رژیم لاغری تضمینی چه رژیمی است ؟ | رژیم لاغریی ده روزه - های زیبا

رژیم لاغری تضمینی چه رژیمی است ؟

0

امروزه با توجه به سبک جدید زندگی، فعالیت بدنی کاهش یافته. قطعا همه به دنبال رژیم لاغری تضمینی برای کاهش وزن هستند. اما هر کاری از اصول خاصی پیروی میکنه.مقاله رژیم لاغری تضمینی به شما در این باره کمک خواهد کرد.

همه چیز درباره رژیم لاغری تضمینی

همه چیز درباره رژیم لاغری تضمینی

سیستم بدن به گونه ای است که نمی تواند خیلی سریع وزن را کاهش دهد اما می تواند با رعایت اصول و رژیم غذایی لاغری تضمینی، کاهش وزن ایده آل را فراهم کنه.
هر فرد بالغ مجاز به مصرف روزانه 2000 تا 2500 کیلو کالری هست.

حال برای کاهش وزن می تواند 500 کیلو کالری از این میزان را روزانه کاهش دهد و کاهش وزن نیم کیلوگرمی هفتگی را به ارمغان آورد. برای نتیجه بهتر، استفاده از مواد غذایی متنوع و سالم در نسبت های معین توصیه میشه. مواد غذایی سالم شامل سبزیجات، میوه ها، پروتئین ها و چربی ها هست.


حال اگر خواستار کاهش وزن بیشتر و سریع تری با استفاده از رژیم لاغری تضمینی هستید، باید سختی های مسیر را متحمل شوید تا بتوانید به وزن ایده آل خود در مدت زمان خیلی کوتاه دست یابید.

پس با ما همراه باشید تا در این مسیر شما را یاری کنیم.
اولین فاکتور مهم که باید مدنظر داشته باشید صبوری و وقت کافیه. وعده های غذایی خود را حذف نکنید، چون تاثیری در کاهش سریع وزن نداره. بهترین کار حذف بعضی از مواد غذایی مضر و فاقد ارزش غذاییه.

مثل چی؟ مثل مواد غذایی حاوی کربوهیدرات ها بدی که تصفیه شده اند و ارزش غذایی خود را از دست داده اند. مثل برنج سفید، نان سفید و انواع شیرینی ها. اگر این نکته را رعایت کنید حتما شاهد کاهش وزن و اندام ایده آل خواهید شد.

قبل از هر چیزی آیا میدانید رژیم غذایی چیست ؟

رژیم لاغری تضمینی


مواد غذایی دارای کربوهیدرات های خوب و تصفیه نشده را جایگزین مواد غذایی قبلی کنید. به همین راحتی، مثل چه مواد غذایی؟ مثل برنج قهوه ای، نان جو، غلات کامل؛ دانه ها و سایر مواد غذایی.

استفاده از چربی های اشباع شده را برای همیشه کنار بگذارید و چربی های غیر اشباع را جایگزین آن ها کنید. احتمالا این سوال ایجاد میشه که چربی های غیر اشباع کدام هستند و در چه مواد غذایی وجود دارند؟

چربی های غیر اشباع مثل امگا 3 و امگا 6 موجود در ماهی های پرچرب از جمله ماهی سالمون، روغن های زیتون و نارگیل هستندبه شما تضمین داده میشه که اگر اصولی که در بالا ذکر شد را در برنامه غذایی خود رعایت کنید، به رژیم لاغری تضمینی دست یافته اید و علاوه بر وزن ایده آل شاهد تناسب اندام نیز خواهید شد.


هیچگونه رژیمی را سر خود و بدون آگاهی کامل انجام ندهید، بلکه از پزشک متخصص مشورت بگیرید تا علاوه بر داشتن رژیم غذایی لاغری تضمینی، عوارض را تا حد امکان کاهش داده باشید.

برای مطالعه: رژیم فستینگ چیست ؟


چگونه لاغری خود را تضمین کنیم؟

چگونه لاغری خود را تضمین کنیم؟


توصیه میشه که در رژیم لاغری تضمینی به نیم تا یک کیلوگرم کاهش وزن در هفته قانع باشید. زیرا در غیر این صورت ضمانتی برای نداشتن عوارض احتمالی وجود نداره. به طور کلی کاهش وزن 3 تا 5 کیلوگرم در ماه معقول هست. اما کاهش وزن بیشتر از این میزان اصلا توصیه نمیشه.

از نوشیدن آب فراوان در رژیم لاغری تضمینی غافل نشوید. روزانه نوشیدن 8 الی 10 لیوان 250 میلی لیتری آب توصیه میشه.


لاغری تضمینی با رژیم ممکن است؟


رژیم های غذایی مختلف بر اساس اهداف متفاوتی وجود داره. رژیم لاغری تضمینی نیز بسته به اهداف و میزان سلامتی هر شخص متفاوته.
این نکته را در نظر داشته باشید که صرفا غذا نخوردن باعث لاغری نمیشه.

اگر غذا نخورید مواد ضروری بدن تامین نمیشه. در صورت ناکافی بودن مواد ضروری، نه تنها لاغری ایجاد نمیشه بلکه باعث ایجاد بیماری های مختلفی میشه.
اگر در صورت رژیم غذایی شدید به کاهش وزن دست یافتید، قطعا کوتاه مدت است و برای دراز مدت دوام نداره.


برای انتخاب رژیم حتما با پزشک تغذیه صحبت کنید. پزشک می تواند با توجه به میزان سلامتی و نوع مزاج شما رژیم غذایی لاغری تضمینی را به شما پیشنهاد بده.


ورزش برای لاغری تضمینی


بهترین ورزش ها برای رژیم لاغری تضمینی، ورزش های هوازی مثل ایروبیک، دو و پیاده روی هستند. نکته مهم در ورزش کردن داشتن نظم در ورزش کردنه. ورزش را به اندازه متعادل و روزانه انجام بدید.


رژیم برای لاغری تضمینی

رژیم برای لاغری تضمینی


رژیم های لاغری مختلفی وجود داره. در این قسمت به چند نوع مختلف از رژیم اشاره خواهیم کرد.


1) رژیم سوپ کلم: سوپ کلم از جمله غذاهای کم هزینه هست. با استفاده از این رژیم غذایی کاهش وزن چشمگیری در طول یک هفته رخ میده.

روال کار رژیم لاغری سوپ کلم برای یک هفتهه. یعنی باید در طول یک هفته غذای اصلی شما سوپ کلم باشه. زندگی با این روش برای یک هفته به طور مسلم سخته. اما هر کاری سختی خود را داره.


برای اثر بخشی بهتر، ورزش روزانه در کنار رژیم غذایی توصیه میشه. سوپ کلم باعث سوخت و ساز بیشتر بدن میشه. بنابراین باعث کاهش وزن بیشتری نیز میشه. همچنین در این رژیم غذایی میزان کالری دریافتی کاهش مییابد و بدن به ناچار چربی های ذخیره شده در بدن را برای تامین انرژی می سوزاند.

درادامه:


در نهایت، رژیم لاغری سوپ کلم، از آنجا که باعث میشه غذاهای با کالری و کربوهیدرات بالا در طول یک هفته حذف شوند، برای افرادی که خواستار کاهش وزن سریع هستند پیشنهاد میشه. اما این رژیم را به هیچ وجه بیشتر از یک هفته انجام ندهید.

چون گرسنگی زیادی را باید تحمل کنید و ممکن است نتیجه عکس بده. بهتر است که حدود دو هفته استراحت را بعد از یک هفته رعایت کنید.
عوارض رژیم سریع مثل رژیم سوپ کلم، احساس خستگی، یبوست، گرسنگی، سرگیجه و زود از کوره در رفتنه.


2) رژیم های لاغری دیگری نیز وجود دارند که در طی 3 تا 5 روز می توان حدود 5 کیلو وزن کم کرد. اما این کاهش وزن بیشتر به دلیل کاهش آب بدن است نه چربی های بدن. میزان مصرف کالری در این رژیم خیلی کمه. در این رژیم نیازی به ورزش کردن نیست. فقط نباید بیشتر یا کمتر از حدی غذا خورد.

انواع مختلف رژیم های لاغری

3) از معجون تخم کتان در وعده صبحانه استفاده کنید. با مصرف داروی گیاهی بی نظیر معجون تخم کتان در صبحانه کاهش وزن را سرعت ببخشید. این معجون به ویژه چربی های شکم و پهلو را مورد هدف قرار میده. در کنار سرعت بخشیدن لاغری با این معجون حتما ورزش هایی مثل دو و پیاده روی را انجام بدید.


4) از نوشیدنی های گازدار برای همیشه پرهیز کنید تا از چاقی شکمی در امان باشید. از نوشیدنی های طبیعی و سبزیجات در رژیم لاغری تضمینی استفاده کنید تا شاهد کاهش وزن چشمگیر خود باشید.


5) چای سبز و چای نعناع به چربی سوزی سریع کمک میکنه.
6) شکلات تلخ، عمدتا تلخی های بالای 70% به چربی سوزی ناحیه شکم و پهلو کمک شایانی میکنه.


7) نوع مزاج خود را تشخیص دهید و از اصول رژیم تغذیه سنتی در این روش استفاده کنید. چهار نوع مزاج وجود داره. مزاج ها شامل، بلغمی، صفراوی، دموی و سوداوی هستند.


8) دمنوش زنجبیل تاثیر زیادی بر چربی سوزی داره. دمنوش زنجبیل یک روش طبیعی و خانگیه. این دم نوش چربی های دور شکم را تحت تاثیر قرار میده.


فاکتورهای یک رژیم تضمین کننده لاغری

فاکتورهای یک رژیم تضمین کننده لاغری


فاکتورهای مهمی در رژیم لاغری تضمینی وجود دارد، که در ادامه به چند مورد آن ها میپردازیم.آب یکی از مهم ترین فاکتورهای رژیم لاغری سریعه. روزانه 8 تا 10 لیوان آب بنوشید. اندازه استاندارد یک لیوان آب برای سنجش، 250 میلی لیتره. وقتی بدن از آب کافی برخوردار باشه، باعث شادابی پوست و براقی مو میشه.

همچنین آب کافی باعث دفع چربی ها میشه. بهتره نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی آب بنوشید، این کار میزان اشتهای شما را تنظیم میکنه و عملکرد سیستم گوارشی را بهبود میده.


از خوردن غذاهای فست فود و سرخ کردنی تا حد امکان پرهیز کنید. از آنجا که غذاهای فست فود عمدتا به اندازه استاندارد حرارت ندیده اند و سرشار از چربی های اشباع هستند، باعث چاقی به ویژه چاقی شکمی میشه.


از نوشیدنی های شیرین غیر طبیعی خودداری کنید. این نوشیدنی ها فاقد ارزش غذایی هستند و میزان کالری آن ها زیاد است و باعث چاقی کاذب میشه.


از ظرف های غذاخوری به رنگ تیره برای کاهش اشتها استفاده کنید. اگر رنگ غذا شبیه رنگ بشقاب باشه، باعث مصرف کالری بیشتری میشه. در نتیجه از ظرف های با رنگ متضاد و تیره استفاده کنید.


چه عواملی لاغر شدن را تضمین می کنند؟

چه عواملی لاغر شدن را تضمین می کنند؟

استفاده از غذاهای کم کربوهیدرات و دارای کالری کم لاغری چشمگیری را برای شما به ارمغان میاره.
نوشیدن کافی آب باعث دفع سموم از بدن میشه و چربی های شکمی را تحت تاثیر قرار میده.
جایگزین کردن چربی های اشباع با چربی های غیر اشباع از جمله عوامل موثر در لاغری سریع و تناسب اندامه.


ورزش روزانه در کنار رژیم سرعت لاغری را دو چندان میکنه.
داشتن الگوی خواب منظم نیز کمک شایانی میکنه. زیرا خواب منظم عملکرد سیستم گوارش را بهبود میبخشه.

خلاصه نکات مقاله


در رژیم لاغری تضمینی مهم ترین فاکتور رعایت مواد غذایی حاوی کربوهیدرات های خوب، چربی های غیر اشباع و پروتئین کم کالری هست. میزان کالری را تا حد زیادی کاهش بدید. نوشیدن آب از فاکتورهای مهمه.

عوامل ژنتیک، بیماری ها، استرس و میزان خواب نیز بسیار موثر هستند. حتما با پزشک متخصص تغذیه مشورت کنید تا از عوارض در امان باشید. >> منبع <<

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!