تناسب اندام

لاغری شکم و پهلو


داشتن شکم و پهلوی لاغر از مهمترین دغدغه‌های هر فردیه که به کاهش وزن فکر میکنه. لاغری شکم و پهلو نقش مهمی در زیبا بودن اندام یک فرد داره. علت چربی پهلو به موارد زیادی بستگی داره که در این مقاله مفصل درباره ی آن صحبت خواهیم کرد. در این مقاله پاسخ این سوال را بررسی کرده و راهه ای مناسب برای این هدف را مطرح میکنیم.


لاغری شکم و پهلو تنها با چند کار ساده

لاغری شکم و پهلو تنها با چند کار ساده


سریعترین راه لاغری شکم و پهلو از آن مواردیه که تقریبا برای همهی افراد زمانی دغدغه بوده. چربی داستانی تکراری برای همهی ماست که برای رهایی از شر آن راهکارهای زیادی وجود داره. از بهترین راهکارها که ضامن سلامتی نیز میباشد، ورزشه. ورزش کردن میتونه برای لاغری بسیار موثر باشه.

دومین راهکار ساده مواظبت از وعدههای غذایی و استفاده کردن از مواد غذایی فیبردار مانند میوهها و سبزیجاته. زیرا با استفاده از این مواد غذایی زمان زیادی را احساس سیری میکنید و نیاز به استفاده از مواد غذایی دیگری را ندارید.

علت چربی پهلو داشتن خواب کافی در زمان مناسب از آن کارهاییه که به شدت میتونه مفید و اثرگذار باشه، زیرا با تنظیم به موقع خواب، هورمونها به درستی فعالیت میکنه و تناسب اندام را به همراه داره. از دیگر راهکارهای ساده نداشتن استرسه. استرس نیز به دلیل بهم ریختن هورمونها میتونه باعث پرخوری بشه.

قبل هر چیزی اگر میخوایید خیلی سریع شکمتان لاغر شود مقاله لاغری شکم در دو هفته را مطالعه نمایید.


البته در صورتی که علت چربی پهلو را بدونیم لاغری بسیار آسانتر و ممکنتر خواهد بود. در ادامه به این دلایل خواهیم پرداخت:


علت چربی پهلو

وجود چربی در ناحیه‌ی شکم و پهلو دلایل متعددی داره. با دانستن علت چربی پهلو میتونه از تجمع چربی در این نقاط جلوگیری کرد. در ناحیه‌ی شکم دو نوع چربی وجود داره، چربی احشایی و چربی زیر پوستی. چربی احشایی اعضای بدن فرد را احاطه میکنه و بسیار خطرناکه، چربی زیر پوستی همانطور که از اسمش پیداست زیر پوست میشینه‌.
اما دلایل این معضل چیست؟


حذف وعده‌های غذایی:

اولین و مهمترین دلیل علت چربی پهلو تجمع چربی در این نقاط حذف وعده های اصلی از برنامه غذاییه. در در صورتی که به خوردن میان وعده‌های مکرر و غذاهای ناسالم اعتیاد پیدا کنید تمایل کمتری برای خوردن وعده‌های اصلی سالم دارید و این حذف عواقبی در پی داره.

نخوردن وعده‌های غذایی کامل سیستم گوارش شما را تنبل کرده و باعث کاهش متابولیسم میشه. همین امر باعث سوزاندن کالری کمتر و افزایش وزن شده و در نهایت به تجمع چربی منجر میشه.

برای مطالعه: رژیم کتوژنیک

درادامه:

استفاده‌ی مکرر از میان وعده‌ها درصورتی توصیه میشه که میان وعده‌های شما شامل میوه و سبزیجات و آجیل‌ها باشه.

حذف مواد پروبیوتیک: دلیل دیگر تجمع چربی در این نواحی فقدان مواد پروبیوتیک در برنامه غذاییه. باکتری‌های روده‌ای به کاهش وزن کمک میکنه. غذای این باکتری‌ها مواد پروبیوتیکه که میتونه آنها را از خوراکی هایی مثل ماست تامین کرد.

هم چنین لاغری شکم و پهلو:

لاغری

نوشابه: این نوشیدنی مضر نه تنها با بیماری‌های قلبی و عروقی که با چاقی هم مرتبطه. شکر بسیار زیاد در این نوشیدنی میتونه تجمع چربی را تسریع کنه. برای اجتناب از مصرف نوشابه میتونه عادت مصرف مکرر آب را جایگزین کرد.

نوشابه از آن مواردی است که برای تجربهی لاغری باید حذف شود.

فعالیت بدنی و تحرک: کار کردن پیوسته و مداوم و سبک زندگی غیرفعال جوانب بسیار زیادی برای بررسی داره اما نقش این سبک زندگی در چاقی نکته‌ی جدیدی نیست و همه میدونیم که میتونه از مهمترین دلایل تجمع چربی ها و علت چربی پهلو به شمار بره.

استرس: داشتن استرس، بیش از حد فکر کردن و داشتن افکار منفی همگی میتونند به پرخوری عصبی منجر بشه.

برنامه غذایی با ارزش غذایی پایین برای
علت چربی پهلو مصرف غذاهای سرخ کردنی، فست فود، حذف پروتئین‌های مفید، خوردن خوراکی‌های بدون فیبر غمگین از عادات غذایی‌ای هستند که حذف آنها نه تنها به کاهش وزن که به داشتن سبک زندگی سالم تر نیز کمک میکنه و علت چربی پهلو را کاهش میده. از عوامل موثر دیگر در تجمع چربی‌ها میشه به عدم تعادل هورمونی، کمبود پروتئین، سیگار کشیدن و عوامل ژنتیکی اشاره کرد.

بیشتر بدانید: رژیم آلکالاین چیست ؟


لاغری شکم و پهلو با ورزش


نمیتوان فقط به ورزش یا فقط به برنامه غذایی اکتفا کرد. بلکه باید ترکیب مناسبی از هر دو را پیاده کرد تا کاهش بهینه‌ی وزن اتفاق بیفتد. در این قسمت به ورزش و فعالیت بدنی اشاره میکینم.

به کار انداختن عضلات و داشتن تحرک کافی چه در قالب ورزش و چه در قالب فعالیت‌های روزانه میتونه مفید باشه.
ورزش کردن میتونه بسیاری از دلایل مطرح شده در مورد تجمع چربی را حذف کند. یکی از دلایلی که توضیح دادیم داشتن استرس و اضطراب و افکار منفی بود.

ورزش با افزایش اعتماد به نفس و افزایش سلامت روان شما میتونه این دلیل را از بین ببرد و منجر به کاهش اضطراب بشه. همچنین فواید متعدد دیگری مثل پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها و کاهش چربی و فشار خون از دلایل دیگری هستند که ورزش کردن را به یک فعالیت مهم تبدیل میکنه.

ورزش هایی مثل پیلاتس یوگا و ورزش های هوازی میتونند در نوبت‌های منظم و متناسب با توان شما به صورت سبک یا سنگین استفاده بشند.برای دیدن تمرین های بیشتر کلیلک کنید >> ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو ها


ورزش برای کوچک شدن شکم و پهلو


حرکات ورزشی تاثیرگذار زیادی برای لاغری و کوچک شدن وجود دارند. برخی از آنها عبارتند از:


دراز و نشست

دراز و نشست


روی کمر خود دراز بکشید و زانوهایتان را خم کنید، دست ها را پشت سر بگذارید به طوری که آرنج‌ها در دو سمت بدن به صورت متقارن قرار بگیرند. سعی کنید با کمک عضلات شکم، بلند شوید و خود را به زانوهایتان برسانید. این حرکت را ابتدا به تعداد کم مثلاً روزی ده بار تکرار کنید. سپس به مرور زمان تعداد تکرار آن را افزایش بدید.


پلانک
پلانک یک حرکت ورزشی بسیار مناسب برای آب کردن شکم است. برای انجام این حرکت، آرنج‌ها و کف دستانتان را روی زمین بگذارید و روی پنجره‌ی پاهایتان قرار بگیرید.


در ابتدا سعی کنید بین بیست تا سی ثانیه در این حالت با بدنی صاف و کشیده باقی بمانید. سپس به مرور زمان و با تمرینات بیشتر زمان قرارگیری در این حرکت را افزایش بدید.


در هفته‌های دوم و سوم تلاش کنید تا یک پای خود را به صورت صاف و کشیده بالاتر از دیگری نگه دارید.


حرکت اسکوات


حرکت اسکوات نیز یکی از روشه‌ای مناسب برای آب کردن چربی‌های شکم است.
برای انجام این حرکت، پاها را به اندازه‌ی عرض شانه باز کنید. زانو، مچ پاها و سر را رو به جلو قرار دهیددست‌ها را جلوی قفسه‌ی سینه بیاورید و به آرامی از قسمت کمر پایین بیایید. چند ثانیه در این وضعیت بمانید، سپس ایستاده و حرکت را دوباره تکرار کنید.


حرکت پلانک چرخشی


این حرکت بسیار شبیه پلانک بوده، اما سطح سختی آن از پلانک بالاتره.
برای انجام این حرکت به سمت راست خود دراز بکشید، بدنتان را بالا بیاورید به طوری که وزنتان روی دست و پای راست باشه.


دست چپ خود را بالا ببرید و بدن را تا حد ممکن بکشید. چند ثانیه در این موقعیت باقی بمانید، سپس این حرکت را در سمت چپ بدن تکرار کنید.
با تمرینات مداوم و به مرور زمان میتونید مدت زمان ماندن در این حرکت و تعداد دفعات انجام آن را افزایش بدید.


حرکت کرانچ معکوس با پای ضربدری

روی زمین دراز بکشید، به طوری که گودی کمرتان صاف باشد. زانوهایتان را خم کنید و قوزک پای. راست را روی زانوی چپ قرار بدید. سپس تلاش کنید تا با منقبض کردن عضلات شکم و ران، زانوهایتان را بالا بیاورید و به قفسه‌ی سینه نزدیک کنید.


در ابتدا این کار را ده مرتبه برای هر کدام از پاها انجام بدید. سپس طی تمرینات بعدی تعداد دفعات آن را افزایش بدید.


برنامه بدنسازی برای لاغری شکم و پهلو

برنامه بدنسازی برای لاغری شکم و پهلو

برنامه ی بدنسازی مفید و حرکات ورزشی مناسب برای کاهش وزن در نواحی شکم و پهلو متعدد و متنوع هستند. علاوه بر حرکات چربی سوز قوی میتونه از ورزش‌هایی مثل یوگا نیز برای کاهش چربی‌های تجمع یافته کمک گرفت. انتخاب ورزش مناسب با ظرفیت بدنی شما به آزمون و خطا و امتحان روش‌هایی مختلف نیاز داره.

در نتیجه برای انتخاب سبک ورزشیتان، ابتدا انواع روش‌ها و برنامه‌های ورزشی موجود را امتحان کنید و هر کدام که بیشترین بازدهی را برای شما داشت و از انجامش لذت میبرید را به طور پیوسته ادامه بدید.

در لاغری شکم و پهلو داشتن یک برنامه‌ی بدنسازی سنگین مهمترین رکن کاهش وزن نیست. آنچه که از آن مهم تره، رضایت شما از برنامه‌ی بدنسازی و ورزشی‌تانه. یک برنامه‌ی بدنسازی سنگین و طاقت فرسا میتونه به سرعت شما را از کاهش وزن دلسرد کنه و هیچ بازدهی‌ای نداشته باشه.

در حالی که یک برنامه‌ی ورزشی سبک و متناسب با فیزیک بدنی شما، میتونه در بلند مدت بازدهی بسیار خوبی داشته باشه. در نتیجه لذت بردن از ورزش را بین فاکتورهای انتخابی خود در اولویت قرار بدید.


برنامه غذایی بدنسازی برای چربی سوزی


پس از آنکه به علت چربی پهلو پی بردیم و ورزشهای مناسب را برای لاغری استفاده کردیم، اگر بخواهیم بدنسازی را برای لاغری شکم و پهلو تجربه کنیم، نیازه برنامه غذایی مناسبی داشته باشیم. برنامه غذایی بدنسازی مناسب برای چربی سوزی باید ویژگیهای خاصی داشته باشد.

از چربی سوزی تا بدنسازی


برای این برنامه غذایی اولین نکته اینه که مقدار کالری دریافتی روزانه مشخص باشه. در هر روز به غذاهای مصرفی توجه بشه و کالری دریافتی محاسبه بشه. برای چربی سوزی باید میزان کالری دریافتی خود را در هر ده روز، 300 کالری کاهش بدید تا بدن به آرامی تغییرات را درک کرده و واکنش نشان بده.

البته کاهش کالری به تنهایی کافی نیست زیرا چیزی که مهمه قیاس کالری سوزانده شده با کالری دریافتیه. مهمه که کالری که فرد دریافت میکنه از کالری که میسوزونه کمتر باشه تا بدن به سمت چربی سوزی پیش بره.


لاغری شکم و پهلو با طب سنتی

لاغری شکم و پهلو با طب سنتی


امروز استقبال زیادی از درمان‌های وابسته به گیاهان دارویی میشه. زیرا تصور بر اینه که مصرف گیاهان دارویی عواقب کمتری نسبت به مصرف داروهای شیمیایی داره.
علت چاقی از نگاه طب سنتی رطوبت و تری بدنه. و نقطه‌ی مقابل چاقی یعنی لاغری در طب سنتی با خشکی تعریف میشه.


دلایل افزایش رطوبت در بدن با توجه به دیدگاه طب سنتی


پرخوری – نداشتن تحرک و فعالیت بدنی – دفع نکردن مدفوع و ادرار – خوابیدن بیش از اندازه – مصرف غذاها و داروهای رطوبت زا


دلایل افزایش خشکی در بدن با توجه به دیدگاه طب سنتی:
کم بودن خوراک – تحرک و فعالیت بدنی بیش از اندازه – خواب کم – دفع مکرر مواد زائد بدن از راه‌های مختلفی مثل اسهال، استفراغ، تعریق و ادرار مکرر.


مواد غذایی چربی سوز پهلو


لاغری شکم و علت چربی پهلو را به طور مفصل بررسی کردیم. از موارد مهم بعدی که میخواهیم مورد بحث و بررسی قرار بدیم، مواد غذاییه که میتونه لاغر کننده و اصطلاحا چربی سوز باشه.

زیرا یکی از بهترین کارهای ساده برای لاغری میتونه انتخاب هوشمندانه و صحیح مواد غذایی مصرفی باشه. دانستن اینکه چه مادهی غذایی برای چربی سوزی مفیده میتونه کمک زیادی به لاغری ما بکند.


یکی از این مواد غذایی شکلات تلخه. شکلات تلخ با داشتن روی فراوان میتونه در چربی سوزی شکم اثرگذار باشه و لاغری شکم را به همراه داشته باشه. زیرا روی با افزایش هورمون لپتین، میزان مصرف انرژی، ذخیرهی چربی و اشتها را تنظیم میکند و باعث سوختن چربیها میشه.


مادهی غذایی دیگر لبنیاته که به خاطر داشتن کلسیم بالا، هورمونها را تنظیم میکنه و چربی سوزی را بهبود میبخشه.
ماهی سالمون نیز به خاطر داشتن اسیدهای چرب امگا سه میتونه تاثیر خوبی بر روی چربی سوزی بگذارد.
میوهها و سبزیجاتی نظیر هندوانه، کرفس، خیار، گوجه فرنگی، سیب، آناناس و فلفل قرمز نیز اثر خوبی بر روی چربی سوزی و لاغری دارند.

آیا میدانید رژیم لاغری چیست؟ آیا میدونید بر روی لاغری شکم و پهلو تاثیر داره؟ لینک را کلیک کنید.


اب كردن سريع شكم با داروی گیاهی


داروهای گیاهی از آن دسته مواردیه که در همه جا کاربرد دارند و برای بسیاری از مشکلات موثر هستند. یکی از آن موارد نیز لاغریه که با داروی گیاهی، پس از اینکه علت چربی پهلو را یافتیم میتونیم لاغری و کاهش وزن را تجربه کنیم.


در لاغری شکم و پهلو یکی از داروهای گیاهی که در لاغری اثر گذاره و کاربرد داره تخم کتانه. ترکیب تخم کتان، شیر کم چرب و بلغور جو دوسر یکی از آن معجزاتیه که شما را در لاغری یاری میکنه. این ترکیب به دلیل اینکه سرشار از آنتی اکسیدانه، در کنار برنامه غذایی مناسب و ورزش شما را در رسیدن به وزن ایده آلتان کمک میکنه.

البته استفاده از تخم کتان به صورت مجزا، 30 دقیقه قبل از غذا نیز میتونه به لاغری شما کمک کنه همچنین دمنوش تخم کتان نیز میتونه مناسب باشه. هرچند داروهای گیاهی زیادی هستند که دمنوش آنها برای لاغری مناسبند، مانند: چای ترش، مریم گلی، دارچین، چای سبز، گل محمدی، جنسینگ و نعناع.


ادویه هایی مانند فلفل قرمز، فلفل سیاه، زردچوبه، زنجبیل، هل، زیره سبز و آویشن نیز موارد مناسبی برای لاغری به شمار میروند.برای دانستن آن که بدونید کدام نوع زیره برای لاغری مفیده مقاله تفاوت زیره سبز و سیاه در لاغری را مطالعه نمایید.


عرق گیاهی برای لاغری سریع

عرق گیاهی برای لاغری سریع

عرقیات گیاهی تنوع بالایی داره و همین باعث میشه هرکدام از آنها برای مشکلی مناسب باشند. برای لاغری نیز تعدادی از عرقیات گیاهی مفیدند و میتونند در آب شدن چربی شکم و پهلو موثر باشند. به طور کل عرقیاتی که طبع گرم دارند، موجب لاغری و کاهش وزن میشن.

از بهترین عرقیات برای لاغری میتونه عرق کاسنی، عرق زیره، عرق رازیانه، عرق گزنه، عرق دارچین و سرکه سیب را نام برد. البته این عرقیات در صورتی مناسب اند و تاثیر خود را دارند که اصولی مصرف بشه.


بهترین معجون لاغری شکم و پهلو فوری


معجونها و ترکیبات زیادی برای لاغری وجود داره. یکی از آن ترکیبات، معجون سرکه سیب به همراه لیموترش و برگ نعناست. این ترکیب را باید صبحها میل کرد تا اثر خود را داشته باشه. ترکیب دوم برای لاغری، دارچینه که میتونید با مقداری زنجبیل و عسل مخلوط کنید و با آب گرم هم بزنید و میل کنید.

این معجون را هفته ای یکبار استفاده کنید. ترکیب چای جنسینگ با دارچین و عسل نیز معجون دیگری است که شما را در لاغری یاری میکنه. معجون بعدی ترکیبی از یک لیوان آب آناناس، یک عدد پرتقال، یک فنجان آب زنجبیل و چهار تکه یخ است. این نوشیدنی بهتره قبل از پیاده روی استفاده بشه.

درلاغری شکم و پهلو آب انار معجون بعدی است که در هر حالتی برای لاغری بسیار مفیده، زیرا انار انرژی زیاد و در عین حال کالری کمی داره. ترکیب دمنوش زنجبیل با لیموترش نیز، معجون دیگریه که به خاطر داشتن آنتی اکسیدان بالا و ویتامین سی به سم زدایی بدن کمک میکنه و کاهش وزن را به همراه داره.


قهوه برای لاغری شکم و پهلو

افراد زیادی هستند که معتقدند قهوه برای لاغری مفیده و به دلیل داشتن کافئین بالا میتونه به کاهش وزن و آب کردن چربی-ها کمک کنه. به نظر میرسه که قهوه و کافئین آن باعث میشه، چربی سوزی فعال بشه و سوختن انرژی در بدن سرعت بگیرد. همچنین از تجمع چربی در نقاط مختلف بدن جلوگیری میکنه.


البته تحقیقات اخیر نشان میده که افراد پس از استفاده از قهوه، احساس گرسنگی کمتری دارند و غذای کمتری را میل میکنه که این احتمالا ناشی از اثر قهوه بر مرکز سیری مغزیه. به این صورت که کافئین موجود در قهوه، مانند یک مهار کنندهی اشتها عمل میکنه و جلوی گرسنه شدن شما را میگیرد.


البته همانطور که دربارهی باقی راهکارهای لاغری و مواد غذایی لاغر کننده گفتیم، قهوه نیز به تنهایی برای لاغری کافی نیست اما اگر در کنار برنامه غذایی مناسب و ورزش قرار بگیرد، میتونه بسیار اثربخش باشه و کاهش وزن چشمگیری را با آن تجربه کرد.

بیشتر بدانید: برنامه رژیم غذایی


عرق گیاهی برای لاغری شکم و پهلو

عرق گیاهی برای لاغری شکم و پهلو


یکی از بهترین راهکارها برای لاغری، استفاده از گیاهان و عرقهای آنهاست. گیاهان میتونند برخلاف قرصهای لاغری و راههای آسیب رسان دیگر، بدون آنکه به شما آسیبی برسانند، شما را در لاغر شدن و کاهش وزن یاری کنند.

اینها چون موادی طبیعی اند، با کمترین آسیب، میتونه بیشترین و بهترین اثرگذاری را به همراه داشته باشند. هرچند برای استفاده و اثر گذاری حداکثری آنها نیز، باید از برنامه غذایی مناسب و ورزش در کنارشان استفاده کرد تا بتوان به نتیجهی مطلوب رسید.

در ادامه به برخی از این ترکیبات و معجون ها و نحوهی استفاده از آنها خواهیم پرداخت و با برخی از آنها آشنا خواهیم شد


معجون لاغری شکم و پهلو با زنجبیل


زنجبیل از آن موادی است که برای بسیاری از مشکلات مفیده و فواید زیادی داره.
تاثیر معجون زنجبیل بر لاغریاز زنجبیل در کاهش وزن و از بین بردن چربی دور شکم و پهلو نیز استفاده میشه. این گیاه به دلیل داشتن ریشه های ترد و تند و طبع گرم، باعث افزایش مصرف انرژی و اکسیداسیون چربی میشه.

ضمنا باعث میشه فرد کمتر احساس گرسنگی کند و سوخت و ساز بدن را بالا میبره. البته که با تاثیری که زنجبیل بر هضم مناسب غذا و احساس سیری بعد از آن دارد، تاثیرش بر کاهش وزن تعجبی نداره.


ضمنا زنجبیل میتونه مانع چاقی ناشی از استفادهی برنامه غذایی چرب بشه و به عنوان مکملی برای درمان چاقی استفاده میشه. همچنین با بالا بردن کلسترول مفید خون، سطح کلسترول خون را کاهش چشمگیری میده.


لاغری شکم و پهلو با سرکه سیب


بسیاری از متخصصان تغذیه بر این باورند که سرکهی سیب در لاغری بسیار اثر گذاره و میتونه فرد را برای رسیدن به وزن ایده آل یاری بده. اما آیا واقعا اینگونه است؟ سرکهی سیب چطور بر کاهش وزن اثر داره؟


قبل از لاغری لازمه بدانیم که سرکهی سیب به خاطر خاصیت ضد باکتری و قارچی که داره، برای کنترل و درمان بسیاری از بیماریها مفیده. اما چیزی که واضحه خاصیت اسیدی آنه که احتیاط بیشتری را میطلبد. زیرا مصرف اشتباه آن میتونه برای دستگاه گوارش عوارض بدی به همراه داشته باشد.


برای اینکه سرکهی سیب اثر گذار باشد باید یک قاشق غذاخوری از آن را قبل از غذا مصرف کنید. در صورتی که به تنهایی نمی-توانید از آن استفاده کنید با یک لیوان آب و مقداری عسل آن را مخلوط کنید و میل کنید.


بهترین قرص چربی سوز شکم و پهلو

بهترین قرص چربی سوز شکم و پهلو


یکی از راههای لاغری که مخاطب زیادی را به دنبال داره، استفاده از قرص چربی سوزه. استفاده از این قرصها به دلیل ساده بودن و بیزحمت بودن، مورد استقبال خیلی از افراد قرار میگیرد.


لاغری شکم و پهلو این قرصها نیز انواع بسیاری داره که عبارتند از: قرص فلوفیت (نوتریفیت)، هیدروکسی کات، کالری بلاکر، کتون تمشک، کافئین، قهوه سبز، تن لس، چای سبز، لینولئیک اسید متصل، گلوکومانان، ارلیستات (زنیکال)، کولئوس فورسکولین، ال کارنتین، دارچین، هزال، سینفرین، ابستاپ، سفامادر، گارسینیا کامبوجیا، کیتوزان، سرکه سیب، اسلیم می، فت برنر، کربو اسلیم، اسلیم کوئیک، ردوکیل


واقعیت آنه که هیچ کدام از این قرصها بهتر از دیگری نیست. زیرا تمامی این قرصها سرشار از عوارض اند و فقط در عوارض با هم متفاوتند! از هرکدام از آنها که استفاده کنید عوارض به خصوصی به سراغتان میاد که احتمالا اصلا ارزش لاغری با این-ها را داره! پس بهتره از دیگر راهکارهایی که گفتیم برای لاغری استفاده کنید.

صبح ناشتا برای لاغری چه بخوریم


از اصولی ترین راهها برای لاغری داشتن یک برنامه غذایی سالمه. یک برنامه غذایی سالم نیز از ابتدای صبح آغاز میشه و به شما میگه چه چیزهایی مصرف کنید. اولین وعدهی غذایی شما از مهم-ترین وعدههاست زیرا هنگامی که از خواب بیدار میشید و ناشتا هستید، وعدهی غذایی مصرفی میتونه سوخت و ساز روزتان را تنظیم کند.


از ترکیباتی که اگر به صورت ناشتا مصرف بشه بسیار مفیده، ترکیب آلوئورا با آبلیموه.
مادهی غذایی بعدی سیبه که اگر ناشتا مصرف بشه به دلیل داشتن فیبر زیاد میتونه کاهش وزن را به همراه داشته باشه.


بادام دیگر ترفندیه که برای لاغری موثره. البته بادام هم لازمه به صورت ناشتا و با شکم خالی مصرف شود تا اثر گذاری بسیاری داشته باشه.
در صورتی که نان صبحانه تان را از نان جو استفاده کنید، نان جو نیز میتونه برای لاغری به کمک شما بیاید.

بهترین نوشیدنی ناشتا برای لاغری چیست ؟


روغن برای کوچک شدن شکم

روغن برای کوچک شدن شکم و علت چربی پهلو


روغنها از مواردی اند که تصور عام دربارهی آنها چاق کننده بودنشانه. اما روغنهایی هستند که میتونه در لاغری نقش داشته باشند و به کاهش وزن کمک کنه.


یکی از این روغنها، روغن کانولاست. این روغن به دلیل داشتن امگا سه بسیار، سطح انسولین را در خون کاهش میده و موجب جلوگیری از ذخیرهی چربی بیش از حد در بدن میشه. روغن نارگیل مورد بعدیه که میتونه در لاغری مفید باشه و کاهش وزن را به دنبال داشته باشه.

لاغری شکم و پهلو اسیدهای موجود در روغن نارگیل، متابولیسم بدن را افزایش میده و به کاهش چربی شکم و پهلوها کمک میکنه. روغن زیتون یکی دیگر از این موارده. این روغن که سرشار از چربیهای غیراشباعه، خطر ابتلا به چاقی شکم را کاهش میده.


تجربیات لاغری شکم


افراد بسیاری هستند که تجریباتشان از لاغری را در فضای مجازی به اشتراک میگذارند. در ادامه به اختصار برخی از آن-ها را برایتان ذکر میکنیم:
Shanna Fichera: ۳1 ساله – میزان کاهش وزن : ۵۰ کیلو


از کم شروع کنید. با ۱۵ دقیقه دویدن در روز شروع کردم. سپس آن را به ۳۰ دقیقه رساندم و باز هم این میزان را افزایش دادم و این یک پروسه کاملا تدریجی بود. وقتی وزنتان تغییری نکرد ناامید نشوید.

یادم میآید بعد از آن همه تلاش وزنم کم نشد و اولش حسابی ناامید شده بودم. اما باید دوباره سعی و پافشاری کرد تا بالاخره نتیجه گرفت. نباید ناامید شد. منطقی باشید و یکسری از عادات بد را از زندگی خود حذف کنید.

سابقا که وزنم زیاد بود، عادت داشتم هر روز سیب زمینی سرخ کرده میخوردم.به علاوه در هر وعده غذایی مقدار زیادی از کربوهیدراتها را نیز اضافه میکردم. به عنوان مثال ساندویچ برای ناهار یا نان و ماکارونی برای شام.

یک برنامه غذایی چرب و سنگین به علاوه کربوهیدراتها که هیچ کمکی به کاهش وزن نخواهد کرد. برای اینکه لاغر بشم، برنامه غذایی را از ۳ وعده غذایی سنگین در روز به ۶ وعده غذایی کم حجم تغییر دادم. این ۶ وعده شامل گوشت کم چرب بدون نان به همراه سالاد و سبزیجات تازه و تنقلات بود

استفاده از تجربیات لاغری دیگران، راهکاری سودمند برای کاهش وزن


Brianna Blank : ۲۲ ساله – میزان کاهش وزن : ۶۸ کیلو
یک دسته از غذاهای سالم مورد علاقه خود را انتخاب کنید و همیشه از آن استفاده کنید. وقتی دانشجو بودم، یکی از بهترین غذاهای سالم دانشگاه که ساندویچ بوقلمون با نان جو و سس خردل بود را انتخاب میکردم.

این غذا را اغلب اوقات موقع ناهار و شام میخوردم. آنقدر روی کم کردن وزنم تمرکز کرده بودم که اصلا متوجه تکراری بودن غذایم نمیشدم.
Sara Lugger : ۳۹ ساله – میزان کاهش وزن : ۶۸ کیلو


در وقت استراحت ناهار قدم بزنید. وقتی سر کار میروم از وقت استراحت ناهار استفاده میکنم، بیرون از شرکت به مدت ۳۰ دقیقه پیاده روی میکنم و یا روی تردمیل محل کارم راه میروم. همه جا تنقلات جاسازی کنید. توی ماشین و کیفم همیشه مقداری تنقلات میگذارم.

به این ترتیب هیچ وقت کاملا گرسنه نیستم و زمانی که به خانه برسم مجبور نیستم پرخوری کنم. بیشتر اوقات در حال خوردن باشید. برنامه غذایی ام را از ۳ بار در روز به ۶ وعده غذایی سبک تغییر دادم.

وقتی با دوستی به رستوران می روید غذایتان را با هم تقسیم کنید. این کار باعث می شود حجم غذایی کمتری مصرف شده دیگر برای باقیمانده غذایم که اضافه میماند، وسوسه نمیشوم.

حتی اگر تنها به رستوران بروم باقیمانده غذایم را در ظرف یکبار مصرف ریخته با خودم به خانه میبرم و به خودم قول میدهم تا ۲ روز به آن دست نزنم.


رژيم غذايي براي اب كردن شكم و پهلو

رژيم غذايي و علت چربی پهلو

پس از پیدا کردن علت چربی پهلو و شکم و امتحان کردن راه-هایی برای لاغری، دریافتیم که باید در کنار دیگر چیزها از یک برنامه غذایی صحیح نیز استفاده کرد. برنامه غذایی صحیح و اصولی، ویژگیهایی دارد که اگر این ویژگیها رعایت شوند، می-توان به نتیجهی مطلوب در سریعترین زمان ممکن دست یافت.

از این ویژگیها میتوان به استفاده از تمامی مواد غذایی مفید و حذف نکردن مواد غذایی ضروری، مقدار زیاد فیبر در برنامه غذایی، مصرف کم کالری و استفاده همزمان از ورزش اشاره کرد.

بیشتر بدانید: رژیم دوکان چگونه رژیمی است؟


جدول برنامه غذایی برای کاهش وزن


وعده غذایی زمان مناسب پیشنهاد اول پیشنهاد دوم پیشنهاد سوم
نوشیدنی سم زدا ناشتا ۷ تا ۷:۳۰ صبح دتوکس لیمود، توکس زنجبیل، دتوکس زیره، دتوکس سرکه سیب، دتوکس خیار
صبحانه ۸ تا ۹:۳۰ صبح سفیده تخم مرغ بلغور جو دوسر بادام
میان وعده ۱۰:۳۰ تا ۱۱:۳۰ صبح سینه مرغ بدون استخوان سیب زمینی شیرین آب پز یا پخته شده نصف فنجان گردو
ناهار ۱۲:۳۰ تا ۲:۳۰ ظهر سینه مرغ بدون استخوان نصف فنجان برنج قهوه‌ای دانه بلند ۱ فنجان کلم بروکلی خردشده ، آب پز یا بخارپز
عصرانه ۵ تا ۶:۳۰ عصر ۱ قاشق از آب پنیر ایزوله شده نصف یک موز ۱ قاشق غذاخوری کره بادام زمینی
شام ۸ تا ۹:۳۰ شب ۱ نان ذرت مکزیکی سفید ۱ فنجان کدو سبز خردشده آب پز ۲ فنجان مخلوطی از سبزیجات با سرکه
نوشیدنی قبل از خواب ۱۰ تا ۱۱:۳۰ شب بهترین نوشیدنی آب گرم است


رژیم لاغری شکم صفر


برنامه غذایی صفر یا ZERO برنامه غذایی شامل غذاهای سالم زیادی مانند گوشت بدون چربی و ماهی، میوه و سبزیجات رنگارنگ، غلات کامل، حبوبات و حتی شکلات تیره است. در این رژیم با مصرف 3 وعده اصلی و چند میان وعده احساس سیری میکنید.

در این برنامه غذایی استفاده از این مواد غذایی مجاز است: تخم مرغ، میوه های قرمز (انواع توت ها، گریپ فروت قرمز، سیب بانوی صورتی ، گیلاس ترش، هندوانه، آلو و هلو)، روغن زیتون و دیگر منابع سالم چربی مانند آجیل، آووکادو، ماهی قزل آلا و تخم کتان، لوبیا، برنج قهوه ای، جو دوسر و quinoa، پودر پروتئین گیاهی زیاد،

ماهی و گوشت بدون چربی، سبزیجات برگدار، چای سبز و سبزیجات با رنگ روشن، ادویه ها، شکلات تیره

مواد غذایی مجاز در رژیم صفر


و مواد غذایی نیز هستند که در این برنامه غذایی ممنوع اند که عبارتند از: دانه های گلوتن (گندم ، جو و چاودار)، سیب زمینی ها، گوشت پرچرب، شیر و سایر لبنیات، روغنهای بسیار تصفیه شده (مانند روغن گلرنگ، روغن آفتابگردان و روغن سویا)، بیشتر غذاهای فرآوری شده، الکل، نوشابه و نوشابه رژیمی ، قهوه (یک فنجان در روز مجاز) و شکر تصفیه شده


درمان خانگی کوچک شدن شکم

درمان خانگی و علت چربی پهلو


برای لاغری با استفاده از امکاناتی که در خانه دارید میتونید سراغ زنجبیل بروید! زنجبیل به خاطر سوخت و ساز بالایی که داره، بدن را به فعالیت وادار میکنه و میتونه بسیار مفید باشه. برای اثر بخشی بیشتر این دمنوش میتونید صبحها از آن استفاده کنید.


موز میوهایه که سرشار از پتاسیمه و به کنترل مایعات و صاف کردن شکم کمک میکنه.
استفاده از شکلات تلخ، به دلیل خاصیت ضد التهابی که داره، میتونه نفخ را کاهش بده و به آب شدن شکم کمک کنه.


آرام غذا جویدن از بهترین و موثرترین راههاییه که به شما کمک میکنه تا با زودتر سیر شدن و کمتر غذا خوردن لاغری را تجربه کنید. ضمنا وقتی آرام غذا میخورید، هوای کمتری وارد معدهتان میشه و نفخ کمتری دارید.


استفاده مستمر و دائمی از مواد غذایی فیبردار میتونه شما را برای زمان زیادی سیر نگه داره و در نتیجه وعدههای کمتری غذا میخورید.


خلاصه نکات مقاله

دانستیم که برای رسیدن به لاغری در شکم و پهلوها ابتدا باید به دنبال ریشه یابی و علت چربی پهلو باشیم. بعد از پیدا کردن این موارد، میتونیم به سراغ راهکارهای بسیار زیادی که به طور مفصل به آن پرداخته شد برویم.

همچنین مواد غذایی لاغر کنندهای که با افزایش سوخت و ساز بدن ما را به کاهش وزن میرسانند را به بحث گذاشتیم و دربارهی تاثیر طب سنتی بر لاغری و چگونگی کاهش وزن با آن صحبت کردیم.
ورزش کردن و داشتن برنامهی منظم و روتین برای بدنسازی، از دیگر موارد ضروری برای رسیدن به وزن مطلوب و ایدهآل بود که مفصلا به آن پرداختیم. >> منبع <<

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا