رژیم های لاغری

جدیدترین رژیم لاغری سریع

در یک تعریف کلی از لاغری سریع به معنای استفاده از میزانی از کالری که به ازای آن شما بیشترین چربی سوزی رو داشته باشین است. جدیدترین رژیم لاغری سریع چربی سوزی سریع به معنی ورود اسید های چرب بیشتر به جریان خون و در نهایت ورود آن ها به کبد هست. در ادامه بیشتر به بررسی آن میپردازیم.

جدیدترین رژیم لاغری سریع

جدیدترین رژیم لاغری سریع


جدیدترین رژیم لاغری سریع ، جزء رژیم های بسیار خوشایند و پرطرفدار هستن. چرا که معمولا افراد و به ویژه خانم ها زمانی به فکر لاغری می افتن که قرار باشد مهمانی و یا عروسی بروند .

به طور کلی برنامه های لاغری به دلیل اینکه مانع از مصرف غذا توسط افراد می شوند، زیاد خوشایند افراد نبوده و بسیاری از افرادی که قصد کاهش وزن دارن، بسیار علاقه مندکه سریع به نتیجه برسند تا بتوانن مثل گذشته با خیالی آسوده غذا بخورند.

قبل از اینکه در ابتدا بهتره، درست و یا غلط بودن برنامه های لاغری رو از نظر علمی بررسی کنیم.

برنامه لاغری سریع:

برنامه لاغری نوم یکی از برنامه های سریع اما پر ضرر است.در این برنامه به میزانی که شما کالری دریافت میکنید به همون میزان چربی سوزی دارید.حال اگر شما می توانید تضمین کنید که این چربی هایی که بوسیله ناشتایی وارد کبد شده اند، می سوزن، قطعا ما به شما می گویم که برنامه سریع برای شما هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد. به جای استفاده از این برنامه غذایی های پرضرر میتونید از رژیم کانادایی استفاده کنید که کمترین ضرر و برای شما دارد.

اما واقعیت این هست که در حالت ناشتایی این چربی ها وارد جریان خون می شوند و در نهایت به کبد می رسند ولی با همان سرعت نمی سوزن و نتیجه مستعد شدن فرد به کبد چرب است.

پس اگر بخواهیم در مورد درستی و غلطی این برنامه های لاغری نتیجه گیری کنیم. باید بگویم تنها زمانی شما در کمترین زمان می توانید بیشترین کاهش وزن را بدون اینکه به سلامتی خود ضرر برسانید، داشته باشید که شرایطی را فراهم کنید که چربی سوزی واقعا صورت گرفته باشد نه اینکه در کبد رسوب کرده .


جدیدترین برنامه لاغری 2021

جدیدترین برنامه لاغری 2021


جدیدترین برنامه های لاغری 2021 :
مدیترانه
دش
فری استایل
وگان
فلکسترین
ناشتایی متناوب
حجمی
در ادامه هریک از این برنامه های لاغری را با تفصیل بیشتری بررسی خواهیم کرد.

برای مشاهده نمونه برنامه رژیم لاغری کلیک کنید.


برنامه مدیترانه


نام این برنامه غذایی به این دلیل اینکه برگرفته از سبک غذایی کشورهایی چون ایتالیا، پرتغال و اسپانیا بوده، مدیترانه است. به طور کلی سبک غذایی مدیترانه ای شامل کربوهیدرات بسیار کم و محصولات روغنی فراوان است.استفاده از پروتئین در این برنامه غذایی محدود بوده و هفته ای یک یا دو بار است.چند سالی هست این برنامه در حال اجرا شدن است پس نمیتوان جز جدیدترین رژیم لاغری سریع دسته بندیش کرد.


برنامه دش

علت ایجاد برنامه جدیدترین رژیم لاغری سریع ، طراحی یک برنامه برای درمان فشار خون در افراد بوده است. در این برنامه میوه ها، غلات سبوس دار و سبزیجات قسمت عمده ی آن را تشکیل می دهند.و مصرف لبنیات و چربی های اشباع در آن محدود است. به این ترتیب در این برنامه هم اگر مصرف میوه ها و غلات به صورت محدود صورت گیرد، برای کاهش وزن بسیار نتیجه بخش خواهد بود.


فری استایل

اساس این برنامه بر امتیاز دهی به غذاها است. به این صورت که به غذا ها بر اساس دارا بودن کربوهیدرات ، پروتئین و چربی اشباع امتیاز دهی صورت می گیرد و افراد مجاز هستند تا یک امتیاز خاصی غذا مصرف کنن. و هر چه غذای مصرفی آن ها سالم تر باشد امتیاز بالاتری نیز دارند.

برنامه ناشتایی متناوب


این برنامه به صورت ناشتای های دوره ای است که بر اساس انتخاب افراد مدت و دوره های آن می تواند متفاوت باشد. برای مثال برخی افراد خود را مقید به ناشتایی 5 ساعته در روز می کنند و باقی را می توانند غذا بخورن و یا برخی افراد خود را مقید می کنن در طول هفته، 2 روز شرایط کالری 1500 را رعایت کنن.


وگان


جدیدترین رژیم لاغری سریع چند پله بالاتر و سخت گیر تر از برنامه گیاه خواری است. چرا که در این برنامه افراد از خوردن عسل و لبنیات هم منع می شوند. البته امروز به دلیل وجود پروتئین های گیاهی این برنامه آسان تر شده است.


برنامه لاغری فلکسترین

این برنامه برخلاف برنامه وگان یک قدم عقب تر و آسان گیر تر از برنامه گیاهی است.که در این برنامه شما در حالت عادی باید مواد گیاهی مصرف کنید، به طوری که کالری مصرفی شما حدود 1500 باشد. ولی اگر مهمانی رفتین هر آنچه که خواستید می توانید مصرف کنین.


برنامه لاغری حجمی


استراتژی این برنامه برا این اساس است که شما غذا های با کمترین حجم انرژی و بیشترین حجم مواد را بخورین. برای مثال میوه و سبزیجات را می توانین مصرف کنین ولی آجیل و تنقلات در این برنامه ممنوع است.


در سالهای گذشته از چه برنامه غذایی استفاده میشد؟


بهترین برنامه غذایی سال 2020، برنامه مدیترانه ای و رژیم جنرال موتورز است به دلیل اینکه در این برنامه غذایی به دلیل وجود سبزیجات و محصولات روغنی، تمام مواد ویتامینی و مغذی بدن تامین می شه.

این درحالی است که به دلیل محدود بودن مواد پروتئینی و لبنیات، علاوه بر اینکه میزان کالری ورودی به بدن تنظیم میشه، میزان تولید مشتقات اسیدی در بدن هم به صورت چشمگیری کاهش پیدا می کنه.

همین موضوع تاثیر فراوانی در احساس سلامت و تندرستی افراد داره، زیرا کاهش حجم اسیدی بدن، باعث اکسیژن رسانی درست به بافت ها و سلول ها میشه که خود عامل مهمی در افزایش فعالیت های بدنی در افراد است.

همین دلایل باعث شده این برنامه غذایی نسبت به بقیه برنامه های غذایی در بالاترین سطح قرار بگیره. پیشنهاد بسیاری از متخصصین به افرادی که به دنبال کاهش وزن صحیح هستن برنامه غذایی مدیترانه هست.

متد های تغذیه ای برای رژیم های جدید


امروزه متد های تغذیه ای برای گرفتن جدیدترین رژیم لاغری سریع به دنبال دادن برنامه هایی با ساعات ناشتایی نیستند، بلکه بیشتر بر روی تصحیح عادات غذایی افراد تاکید دارن تا افراد نیازمند جدیدترین برنامه لاغری سریع نباشن. در اینجا به بررسی این عادات غذایی خواهیم پرداخت.


قبل از هر وعده های غذایی آب مصرف کنید. به دلیل اینکه مصرف آب سبب پر کردن فضای معده شده و فرد تمایل کمتری به خوردن غذا پیدا خواهد کرد.


از مصرف هر نوع آب میوه خودداری کنید و به جای آن میوه و سبزیجات فیبر دار مصرف کنید. مصرف آب میوه به دلیل کالری بسیار زیاد و حجم کم به سرعت سبب افزایش وزن در افراد میشود.هر روز ورزش کنین و بعد از ورزش غذا بخورید.


انواع سوپ های سبزیجات تازه را به وعده های غذایی خود اضافه کنین. به دلیل اینکه سوپ های سبزیجات در عین اینکه کالری بسیار پایینی دارند، حجم بسیار بالاتری داشته و زودتر افراد به سیری می رسند.


میوه و سبزیجات را به وعده های غذایی خود اضافه کنین و از خوردن هر نوع فست فود خودداری کنین.به هیچ وجه ممکن وعده های غذایی را حذف نکنین زیرا تاثیر کاملا برعکس داشته و در نهایت سبب پرخوری و افزایش وزن میشود.


تفاوت رژیم های جدید و قدیم

تفاوت رژیم های جدید و قدیم


با نگاهی به برنامه های زمان گذشته و امروز متوجه می شویم که برنامه غذایی به خصوص در ایران بسیار سالم تر بوده است. یکی از عادت های غذایی گذشته زود شام خوردن بود، که همین مورد به نوبه خود تاثیر بسیار زیادی در سلامت و جلوگیری از افزایش وزن افراد دارد.

در گذشته افراد به صورت مستمر از مواد غذایی گیاهی و به خصوص سبزیجات استفاده می کردن در حالی که امروزه به دلایل مختلفی چون زمان گیر بودن و مشکل در تهیه، سبزیجات بسیار کم استفاده می شود.

روغن های حیوانی و سالم به صورت عمده در گذشته مورد استفاده بود، در حالی که امروزه روغن های ناسالم و حاوی پالم جای آن ها گرفته . مواد غذایی مورد استفاده در گذشته همیشه تازه و حاوی ویتامین های مورد نیاز افراد بوده در حالی که امروزه مواد غذایی بیشتر به صورت بسته بندی های یخ زده است.

همین تفاوت ها سبب شده تا امروزه اکثر مردم به دلیل دریافت کالری بالا و ویتامین ها و مواد مغذی پایین دچار اضافه وزن شده، و به دنبال جدیدترین رژیم لاغری سریع باشن.

سوالات متدوال

بهترین رژیم لاغری های سریع کدوم ها هستند؟

رژیم کتوژنیک،رژیم جنرال موتورز،رژیم اتکینز. این رژیم ها در مدت زمان کوتاه به تناسب اندام شما کمک میکنند.

آیا رژیم لاغری سریع برای سلامتی ضرر داره؟

بله در برخی از برنامه ها به دلیل اینکه کاملا دریافت مواد غذایی محدود میشه ممکنه مشکلات و عوارضی رو به همراه داشته باشه.


خلاصه نکات مقاله


جدیدترین رژیم لاغری سریع از انواع رژیم های پرطرفدار بوده که امروزه افراد بسیاری از آن ها استفاده می کنن. این رژیم های لاغری در عین اینکه برای کاهش وزن می توانن بسیار موثر باشن ولی استفاده مداوم از آن ها به دلیل اثر گذاری نامطلوب در بدن می تواند منجر به بیماری شود.

استفاده از رژیم های لاغری که بر پایه ی اصول علمی باشد توصیه میشود. یکی از این رژیم های لاغری که در سال 2020 بسیار مورد تایید قرار گرفته رژیم غذایی مدیترانه است.

در این رژیم غذایی افراد مجاز به استفاده از مواد گیاهی و محصولات روغنی هستن در حالی که استفاده از پروتئین و لبنیات به مقدار بسیار کم مجاز است.

امروزه برنامه های غذایی ارائه شده بیشتر تاکید بر تغییر عادات غذایی افراد دارد نه اجبار بر داشتن ساعات ناشتایی، چرا که متخصصین تغذیه ای معتقدند با تغییر و اصلاح عادات غذایی افراد به مرور کاهش وزن نیز پیدا می کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا