بانک مو چیست؟ | گرافت مو چیست | هزینه کاشت مو - های زیبا

بانک مو چیست؟

0


زمانیکه شما مقالاتی راجع به کاشت مو رو میخواین بخونین یا راجع به اون میخواین تحقیق کنین حتما بانک مو رو اونجا میبینین به این دلیل ما تو این مقاله سوالاتی راجع به اینکه بانک مو چیست؟ رو میخوایم پاسخ بدیم.


بانک مو چیست؟

بانک مو چیست؟


ریزش مو مسئله مهمیه که از سنین پایین شروع میشه. مشکل ریزش مو که از سن بیست سالگی به طور معمول در مردان مشاهده میشه ، در برخی موارد در خانم ها نیز مشاهده میشه. ریزش مو ، که به صورت نازک شدن مو و عقب رفتن خط موی جلویی شروع میشه ، ممکنه به دلایل ژنتیکی در مردان و دلایل هورمونی در زنان و برخی بیماری ها ایجاد بشه.

افراد مبتلا به شکایات ریزش مو ابتدا باید از طریق غربالگری سلامتی مراجعه کنن تا بفهمن آیا مشکلات سلامتی وجود داره که باعث ریزش مو بشه.

در صورت شناسایی مشکلات بهداشتی مانند کمبود ویتامین و مواد معدنی و مشکلات هورمونی ، ابتدا باید درمان انجام بشه. کاشت مو میتواند در صورت ادامه ریزش مو پس از اعمال درمان های لازم یا وجود سطح غیر قابل بهبودی در مو انجام بشه، امروزه از نظر اخلاقی کاشت مو بالای 22 سال مناسب ارزیابی میشه.

به همین دلیل ، تمام افراد بالای 22 سال که مشکل ریزش مو دارن ، به راحتی قابل پیوند هستن. آیا میتوان کاشت مو با بانک مو ضعیف را انجام داد؟ اخیراً روشهایی که معمولاً در کاشت مو استفاده می شود روشهای FUE و DHI است. برای اینکه ما به این سوال که بانک مو چیست؟ پاسخ بدیم بهتره که اول روش کاشت مو رو براتون واضح بگیم روش کاشت مو به اینصورت انجام میگیره که تعدادی از فولیکولهای مو از بخشهای دیگه پوست جدا میشن و به اون ناحیه ای که دچار ریزش شده و ریخته شده پیوند زده میشن.

جلوگیری از ریش مو

باید تو این قسمت دقت کنیم که موهای رو که انتخاب کنیم که بعدا دچار ریزش مو نشن و یا موهایی رو انتخاب کنیم که به قدر کافی ضخامت داشته باشن و دلیل اینکار این میتونه باشه که کاشت مو در ناحیه ای که ریزش مو اتفاق افتاده و یا طاس شده نریزه و به ادامه رشد خود برسه.


روشهای پیوند زیادی وجود داره یکی از روشها پیوند مو از بدن به سر انجام میگیره و همینطور از قسمت های مختلف بدن که شامل موهای ناحیه پشت ران و روی سینه گرافت های مو جدا میشن و به اون قسمت هایی از سر که موها ریخته شده و یا حجم موها کم شده پیوند زده میشن.


در روش های جدید و پیشرفته ی کاشت مو که میتونیم به کاشت مو به روش Sut ، اشاره کنیم، گرافت های مو از نواحی خود سر جدا میشن به گونه ای که اون ناحیه ای دچار ریزش نمیشن یا موهاشون ضخیمه جدا شده و تو نواحی که کم پشت و یا دچار ریزش شده پیوند زده میشن.

برای مطالعه: شامپو مناسب بعد از کاشت مو


بانک مو کجاست

بانک مو کجاست


یکی از مواردی که تو کاشت مو بسیار اهمیت داره اینه که پزشک باید بهترین روش کاشت مو رو با توجه به اینکه بانک مو رو از کجا برمیداریم انتخاب کنه و در نتیجه تعداد فولیکولهای مناسب در اختیار پزشک برای پیوند قرار بگیره. جراح بسیار حرفه ای باید باشه تا بتونه از بانک موی مناسب استفاده کنه و موها رو پیوند بزنه چون این بسیار مهمه که بانک مو رو تو پیوند مو از دست ندن.


در پاسخ به این سوال که بانک مو چیست؟ بیشتر جراحان و پزشکان از موی پشت سر و گردن استفاده میکنن چونکه این قسمت ها کمتر میریزن.به اون قسمت از سر که ریزش مو در اونجا صورت نگرفته و قابلیت اینو داره که بتونه موها رو به قسمتهای دیگه پیوند زده بشه بانک مو میگن.

یکی از ضروری ترین چیزهایی که باید تو کاشت مو حتما باشه بانک موی مناسبه کساییکه بانک موی اونها ضعیف باشه و تعداد موهای اونها کلا کمه نمیتونیم از کاشت مو برای اونا استفاده کنیم. برای این افراد اکثرا پزشکان راههای دیگه رو با توجه به ویژگیهای فردی ارائه میدن، که ممکنه حتی از چند تا درمان با همدیگه نیز استفاده کنن.

بیشتر بدانید: پی ار پی بهتر است یا میکرونیدلینگ


به این دلیل داشتن بانک مو برای کسایی که میخوان کاشت مو انجام بدن یه مورد الزامیه. بهترین ناحیه بانک مو که میتونیم از اونا استفاده کنیم موهای پشت سر و کنار گوش هاست که اکثرا دچار ریزش نمیشن و اینها نسبت به جلوی مو سر ضخامت و مقاومت بالایی رو دارن. از این موها حتی میتونیم تو کاشت ریش و سبیل برای آقایان یا کاشت ابرو در خانمها هم استفاده کنیم.


بانک موی قوی چه بانکی می باشد؟


اکثر پزشکان به دلیل اینکه دارای تجربه زیادی هستن میتونن با توجه به ویژگیهای فردی بیمار بهترین نکته را برای بانک موی قوی پیدا کنن. در پاسخ به سوال بانک مو چیست؟ و بانک موی قوی کجاست؟ باید بگیم که این مرحله یکی از مهمترین مراحل به شمار میاد. رنگ و مدل موها و ضخیم یا نازک بودن و دیگر عوامل میتونه نتیجه جراحی رو به طور کامل عوض کنه.

در برخی از موارد پیشرفته ریزش موی مردان که به اون آلوپسی گفته میشه تعداد گرافت های مو برای برداشت میتونه بسیار کم باشه و این به این معنی میتونه باشه که پزشک بهترین ناحیه رو حتما باید انتخاب کنه و بهتره از موهای بدن برای کاشت مو و یا پیوند استفاده کنه.


اگه بخوایم بگیم که بهترین جاها برای بانک مو کجا قرار داره اینه که موهای قفسه سینه و بازو ها و پاها پشت گوش ها و موهای پشت سر یکی از بهترین قسمت ها برای بانک موها به حساب میان.


ترمیم بانک مو چگونه انجام می شود؟

ترمیم بانک مو چگونه انجام می شود؟


برای ترمیم بانک مو روشهای زیادی وجود داره یکی از تکنیک ها، تکنیک FUT که یه روش قدیمی برای برداشتن گرافت های مو هستش و در کاشت مو بیشتر از بقیه موردها استفاده میشه. این روش به دلیل اینکه موها بیشتر حالت طبیعی دارن مورد استفاده بیشتری قرار میگیره.


در ترمیم این نوع تکنیک بانک مو تو پشت سر بیمار قرار داره. چون این روش بستگی داره به اینکه موی بیمار ضخیم باشه یا نه و بانک موی بیمار قوی باشه اگه بانک موی بیمار ضعیف باشه و یا خوب نباشه این روش مورد استفاده قرار نمیگیره.
کاشت مو به روش DHI ، ابتدا باید تفاوت FUT و FUE را بدونین. در کاشت مو FUT ، نواری از بافت با فولیکول های مو از پشت پوست سر برداشته میشن و به قسمت گیرنده دوخته میشن.

در کاشت مو FUE ، هیچ برشی وجود نداره ، اما در عوض از منگنه برای از بین بردن واحدهای فولیکولی استفاده میشه و سپس این موهای استخراج شده در مناطق گیرنده کاشته میشن.کاشت مو به روش DHI یک روش FUE در کاشت مو هستش و تفاوت اصلی آن در نحوه قرارگیری مو هستش. در کاشت مو FUE ، جراح کاشت مو برشی روی کل پوست سر ایجاد میکنه و واحدهای فولیکولی را در این برش ها قرار میده.

با این حال ، روش DHI کاشت مو نیاز به استفاده از ابزاری ثبت شده برای کاشت آن در پوست سر هر بار ، بدون نیاز به هیچ برشی داره. روش دیگه ، می تونیم از سیستم کاشت مو رباتیک استفاده کنیم. این سیستم عمق و زاویه مورد نیاز برای هر فولیکول مو را محاسبه میکنه ، بنابراین از آن به عنوان استخراج واحد فولیکولی رباتیک نیز یاد میشه.


کاشت مو بدون نیاز به بانک مو


یه سری از افراد بانک موی مناسبی ندارن،‌ برای این دسته افراد پزشکان و جراحان از روشهای دیگه ای استفاده میکنن که با توجه به روشهای بانک مو بعضی از مزایا و معایب را دارا هستن و تفاوتهای زیادی رو نسبت به دیگر روشها دارن برای این افراد اگه بخوایم بگیم بانک مو چیست؟ میتونیم بگیم که بیشتر افرادی که به کلینیک ها میرن اکثرا دارای بانک موی مناسب هستن و این نمیتونه براشون یه نگرانی محسوب بشه.

اکثرا پزشکان میتونن از دو روش برای کاشت مو استفاده کنن یکی روش تکنیک FUTو روش دیگه روش DHI محسوب میشه و این روش ها زمانیکه بانک موی مناسب وجود نداره میتونن به روش ترکیبی نیز استفاده کنن البته باید این روش و پزشک و جراح مربوطه تصمیم گیری کنه و نظر بیمار نیز اهمیت ویژه ای داره.


اگه بخوایم کلی بگیم باید به این نکته حتما اشاره داشته باشیم که بانک مو چیست؟ بانک موی مناسب یکی از ضرورتهای این عمل به حساب میاد و اون نتیجه ی مثبتی رو که میتونیم از این روش بگیریم از سایر روشها شاید نتونین بگیرین اما باز هم نظریه پزشک متخصص در این مورد بسیار مهمه.


کاشت مو با بانک موی دیگران ممکن است؟

کاشت مو با بانک موی دیگران ممکن است؟


اکثر افرادی که فکر میکنن بانک موی مناسبی ندارن به این سوال برخورد میکنن که میتونن از بانک موی دیگر افراد برای کاشت مو استفاده کنن در پاسخ به این سوال باید بگیم که خیر شما نمیتونین حتی از کسی به جز دوقلوی همسان خود مو بگیرین. این بدین دلیله که فولیکول های مو سلول های زنده ای دارن و همه کدهای ژنتیکی منحصر به فردی را در خود جای میدن.

بنابراین ، اگر بدن شما از طریق موهای کاشته شده با کد ژنتیکی شخص دیگری برخورد کنه ، اون رو رد میکنه. همچین اقدامی ممکن نیستش. بدن افراد به گونه ای طراحی شده که مناسب و ویژه خود فرده و پیوند مو به این دلیل که سیستم ایمنی بدن اگه بانک مو از شخص دیگه ای گرفته بشه اون رو پس میزنه و کاشت مو با شکست برخورد میکنه.

و این حتی ممکنه عملکرد کل بدن رو مختل کنه. برخی از پزشکان داروهایی رو برای مقابله با سیستم ایمنی بدن تجویز میکنن که این داروها اصلا برای کاشت مو تاثیر نداره و عملکرد بدن رو دچار اختلال میکنه. برای افرادی که موهای طبیعی تو بدن خودشون دارن بهتره از این روش برای کاشت مو تو ناحیه سر و یا ابروی خودشون استفاده کنن.


عکس بانک موی ضعیف


بانک مو چیست؟ کاشت مو با بانک موی ضعیف رو نمیتونیم بگیم که غیر ممکنه چون از جاهای دیگه که موهای مقاومتری دارن میتونیم استفاده کنیم و نتیجه ی خوبی رو بگیریم.کلا هیچ نوع راهنمایی برای ما نمیتونه با مراجعه حضوری جراح یا پزشک و معاینه توسط اون قابل مقایسه باشه. بهترین راه اینه که شما یه ویزیت بگیرین و حتما قبل از اینکه برین کاشت مو انجام بدین از دکتر خود مشاوره بگیرین که اون دکتر شما رو معاینه میکنه و راه حلهای زیادی رو براتون ارائه میده.


کاشت مو با بانک موی ضعیف یکی از کارهای دشوار برای پزشک به شمار میاد ولی عمل اون هم ممکنه. علاوه بر اون بسته به موهای بدن شما و همینطور این نکته مهمه که کاشت مو با بانک موی ضعیف میتونه از روشهای دیگه بصورت ترکیبی استفاده بشه.

در کل میتونیم بگیم کاشت مو با بانک موی ضعیف درسته که میتونه انجام بگیره و بستگی به این داره که جراح چقدر مهارت داشته باشه ولی زمانی به مدت 9 تا 18 ماه نیاز داره تا موها کاملا رشد کنن و این زمان از زمان کاشت مو معمولی بسیار طولانی تر به شمار میاد. عکسهایی در مورد بانک موی ضعیف در پایین به شما نشون میدیم.


نکاتی درباره بانک مو


از نکاتی که درباره بانک مو باید رعایت کنیم:
1- بیمار نوع موهاش خیلی مهمه
2- اون جایی که کاشت باید انجام بگیره اندازه اون مهمه
3- مقاومت و ضخیم بودن موها بسیار مهمه
4- موهای رنگی با موهای مشکی میتونیم بگیم که تفاوت دارن
این نکات از این جهت مهمه که پزشک یا جراح مربوطه با رعایت این اصول و نکته ها به موفقیت میرسه.


گرافت مو چیست؟

گرافت مو چیست؟


بعد از اینکه به سوال بانک مو چیست؟ پاسخ دادیم اگه بخوایم به این سوال پاسخ بدیم که گرافت مو چیست؟ تو پیوند مو اصطلاح گرافت ، که به طور پی در پی تو کاشت مو استفاده میشه ، تکه های بافتی هستن که برای پیوند به ناحیه طاس یا ناحیه ای دچار ریزش شدن آماده میشن و از ناحیه اهدا کننده شخصی که میخواد مو پیوند کنه ، گرفته میشن. تو پیوند فولیکول های مو و مقداری پوست وجود داره. با توجه به میزان پوست موجود در اون ناحیه و تعداد فولیکول های مو ، انواع مختلفی از گرافت وجود داره. گرافت های گرفته شده برای عمل کاشت مو میتونن در اندازه های مختلف باشن.


اگه بخوایم بفهمیم که گرافت ها رو از کدوم ناحیه برداریم بهتره کلا راجع به این میتونیم بگیم که ، گرافت های استخراج شده از ناحیه دهنده بین دو گوش میتونن حاوی دو فولیکول مو ، سه و پنج تا فولیکول مو داشته باشن.میزان رشد مو در ناحیه کاشت مو مستقیماً با تعداد فولیکول های مو تو داخل گرافت ها متناسبه نه با خود گرافت ها. اینکه چه تعداد فولیکول مو در ناحیه اهدا کننده شما پیوند داشته باشه به ساختار ، کیفیت و تراکم مو بستگی داره.


گرافت ها را میتونیم با روش های مختلف از ناحیه اهدا کننده جمع کنیم. در تکنیک FUT ، عملیات کاشت مو با برداشتن یک تکه بزرگتر و بزرگتر از پوست انجام میشه ، در حالیکه در روش Fue ، میتونیم فولیکول های مو را در پیوندهای کوچکتر جمع کنیم. اندازه فشرده و کوچک پیوندها با کمک دستگاهی با نوک های قطر 0.6-0.8 میلی متر جمع شده و باعث بهبود سریع زخم ها میشن. این بافت های کوچک گرفته شده با روش میکرو فیو را میکرو پیوند میگن.


تعداد تار مو در هر سانتی متر مربع


بانک مو چیست؟ کاشت مو اگرچه عملی سخت و سنگینی نیستش ، اما زمان زیادی لازم داره. کاشت مو فرایندیه که نیاز به حوصله داره. عمل کاشت مو بین 4 تا 8 ساعت طول میکشه. این دوره ممکنه بسته به تعداد گرافت های کاشته شده متفاوت باشه.مدت زمان جلسه بسته به تراکم موی کاشته شده و روش کاشت مو انتخاب شده (FUT یا FUE) متفاوته.


در روش FUT ، از زمان ریشه گرفتن و پیوند دسته جمعی ، میتونن یک بار پیوند 2000-3000 را انجام بدن. در تکنیک FUE ریشه ها یکی یکی گرفته میشن و یکی یکی کاشته میشن. این کار باعث افزایش دوره کاشت مو و افزایش موفقیت میشه. با استفاده از تکنیک FUE ، به طور متوسط 4000 پیوند فقط در مدت 6 تا 9 ساعت قابل پیونده.


به طور معمول 80-100 تار مو در 1 سانتی متر مربع وجود داره که به این تراکم مو میگن. این تعداد با ریزش دائمی مو کم میشه و باعث میشه که طاسی رخ بده. تراکم مو رو میتونیم تا سطح 40-50 مو تحمل کنیم. با این حال ، کاهش بیشتر از آن قابل توجه و همچنین برای داشتن نتیجه زیبایی کامل در کاشت مو ، 60 مو یا بیشتر مو در هر سانتی متر مربع در منطقه کاشته شده بدست میاد که نتیجه قابل توجهیه.


عکس گرافت مو

عکس گرافت مو


اگر فکر می کنین پیوند در بانک مو چیست؟ و به چه معنیه ، ابتدا باید بدونین که پیوند چیه. نام قطعه ای از پوسته که در آن یک یا دو فولیکول مو در پیوند قرار داره. مکان هایی که باید در کاشت مو پیوند بشن از نظر مقدار پیوند محاسبه میشن. به عبارت دیگر ، پیوند به معنای پیاز مو هستش که از ریشه پشت و یا هر قسمت از بدن شما پیوند میشن. گرافت مو رو تو عکس زیر براتون نشون میدیم.


هزینه کاشت هر گرافت مو


عوامل زیادی رو میتونیم برای هزینه کاشت مو بگیم روش کاشت مو متفاوته بنابراین قیمت همه اونا متفاوت میتونه باشه. یه باوری که بین مردم وجود داره اینه که کاشت مو تو ایران به این دلیل پول کمتری نسبت به سایر کشورها نیاز داره که کار جراحان کم کیفیته.

اما با جرات اینو میتونیم بگیم که کاشت مو تو ایران از کشورهای دیگه پیشرفته تره و علت این که چرا کمتر نسبت به سایر کشورهاست اینه که تو ایران مراکز تخصصی و زیبایی پوست و موی زیادی وجود دارن که در حال رقابت با همدیگه هستن و به این دلیل پزشکان از بیماران پول کمتری رو میگیرن تا به اصطلاح مشتری رو از دست ندن.

تو کشورهای خارج دیگه مثلا ترکیه میزان فولیکول و پیوند مو می تونه تعیین کننده قیمت باشه. هزینه متوسط هر پیوند 1.5 TL هستش. اگر میزان ریزش مو کمه ، پیوند مو در حدود 2200-3000 باید باشه. اما اگر با مشکل شدید ریزش مو روبرو هستین ، تقریباً به 45000 گرافت نیاز دارین. این مقدار بین 6000-8000 TL هستش.

قیمت کاشت مو تو کشورهای دیگه میتونه بین 16000 تا 28000 دلار هم متغیر باشه. در حالیکه تو ایران این مبلغ به 500 تا 1000 دلار میرسه. به این دلیل اصولا برای جراحی از کشورهای دیگه هم به ایران سفر میکنن و این باعث شده جراحان ما خبره تر و ماهر تر باشن.


نکاتی درباره گرافت مو


از نکاتی که به اون میتونیم اشاره کنیم درباره این که تعداد پیوندها تو کاشت مو موثره؟ تعداد گرافت ها در کاشت مو بسیار موثره چونکه گرافت ها نیز سلول های بنیادی گرفته شده از شما هستن. سالم ترین پیوندها توسط متخصص شما انتخاب میشن و در ناحیه ای برای پیوند قرار میگیرن.

هرچه تعداد گرافت ها بیشتر باشن ، فولیکول های موی بیشتری رشد میکنن. و نکته ی دیگه که به اون اشاره میکنیم اینه که اگر از خودتون می پرسین که چگونه پیوند در کاشت مو را محاسبه کنین ، این وضعیت در افراد مختلف متفاوته. برای محاسبه پیوند باید ابتدا ناحیه ای که باید پیوند بشن توسط متخصص محاسبه و اندازه گیری میشه.

پیوند را میتونیم به صورت فله ای بپاشیم. اگرچه ممکنه 100 پیوند برای ریزش موی کم کافی باشه ، اما گاهی اوقات این تعداد میتونه به 4000 پیوند نیز برسه. و یکی از نکات دیگه ای که مهمترین نکته به شمار میاد بانک مویی که از اونجا گرافت های مو برداشته میشه هر چقدر بانک مو بهتر باشه کاشت مو خوبتر درمیاد.

خلاصه مقاله


ما تواین مقاله سعی کردیم به سوالهایی همچون بانک مو چیست؟ پاسخ بدیم تو پاسخ به این سوال میتونیم به این نکات اشاره کنیم که گرافت مو همون فولیکولهای مو هستن که از روی پوست جدا میشن و به جایی که خالی از مو هستش و ریزش یا طاسی تو اونجا وجود داره پیوند زده میشن.

این فولیکولهای مو و گرافت های مو از جایی که برداشته میشن به اون مکان بانک مو گفته میشه. اصطلاح بانک مو به این دلیل به کار برده میشه که موها از جایی که زیاده و ضخیمه برداشته میشن و به نوعی موها اونجا تراکم زیادتری دارن به این دلیل به اون مکان بانک مو گفته میشه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!