پوست و مو

پی ار پی بهتر است یا میکرونیدلینگ


تو این مقاله ما سعی داریم به برخی از سوالهایی که تو ذهن شما هستن پاسخ بدیم در پاسخ به این سوال که پی ار پی بهتر است یا میکرونیدلینگ اول مراجعه میکنیم به توضیحات هر قسمت و بعد شما رو در جریان اینکه مزایا و معایب هر روش کدومه قرار میدیم.
پی ار پی بهتر است یا میکرونیدلینگ

پی ار پی بهتر است یا میکرونیدلینگ

پی ار پی بهتر است یا میکرونیدلینگ


برای اینکه به این سوال پاسخ بدیم که پی ار پی بهتره یا میکرونیدلینگ میتونید در ابتدا مقاله نظرات درباره پی ار پی مو رو مطالعه کنید و ما نیز اول هر کدوم از اینا رو براتون توضیح بدیم. میکرونیدلینگ سوزن های استریل ، نازک و بسیار تیز با طول های مختلف 0.5-2.5 میلی متر بر روی سطح پوست با دستگاههای مخصوصه که با استفاده از این کاربرد ، سوزن ها به شکل کانال های میکروسکوپی گسترش یافته به لایه میانی پوست آسیب میرسونن این آسیب هایی که با استفاده از این نرم افزار ایجاد میشه.

مکانیسم بهبودی پوست رو فعال میکنه و باعث افزایش بافت های پشتیبانی مثل کلاژن و تغییر ساختار پوست میشه. علاوه بر اون، کانالهای میکروسکوپی سریعتر و عمیقتر داروها رو برای استفاده بلافاصله بعد از اون روی پوست فراهم میکنه. هدف از میکرونیدلینگ باز کردن هزاران میکرو کالک (میکرو سوراخ) که در عمق هدف درمان با سوزن های بسیار کوچکه.پ

این میکروکانال ها در عرض 10-15 دقیقه بهبود میابن و پس از 24-72 ساعت کاملاً بسته میشن. میکرونیدلینگ برای درمان آکنه و اسکار، کوچک شدن منافذ بزرگ شده، درمان پوست آسیب دیده از آفتاب، درمان طاسی و ریزش مو، استفاده در مشکلات ناحیه چشم (مانند کبودی و کیسه)، چین و چروک های جزئی و افتادگی در ناحیه گردن و دکلته، درمان استریا (ترک)، درمان خطوط ریز و رفع چین و چروک های عمیق، در درمان جای زخم (بهبود زخم بد)، زگیل های مقاوم در برابر درمان استفاده میشه که این روش رو میتونیم با روشهایی مثل پی ار پی استفاده کنیم.

مطالب مرتبط : عوارض پی ار پی

پی ار پی و کاشت مو


در پاسخ به این سوال پی ار پی بهتر است یا میکرونیدلینگ در درمان پی ار پی؛ این امر بر اساس جداسازی خون گرفته شده از بیمار از طریق سیستم های خاص ، بدست آوردن یک پلاسمای غنی از پلاکت ، یعنی کنسانتره ترومبوسیت ها و تزریق در منطقه مورد نظره. پلاکت ها تو خون ما (پلاکت ها) عملکردهای اساسی مانند ترمیم زخم ها، بازسازی بافت، افزایش سنتز کلاژن و افزایش عروق در ناحیه مربوطه و القای بازسازی در بافت نرم و بافت استخوانی دارن.

پلاکت این کار رو به لطف فاکتورهای مختلف رشد (فاکتورهای رشد) در اونا انجام میده، که باعث بهبودی زخم و تسریع بازسازی بافت میشه. پی ار پی در درمان های ضد پیری ، درمان ریزش مو و به منظور افزایش موفقیت تو کاشت در بیمارانی که کاشت مو دارن ، مورد استفاده قرار میگیره.

روش های کاشت مو با پی ار پی به منظور دستیابی به نتایج موفقیت آمیزتر در بیماران کاشت مو انجام میشه (ریشه های گرفته شده از ناحیه اهدا کننده در محلول پی ار پی نگهداری و پیوند میشن). علاوه بر این ، درمان پی ار پی برای افزایش موفقیت پس از پیوند توصیه میشه.

(به طور کلی ، 1 ماه پس از عمل پیوند ؛ 4-6 جلسه درمان پی ار پی با فواصل 1 ماه توصیه میشه). از اونجا که پی ار پی به تنهایی تو درمان های ضد پیری (درمان های ضد پیری) استفاده میشه. سیستم های میکرونیدلینگ مانند درماپن-درمارولر نیز همراه با سیستم های فرکانس رادیویی سوزنی اعمال میشن.


مناطق اصلی کاربرد زیبایی پی ار پی درمان های ضد پیری ، لکه های پوستی ، منافذ پوستی ، مشکلات اسکار و مشکلات ریزش مو هستش. پس در پاسخ به این سوال که پی ار پی بهتر است یا میکرونیدلینگ میتونیم بگیم که پی ار پی روش کاملتری نسبت به همه روشهای دیگر است.

بیشتر بدانید: درمان قطعی جوش صورت


مقایسه هزینه پی ار پی با میکرونیدلینگ


پی ار پی بهتر است یا میکرونیدلینگ و هزینه کدوم ارزونتره اگه بخواییم هزینه و قیمت این دو روش رو باهم مقایسه کنیم هر کدوم از این روش ها مزایا و معایب خاص خودشون رو دارن و به همین دلیل تو اکثر مراکز هزینه ها متفاوته. روش پی ار پی برای اینکه یه روش کاربردی و درمانی کاملی محسوب میشه گرانتر از دیگر روش هاست ولی این روش اثر ماندگاری بالایی رو داره و ممکنه تو برخی از افراد متفاوت عمل کنه.

بنابراین قیمت های این روش های درمانی متفاوت در هر کلینیک و با توجه به فرد مورد نظر محاسبه میشه. با توجه به پاسخ به این موضوع که پی ار پی بهتر است یا میکرونیدلینگ میتونیم تاثیر قیمت رو هم از اینا بفهمیم.


پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی

پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی


پی ار پی یک روشی که ترجیح زیادی برای مشکلات منافذ ، آکنه ، اسکار و لک و همچنین درمان های ترمیمی داده میشه. در درمان پی ار پی، مشخص شده که بیومولکولی که پلاکت ها رو فعال کرده و بهره وری از فاکتورهای رشد رو افزایش داده کلاژن هستش. میزان موفقیت تو درمان پی ار پی به لطف سنتز کلاژن که با استفاده از سیستم های میکروسوزن و استفاده از مزوتراپی افزایش میابه.

(به طور کلی ، پروتکل های درمانی ترکیبی پی ار پی و مزوتراپی به عنوان 1 جلسه پی ار پی در ماه + 1 جلسه مزوتراپی در هفته برای 3 هفته برنامه ریزی میشه. در مجموع 2-4 جلسه پی ار پی به طور کلی کافیه و پس از اون جلسات محافظتی توصیه میشه بیمار بهره وری رو افزایش میده. بخصوص برنامه های ترکیبی با مزوتراپی اخیراً بسیار ترجیح داده میشن.

محلول های مزوتراپی حاوی فاکتورهای رشد موثر هستن اما به اندازه درمان پی ار پی موثر نیستن. پی ار پی یک سلول درمانیه ، برای مقایسه فاکتورهای رشد بدست آمده از خون خود فرد با فاکتورهای رشد در محلول های مزوتراپی ، رویکرد چندان درستی نیستش در مزوتراپی ، مقدار کمی دارو به روش میکرواینجکشن مستقیماً به منطقه مشکل داده میشه. به این ترتیب بدون ایجاد اثر سیستمیک مشکل برطرف میشه و حداکثر سود از درمان حاصل میشه.


لیزر فراکشنال بهتر است یا میکرونیدلینگ

یکی از راه حل هایی که تو سال های اخیر تو درمان آکنه، زخم، سوختگی یا بریدگی جای گرفته لیزر فراکشنال هستش. به همین ترتیب، این روش برای اصلاح زیبایی ترک ها و چین و چروک های پوست و تجدید پوست استفاده میشه. جای زخم های آکنه شایع ترین بیماری پوستیه که تو سنین بلوغ مشاهده شده در طی روند بهبودی ، جای زخم بر روی پوست ایجاد میشه و به ویژه تو ناحیه صورت مشاهده میشه.


لیزر فراکشنال با شدت و عمق مناسب بر روی پوست تأثیر میذاره و نواحی بافت سالم رو در این بین باقی میذاره. این اثر کنترل شده، بافت های دست نخورده رو قادر میسازه تا به سرعت پوست رو تجدید کنن، همچنین باعث جوان سازی پوست با کلاژن و سلول های پوستی تازه شکل گرفته میشن.

از اونجا که بافت به طور کامل تو لیزرهای معمولی تخریب نشده ، واکنش بیش از حد بافتی رخ نمیده و درد کمتره و احتمال عفونت کاهش میابه و خطر بهبودی به حداقل میرسه و پس از عمل ، روند بهبودی کوتاه میشه. لیزر فرکشنال به اولین انتخاب در سالهای اخیر تبدیل شده بنابراین اگه بخوایم اونو با روش میکرونیدلینگ مقایسه کنیم روش لیزر فراکشنال بهتر از روش میکرونیدلینگ هستش.


مزوتراپی بهتر است یا میکرونیدلینگ


امروزه مزوتراپی با استفاده از محصول با دوز پایین و به دلیل اثرات کم ، به طور گسترده ای در درمان درد و پزشکی ورزشی مورد استفاده قرار میگیره و به توسعه خود ادامه میده. تو درمان های ضد پیری ، درمان جایگزینی برای محصولات از دست رفته و مورد نیاز هر روز پیری خوب و طبیعی رو تضمین میکنه بصورت روزافزون تقاضا داره. اثرات مثبت و هزینه های پایین برنامه های ضد پیری و پیشگیری با مزوتراپی تو آینده باعث افزایش علاقه میشه.

تو اروپای غربی بهترین سن میخوان پیری خود رو مدیریت کنن گزینه اصلی افراد مزوتراپی هستش. برنامه های ریزش مو و ضد پیری در درمان ضعف منطقه ای و سلولیت با درمان های ضعف نتایج موفقیت آمیز بدست میاد. استفاده معمول علاوه بر این ، اثربخشی بسیاری از محصولات مورد استفاده در مزوتراپی ، استانداردهای ناکافی با دوز و پروتکل درمانی این منجر به تنوع در اثربخشی درمان میشه.

اگه لک های زیادی داشته باشین میتونین از میکرونیدلینگ و اگه نسبتا ملایم باشه از مزوتراپی استفاده کنین همچنین میکرونیدلینگ بازه زمانی کمتری برای بهبود نیاز داره.

پی آر پی و میکرونیدلینگ

پی آر پی و میکرونیدلینگ


مشکلات آکنه معمولاً از سن 8-10 سالگی شروع میشه و ممکنه به دلایل مختلف تو طول زندگی ما ادامه داشته باشه. عوامل ژنتیکی ، عوامل هورمونی (دوره قاعدگی در زنان ، دوره بلوغ در جوانان) ، تغییرات فصلی ، استرس ، اختلالات عاطفی و برخی از داروها اساس تشکیل آکنه هستن.


امروزه ، درمان مزوتراپی ، درمان پی ار پی ، روش های میکرونیدلینگ و کاربردهای لایه برداری شیمیایی در درمان آکنه و اسکار آکنه مورد توجه قرار گرفتن. استفاده منظم از محصولات مراقبت از پوست با پایه اسید گلیکولیک در خونه از درمان های آکنه پشتیبانی میکنه و از ایجاد آکنه پس از درمان جلوگیری میکنه. با تزریق اسید رتینوئیک ، اسید گلیکولیک ، گلوتاتیون ، ویتامین و مجتمع معدنی از محصولات مزوتراپی میتونین آکنه رو درمان کنین. تو درمان اسکارهای آکنه ، استفاده ترکیبی از میکرونیدل (درماپن ، درمارولر ، مزورولر و …) و محصولات مزوتراپی نتایج بسیار موفقی رو به همراه داره.


علاوه بر بهبود رنگ پوست ، با درمان های شیمیایی لایه برداری که در بیمارانی که درمان آکنه اونا ادامه داره، میتونین از عود آکنه جلوگیری کنین. با 1 جلسه استفاده از لایه برداری بر پایه اسید گلیکولیک در ماه، به خصوص در افرادی که نوع پوست چربی دارن، میتونین از ایجاد آکنه جلوگیری کنین. با استفاده منظم در منزل از محصولات مراقبت از پوست بر پایه اسید گلیکولیک، تعادل در پوست تضمین میشه، پوست سفت میشه، منافذ پوست باریک میشن و از ایجاد آکنه جلوگیری میشه.


خلاصه نکات مقاله


در این مقاله ما برای شما عزیزان پاسخ سوالهایی که میکنین رو راجع به پی ار پی بهتر است یا میکرونیدلینگ رو جواب داریم و همه روشهایی که به از بین بردن لک و آکنه و ترمیم جای زخم ها کمک میکنن رو آوریم و با همدیگه مقایسه کردیم و میتونیم بگیم با توجه به خواسته های فردی روش های میتونن اثرات متفاوتی داشته باشن ولی کاملترین روش و در پاسخ به سوال که پی ار پی بهتر است یا میکرونیدلینگ میتونیم بگیم که پی ار پی بهتر از بقیه روش ها بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا