عوارض رژیم کانادایی چیست؟ | رژیم کانادایی اصلی 13 روزه - های زیبا

عوارض رژیم کانادایی چیست؟

0

امروزه شاهد انواع رژیم‌های غذایی هستیم که هر کدام ادعایی در رابطه با لاغری سریع و در کمترین زمان دارند. یکی از این رژیم‌های سریع، رژیم کاناداییه که ادعا میکنه در زمان کوتاهی حدودا منجر به ۱۳ کیلوگرم کاهش وزن میشه اما نباید از عوارض رژیم کانادایی صرف نظر کرد .در ادامه بیشتر به توضیح درباره این موضوع میپردازیم.

عوارض رژیم کانادایی

عوارض رژیم کانادایی چیست؟


اگر تا به حال به دنبال لاغری سریع بوده باشید، احتمالا اسم رژیم کانادایی به گوشتان خوردهه. رژیمی که با تحمل شرایط افراطی و سخت در 12 تا 15 روز (12 روز دورهی اصلی و 3 روز تثبیت آن) شما را به سرعت لاغر میکنه و به همین دلیل محبوبیت زیادی در بین عموم مردم داره.

اما همین سرعت در لاغرکردن این رژیم، معایب متعدد و عوارض جبران ناپذیری را برای سلامت جسم به همراه داره. با ما همراه باشید تا با عوارض رژیم کانادایی بیشتر آشنا بشیم!اگر به طور کامل نمیدونید رژیم غذایی چیست حتما کلیلک کنید و مقاله ی آن را مطالعه نمایید.


لاغر شدن سریع و وسوسه انگیز با رژیم کانادایی


رژیم کانادایی به کم کردن 5 کیلو وزن در 15 روز شهرت داره و همین امر باعث شده تا برای بسیاری وسوسه برانگیز باشه. اما باید دانست این رژیم به دلیل سختیهای زیادی که فرد در طول دوره متحمل میشه و همچنین عوارض عمده‌اش به هیچ عنوان توصیه نمیشه.

عوارض رژیم کانادایی، سرعت در لاغر شدن آن را بی اهمیت میکنه. بسیاری از پژوهشها نیز نشان میده که سریع لاغر شدن همان قدر که میتونه وسوسه برانگیز باشد، میتونه آسیب زننده و مضر نیز باشه و سلامت فرد را به خطر بیندازد.


چرا میگوییم رژیم کانادایی آسیب زاست؟


قبل از هر چیزی آیا رژیم کانادایی جز رژیم فستینگ هم به حساب میاد؟ رژیم کانادایی به مصرف پروتئینها و بعضی از سبزیجات محدود میشه و مصرف بسیاری از مواد غذایی را خیلی کم یا حتی صفر میکنه. مثلا در 15 روز دورهی آن، مصرف غلات، میوه ها، قندها، کربوهیدرات و دانهها به صفر میرسه و مصرف بیشتر چربیها و دستهای از سبزیجات ممنوع میشه.

در حالی که مصرف این مواد جز ضروریات روزانه ی هر فردیه. و حذف آنها از برنامهی غذایی روزانه برای بدن بسیار مضر و آسیب رسانه. و این نوع ممنوعیت مصرف مواد غذایی باعث کاهش تنوع در مواد دریافتی بدن میشه که میتونه عوارض جدی برای فرد در پی داشته باشه و این عوارض رژیم کانادایی زندگی فرد را تحت شعاع قرار میده. تنها گروه مواد غذاییای که در این دوره محدود نمیشه، پروتئینها هستند.


علاوه بر اینها، در این مدت، چون فرد محدودیت در مصرف بسیاری از موادغذایی را داره، در انتهای آن تنها چربیهای خود را از دست نمیده، بلکه بسیاری از عضله ها و آب بدنش را نیز از دست میده زیرا بدن بعد از تحمل شوک ناشی از این رژیم، مجبور میشه با حفظ و ذخیرهی چربیها تلاش کنه تا اعمال حیاتی بدن را به درستی انجام بده در نتیجه از منابع سوختی دیگر برای بدن استفاده میکنه.


معایب این رژیم سختگیر

معایب این رژیم سختگیر


عوارض رژیم کانادایی :بزرگترین ایرادی که به این رژیم و هر نوع رژیم دیگری که برای عموم مردم تجویز میشه وارده اینه که رژیم گرفتن و کاهش وزن امری اختصاصیه. و برای هر فرد باید متناسب با شرایط جسمانی و سلامتی آن فرد طراحی بشه اما این رژیم برای تمامی افراد نسخهای یکسان داره و این از حرفهای نبودن آن حکایت میکنه.


معمولا وقتی وزن به سرعت کاهش پیدا میکنه، به همان سرعت نیز به مقدار اولیهی خود بازمیگرده این نوسان وزن، خود به شدت آسیب زننده و مضره. و باعث تحلیل رفتن بافتهای بدن میشه.

البته بعد از اتمام دوره، بدن به دلیل قحطیای که با آن روبرو شدهه، موادغذایی را سریع جذب میکنه و در کوتاه مدت به وزن اولیه یا حتی بیشتر از آن برمیگرده.

مطالب مرتبط: رژیم لاغری صهیونیستی چگونه رژیمی است؟

نوسان وزن در مدت زمان کوتاه


در یک رژیم غذایی درست و اصولی، چیزی که باعث کاهش وزن میشه، کم شدن و از بین رفتن بافتهای چربی بدنه. اما در رژیمی که به سرعت وزن کم میشه چیزی که از بین میره بافتهای ماهیچه و عضله ها و آب میان بافتیه، نه چربیها! و همین مسئله بازگشت سریع وزن را تضمین میکنه.


گرسنگی دائمی در افراد از دیگر عیوب این رژیمه. که میتونه موجب عصبانیت و پرخاش در فرد بشه و او را بیحوصله و خسته کند.


دیگر عوارض رژیم کانادایی آن اینه که اصلیترین وعدهی روزانه یعنی صبحانه را نادیده میگیره. در این دوره، صبحانهها بسیار مختصرند و به چای، قهوه یا شیر بسنده میشه و این میتونه تمام فعالیت روزانهی فرد را تحت تاثیر قرار بده.


کالری مصرفی در دورهی رژیم کانادایی چیزی حدود 600 تا 800 واحده. در حالی که به صورت نرمال کالری مصرفی هر فرد بین 2000 تا 2400 (بسته به سن و جنسیت) کالریه، این یعنی تقریبا یک چهارم حالت عادی! و این در شرایطیه. که متخصصان معتقدند رژیمهایی که کالری فوق العاده کمی داره روش موثری برای لاغری نیستند و میتونه آسیب زا باشه.

برای مطالعه: رژیم شوک چیست ؟

کمبود کالری مصرفی در رژیم کانادایی

کمبود کالری مصرفی در رژیم کانادایی


در این دورهی غذاییه استفاده از نمک به کلی منع شدهه. که این مسئله موجب بروز مشکلات جدی گوارشی و عوارض ناشی از کمبود ید در غده‌ی تیروئید میشه. جدا از همهی این موارد، گران بودن و در دسترس عموم نبودن موادغذایی این دوره نیز یکی از معایب متعدد آنه.


تمامی این عیوب باعث عوارضی میشه که در بخش زیر، عوارض رژیم کانادایی، با آنها آشنا میشیم:


عوارض رژیم کانادایی و تاثیرات مضر آن بر بدن


مهمترین عارضهای که معمولا استفاده کنندگان آن را دچار میکنه، سرگیجهی ناشی از افت قند خونه.دیگر عوارض رژیم کانادایی عبارتند از:

افتادگی و چروک شدن پوست به دلیل سرعت کاهش وزن و کمبود آب در بدن، کم خونی ناشی از کمبود مواد مغذی، ریزش مو به علت کمبود ویتامین و مواد معدنی، کمبود ویتامین ناشی از محدودیت غذایی، پوکیه.خوان، یبوست و بواسیر ناشی از نخوردن میوه و سبزیجات، سنگ کیسه صفرا، عصبانیت و پرخاشگری

به دلیل تحمل گرسنگی زیاد، کم تحرکی و ضعف و ناتوانی در انجام فعالیتهای بدنی معمول ناشی از بیانرژی بودن، دچارشدن به بیماریهای عفونی، کمبود ویتامین B و بهم خوردن نظم قاعدگی.ریزش مو، یکی از عوارض رژیم کانادایی و محدودیت غذایی ناشی از آنه.


از طرفی دیگر این دوره ممکنه. بر روی سوخت و ساز شما اثر منفی داشته باشد و با کاهش متابولیسم بدن موجبه.پ وزنی شود و لاغر شدن را برایتان سخت کند و رژیم های بعدی را نیز با چالش مواجه کند.


افراد آسیب پذیرتر در برابر رژیم کانادایی

افراد آسیب پذیرتر در برابر رژیم کانادایی

نوجوانها به دلیل نیاز به مواد مغذی و ویتامینها و در حال رشد بودن نباید از آن استفاده کنند. در صورت استفاده ، عارضه-ی اصلی آن عدم رشد قد خواهد بود.


افراد میانسال نیز به استفاده از آن توصیه نمیشه، زیرا فعالیت بازسازیه استخوان ها در آنها کم خواهد شد و این نوع رژیم میتونه خطر پوکیه استخوان ها و از دست دادن تراکم استخوان ها را برای این افراد به همراه داشته باشه.


افراد دیابتی و افرادی که مشکل گوارشی دارند نیز به دلیل مصرف کالری کم و محدود نباید از این رژیم استفاده کنند. زیرا میتونه برای آنها به طور جدی خطرناک باشد
افرادی که بیماریهای زمینه ای، بیماریهای قلبی وکمخونی دارند، باید ازاستفاد این رژیم پرهیز کنند زیرا عوارض رژیم کانادایی برای این افراد بیش از سایرینه.


خانمها نیز در صورت استفاده از آن، ممکنه شاهد بی نظمی در چرخه‌ی قاعدگی خود باشند.در کل رژیمهایی شبیه این مورد که چندین مادهی غذایی را به طور کامل حذف میکنند و بدن را دچار قحطی میکنه، اصولی و کاربردی نیستند و نتیجهی مفیدی نیز ندارند.

اینها موجب پیری زودرس میشه و معمولا به همان سرعت نیز برگشت وزن را به همراه دارند. رژیمهای اصولی و درست زیادی وجود دارند که برای لاغر شدن نیاز به شرایط افراطی و سخت ندارد و به بدن نیز آسیبی نمیرسانند.

خلاصه مقاله:

به طور کلی بهترین رژیمها آنهایی اند که مواد سالم و مقوی در برنامهی خود دارند و فعالیتهای بدنی و ورزش در آنها جا گرفته. و همچنین اختصاصی و برای هر فرد طراحی شده‌اند. پس بهتره. برای انتخاب رژيم دقت بیشتری به خرج بدید و سلامت خود را به خطر نیندازید و در صورت امکان از پزشک مشورت بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!