رژیم اسلیم فست چگونه رژیمی است؟ | مکمل اسلیم فست | قیمت اسلیم فست - های زیبا

رژیم اسلیم فست

0


کاهش وزن از جمله دغدغه ی افراد به ویژه افراد دارای اضافه وزنه. یکی از مهم ترین اقدامات در این زمینه جستجوی برنامه غذایی درسته که در کنار کاهش وزن، آسیب ها و عوارض کمتری هم داشته باشه. رژیم اسلیم فست به عنوان یکی از رژیم های لاغری موثر در این زمینه بوده که با دارا بودن برنامه غذایی آسان و قابل دسترس طرفداران بسیاری داره.


رژیم اسلیم فست چیست؟

رژیم اسلیم فست چیست؟


رژیم اسلیم فست یکی از رژیم های لاغری موثر و پرطرفدار هم چون رژیم ارتشی میباشد که چنان چه به درستی انجام بشه سبب کاهش وزن نیم کیلو تا یک کیلو در هفته میشه. به طور کلی این رژیم غذایی شامل یک وعده ی کامل و چندین میان وعده ست. البته میزان کالری دریافتی در این رژیم غذایی حدود 1500 تاست.

در این رژیم به شما گفته میشه که یک وعده ی کامل غذا بخورین، البته نه اینکه هر مقدار که بخواهید کالری وارد بدن کنین، بلکه انتخاب مواد غذایی با خودتونه اما انتخاب مواد غذایی باید به گونه ای باشه که میزان کالری دریافتی شما حدود 500 بشه.

در این رژیم غذایی میان وعده ها شامل اسموتی های میوه و سبزیجاتن. این رژیم غذایی بسیار محبوب و آسونه و این آسون بودن به دلیل استفاده از همین اسموتی هاست. حتما همه شما طعم ها متنوع و خوشایند اسموتی ها را امتحان کردین و کمتر کسیه که علاقه ای به ترکیب طعم اسموتی ها نداشته باشه.

وقتی در یک رژیم لاغری از اون استفاده شده یعنی هم می تونیم لذت خوردن انواع و اقسام ترکیب های خوراکی را داشته باشیم و هم به کاهش وزن برسیم. در همین ابتدا شاید بهتر باشه یکی از برنامه های غذایی اسلیم فست را بررسی کنیم تا بهتر این رژیم لاغری را بشناسیم.

رژیم لاغری در خانه

برنامه غذایی


جالبه که بدونین رژیم اسلیم فست دارای 6 وعده ی غذایی در روزه. شاید خیلی برایتان عجیب باشه که چطور ممکنه روزی 6 وعده غذا بخوریم و کاهش وزن هم داشته باشیم؟

در پاسخ باید بگم مجموع میزان کالری دریافتی شما در این 6 وعده جمعا 1500 تاست که در نهایت با ایجاد محدودیت کالری باعث کاهش وزن شما میشه. به طور کلی رژیم اسلیم فست دارای برنامه زیره:


وعده ی غذایی کامل که انتخاب مواد آن به دلخواه خودتونه ولی میزان کالری آن باید بین 500 تا 800 باشه دو میان وعده که به صورت شیک و یا اسموتیه و باید توجه کنین که کالری آن از 100 بیشتر نباشه.با تمام مطالبی که گفته شد به نظر شما این رژیم جز سریعترین رژیم لاغری در دنیا به حساب می آید؟


و در نهایت سه میان وعده که در آن می تونین انواع تنقلات مورد علاقه را استفاده کنین ولی میزان کالری هر وعده نباید از 100 بیشتر بشه.با توجه به برنامه گفته شده، شما به راحتی در این رژیم غذایی می تونین همه مواد غذایی را استفاده کنین به شرطی که کالری دریافتی شما پایین یا در حد مجاز باشه.

همین محدود نکردن مواد غذایی در این رژیم یکی از امتیازات اون محسوب میشه و باعث شده افراد زیادی ازش استفاده کنن.


چند کیلو لاغری با رژیم اسلیم فست ممکن است؟

چند کیلو لاغری با رژیم اسلیم فست ممکن است؟


به طور کلی اینکه شما چه میزان کاهش وزن با رژیم اسلیم فست داشته باشین به میزان مواد غذایی مصرفی شما نیز بستگی داره. این رژیم یک رژیم لاغری با ایجاد محدودیت کالریه. یعنی برای شما مشخص میکنه که حق دارین تنها در طول روز 1500 کالری مصرف کنین.

جدیدترین رژیم لاغری سریع

حال اگر شما فردی فعال و یا ورزشکار باشین و قصد لاغری با این رژیم را داشته باشین، مطمئنا بسیار زودتر از یک فرد غیر ورزشکار به نتیجه میرسین. اما به طور کلی شما با این رژیم غذایی حتی اگر فعالیت خاصی هم نداشته باشین حدود نیم کیلو تا یک کیلو در هفته می تونین وزن کم کنین که کاملا هم منطقی به نظر میرسه.

علت منطقی بودن هم اینه که محدودیت کالری برای کاهش وزن تا یک حدی برای بدن بی ضرره و وقتی از حد معمول خود عبور کنه، باعث به هم ریختن شرایط متابولیسمی و تنظیمات هورمونی بدن میشه.


این رژیم برای چه افرادی مناسب است؟


مهمترین مشخصه ی رژیم های لاغری ایجاد محدودیت کالری در افراده و دقیقا همین محدودیت کالریه که به مرور باعث کاهش وزن در افراد میشه. پس به این ترتیب اگر رژیم اسلیم فست هم باعث کاهش وزن میشه، حتما محدودیت کالری داره و همانطور هم که قبلا به آن اشاره شده، حداکثر میزان کالری که شما می تونین در این رژیم لاغری دریافت کنین 1500 کالریه.

شرایط محدودیت کالری برای افرادی مناسبه که مشکلات تغذیه ای و متابولیکی نداشته باشن، یعنی اگر در شرایط ناشتایی و یا به اصطلاح فست قرار گرفتن، بتونن در برابر کمبود گلوکز مقاومت کنن و سیستم های چربی سوزی آنها به سرعت فعال بشه.

پس به این ترتیب بهتره سوال کنیم این رژیم لاغری برای چه افرادی مناسب نیست:
افراد دیابتی : علت هم اینه که در این افراد سیستم های تنظیم گلوکز بدن و همچنین سیستم های چربی سوزی به درستی فعال نیستن.

اگر افراد دیابتی نوع یک باشن که اصلا انسولین در جریان خون وجود نداره که باعث ورود گلوکز به سلول ها بشه و شرایط محدودیت کالری باعث تشدید هیپوگلیسمی میشه که بسیار خطرناکه و اگر دیابت نوع دو باشه.

انسولین در جریان خون وجود داره ولی سیستم های چربی سوزی فعال نیستن و وجود محدودیت کالری باعث شوک های هیپوگلیسمی به این افراد میشه و به هیچ وجه نباید در شرایط محدودیت کالری قرار بگیرن.


خانم های باردار و شیرده: این افراد با توجه به اینکه در شرایط نیاز پیوسته به منابع غذایی و گلوکز قرار دارن. شرایط محدودیت کالری باعث شوک های هیپوگلیسمی شده و بسیار خطرناکه.


افراد دارای کم خونی: در این افراد به علت کمبود آهن در گلبول های قرمز سیستم انتقال اکسیژن به درستی صورت نمیگیره و در نتیجه هر گونه شرایط محدودیت کالری باعث تشدید بی حالی و افت فشار در این افراد میشه.


مزایای رژیم اسلیم فست

مزایای رژیم اسلیم فست

هر رژیم لاغری دارای مزایا و معایبیه که در انتخاب آن باید به آنها توجه داشت. رژیم اسلیم فست نیز از این قاعده مستثنا نبوده و دارای مزایا و معایب خودشه در این قسمت در مورد مزایای این رژیم لاغری صحبت می کنیم که شامل:


این رژیم به راحتی در دسترسه و افراد به راحتی در هر شرایطی میتونن اون رو رعایت کنن. مواد غذایی خاصی در این رژیم غذایی وجود نداره و افراد با داشتن مواد غذایی در دسترسشون میتونن به راحتی این رژیم غذایی رو رعایت کنن


کم هزینه بودن این رژیم غذایی یکی از مزیت های مهم این رژیم به حساب میاد. بعضی از رژیم های غذایی به خاطر داشتن مواد غذایی خاص بسیار پر هزینه بوده و همه ی افراد قادر به رعایت آنها نیستن ولی در این رژیم غذایی با توجه به اینکه مواد غذایی خاصی مد نظر نیست، همه افراد به راحتی میتونن اون رو رعایت کنن.

کالری شماری در اون راحت تر صورت می گیره. در این رژیم لاغری به علت اینکه تنها یک وعده ی غذایی وجود داره و فقط شما مجبور هستین کالری موجود در اون وعده را حساب کنین بسیار راحت تر از رژیم هاییه که شما مجبور هستین در طول روز و در سه وعده کالری حساب کنین.

معایب رژیم اسلیم فست


در این رژیم لاغری شما مجبور به استفاده از غذاهای فرآوری شده هستین. همانطور که قبلا به آن اشاره شده در این رژیم استفاده ی گسترده ای از میکس مواد غذایی و اسموتی ها وجود داره که در بعضی موارد استفاده ی طولانی مدت و زیاد از آنها توصیه نمیشه.


در این رژیم لاغری تنوع طعم وجود نداره. به دلیل اینکه افراد مجبور هستن از اسموتی های میوه های دارای کالری کم و سبزیجات استفاده کنن، تنوع طعم زیادی در این رژیم غذایی وجود نداره و همین مورد باعث میشه بعضی افراد بعد از مدتی تمایلی به استفاده از آن نداشته باشن.

در این رژیم لاغری هیچ برنامه تثبیت وزن بعد از لاغری وجود نداره. بعضی از رژیم های لاغری بعد از اینکه افراد دچار کاهش وزن میشن بهشون یک برنامه غذایی تثبیت وزن هم میدن که دوباره دچار افزایش وزن نشون ولی در این رژیم لاغری این برنامه تثبیت وجود نداره.

چه کسانی با رژیم اسلیم فست لاغر شده اند؟

چه کسانی با رژیم اسلیم فست لاغر شده اند؟


این رژیم لاغری در کنار اینکه باعث کاهش وزن موثر میشه، محدودیت استفاده از نوع مواد غذایی دراون وجود نداره. پس به عنوان یک رژیم موثر لاغری هم برای افراد گیاه خوار و هم افراد گوشتخوار توصیه میشه.

علت هم اینه که در این رژیم یک وعده ی غذایی اصلی وجود داره که افراد بر اساس دلخواه خود میتونن مواد غذایی مورد نظر خود را انتخاب کنن و تنها محدودیت میزان کالری اونه که نباید از 500 یا 600 کالری بیشتر باشه.

در ادامه هم میکس ها و اسموتی های مختلف وجود داره که هم مناسب گیاه خوران و هم گوشت خورانه . انتخاب نوع اسموتی ها هم کاملا وابسته به سلیقه ی افراد بوده و اینجا هم تنها محدودیت میزان کالریه که نباید هر بار بیشتر از 100 کالری باشه.

همچنین افراد دارای محدودیت و یا حساسیت غذایی هم به راحتی از این رژیم لاغری میتونن استفاده کنن، چرا که حذف یک و یا دو ماده ی غذایی به هیچ وجه اختلالی در روند این رژیم ایجاد نمیکنه.


خلاصه نکات مقاله

رژیم لاغری اسلیم فست به عنوان یکی از رژیم های لاغری موثر در جهان شناخته میشه که بسیاری از افراد از جمله افراد مشهور از اون در کاهش وزن بهره بردن. مزیت بسیار بارز این رژیم لاغری نداشتن محدودیت مواد غذاییه و به همین علت به آسونی قابل دسترسی و استفاده ست.

تکنیک استفاده از این رژیم به این صورته که شما تنها یک وعده ی غذایی اصلی در طول روز خواهید داشت و باقی روز تامین کالری را با مصرف نوشیدنی های ترکیبی و اسموتی های کم کالری انجام میدین.

البته ناگفته نماند که این رژیم لاغری به علت اینکه سبب کاهش وزن میشه، دارای محدودیت کالری بوده و افرادی چون دیابتی ها و خانم های باردار مجاز به استفاده از اون نیستن. مجموع کالری استفاده شده در این رژیم حدود 1500 الی 1800 تاست که اگر به درستی رعایت بشه در هفته افراد کاهش وزن نیم الی یک کیلو را خواهند داشت.

مهم ترین نقص این روش لاغری نداشتن برنامه تثبیت وزن پس از کاهش وزنه. به همین علت برخی از افراد که به دنبال تثبیت وزن خود هستنن، استفاده از این رژیم را مناسب نمیدانن.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!