رژیم های لاغری

روش دقیق رژیم جنرال موتورز اصلی برای اینکه واقعا وزن کم کنید

“کاش میتونستم وزن کم کنم.” میلیون‌ها نفر در سراسر جهان این احساسات رایج رو تکرار میکنن و تمام تلاش شون رو برای کاهش وزن به کار میگیرن. به نظرتون آنها به نتایج مطلوب میرسن؟ خب نه! چون اغلب در وسط راه تسلیم میشن. همه مون میدونیم که کاهش وزن یک تکنیک تدریجی و ثابت هستش، اما بیشتر به دنبال یک نتیجه سریع‌ هستیم. برنامه جنرال موتورز این مشکل رو حل کرده. با پیروی صحیح از این برنامه میتونید در طول یک هفته 9 کیلوگرم وزن کم کنید. در این مقاله به جزئیات رژیم جنرال موتورز به همراه نکات کلیدی آن میپردازیم.

رژیم جنرال موتورز چیست؟

این برنامه توسط شرکت جنرال موتورز با هدف بهبود تناسب اندام و سلامت کارکنان خود طراحی شد. مدیر شرکت رژیم لاغری یک هفته ای رو پیشنهاد کرد که به دنبال آن کارمندان قادر به کاهش وزن سریع شدن. قانون اصلی این برنامه شامل مصرف کربوهیدرات های پیچیده و غذاهای کم کالری و افزایش مصرف آب هست. این غذاها باید در مقادیر و اشکال خاص در روزهای مشخص شده مصرف شوند.

برخلاف سایربرنامه ها، رژیم جنرال موتورز هیچ یک از گروه های غذایی رو حذف یا جایگزین نمیکنه. در واقع این نوع رژیم غذایی بر اساس اصل اساسی تعادل انرژی کار میکنه. طبق این اصل، زمانی که تعداد کالری مصرفی با تعداد کالری سوزانده شده برابر باشه، وزن بدن شما ثابت میمونه. پس با پیروی از این برنامه غذایی میتونید کالری مصرفی تون رو کم کنید تا وزن تون کاهش پیدا کنه.

سوالی که در ذهن همه وجود داره اینه که آیا روش مؤثری هست یا خیر؟ اکثر افرادی که این برنامه رو دنبال کردن، میگن که بهترین برنامه برای کاهش وزن در زمان کمتر هستش و در کنارش پیشنهاد میکنن که برنامه رو  به طور منظم دنبال کنید و پایبند باشید. در ابتدا، پیروی از چنین روتینی برای شما دشوار خواهد بود، اما با شروع کردن، کم کم بخشی از زندگی شما خواهد شد. به طوری که به آن عادت خواهید کرد. با رعایت این برنامه میتونید 7تا 9کیلوگرم وزن در طول یک هفته کم کنید.

همه چیز درباره رژیم جنرال موتورز اصلی

بهترین بخش برنامه رژیم جنرال موتورز اینه که به شما کمک میکنه که عادات غذایی معمولی خودتون رو تغییر بدید. در واقع بعد از یک هفته احساس سبکی (هم از نظر جسمی و هم از نظر عاطفی) میکنید. به طور خلاصه، رژیم جنرال موتورز یک برنامه هفت روزه است که به شما پیشنهاد میکنه که میوه وسبزیجات به همراه 12 لیوان آب مصرف و در عین حال الکل، چای و قهوه را حذف کنید. تفکیک هر روز به این صورت است:

 1. روز اول: شما فقط میوه میخورید (اما نه موز)
 2. روز دوم: شما فقط سبزیجات میخورید و روز خودتون رو با یک سیب زمینی پخته بزرگ شروع میکنید.
 3. روز سوم: میتونید هم میوه و هم سبزیجات بخورید اما موز یا سیب زمینی رو مجاز نیستید.
 4. روز چهارم: حداکثر هشت عدد موز، سه لیوان شیر، و یک سوپ مخصوص این برنامه که از کلم، پیاز و سایر سبزیجات سبز تشکیل شده است.
 5. روز پنجم: دو وعده پروتئین بدون چربی (گوشت گاو، مرغ یا ماهی) و شش عدد گوجه فرنگی.
 6. روز ششم: پروتئین و سبزیجات بدون چربی نامحدود.
 7. روز هفتم: میوه، سبزیجات و برنج قهوه ای نامحدود اما بدون پروتئین

درمقابل رژیم جنرال موتورز رژیم پروتئین قرار داره که در آن مصرف پروتئین به میزان حداکثری خود میرسه.

ممکنه براتون پیش اومده باشه که یک برنامه غذایی رو دنبال کردید، اما هنوز نتونستید وزن کم کنید. در این صورت باید در استراتژی های خود تجدید نظر کنید و اون ها رو ارزیابی کنید تا بفهمید کجا اشتباه کردید. نکات زیر میتونه در رژیم جنرال موتورز کمک کننده باشه.

 • میوه‌ها رو همانطور که در رژیم غذایی ذکر شده است، رعایت کنید.
 • افرادی که باردار هستن و افرادی که از بیماری های مزمن رنج میبرن، نمیتونن این برنامه غذایی رو رعایت کنن؛ چون این افراد نیازهای تغذیه ای خاصی دارن و دنبال کردن یه رژیم براشون سخته.
 • این برنامه برای افراد زیر 18 سال مناسب نیست.
 • از آنجایی که کالری به شدت کاهش یافته، ممکنه در ابتدا ورزش کردن برای افراد سخت باشه، مخصوصاً تمرینات سخت مانند ایروبیک، تمرینات با وزنه و سایر تمرینات سنگین. میتونید پیاده‌روی سریع و یوگا انجام بدید.
 • شما میتونید چای یا قهوه بنوشید اما در حد اعتدال. دمنوش های گیاهی یا چای سبز به شدت توصیه میشه. چای سبز دارای مقدار زیادی مواد مغذی مانند آنتی اکسیدان هایی است که برای بدن عالی هستن.
 • در رژیم جنرال موتورز نمیتونید برنج سفید داشته باشید، چون کربوهیدرات‌های پیچیده برنج به آزادسازی آهسته گلوکز کمک میکنن و در نهایت منجر به افزایش وزن میشه.
 • شما نباید آب میوه های بسته بندی شده رو خریداری کنید. آنها مملو از مواد نگهدارنده هستن که از هر طریق ممکنه به سلامت شما آسیب برسونن.

برنامه غذایی در رژیم جنرال موتورز

برنامه غذایی در رژیم جنرال موتورز

برنامه کاهش وزن 7 روزه که توسط جنرال موتورز تهیه شده، در این قسمت برای شما لیست کردیم.

 • روز اول

صبحانه: یک عدد سیب با دو لیوان آب

اواسط صبح: یک کاسه کیوی و دو لیوان آب

ناهار: یک قاچ خربزه با دو لیوان آب

اواسط بعد از ظهر: یک پرتقال با دو لیوان آب

شام: یک کاسه پرتقال یا هندوانه با دو لیوان آب

 • روز دوم

صبحانه: یک فنجان سیب زمینی آب پز یا سیب زمینی شیرین با دو لیوان آب

میان وعده صبح: یک کاسه کاهو با سرکه با دو لیوان آب

ناهار: گوجه فرنگی، خیار، کاهو و چغندر در سرکه با دو لیوان آب

میان وعده بعد از ظهر: یک فنجان گوجه فرنگی با دو لیوان آب

شام: مارچوبه بخارپز، کلم بروکلی و گل کلم با دو لیوان آب

 • روز سوم

صبحانه: یک فنجان خربزه خرد شده یا یک سیب با دو لیوان آب

اواسط صبح: یک کاسه طالبی با دو لیوان آب

ناهار: سالاد با کاهو، گوجه فرنگی، خیار و چغندر در سرکه و دو لیوان آب

میان وعده بعد از ظهر: یک انبه یا پرتقال با دو لیوان آب

شام: یک کاسه کلم بروکلی تازه و دو لیوان آب

 • روز چهارم

صبحانه: یک لیوان شیر بدون چربی و یک موز با دو لیوان آب

میان وعده صبح: یک لیوان شیر و دو موز با دو لیوان آب

ناهار: یک کاسه سوپ گوجه فرنگی و کلم با دو لیوان آب

اواسط بعد از ظهر: شیر بدون چربی و موز با یک لیوان آب

شام: از یک کاسه سوپ سبزیجات و یک عدد موز با دو لیوان آب

 • روز پنجم

صبحانه: گوشت گاو آب پز و گوجه فرنگی خرد شده

اواسط صبح: بوقلمون و گوجه فرنگی

ناهار: همبرگر و گوجه فرنگی خرد شده

اواسط بعد از ظهر: بوقلمون و گوجه فرنگی

شام: همبرگر و گوجه فرنگی

 • روز ششم

صبحانه: کاسه سوپ سبزیجات با نوارهای گوشت گاو بدون چربی

اواسط صبح: سالاد سبز برگ با گوشت گاو بدون چربی پخته شده یا نوارهای مرغ روی آن

ناهار: گوشت گاو و سبزیجات – بدون سیب زمینی یا نان

اواسط بعد از ظهر: سالاد سبز برگ با گوشت گاو بدون چربی پخته شده

شام: گوشت گاو یا سینه مرغ با یک کاسه سوپ سبزیجات

 • روز هفتم

صبحانه: برنج قهوه ای یا بلغور جو دوسر و خربزه با دو لیوان آب

اواسط صبح: یک فنجان توت فرنگی

ناهار: سبزیجات پخته و انبه

اواسط بعد از ظهر: یک فنجان زغال اخته و تمشک

شام: برنج قهوه ای و سبزیجات دلخواه

اگر به دنبال گرفتن برنامه های کوتاه مدت و گرفتن نتیجه سریع هستید میتونید از رژیم کانادایی نیز استفاده کنید برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک کنید.

مزیت های برنامه جنرال موتورز اصلی

مزیت های برنامه جنرال موتورز اصلی

این برنامه از راه های مختلفی باعث کاهش وزن میشه، از جمله:

 • مردم رو تشویق میکنه که بیشتر میوه و سبزیجات مصرف کنن، غذاهای سالم و کم کالری در سفره غذایی شما وارد میشه.
 • قند یا غذاهای فرآوری شده از سبد غذاییتون تقریبا حذف میشن.
 • کربوهیدرات های تصفیه شده اصلا مجاز به مصرف نیستند.
 • میزان کالری روزانه افراد رو کاهش میده.

نتایج کاهش وزن در رژیم جنرال موتورز

جستجوی سریع در گوگل صفحاتی از طرفداران این برنامه رو نشون میده که تنها پس از هفت روز، از کاهش وزن 7 کیلویی خود ابراز خرسندی میکنن. پشت این برنامه غذایی معجزه آسا چیست؟ دکتر فرانکی فیلیپس، متخصص تغذیه و سخنگوی انجمن رژیم غذایی بریتانیا میگه:

در رژیم جنرال موتورز با محدود کردن کالری مصرفی، به خصوص در چند روز اول، بدن مجبور به چربی سوزی میشه. برنامه گیرندگان به تدریج گروه های غذایی حیاتی بدن رو از دست میدن. برای مثال، در اولین روز با مصرف فقط میوه، قند طبیعی زیادی مصرف میکنید، اما دریافت آهن شما کم میشه و یا با خوردن فقط سبزیجات در روز دوم، چربی های محلول و امگا 3 که برای سلامت قلب مفید هستن، رو از دست خواهید داد. از آنجایی که این برنامه تنها هفت روزه، کمبود ویتامین ها و مواد معدنی خیلی ضرری به بدن وارد نمیشه.

مورگان هگارتی، وبلاگ نویس 22 ساله، بیان میکنه: در رژیم جنرال موتورز خوردن فقط میوه برای یک روز کامل، سخت ترین کار بود. برای من که هر روز صبح فرنی میخوردم، در این برنامه باید روزمو با یک هویج شروع میکردم. ولی تجربه خوبی بود و تونستم مصرف میوه ها و سبزیجات رو کم کم به عادت تبدیل کنم.

دکتر فیلیپس بیان میکنه که بزرگ‌ترین نگرانی من با کاهش وزن به این سرعت، تأثیری که بر سلامت روانی افراد میذاره. برنامه های سخت‌گیرانه مانند رژیم جنرال موتورز وقتی افراد در کمترین زمان به وزن هدف شون میرسن، احساس پوچی میکنن. بنابراین پیشنهاد میشه در طول یک هفته نیم ساعت تمرینات قلبی مانند شنا و دوچرخه سواری انجام بدید. روزانه حداقل 3 کیلومتر پیاده روی کنید.

کدام سلبریتی ها از رژیم جنرال موتورز استفاده میکنن؟

کدام سلبریتی ها از رژیم جنرال موتورز استفاده میکنن؟

شاید خیلی از سلبریتی ها رو ببینید و با خودتون بگید که چه طوری به این اندام رسیدن. واقعیت اینه که عادات غذایی یک سلبریتی با آنچه که یک انسان معمولی برای عملکرد روزانه مصرف میکنه، بسیار متفاوته.

تمرکز بر تناسب اندام، به ویژه در میان افراد مشهور، در چند سال گذشته افزایش یافته و بسته به اینکه برای چه نقشی آماده میشن، یک رژیم جدید رو امتحان میکنن. در یک تحقیق بسیار گسترده در مورد رژیم سلبریتی ها نشون داد که بسیاری از افراد از هالیوود گرفته تا افراد مشهور بالیوود در سرتاسر جهان از رژیم جنرال موتورز پیروی میکردن چون نتایج کاهش وزن با این رژیم فوق العاده شگفت انگیزه.

 • این یک رژیم غذایی بسیار سخته و میتوان حداکثر تا 10 کیلوگرم وزن کم کرد و اندام رو لاغر کرد. برخی از سلبریتی ها نکاتی درباره موفقیت در کاهش وزن بیان کردن که چند مورد از آنها رو شرح دادیم:
 • سلنا گومز (خواننده آمریکایی): روی ترازو وسواس نداشته باشید. ایستادن مداوم روی ترازو، اغلب افکار و رفتارهای وسواسی رو ایجاد میکنه.
 • جسیکا آلبا (بازیگر آمریکایی): بعد از رژیم مواد مغذی مهم مثل فیبر و سبزیجات در هر وعده غذایی خود بگنجانید.
 • جنیفر آنیستون (بازیگر آمریکایی): خوردن غذاهای راحت مثل سالاد سبزیجات رو از خودتون دریغ نکنید.
 • کری آندروود (خواننده آمریکایی): یک دفترچه غذایی داشته باشید، در این صورت میتونید انتخاب‌های بهتری برای خوردن مواد غذایی داشته باشید.
 • گلدی هاون (بازیگر و خواننده آمریکایی): وعده‌های غذایی رو آهسته بخورید.

طرز تهیه سوپ در رژیم جنرال موتورز

طرز تهیه سوپ در رژیم جنرال موتورز

سوپ بخش بزرگی از استراتژی کاهش وزن رژیم جنرال موتورز است. بعد از 72 ساعت قدرت اراده بدن شروع به از بین رفتن میکنه، اینجاست که سوپ وارد برنامه میشه. شما میتونید این غذا رو رو هر چند بار که دوست دارید میل کنید. طرز تهیه سوپ مخصوص رژیم جنرال موتورز بسیار آسونه و پیشنهاد میکنیم حتما درست کنید.

 • مواد لازم (1 وعده):
 • پیاز: 1 عدد
 • کلم بروکلی: نصف فنجان
 • گوجه فرنگی: 1 عدد بزرگ
 • فلفل دلمه ای سبز: یک فنجان
 • کرفس (اختیاری): 1 ساقه
 • آب: به میزان لازم
 • هویج: 1 عدد کوچک
 • لیمو: 2 برش (برای طعم بیشتر)
 • روغن زیتون: 1 قاشق چایخوری
 • نمک: 2/1 قاشق چایخوری
 • فلفل سیاه: 2/1 قاشق چایخوری

آماده سازی:

ابتدا همه مواد مانند پیاز، کلم، هویج، گوجه فرنگی، فلفل سبز، کرفس رو به قطعات کوچک خرد کنید. سپس قابلمه متوسط (بدون درب) رو روی اجاق گاز قرار بدید و یک قاشق چایخوری روغن زیتون به آن اضافه کنید. ابتدا پیازها رو اضافه کرده و تفت بدید تا طلایی بشن و سپس بقیه مواد رو اضافه کنید.

در آخر، 2/1 قاشق چایخوری نمک، فلفل سیاه و به اندازه کافی آب اضافه کنید. حالا درب قابلمه رو بذارید و اجازه بدید در مدت 45 دقیقه بپزد. بعد از این مدت اجاق گاز رو خاموش کنید و 5-7 دقیقه دیگه صبر کنید. درب آن رو باز کنید و سوپ را در ظرفی بریزید. برای طعم بیشتر، یک برش لیمو رو در سوپ فشار بدید و داغ سرو کنید.

بایدها و نبایدها در رژیم جنرال موتورز

بایدها و نبایدها در رژیم جنرال موتورز

اگرچه هیچ شواهد علمی برای تایید اثربخشی رژیم جنرال موتورز موجود نیست، اما دلایل بسیار زیادی هست که باعث میشه این رژیم مؤثر واقع بشه.

 • مصرف زیاد میوه ها و سبزیجات. اکثر رژیم های غذایی کاهش وزن شما رو تشویق میکنن که مصرف فیبر رو افزایش بدید. معادله بسیار ساده است، فیبر بیشتر برابر است با کاهش وزن بیشتر. بنابراین رژیم جنرال موتورز شما رو مجبور میکنه که فیبر مصرفی خودتون رو به شکل میوه و سبزیجات دو برابر کنید.
 • به نوشیدنی های شیرین و سایر مواد زائد فرآوری شده نه بگید. در حین پیروی از رژیم جنرال موتورز، باید از مصرف نوشیدنی های شیرین، الکل، غذاهای بسته بندی شده و روغن های تصفیه شده و چربی های ناسالم خودداری کنید.
 • این رژیم غذایی خیلی محدود کننده نیست. فکر خوردن فقط میوه (روز اول) و فقط سبزیجات (روز دوم) ممکنه در ابتدا باعث ترس بشه، اما شما باید گوشت، میوه و سبزیجات رو بر اساس ترجیح خود انتخاب کنید. بنابراین، اجرای برنامه غذایی آنقدرها که فکر میکنید، سخت نیست!
 • مصرف غیرعادی میوه‌ها و سبزیجات به بدن کمک میکنه تا به طور طبیعی سم‌زدایی صورت بگیره. بنابراین با کاهش وزن اضافی، احساس سلامتی خواهید کرد.
 • یکی از جنبه‌های مهم رژیم اینه که باید هر روز آب تمیز و خالص بنوشید. این کار متابولیسم رو افزایش میده و در نتیجه  تلاش های کاهش وزن تا حد زیادی بهبود پیدا میکنه.

آیا رژیم جنرال موتورز ضرری هم داره؟ بله، مطمئناً وجود داره، اجازه بدید آنها را دریابیم.

این رژیم توسط هیچ پژوهشی تأیید نشده و این شاید بزرگترین نقطه ضعف آن باشه. بنابراین، برای برخی از ما، ممکنه نتایج خیلی عالی نباشه.

فاقد مواد مغذی مهم برای بدن هست. پیروی از رژیم جنرال موتورز ممکنه بعد از چند روز به دلیل کمبود مواد مغذی احساس گرسنگی در شما ایجاد کنه. این رژیم فاقد مواد مغذی مانند ویتامین B12، آهن، کلسیم، چربی های ضروری و موارد دیگر است.

کاهش وزن موقتی است. بزرگترین شکایتی که افراد از رژیم جنرال موتورز دارن، بازگشت وزن است! در این رژیم، شما بیشتر آب بدنتون رو از دست میدید تا چربی. هنگامی که کالری دریافتی خودتون رو به شدت کاهش میدید، گلیکوژن تجزیه میشه. گلیکوژن یک مولکول ذخیره کننده انرژیه که در ماهیچه ها و کبد یافت میشه. وقتی این ذخیره انرژی تخلیه میشه، وزن کاهش می یابد.

چه کسانی این برنامه را نگیرند؟

چه کسانی این برنامه را نگیرند؟

کسانی که دارای بیماری های خاص هستن نمیتونن برنامه یک هفته ای جنرال موتورز رو بگیرن و یا کسانی که دارای بیماری های قلبی و عروقی هستن و یا مشکلات خاصی در معده و یا کلیه خودشون احساس میکنن این موارد اصلا نباید برنامه یک هفته ای جنرال موتورز بگیرن.

هم چنین کسانی که فشار خون دارن و یا دیابت دارن این برنامه براشون خوب نیست، اینا همه به دلیل از دست دادن آب هستش، در هر صورت اگه دارای بیماری خاصی هستید حتما باید برای گرفتن این نوع برنامه به پزشک خودتون مراجعه کنید و مشورت های لازم رو انجام بدین. همه ی رژیم های کاهش وزن ممکنه عوارضی رو به همراه داشته باشند حال ممکنه برخی از این رژیم ها عوارض کوتاه مدت و کمی داشته باشند مثل رژیم کتوژنیک و برخی هم عوارض بسیار سختی داشته باشند مثل رژیم نوم.

خلاصه مقاله

به عنوان قسمت پایانی، اگر قصد کاهش چربی شکم یا وزن کلی در طول یک هفته رو دارید، رژیم جنرال موتورز بهترین انتخابه. به طور خلاصه، این رژیم غذایی به شما پیشنهاد میکنه روزی 12-15 لیوان آب بنوشید و کالری دریافتی خودتون رو محدود کنید. پس از پیروی از این نوع رژیم، ممکنه احساس خستگی، سردرد و ضعف کنید، به همین دلیله که پیشنهاد میشه این رژیم رو پس از هفت روز متوقف کنید. توجه داشته باشید که رژیم جنرال موتورز به هیچ عنوان برای زنان باردار، کودکان در حال رشد یا افراد مسن توصیه نمیشه.

سوالات متداول

رژیم جنرال موتورز چند روزه است؟

معمولا این رژیم رو به صورت 7 روزه میباشد .

با رعایت رژیم جنرال موتورز چند کیلو وزن کم میکنم؟

با رعایت این رژیم حدودا 7 تا 9 کیلو کاهش وزن خواهید داشت.

چه افرادی نمی تونند از رژیم جنرال موتورز استفاده کنند؟

این برنامه غذایی برای زنان باردار،کودکان در حال رشد و افراد مسن مناسب نمیباشد.

2 دیدگاه

  1. سلام دوست های زیبایی من بهتره از رژیمی استفاده کنید که کاملا مناسب شرایط بدنی شما باشه اگر تمایل دارید مشاوره رایگان بشید تا بتونید به راحتی رژیم موردنظر خودتون رو انتخاب کنید حتما به شماره واتساپ های زیبا پیام بدید یا اینکه شمارتون بزارید تا همکاران من با شما تماس بگیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا