روش دقیق رژیم جنرال موتورز اصلی برای اینکه واقعا وزن کم کنید - های زیبا

روش دقیق رژیم جنرال موتورز اصلی برای اینکه واقعا وزن کم کنید

0

در این مقاله به روش دقیق رژیم جنرال موتورز میپردازیم. باید بدونید که وقتی از این رژیم استفاده بکنید، شما در هفت روز، میشه گفت (6.8 کیلوگرم) وزن کم میکنید. البته به این نوع رژیم، رژیم جی ام هم گفته میشه، که شاید شما با این اسم آشنا باشید.

رژیم جنرال موتورز چیست؟

رژیم جنرال موتورز چیست؟

درون سفره غذایی شما گروه هایی از غذاهای سالم وجود داره که با خوردن آن ها بدن غنی از ویتامین های زیادی میشه. این نوع رژیم که طرفداران زیادی تو کل جهان داره، علاوه بر اینکه خیلی کارآمده به سرعت چربی های بدن رو میسوزنه و باعث میشه وزنتون به شکل خارق العاده ای کاهش پیدا کنه.

اما برای اطلاعات بیشتر باید بدونید که اصلا این روش دقیق رژیم جنرال موتورز چطور کار میکنه؟ بنابراین ما در این مقاله به جوانب مثبت و منفی این نوع رژیم اشاره میکنیم. پس با ما همراه باشین تا رژیم جنرال موتورز رو براتون شرح بدیم.

تاریخچه رژیم جی ام:

ابتدا باید بدونید که رژیم جی ام در سال 1985 برای کارمندان جنرال موتور ایجاد شد. گفته میشه رژیم جنرال موتورز با کمک وزارتی که به کشاورزی در آمریکا و FDA مربوط میشه. با توجه به آزمایش های زیادی که انجام شد در مرکز جان هاپکینز، ساخته شده. برنامه غذایی رژیم جنرال موتورز، در هفت روز هستش و اما یه برنامه دقیق و روزانه که گروه های مواد غذایی زیادی در خودش جای میده هستش.

برای مثال، شما روز دوم رو در نظر بگیرید که فقط به خوردن سبزیجات محدود میشه و یا در روز پنجم، باید از گوجه فرنگی استفاده بشه. البته این فقط جزئی کوچک از این نوع رژیم هستش که برای شناخت بیشتر شما گفته شد. از نمونه های این رژیم میشه به رژیم 7 روزه جنرال موتورز اشاره کرد.

نظرات در مورد رژیم جنرال موتورز

نظرات در مورد رژیم جی ام
 • تنها در یک هفته 15 پوند (6.8 کیلوگرم) کاهش وزن دارین.
 • طرفداران این نوع رژیم میگن که از شر سموم و ناخالصی های بدن به سرعت خلاص میشین.
 • هضم غذا براتون بسیار راحت و عالی میشه.
 • توانایی بدن برای سوزوندن چربی، خیلی زیاد میشه.
 • وقتی رژیم غذایی جنرال موتورز رو استفاده میکنید، متوجه میشین که مقدار کالری در گروه های غذایی و سبزیجات و میوه ها بسیار کم هستش. پس وزن رو خیلی زود پایین میاره.
 • سبزیجات و میوه هایی که داخل رژیم غذایی جنرال موتور استفاده میشن آب بدن رو زیاد میکنن و در این صورت سم زدایی در بدن رخ میده.
 • حامیان این نوع رژیم، این نظر رو دارن که رژیم غذایی رو چندین بار تکرار کنید، تا به اهداف روزانه و بلند مدت خودتون درباره کاهش وزن برسین.

آیا برنامه غذایی جی ام یک برنامه رژیم غذایی مؤثر و توصیه شده برای کاهش وزن است؟

نظردهی انجام شده 1:

بله من در مدت 7 روز 4.2 کیلوگرم از دست دادم، تقریبا معادل 9 پوند.

در ابتدا من روی خوردن بعضی از مواد غذایی تعصب داشتم و فکر میکردم فقط تبلیغات هستش اما با خودم فکر کردم یک بار امتحان کردنش ضرری نداره و رژیم رو شروع کردم، خیلی آسون نبود ولی وجود بعضی از مواد غذایی خاص که هر کدوم توی یک روز خاص باید مصرف بشن، انگیزه زیادی به من داد و خوش حالم که وزنم خیلی کمتر شده. البته کسایی که به شیرینی خیلی علاقه دارن ممکنه دچار مشکل بشن.

نظر دهی انجام شده 2:

یه روز یکی از دوستانم درباره برنامه رژیم جی ام، گفت كه فقط در هفته اول رژیم غذایی، 6 تا 7 كیلوگرم وزن خودش رو كاهش داده. من هم کنجکاو بودم بدونم که چطور یه رژیم غذایی 7 روزه میتونه وزن رو به این سرعت پایین بیاره. هر چند من برای پایین اوردن وزنم ورزشای زیادی رو امتحان کردم اما خیلی کم، وزنم پایین میومد.

پس تصمیم گرفتم این برنامه غذایی رو امتحان کنم. در نتیجه با روش دقیق رژیم جنرال موتورز وزنم رو در 7 روز کاهش دادم. این رژیم رو به افراد دیگه که از اضافه وزن خودشون ناراحت هستن، پیشنهاد میکنم.

نظر دهی انجام شده 3:

هیچ ارزش غذایی در رژیم غذایی جی ام وجود نداره. اگه این رژیم رو امتحان کنید، کاهش وزن به علت از دست دادن آب بدن و عضلات اتفاق میوفته، که هرگز توصیه نمیکنم.

اگه قصد دارین در یک روند سالم وزن خودتون رو کاهش بدین بهتره در این باره بیشتر دقت کنید. رژیم لاغری و لاغر شدن سخت هستش و باید در دراز مدت وزن خودتون رو پایین بیارید. بنابراین اگه فکر میکنید این رژیم بهتون کمک میکنه باید مصرف آب رو زیاد کنید تا به بدنتون آسیبی نرسه. هر چند من خودم این رژیم رو به دلیل از دست دادن آب بدن انجام ندادم.

بد نیست بدونید: غذاهای مجاز و غیر مجاز در رژیم کتوژنیک به صورت لیست بندی شده

فواید رژیم جی ام

فواید رژیم جی ام

باید بگیم که رژیم غذایی جنرال موتورز فواید زیادی داره، البته این رو تحقیقاتی میگه که توی کل جهان انجام شده. اولین مزیتش اینه که باعث میشه فردی که میخواد رژیم بگیره حتما از میوه و سبزیجات استفاده کنه، به شکلی که حتی تشویق به این کار میشه و همین باعث میشه هم بدن سالم بمونه، هم اینکه وزنتون کاهش پیدا کنه. میوه و سبزیجات کم کالری هستند، پس به سلامت قلب فردی که رژیم میگیره هم کمک میکنه.

دومین فایده این نوع رژیم این هستش که غذاها و نوشیدنی هایی که باعث افزایش وزن هر فردی میشه حذف میشن، مثل نوشیدنی های قندی که این موارد هم باعث سلامت بدن میشه.

یه فایده دیگه که بسیار هم مهم هستش در هر نوع رژیمی این هستش که اولویت انتخاب با خود فرد هست یعنی فردی که میخواد رژیم بگیره میتونه به نوبت گوشت و میوه و سبزیجات رو انتخاب کنه.

مطالب مرتبط: رژیم لاغری 215 چیست؟ + توضیحات رژیم و نمونه برنامه رایگان

استفاده درست از میوه و سبزیجات:

یکی از مزیت هایی که با توجه به انجام دادن روش دقیق رژیم جنرال موتورز به دست میاد، اینه که میوه ها و سبزیجات در این نوع رژیم، جایگاه ویژه ای داشته و جزو غذاهای اصلی محسوب میشن و باعث میشن چربی در بدن تجمع پیدا نکنه و میوه و سبزیجات قطعا دارای کالری بسیار کمی هستند و فیبر زیادی دارن و این باعث میشه افراد زودتر وزنشون کم بشه.

قندهای کمتری در روش دقیق رژیم جنرال موتورز وجود دارد

قندهای کمتری در روش دقیق رژیم جنرال موتورز وجود دارد

رژیم غذایی جی ام، اجازه نمیده قند اضافه شده در مواد غذایی یا نوشیدنی ها، از جمله الکل وارد بدن بشه. در کل این نوع قند ها رو کاملا تحریم میکنه و نمیذاره فرد این نوع نوشیدنی های قندی رو استفاده کنه. در طرز تهیه کیک کتوژنیک هم میبینیم که از مواد قندی به صورت حساب شده ای استفاده میشه.

پس در نهایت این نوع رژیم باعث میشه بدن سالم تر بشه. مردم در کل دنیا معمولا به دلیل خوردن نوشیدنی ها و شیرینی ها اکثرا دچار دیابت شده و یا مشکل قلبی پیدا کردن، بنابراین یکی از مزیت های این نوع رژیم اگه به صورت دقیق و درست انجام بشه این هستش که فرد بدن سالم تری خواهد داشت.

پس روش رژیم دقیق جنرال موتورز یکی از رژیم هایی هستش که زندگی سالمی رو برای شما به ارمغان میاره. علاوه بر اینکه این نوع تغذیه، باعث میشه فرد به سرعت وزنش پایین بیاد و این موضوع باعث خوشحالی افراد میشه و مشاهده روند کاهش وزن باعث میشه روحیه فرد تقویت بشه. در کل این نوع رژیم برای افرادی که اضافه وزن دارن توصیه میشه.

سایر مزایای روش دقیق رژیم غذایی جنرال موتورز

برخی مزایای دیگری که برای این نوع رژیم گفته میشه که بیشتر نظر کاربران استفاده کننده هستش:

 • بهبود کیفیت و ظاهر پوست
 • روحیه تقویت شده
 • هضم بهتر و سوخت و ساز بدن
 • سم زدایی
 • درمان سندرم روده تحریک پذیر و یبوست

این مواردی که ذکر شده، بیشتر تحقیقاتی از افرادی که این نوع رژیم رو امتحان کرده بودن هست و به صورت علمی هنوز ثابت نشده.

برخی عوارض روش دقیق رژیم جنرال موتورز

برخی عوارض روش دقیق رژیم جنرال موتورز

پیروی از رژیم غذایی جی ام مضراتی هم داره، از جمله موارد زیر:

بزرگ ترین اشکال در رژیم غذایی جنرال موتورز این هست که هیچ تحقیقی وجود نداره که میزان عملکردش رو بررسی کنه. علاوه بر تجربیات افرادی که این نوع رژیم رو استفاده کردن، هیچ چیز برای اثبات ادعاهایی که دربارش هست به صورت علمی وجود نداره.

متاسفانه در حالی که ادعا میشه رژیم شامل “غذاهای کم کالری” هستش و کالری بیشتری رو نسبت به بقیه رژیم ها میسوزونه، هیچ مدرکی برای حمایت از این گفته وجود نداره. همچنین میشه گفت درسته که بعضی غذاهای به کار رفته داخل رژیم جنرال موتورز، زود هضم میشن اما در کل همه غذاهایی که در آن به کار رفته این قابلیت رو ندارن.

روش دقیق رژیم جنرال موتورز فاقد برخی مواد مغذیه مهم

این رژیم نشون داده که بعضی مواد مغذی مهم درونش وجود نداره. این یکی از معایب روش دقیق رژیم جنرال موتورز هستش، این رژیم باعث میشه فرد در طول روز، احساس گرسنگی زیادی داشته باشه. به عنوان مثال در بیشتر روزها، مقادیر پروتئین به میزان کمی مصرف میشه.

مطالعات نشون میده که مصرف پروتئین، اشتها رو کاهش میده و باعث میشه وزن پایین بیاد. در بالا اشاره شد که این نوع رژیم غذایی فاقد بسیاری از مواد مغذی اساسی دیگه هستش. به عنوان مثال سه روز اول مقادیر مصرف چربی، ویتامین B12، آهن، کلسیم و… بسیار کم هستش.

کاهش وزن در روش دقیق رژیم غذایی جنرال موتورز ثابت نیست

کاهش وزن در روش دقیق رژیم جی ام ثابت نیست

بیشترین وزنی که فرد در این نوع رژیم از دست میده، بیشتر مربوط به آب هستش و چربی نسبت کمتری در برابر آب داره. بنابراین آب بیشتری باید بنوشید به این دلیل که با کاهش کالری، بدن به دنبال این هستش که منابع سوختی دیگه ای رو برای استفاده امتحان بکنه. پس میزانی گلیکوژن در بدن تجزیه میشه و تمامی انرژی درون کبد و ماهیچه جمع میشه.

که باید بدونید بیشترین آب بدن در گلیکوژن ذخیره شده و این نوع روش دقیق رژیم جنرال موتورز باعث میشه، ذخایر گلیکوژن کاهش و بدن آب بیشتری رو از دست بده و وزن شما به سرعت پایین بیاد.

متاسفانه این نوع کاهش وزن به صورت موقتی هستش و اگه روند طبیعی زندگی خودتون رو دوباره بدون رعایت رژیم غذایی در نظر بگیرید شاید وزنتون برگرده. برای دستیابی به کاهش وزن طولانی مدت و پایدار، این نوع رژیم متعادل و سالم رو با فعالیت بدنی منظم همراه کنید. تحقیقات مکرر نشون داده که این مؤثرترین گزینه و راه ممکن هستش.

برای لاغری بهتر: بهترین زمان مصرف متفورمین برای لاغری هر چه سریع تر

سایر عوارض:

خطرات دیگری که به یک لیست رژیم غذایی جی ام وارد میشه شامل موارد زیر هستش:

 • کمبود آب بدن
 • ضعف عضلانی
 • خستگی
 • سردردها
 • عملکرد بدنی ضعیف در هنگام ورزش

روش دقیق رژیم جنرال موتورز برای لاغری

روش دقیق رژیم جی ام برای لاغری

روش دقیق رژیم جنرال موتورز، در هفت روز انجام میشه و این هفت روز میتونه مدام تکرار بشه تا به وزن دلخواهتون برسین. ابتدا باید بدونید که چه چیزایی رو در این رژیم باید بخورید، رژيم غذایی جی ام، در هفت روز تقسیم میشه. البته یه سری قوانین هم درون این رژیم وجود داره که حتما باید رعایت بشه.

توصیه میشه که روزانه 8 تا 12 لیوان آب بخورید. هرچند توی این رژیم نیازی به ورزش کردن نیست، اما پیشنهاد میشه سه روز اول رو ورزش کنید. یکی دیگه از مواردی که باید رعایت بشه این هستش که در کنار غذا، کلم و کرفس و گوجه فرنگی و پیاز و فلفل رو حتما استفاده کنید.

روش دقیق رژیم جنرال موتورز با توجه به هر روز:

روز اول

فقط میوه بخورید – هر نوع میوه به جز موز.

حداکثر میوه مشخص نشده.

این رژِیم خوردن خربزه رو بهتون توصیه میکنه.

روز دوم

سبزیجات رو به صورت خام یا پخته بخورید.

در این رژیم غذایی مقدار حداکثر سبزیجات مشخص نشده.

سیب ها رو در صبحانه به صورت محدود مصرف کنید.

روز سوم

میوه و سبزیجات از هر نوع به جز موز و سیب میل کنید.

روز چهارم

فقط موز و شیر مصرف کنید.

میتونید تا 6 موز بزرگ یا موز 8 کوچک بخورید.

3 لیوان شیر، ترجیحاً سرخالی بنوشید.

روز پنجم

دو قسمت 10 اونس (284 گرم) گوشت گاو، مرغ یا ماهی بخورید.

علاوه بر گوشت، فقط 6 گوجه فرنگی کامل میتونید بخورید.

اگه گیاهخوارید گوشت رو با برنج قهوه ای یا پنیر جایگزین کنید.

میزان خوردن آب رو به دو لیوان افزایش بدین تا اسید اوریک دفع بشه.

روز ششم

فقط دو قسمت 10 اونس (284 گرم) گوشت گاو، مرغ یا ماهی بخورید.

وعده های غذایی امروز ممکنه با مقدار نامحدودی از سبزیجات کامل بشه، اما سیب زمینی در این وعده ها وجود نداره.

اگه گیاهخوارید، گوشت رو با برنج قهوه ای یا پنیر جایگزین کنید.

میزان خوردن آب رو به دو لیوان افزایش بدین تا اسید اوریک دفع بشه.

روز هفتم

فقط برنج قهوه ای، میوه، آب میوه و سبزیجات میل کنید.

حداکثری برای هر یک از این این موارد مشخص نشده.

دستورالعمل های دیگر درباره روش دقیق رژیم جنرال موتورز
دستورالعمل های دیگر درباره روش دقیق رژیم جی ام

روش دقیق رژیم جنرال موتورز، علاوه بر اینکه به صورت دقیق در هفت روز انجام میشه. یه سری دستورالعمل دیگه ای هم داره. اول اینکه در این نوع رژیم لوبیا اصلا نباید مصرف بشه به این دلیل که لوبیا از کالری زیادی برخوردار هستش و باعث میشه وزنتون بالا بره و مورد دیگه که میشه بهش اشاره کرد باید به جای قهوه از چای سبز استفاده بشه و اینکه افزودنی ها، الکل و یا هر چیز شیرینی در این رژیم نباید مصرف بشه.

باید بدونید که در بعضی موارد میتونید از جایگزین هایی استفاده کنید مثلا به جای شیر سویا از شیر معمولی استفاده کنید. سرانجام، بعد از اتمام برنامه یک هفته، انجام رژیم غذایی جنرال موتورز، به شما توصیه میشه که این رژیم غذایی که دارای پروتئین بالا و کربوهیدرات کمی هستش رو تکرار تا به کاهش وزن بیشترتون کمک بکنه.

آیا امتحان کردن رژیم جی ام ارزش دارد؟

آیا امتحان کردن رژیم جی ام ارزش دارد؟

اکثر افراد به دنبال “رژیم سریع لاغری” هستند تا سریع وزن خودشون رو کاهش بدن. متأسفانه، تنها با صرف یک مدت کوتاه نمی توان لاغری طولانی مدت رو بدست بیاریم. اگرچه این رژیم شما رو به خوردن میوه و سبزیجات در ضمن محدود کردن نوشیدنی های شیرین تشویق میکنه، اما اشکالاتی که داره حتی بسیار مهم تر از هر مزیتی بالقوه هستش.

با توجه به تحقیقاتی که گفتیم انجام شده، برخی از مواد مغذی که برای بدن لازم هستش، درون این نوع رژیم وجود نداره و یا اینکه در یک هفته نمیشه به لاغری پایدار رسید، اگه میخواین این نوع رژیم رو امتحان بکنید ابتدا باید بدونید که اولا با اینکه در یک مدت طولانی باید استفاده بشه ولی قطعا میزان لاغری این نوع رژیم بسیار زیاد هستش، مخصوصا اگه ورزش هم بکنید.

خلاصه مقاله
 • رژیم غذایی جنرال موتورز، در هفت روز انجام میشه و هر روز روند خاص خودش رو برای مصرف غذا داره.
 • رژیم جی ام باعث میشه قلب و بدنتون سالم تر بشه. به دلیل اینکه مواد قندی بسیار کمی در این نوع رژیم قرار داره.
 • رژیم جی ام باعث میشه، آب بدنتون کم بشه بنابراین در صورت گرفتن این رژیم باید به مراتب در طول روز آب مصرف بکنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!