تناسب اندام

لاغری شکم در دو هفته

لاغری چگونه امکان پذیره؟ به چه فاکتورهایی نیاز دارد و چگونه به خوبی اتفاق میافته؟ آیا اصلا لاغری شکم در دو هفته اصلا امکان پذیره؟ این لاغری سریع آسیب رسان نیست؟ اگر ممکنه ضرر داشته باشد، عوارض آن چیست و چگونه میشه عوارض آن را کاهش داد؟ چگونه میشه لاغری شکم در دو هفته را تجربه کرد؟

برای پاسخ به تمامی این سوالات باید با ما تا پایان مقاله همراه باشید


لاغری شکم در دو هفته چگونه امکان پذیر است؟

لاغری شکم در دو هفته چگونه امکان پذیر است؟


بسیاری از ما دوست داریم که از روش سریعترین راه لاغری شکم و پهلو استفاده کنیم و شکم خود را سریع از بین ببریم و شکمی تخت و صاف داشته باشیم. حال بیایید ببینیم آیا میشه به این مهم در دو هفته رسید؟
اول باید عوامل چاقی خود را شناسایی کنیم و علت را بیابیم.

چاقی ما ممکنه از نفخ یا یبوست باشد که با مصرف بیشتر فیبر میشه آن را بهبود داد و مواد زائد را از بدن خارج کرد. ممکنه به خاطر اختلال در سیستم هورمونی و کاهش ترشح غدد تیروئید باشه که در این صورت نیازمند مراجعه به پزشک متخصصه.

خوابیدن در تایم بد و عادت غذایی نادرست هم میتونه موجب افزایش وزن بشه، که بعد از شناسایی و آگاهی نسبت به آن باید درصدد رفع آن برآمد و عادات غلط را از زندگی حذف نمود. افزایش سدیم، با تجمع آب در بدن موجب افزایش وزن میشه. باید مصرف آن را کاهش داد و به مواد غذایی مصرفی توجه بیشتری نمود.

برای مطالعه : رژیم کتوژنیک


بعد از اینکه عوامل شناسایی شد، میتوان آن را از بین برد و سپس درصدد لاغری و کاهش وزن بربیاید.


مواد غذایی دارای پتاسیم، برعکس سدیم، میتونند آب را از بدن خارج کنند و باعث لاغری بشن. موز و سیب از این دسته مواد غذایی اند. شیرین کنندههای مصنوعی باعث تولید گاز در بدن و نفخ میشه. اگر میخوایید لاغر بشید از خوردن این مواد غذایی اجتناب کنید. ساده ترین روش برای لاغری شکم تا شب عید کلیلک کنید.


با چه رژیمی میتوانیم در دو هفته شکم خود را آب کنیم


با آنکه لاغری سریع احتمالا کاری دست نیافتنی تلقی میشه، اما برای اینکه بتوانیم لاغری شکم و پهلو را تجربه کنیم، راه حلهایی وجود داره. یکی از آن راه حلها اینه که هر روز، صبح ناشتا یک لیوان آب ولرم بخورید.

این کار علاوه بر سم زدایی روزانه، میتونه در کاهش وزن شما نقش داشته باشه. عامل موثر دیگر ورزش دائمیه. برنامهی ورزش داشته باشید و هر روز تایم مشخصی را ورزش کنید. اگر آنقدر فرصت ندارید که ورزش کنید، میتونید روزانه نیم ساعتی پیاده روی کنید.

این پیاده روی اگر در ساعات ابتدایی صبح و قبل از صبحانه باشد تاثیر گذاری بیشتری داره. برخی از مواد غذایی هستند که در لاغری شکم تاثیر گذارند و با مصرف آنها میشه به وزن دلخواه رسید.

به طور مثال تخم مرغ از آن غذاهاییه که با حجم کمی که داره ولی به شدت مغذی و در نتیجه سیر کننده است. مصرف روزانهی تخممرغ پروتئینهای کمچرب و سیرکنندهای را به بدن شما میرساند و ماهیچهسازه و به کاهش وزن کمک میکنه.

شکلات تلخ یکی دیگر از آن دسته مواد غذایی کمک کننده به لاغریه که به خاطر داشتن آنتی اکسیدان، از افزایش وزن و بالا رفتن قند خون جلوگیری کرده و به کاهش وزن کمک میکنه. مصرف سبزیجات پیش از وعدههای اصلی باعث میشه غذای اصلی را کمتر مصرف کنیم و اینگونه موجب لاغری میشه.

سبزیجات دارای فیبر بالا باعث احساس سیری سریع میشه و میل ما به خوردن تنقلات اضافه را کاهش میده. البته سبزیجات تنها منابع دارای فیبر نیستند. میوه‌ها و حبوبات نیز میتونه منبع این ماده‌ی غذایی به شمار بره.در نتیجه در قدم اول فیبر زیادی را وارد رژیم خود کنید.

هم چنین:

با چه رژیمی میتوانیم در دو هفته شکم خود را آب کنیم


ماده غذایی بعدی که شدیداً به لاغری کمک میکنه سرکه‌ی سیبه. این سرکه آنزیم‌های چربی سوزی زیادی دارد و کاهش وزن را تحریک میکنه. برای مصرف سرکه سیب ۲ قاشق چای خوری از آن را در ۳۰۰ میلی لیتر آب حل کنید و آن را نیم ساعت قبل از وعده‌ی ناهار بنوشید.

اگر طعم آن برای شما خوشایند نیست مجازید یک قاشق چای خوری عسل به آن اضافه کنید.دارچین و زردچوبه ادویه‌هایی هستند که تاثیر بسیار زیادی در کاهش مقدار چربی های شکمی داره. این دو را میتونید در انواع اسموتی‌ها، سوپ‌ها و چای‌ها اضافه کنید و از تاثیر آن‌ها در فرآیند لاغری خود شگفت‌زده بشید.

مصرف سبزیجات به دلیل داشتن فیبر بالا، موجب لاغری شکم در دو هفته
رژیمی که این مواد غذایی را داشته باشد و موارد ذکر شده را رعایت کند، میتونه لاغری شکم در دو هفته را برای فرد به ارمغان بیاورد.


آب کردن شکم در دو هفته

لاغری دو هفته‌ای شکم با رعایت یک رژیم غذایی متناسب و داشتن تمرینات مستمر امکان پذیره اما باید توجه داشت که وسوسه برانگیز بودن لاغری در زمان کوتاه نباید باعث بشه تا چشممان را بر عوارض احتمالی آن ببندیم. همچنین ذکر این نکته لازمه که مقدار کاهش وزن در دو هفته بسیار زیاد نخواهد بود.

چربی شکم نوعی چربیه که در اطراف اندامها قرار داره. دو هفته اول در رژیم برای لاغری شکم، مهمترین دورانه زیرا داشتن رژیم غذایی صحیح به همراه ورزش مناسب میتونه باعث کاهش وزن نسبتا زیاد، در مدت زمان کوتاهی بشه. برای آنکه برنامهای سالم و طبیعی برای لاغری شکم در دو هفته داشته باشیم، نکاتی را باید رعایت کنیم.

گرسنه ماندن باعث چاقی میشه! زیرا بدن به قحطی میرسه و یک دفعه با رسیدن وعدهی غذایی چند برابر مواد غذایی را جذب میکنه. در نتیجه وعدههای غذایی کاملی بخورید. خصوصا صبحانهی کامل و مغذیای داشته باشید. خواب کم و استرس زیاد، به خاطر افزایش هورمون کورتیزول باعث چاقی میشه.

افزایش مصرف پروتئین کمچرب باعث ساخته شدن ماهیچه میشه و ساخت ماهیچه به سوزاندن چربیها کمک میکنه. استفاده از روغنهای سالم و لبنیات کمچرب نیز برای کاهش وزن موثرند. ورزش و یوگا نیز از آن دسته مواردی هستند که در لاغر کردن شکم اثر گذارند.ترکیب کردن یوگا با تمارین قدرتی، موجب لاغری شکم و پهلو در منزل میشود.

آیا تنها رژیم لاغری برای لاغری شکم کافیست؟

آیا تنها رژیم لاغری برای لاغری شکم کافیست؟


افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند لاغری شکم و پهلو را از چالش برانگیزترین قسمت‌های کاهش وزن میدانند. برای این منظور میشه از ورزش و رژیم مناسب استفاده کرد و این مرحله از کاهش وزن را نیز بدون دغدغه و به سادگی طی کرد.

برای کاهش وزن کوتاه مدت هیچ رژیم سالمی به تنهایی کافی نیست بلکه ترکیب متعادلی از تمرینات بدنی و تغذیه مناسب لازمه. در ادامه به توضیح تمرینات بدنی مناسب برای لاغری شکم در دو هفته خواهیم پرداخت.


برنامه تمرینی برای لاغری شکم در دو هفته


اگر تا به حال دغدغه‌ی لاغری شکم را داشته‌اید تا به حال با تمرینات بدنی متفاوتی در اینترنت مواجه شده‌اید. اما نکته‌ی بسیار مهمی که در مورد تاثیر ورزش بر کاهش وزن به شما گفته نمیشه، اهمیت داشتن ثبات در برنامه است. داشتن نظم و ثبات در برنامه‌ی ورزشی به اندازه‌ی نوع تمرینات و نوع رژیمی که استفاده میکنید موثره.

برای کنترل این مسئله پیش از انتخاب تمرینات خود یک جدول برای بررسی تمرینات روزانه تهیه کنید. در این جدول تا ۱۵ روز آینده روزها را شماره گذاری کرده و هر روز بعد از تمام شدن تمریناتتان توضیحات کوتاهی از جلسه‌ی تمرین را جلوی تاریخ مربوطه یادداشت کنید‌.

این روش به شما کمک میکنه تا پیشرفت خود در برنامه را مشاهده کنید و از عملکرد خود انگیزه بگیرید.هم چنی میتونید با مطالعه مقاله ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو ها یک سری برنامه تمرینی دریافت کنید.

از بهترین ورزش هایی که به کوچک کردن شکم کمک میکند دوچرخه سواریه اگر در خانه دوچرخه‌ی ثابت دارید میتونید برای این منظور استفاده کنید در غیر این صورت میتونید به دوچرخه سواری در فضای شهری بپردازید دومین تمرین مناسب دیگر برای کاهش وزن شکم دراز نشسته.

طول دوره‌ی چهارده روزه‌ی خود را به ۳ قسمت تقسیم کنید. ۴ روز اول ۲۰ مرتبه دراز نشست بدون وقفه، پنج روز دوم ۲۵ مرتبه دراز نشست بدون وقفه و ۵ روز سوم ۳۵ مرتبه دراز نشسته بدون وقفه انجام بدید. تمرینات مناسب دیگر شامل شنای سوئدی، پلانک و اسکوات میشن.


عوارض لاغری شکم در دو هفته

عوارض لاغری شکم در دو هفته


هدف اولیه‌ی بسیاری از رژیم‌های غذایی کاهش وزنه اما باید به این نکته توجه کرد که کاهش سریع وزن میتونه عواقبی برای بدن داشته باشد. اولین نکته‌ای که در کاهش سریع وزن مشکل‌ساز میشه، محروم شدن بدن از منابع غذاییه که خود میتونه باعث کاهش انرژی، ریزش مو، خستگی، از بین رفتن نظم خواب و مختل شدن عملکرد سیستم ایمنی بشه.

از آنجایی که رژیم هایی که کاهش وزن سریع را به همراه دارند معمولاً فرد را دوره‌های گرسنگی طولانی قرار میده ممکنه باعث اختلال در سیستم گوارش و ایجاد یبوست نیز بشوند. نکته‌ی دیگر در کاهش سریع وزن سوزاندن عضله به جای چربیه که بسیار برای بافت ماهیچه‌ای بدن مضره.

همچنین با کم کردن وزن در بازه‌های زمانی کوتاه، شانس بازگشت وزن بالاتر میره. نکته‌ی بسیار خطرناک دیگر در کاهش سریع وزن و لاغر کردن شکم خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا است این موضوع می تواند شما را به اتاق جراحی بکشاند در نتیجه برای کاهش سریع وزن از مشورت پزشکی کمک بگیرید.

بیشتر بدانید: رژیم لاغری صهیونیستی چگونه رژیمی است؟

لاغری شکم در دو هفته، سریع و مشکل ساز


راه حل تمام این عوارض این است که صبر، رژیم غذایی درست و تمرینات مداوم را جایگزین برنامه‌های کوتاه ۱۴ روز کنیم. درسته که لاغر شدن میتونه برای خیلی از افراد اهمیت زیادی داشته باشه اما آنچه که از آن مهم تره حفظ سلامتی بدن ماست

خلاصه نکات مقاله


عناوینی که سعی در متقاعد کردن ما برای کاهش وزن در بازی های زمانی کوتاه دارند ممکنه شدیداً گول زننده باشند و سلامت ما را به خطر بیاندازند درسته که کاهش وزن در یک بازه‌ی زمانی ۱۴ روز ممکنه اما لازمه‌ی آن داشتن رژیم غذایی مناسب و تمرینات مداومه و این نکته را در نظر داشته باشید.

هر چه بازه‌ی زمانی در نظر گرفته شده برای رژیم کمتر باشد مقدار وزنی که کم میکنید نیز به مراتب کمتر خواهد بود. نمیتونیم انتظار داشته باشیم در ۱۴ روز شکمی صاف داشته باشیم و ده کیلو وزن کم کنیم.

به خاطر داشته باشید که اصلاح عادات غذا خوردن، استفاده از مواد غذایی سالم، فعالیت های ورزشی و تمرینات بدنی همگی از اهمیت بالایی در یک سبک زندگی سالم برخوردارند در نتیجه بهتره بکوشیم تا صرف‌ نظر از کاهش وزن این عادات را در زندگی خود پیاده کنیم و برای حفظ و استمرار آنها تلاش کنیم. >> منبع <<

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا