تفاوت زیره سبز و سیاه در لاغری ؟ کدام زیره برای لاغری و کاهش وزن بهتر است - های زیبا

تفاوت زیره سبز و سیاه در لاغری ؛ کدام زیره برای لاغری بهتر است

0

کدام زیره برای لاغری بهتر است؟ زیره سبز یا سیاه؟ عملکرد کدام یک برای کاهش وزن بیشتر و بهتره؟ برای آشنایی بیشتر با تفاوت زیره سبز و سیاه در لاغری با ما همراه باشید.

تفاوت زیره سبز و سیاه در لاغری

تفاوت زیره سبز و سیاه در لاغری

در ادامه موضوع تفاوت زیره سبز و سیاه باید بدونید که دو نوع زیره وجود داره که از لحاظ ویژگی ها و خواص غذایی عملکرد مشابه ای دارن و در عین حال دارای تفاوت هایی هم هستن. زیره در دو نوع مختلف وجود داره که زیره سبز رو معمولا کراویه، زیره سیاه رو با عنوان زیره کوهی یا کرمانی میشناسند.

نوع سیاه از لحاظ حجمی، اندازه ی کوچکتر رنگ تیره و عطر بیشتری داره. زیره سبز حجیم تر و از عطر کمتری برخورداره.

با توجه به عقاید کارشناسان طب سنتی اظهار داشتن که زیره سیاه از عملکرد سریع تری در کاهش وزن برخورداره، البته اگه به صورت عرق زیره استفاده بشه. زیره سبز هم به کاهش وزن کمک میکنه بهتره این نوع زیره رو به شکل دمنوش استفاده کنید.

کدام زیره برای لاغری بهتر است ؟ گزارش هایی در رابطه با زیره سیاه برای لاغری ثبت شده اما دلیل نمیشه این عملکرد برای افراد یکسان باشه البته نکته مهم اینه که این مسئله به شرایط بدنی افراد هم ارتباط داره.

در ادامه تفاوت زیره سبز و سیاه در لاغری باید بدونید بدن برخی از افراد نسبت به زیره سبز واکنش بهتری نشون میده.آیا از خواص بهترین دانه ها برای لاغری باخبرید؟

اول: خواص زیره سبز برای لاغری

اول: خواص زیره سبز برای لاغری

زیره سبز دارای خواص فوق العاده ای برای کاهش وزن و لاغریه. برای درک بهتر تفاوت زیره سبز و سیاه برای لاغری بهتره خواص هرکدام رو به شکل جداگانه مرور کنیم.

زیره سبز بر لاغری اثرات مثبت زیادی داشته که عبارتند از دفع و کاهش سموم موجود در بدن، کمک به هضم غذا و دستگاه گوارش همچنین ارتقا دادن سیستم دفاعی بدن و کمک به خواب مناسبه.

وجود ماده ای به نام کمیمالدئید، در زیره سبز میتونه به تحریک دستگاه گوارش و آزاد سازی شیره معده کمک شایانی کنه در کنار تسریع زمان هضم میتونه در افراد احساس سیری کاذب به وجود بیاورد و از این طریق به لاغری افراد کمک خواهد کرد.

زیره؛ دفع کننده سموم تفاوت زیره سبز و سیاه در لاغری

از دیگر خواص زیره سبز برای لاغری اینه که با قابلیت دفع سموم در بدن و اثر گذاری بر روی کلیه و کبد باعث بالا رفتن متابولیسم بدن شده و باعث سوختن چربی بیشتر و کاهش کالری کمک خواهد کرد.

یکی دیگر از فواید مهم زیره تقویت سیستم ایمنی یا دفاعی بدنه. وجود تعدادی از آنتی اکسیدان ها در زیره باعث میشه که سیستم ایمنی بدن رو پوشش داده و فشار موجود بر روی بدن تا حد زیادی کاهش یافته و باعث میشه که عملکرده های طبیعی بدن مانند فرآیند سوخت و ساز بدن به بهترین نحو ممکن انجام شود.

شاید برای شما جالب باشه اما در علم پزشکی ثابت شده که خواب مناسب یک گزینه ی بسیار مهم در کاهش وزن افراد به شمار میره. بدن انسان به استراحت نیاز داره. زمانی که این مسئله به نحو احسن انجام شود از ذخیره چربی و انرژی اضافی جلوگیری میکنه.

دوم: خواص زیره سیاه برای لاغری

دوم: خواص زیره سیاه برای لاغری

در ادامه تفاوت زیره سبز و سیاه برای لاغری به بررسی خواص زیره سیاه برای لاغری میپردازیم این گیاه به علت عملکرد بسیار مناسب در کاهش چربی بدن داره. دانه های زیره سیاه زیره دارای فلاونوئیدهایی با ظرفیت آنتی اکسیدانه. آنها پراکسیداسیون لیپیدها رو مهار میکنند، که به نوبه خود باعث افت سطح لیپوپروتئین با چگالی کم اکسید شده (ox-LDL) میشه.

فلانوئید دشمن رادیکال ها در تفاوت زیره سبز و سیاه در لاغری

فلانوئید های موجود در دانه زیره سیاه باعث میشه که بر رادیکال های آزاد تاثیر گذاشته و سطح قند خون رو کاهش دهند. مطالعات در باره زیره سیاه نشون داده که مصرف روزانه یک لیوان دمنوش یا آب زیره ترشحات آنزیم ها، کربوهیدرات ها و تعدادی گلوکز و چربی رو تحریک میکنه.

زیره سیاه متابولیسم بدن رو افزایش داده و باعث سوخت و ساز چربی ها و بعد از گذشت مدت زمانی باعث کاهش وزن شما خواهد شد. آب زیره سیاه برای کبد و معده شما بسیار مفیده. آنتی اکسیدان های موجود در دانه ها میتونن مواد سمی رو از بدن شما بیرون بریزند و فعالیت های منظم ارگان های مختلف داخلی رو ارتقا دهند.

فقط کافیه کل شب زیره سیاه رو در آب خیس کنید و صبح روز بعد اون رو بنوشید تا تولید صفرا درون کبد رو تسهیل کرده و از اسیدیته، نفخ، گازهای شکمی و غیره خلاص شوید.

در ادامه تفاوت زیره سبز و سیاه در لاغری باید بدانید که این دو دانه دشباهت های زیادی باه داشته و تفاوت اون ها در حجم و اسانس گیاهه. دانه های زیره سبز حجیم تر بوده و از اسانس کمنتری برخوردارند در عین اینکه دانه های زیره سیاه کوچکتر بوده و اسانس قوی تری داشته و از لحظه مطه شیرین تره.

برخی از کارشناسان طب سنتی معتقدند که زیره سیاه عملکردی قوی تر نسبت به زیره سبز داره و بهتره برای کسب نتیجه بهتر عرق زیره سیاه رو مصرف کنند.

در نهایت کدام زیره برای لاغری بهتر است

در نهایت کدام زیره برای لاغری بهتر است

تفاوت زیره سبز و سیاه در لاغری رو بررسی کردیم اما کدام زیره برای لاغری بهتره. گزارش های مختلفی برای تاثیر لاغری زیره سبز و سیاه ثبت شده به نظر میاد تاثیر زیره سیاه و سبز برای افراد مختلف متفاوت بوده بر حسب شرایط بدنی افراده که ممکنه برخی نسبت به زیره سیاه واکنش نشون داده و برخی زیره سبز باعث لاغر شدن افراد بشه.

انواع روش های مصرف زیره سبز و سیاه

انواع روش های مصرف زیره سبز و سیاه

در کنار تفاوت زیره سبز و سیاه در لاغری میتونید روش های مصرفی مشترک و متفاوتی رو هم تجربه کنید. میتونید برای لاغری و کاهش وزن از دانه های خشک زیره به عنوان ادویه، چاشنی یا سس کمک بگیرید.

دمنوش زیره لاغری کننده اساسی در تفاوت زیره سبز و سیاه در لاغری

دمنوش کدام زیره برای لاغری بهتر است ؟ یکی از روش های بسیار موثر مصرف زیره به خصوص مصرف زیره سبز تهیه دمنوش زیره سبزه که بسیار پرکاربرده و نتایج مثبتی داشته. میتونید هر صبح پیش از غذا این محلول رو میل کنید تا تاثیر اون رو مشاهده نمایید.در مقاله بهترین نوشیدنی ناشتا برای لاغری بیشتر در این باره توضیح داده ایم.

عرق زیره سیاه و چربی سوزی فراوان

محققان عقیده دارند یکی از بهترین روش های مصرف زیره سیاه برای لاغری استفاده از عرق زیره سیاهه که بسیار قوی بوده و عملکرد مناسبی در کاهش وزن داره به این ترتیب که مقداری از عرق زیره سیاه رو در آب ریخته و اون رو میل کنید.

جویدن زیره خشک و لاغری تفاوت زیره سبز و سیاه در لاغری

زیره خشک:

مصرف زیره خشک میتونه شامل جویدن دانه زیره یا مصرف پودر اون و استفاده از زیره به عنوان ادویه باشه که از دیرباز در کشورهای مختلف دنیا رواج داشته. زیره به عنوان یکی از پایه های اساسی ادویه کاری به شمار میره و طعم مناسبی به غذای شما میده.

برای مطالعه: رژیم قلیایی یا آلکالاین چه رژیمی است؟

زیره خشک در غذا

زیره خشک در غذا:

یکی دیگر از روش های ساده اما موثر مصرف زیره به کار بردن اون در غذا هست. زیره رو میتونید به انواع غذاهای پروتینی برای دفع بو بیافزایید میتونید پودر زیره رو به سالاد و سوپ بیافزایید برخی از افراد برای لاغری زیره رو به مقداری ماست یا عسل افزوده میل میکنن.

یکی از بهترین و موثرترین روش های مصرف زیره استفاده این گیاه با آبلیمو هست به این ترتیب که مقداری زیره یا پودر اون رو به آب گرم افزوده و به مدت 15 الی 20 دقیقه بگذارید تا بماند پس از اون محلول رو از صافی گذرانده و چند قطره لیمو افزوده میل کنید این روش یکی از موثر ترین و پرطرفدارترین روش های مصرف زیره برای کاهش وزنه.

زیره؛ هضم کننده ی عالی

زیره؛ هضم کننده ی عالی

چندین مطالعه ثابت کرده اند که گیاهان زیره میتونن به هضم غذا کمک کنند. مصرف یک لیوان آب زیره روزمره میتونه ترشح تعدادی از آنزیم های کربوهیدرات، گلوکز و چربی رو تحریک کند.

این ماده متابولیسم شما رو تقویت کرده و دستگاه گوارش رو سالم نگه میداره، به طوری که میتونید با اختلالاتی مانند اسهال، حالت تهوع، نفخ شکم، بیماری صبحگاهی، سوء هاضمه آتونی، سندرم سوء جذب و غیره مبارزه کنید.

مقدار آهن موجود در زیره هم در درمان کم خونی مفیده. آهن به عنوان يكي از مهمترين مواد معدني بدن در نظر گرفته میشه چون در تشكيل گلبول های قرمز خون و همچنين افزايش مقدار هموگلوبين حاوي اكسيژن در خون نقش اساسي داره. بنابراین، آب زیره در مبارزه با کمبود آهن حاد که در اثر کم خونی ایجاد میشه، مفیده. روش تهیه آب زیره در بالا توضیح داده شده.

بیشتر بدانید: رژیم آمریکایی چیست ؟

خلاصه مقاله

تفاوت زیره سبز و سیاه در لاغری، به بررسی تفاوت های زیره سبز و سیاه پرداخته ایم. تاثیر کدام زیره برای لاغری بهتره؟ روش های مصرفی زیره سیاه و همچنین خواص زیره سبز و سیاه و تاثیر اون ها بر لاغری افراد چگونه هستش؟ >> بیشتر <<

نکات مهم و قابل توجه تفاوت زیره سبز و سیاه در لاغری

  • زیره سبز و سیاه دو گیاه متفاوت هستند.
  • زیره سبز یا کراویه و زیره سیاه به زیره کرمان معروفه.
  • عملکرد زیره در لاغری افراد متفاوته.
  • هر دو نوع زیره در تقویت سیستم ایمتی موثرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!