امروزه متد های تغذیه ای جدید دیگر به دنبال دادن برنامه هایی با ساعات ناشتایی نیستند، بلکه بیشتر بر روی تصحیح عادات غذایی افراد تاکید دارن تا افراد نیازمند جدیدترین رژیم لاغری سریع نباشن. در اینجا به بررسی این عادات غذایی خواهیم پرداخت.


قبل از هر وعده های غذایی آب مصرف کنید. به دلیل اینکه مصرف آب سبب پر کردن فضای معده شده و فرد تمایل کمتری به خوردن غذا پیدا خواهد کرد.


از مصرف هر نوع آب میوه خودداری کنید و به جای آن میوه و سبزیجات فیبر دار مصرف کنید. مصرف آب میوه به دلیل کالری بسیار زیاد و حجم کم به سرعت سبب افزایش وزن در افراد میشود.هر روز ورزش کنین و بعد از ورزش غذا بخورید.


انواع سوپ های سبزیجات تازه را به وعده های غذایی خود اضافه کنین. به دلیل اینکه سوپ های سبزیجات در عین اینکه کالری بسیار پایینی دارند، حجم بسیار بالاتری داشته و زودتر افراد به سیری می رسند.


میوه و سبزیجات را به وعده های غذایی خود اضافه کنین و از خوردن هر نوع فست فود خودداری کنین.به هیچ وجه ممکن وعده های غذایی را حذف نکنین زیرا تاثیر کاملا برعکس داشته و در نهایت سبب پرخوری و افزایش وزن میشود.


خلاصه نکات مقاله


جدیدترین رژیم لاغری سریع از انواع رژیم های پرطرفدار بوده که امروزه افراد بسیاری از آن ها استفاده می کنن. این رژیم های لاغری در عین اینکه برای کاهش وزن می توانن بسیار موثر باشن ولی استفاده مداوم از آن ها به دلیل اثر گذاری نامطلوب در بدن می تواند منجر به بیماری شود.

استفاده از رژیم های لاغری که بر پایه ی اصول علمی باشد توصیه میشود. یکی از این رژیم های لاغری که در سال 2020 بسیار مورد تایید قرار گرفته رژیم غذایی مدیترانه است.

در این رژیم غذایی افراد مجاز به استفاده از مواد گیاهی و محصولات روغنی هستن در حالی که استفاده از پروتئین و لبنیات به مقدار بسیار کم مجاز است.

امروزه برنامه های غذایی ارائه شده بیشتر تاکید بر تغییر عادات غذایی افراد دارد نه اجبار بر داشتن ساعات ناشتایی، چرا که متخصصین تغذیه ای معتقدند با تغییر و اصلاح عادات غذایی افراد به مرور کاهش وزن نیز پیدا می کنن.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!