پوست و مو

پانچ مو چیست


برای پاسخ به سوال پانچ مو چیست و چجوری انجام میشه میتونین ادامه مقاله ما رو بخونین و به جواب سوالهاتون که راجع به پانچ مو و پروتز مو هستش برسین.


پانچ مو چیست؟

پانچ مو چیست؟


کاشت مو بطور کلی برای مردان و زنان یکم مشکله. تو فناوری امروز ، کاشت مو و دستیابی به نتایج موفقیت آمیز با بسیاری از روش های شگفت انگیز امکان پذیره ، اما تراشیدن مو وجود داره ، که باعث میشه از این روش آسان و موثر دور بمونیم. به نظر شما پروتز مو به روش پانچ روش مناسبیه ؟ کلیک کنید.


در پاسخ به این سوال که پانچ مو چیست میتونیم بگیم که پانچ مو روشیه که در سال 1990 ، دکتر قلم چوی ، به نام چوی ، اختراع شده (قلم چوی ، سوزن چوی ، کاشت چوی). یک کانال نازک وجود داره که در آن می تونیم پیوندهای موی گرفته شده با روش شناخته شده یکی یکی در سوزن های چوی قرار بدیم. بعد از اینکه پیوند مو تو این قلم قرار گرفت ، ناحیه ای که مو پیوند میشه با زاویه ای که مو باید داشته باشه فرو میره.

بعد از قرار دادن سوزن چوی به پوست سر ، پیوند مو تزریق میشه تا به دلیل مکانیسم سوزن ، پیوند زیر پوست باقی بمونه. به این ترتیب پیوندهای مو با نوک سوزن چوی به ناحیه ای منتقل میشن که پیوند داده میشن. به دلیل انتقال مستقیم پیوند مو بدون باز شدن کانال ، اون رو کاشت مستقیم یا پانچ مو مینامیم.

برای مطالعه: بانک مو چیست؟

گرافت مو چیست:

گرافت مو چیست:


البته قرار دادن گرافت ها روشی پر زحمت و طولانی مدته. بنابراین ، به تیم کاشت شلوغ تری نیاز داریم که این باعث افزایش هزینه میشه. با اینحال ، برای برخی از بیماران ، که توانایی کاشت مو بدون تراشیدن مو رو ندارن یک شاخص قاطعانه پیشرفته تو فن آوری کاشت مو هستش.


قلم های استفاده شده در کاشت مو توخالی هستن و مکانیزم فنر دارن. این مکانیزم فنردار بعد از کشیده شدن نوک رو هل میده و پوست رو سوراخ میکنه و پیوند رو در داخل میذاره. اگرچه این قلم ها ابتدا برای موهای ریز ساخته شدن سپس قلم های مخصوص موهای ضخیم نیز به بازار عرضه شدن.


چرا باید این روش را انجام بدیم؟


پانچ مو چیست و آیا میتونیم برای هر کسی که مایل به کاشت مو هستش انجام بدیم؟ بله بیمارانی که میخوان بدون تراشیدن پیوند کنن ، ابتدا ممکنه روش پانچ رو در نظر بگیرن.

در کاشت مو که با روش های دیگر انجام میشه و بعد از آن باید به تقویت مو ها بعد از کاشت مو توجه کرد. ، میتونین از تعداد بیشتری از پیوند استفاده کنین. در این باره میتونیم بگیم که، تعداد گرافتهای مورد نیاز بیمار باید در بیماران مشکوک مورد توجه قرار بگیره و با جراحی که عمل رو انجام میده تصمیم گیری بشه. انتخاب کلینیکی که به بهترین وجه از شما مراقبت کنه و همیشه بعد از عمل نیز با شما باشه مهمترین عامل هنگام انجام عمل کاشت مو هستش.


این روش چگونه انجام می شود؟

پانچ چگونه انجام می شود؟

قبل از کاشت مو ، موی فرد در ناحیه اهدا کننده که باید به اندازه 1 میلی متر کوتاه بشه. حذف مو از ناحیه اهدا کننده پس از کوتاه شدن مو شروع میشه. قبل از شروع فرآیند ، ناحیه ای که باید پیوند بشه و ناحیه اهدا کننده مو در اونجا با بی حسی موضعی بی حس میشه. در طی این روش از بیهوشی عمومی استفاده نمیشه.


ناحیه اهدا کننده معمولاً به صورت پشت هر دو گوش تعریف میشه. جدا از کاشت مو، اگر روش های کاشت مانند سبیل یا ریش در نظر گرفته بشه ، این باید به متخصص بهداشت گزارش بشه. زیرا تعداد فولیکول های مو و تکه های بافت (گرافت) در ناحیه دهنده محدوده.


پس از استفاده از بی حسی موضعی، نوک میکرو موتور به سمت خروج ساقه مو آورده میشه تا ریشه مو گرفته و از پوست جدا بشه. پس از برداشتن مقدار لازم از گرافت، کاشت مو با همون روش تو ناحیه مورد نظر انجام میشه.


بهترین کلینیک


افرادی که میخوان کاشت مو انجام بدن یکی از معضل های اصلیشون انتخاب بهترین کلینیکه. کلینیکی که دارای کیفیت باشه میتونه بهترین کلینیک برای درمان باشه. معمولا ما اگه بتونیم با ویژگیهای یک مرکز درمانی خوب هم آشنا باشیم به دلیل اینکه تبلیغات زیادی برای هر کلینیک انجام میشه نمیتونیم تشخیص بدیم. بهترین کلینیک ها باید ویژگیهای زیر رو داشته باشن:


مجوز رسمی از وزارت بهداشت داشته باشن
امکانات مناسب و تجهیزات مناسبی داشته باشن
از مراجعین حمایت کنن
پزشکان متخصص داشته باشن
کادر اداری مجرب و حرفه ای داشته باشن
سوابق کاری خوبی داشته باشن
انتخاب درست کلینیک کاشت مو
ترمیم مو به روش پانچ


ترمیم مو به این روش

کاشت مو توسط تیم 5 نفره با همراهی 1 جراح پلاستیک و 1 متخصص بیهوشی در شرایط اتاق عمل در بیمارستان ویژه با شرایط استریل انجام میشه. مسئله مهم اینه که کاشت مو در اتاق های عملی هستش که حاوی سیستم های تصفیه خاص مانند فیلتر هپا و غیره میباشه.


بعد از تصمیم گیری در مورد کاشت مو ، ابتدا آزمایش خون شما در بیمارستان انجام میشه. با توجه به تجزیه و تحلیل خون شما ، تصمیم گیری میشه که آیا شما برای این روش مناسبید یا خیر. اگه شرایط لازم رو داشته باشین ، عملیات کاشت مو با تیم فرآیند شما برنامه ریزی شده. طبق این برنامه ریزی، در مورد قرار ملاقات و روشی که باید قبل از عمل انجام بدید به شما گفته میشه.

ترمیم مو به روش پانچ با انتقال گرافت های گرفته شده با روش استخراج واحد فولیکولی به ناحیه مورد نظر جهت کاشت با استفاده از قلم مخصوص (قلم کاشت) انجام میشه. تو روشهای دیگه ، پس از برداشتن گرافت ، کانالها با ابزارهای مختلف به داخل پوست بریده میشن و سپس پیوندها تو این کانال ها قرار میگیرن. در پانچ موی سر کانال باز نمیشه ، پس از نفوذ نوک قلم به پوست ، پیوند با کشیدن پیوند به پوست کامل میشه.

مزایا و معایب ترمیم مو به روش پانچ

مزایا و معایب ترمیم مو به روش پانچ


پانچ مو چیست و مزایاش چیه
خونریزی کمتری نسبت به روش های کاشت کانال رخ میده.
این انتخاب بیمارانی هستش که خواهان پیوند تراشیده و نگران ظاهر زیبایی هستن.
بهبودی زخم پس از پیوند چند روز زودتر اتفاق میافته.
زاویه دادن و هدایت مو برای جراحان بی تجربه آسان تره.
پانچ مو چیست و معایبش چیه


این عمل در مقایسه با FUE معمولی بیشتر طول میکشه.
روش بسیار حساسه و نیاز به مراقبت شدید داره که این باعث افزایش هزینه روش میشه.
از اونجا که باز شدن کانالها با FUE کلاسیک متفاوته ، استفاده از اون توسط یک متخصص مرکز کاشت مو با تجربه کافی ضروریه.
در این روش پس از برداشتن هر ریشه ، بدون انتظار کاشته میشه. بنابراین قرار دادن این ریشه ها در ناحیه ای که باید با زاویه و جهت برابر با ریشه های کاشته شده قبلی پیوند داده بشه ، شرایطی هستش که نیاز به تجربه داره.
در صورت انتقال بیش از 3000 پیوند ، سایر روش ها می تونن نتایج موفقیت آمیزتری به دست بیارن.
هزینه بیشتری داره زیرا از مواد خاصی استفاده میشه.


روش پانچ پروتز مو


در پاسخ به سوال پانچ مو چیست باید بیان کرد که اندازه بسیار مهمه، که اولین مرحله استفاده از پروتز مو هستش به درستی انجام بشه. در فرایند پوسته ریزی ، قسمتهای ریخته شده یا نازک شده مو مشخص میشه. الگوی موی ناحیه ای که باید درمان بشه اجرا میشه. این مرحله با ثبت نمونه مو و مشخصات اون (مانند رنگ ، ضخامت ، طول و شکل موج) روی فرم سفارش ویژه تکمیل میشه.

موفقیت در روند درخواست این امر به تعیین خصوصیاتی مانند تراکم و یا کم بودن موهای موجود در شخصی که موهای او کامل میشه بستگی داره. متأسفانه ، دلیل اینکه مو در شرکتهایی که از پروتزهای مو استفاده میکنن قابل درکه اینه که یا ریشه های جلوی آن بسیار متفاوت از موهایشان هستش(زرد یا یک خط تیره مشخص)، یا نواحی بالایی بسیار متراکم هستن. بنابراین ، عدم انجام این مرحله توسط دستان با تجربه ، متخصص و آگاه ممکنه ظاهر زیبایی نداشته باشه.


علاوه بر روشی که امروزه مورد استفاده قرار میگیره ، موهای مصنوعی در واقع نتیجه جستجوی یک داروی صحیح نیستن. وقتی از بیرون به اون نگاه میکنین ، تفاوت بین افراد مبتلا به Folligraft و افرادی که از موهای مصنوعی استفاده میکنن رو میبینین. مهمترین ویژگی که هنگام انجام درمان مو باید در نظر گرفته بشه اینه که آیا ظاهر طبیعیه یا نه.

مزایا و معایب پانج پروتز مو

مزایا و معایب پانج پروتز مو

موهای مصنوعی را میتونین در هر سنی و بدون تفاوت جنسیت اعمال کنین ، به شرطی که اندازه صحیح گرفته بشه.

فرد لازم نیست فعالیت های روزمره خود را محدود کنه. اونا میتونن انواع فعالیت های ورزشی رو انجام بدن، دوش بگیرن ، موهاشون رو سشوار بکشن ، اونا رو همونطور که میخوان شانه کنن ، به سونا برن و تو اتاق افتاب برنزه کنن. تنها شرط انجام همه این موارد بدون محدودیت ، استفاده از محصولات صحیح و با کیفیت در استفاده از پروتز مو هستش.

سطح بالای نفوذپذیری هوا و آب پروتز مورد استفاده از نظر تنفس راحت و تمیز کردن پوست بسیار مهمه

پانچ مو چیست : پروتز مو با محلول پایه آب به سر چسبانده میشه. کیفیت محلول مورد استفاده برای سلامتی فرد فوق العاده مهمه. اگرچه روشهای مختلفی برای استفاده از پروتز وجود داره ، اما مشخص شده که اینها از کارآیی کافی برخوردار نیستن.

هر نوع محصول آرایشی و بهداشتی که روی موهای زنده اعمال میشه ، میتونه برای موهای مصنوعی نیز استفاده بشه. با اینحال ، کیفیت و محتوای محصولات مورد استفاده بسیار مهمه. محصولات با کیفیت پایین میتونن به موهای مصنوعی و همچنین موهای زنده آسیب برسونن. از اونجا که موهای مصنوعی مانند موهای زنده رشد نمیکنن ، فرسوده میشن ، میشکنن و از زیباییشونو از دست میدن. در حقیقت ، ممکنه خارش ، تحریک و قرمزی روی پوست ایجاد بشه.

راه های جلوگیری:

به منظور جلوگیری از چنین شرایطی ، به ویژه شامپو ، نرم کننده ، اسپری مراقبت و غیره که روی موهای مصنوعی اعمال میشه مهمه که محصولات از کیفیت مناسب و PH برخوردار باشن. انتخاب محصولات ضد باکتری و ضد شوره با جلوگیری از میکروارگانیسم های بیماریزا که ممکنه در طولانی مدت رخ بده ، استفاده بهداشتی و راحت رو تضمین میکنه.

موهای مصنوعی درمان های معمول دارن. از آنجا که محلول چسب با گذشت زمان مقاومت خود را از دست میده ، فرایند نگهداری باید در فواصل مشخص تکرار بشه. این نتیجه طبیعی نفوذ پذیری هوا و آب محلول مورد استفاده هستش. عوامل دیگه در طول فواصل نگهداری تأثیر میذارن. این دوره ها بسته به درجه دما و رطوبت محلی که فرد در آن زندگی میکنه ، بین 2 تا 5 هفته متغیر هستش.استفاده کنندگان از پروتز میتونن مراقبت های خود رو در مراکز ساختگی مو به راحتی انجام بدن.

قیمت:

عمر موهای مصنوعی به معیارهای خاصی بستگی داره. دو پروتز متفاوت که در خواص تراکم مو و زیرساخت های یکسان تولید میشن ، طول عمر و اختلاف کیفیت اونا رو در مقایسه با یکدیگر تعیین میکنن. در حالیکه امکان استفاده از پروتز با روش گره ضخیم و غیر زیبایی شناختی اما بسیار مقاوم برای 4 سال وجود داره، این دوره سازگارتر با موهای طبیعی و همینطور سبک و زیباست. در پروتزهای آماده شده بین 1 تا 2 سال تغییر میکنه.

قیمت پروتزها بین شرکت ها متفاوته ، اما بین 300 تا 1500 دلار آمریکا اعمال میشه.

قیمت مراقبت از مو متغیره. دلیل انعطاف پذیری قیمت ها بین شرکت ها اینه که برخی از شرکت ها بر اساس سلامت مشتری و رضایت از انتخاب محصول و پرسنل کار میکنن ، در حالی که برخی دیگر از این درک دور هستن. شرکت هایی که میتونن واردات محصولات خود رو با سیاست های قیمت مناسب مدیریت کنن ، در حال کار بر روی راه حل های جایگزین برای جلوگیری از پرداخت هزینه های نگهداری از مشتریان خود هستن.


ویژگی های پروتز مو به روش پانچ

ویژگی های پروتز مو به روش پانچ

پروتز مو بدون نیاز به مداخله پزشکی در محل طاسی فرد با محلول چسب مخصوص اعمال میشه. این کاربرد با روش های کاملاً آرایشی و برگشت پذیر ساخته شده.

هنگامی که مواد کمکی استفاده شده (چسب – نوار – حلال و …) از محل مجاز تهیه میشه ، هیچ ماده ای علیه سلامتی انسان نداره.
پروتز موپروتزهای مو انواع مختلفی دارن. ساخت زیرساخت های اونا از مواد مختلف امکان پذیره زیرا می تونن کاملاً از چرم ساخته بشن.

طرحی که تو ترکیه به طور کلی از چرم با محیط (یک اینچ) استفاده میشه ، در حالیکه به قسمت میانی توری گفته میشه که از ماده ای شفاف با نفوذ پذیری آب و هوا ساخته شده. گاهی اوقات توری به قسمت های مربوط به خط معبد جلو زده میشه تا یک تصویر طبیعی از مو بدست بیاد.

کاشت پروتز مو:

با کاشت پروتز مو که با تکنیک های پیشرفته انجام میشه ، دیگه نمیتونیم موهای پروتز سطح بالا رو از موهای طبیعی انسان تشخیص بدیم. برای مرحله اول مهمه که مو از 100٪ موی طبیعی انسان ساخته شده و شخصی که موی مصنوعی به اون ساخته میشه به خوبی با مشخصات مو سازگار باشه. با این حال ، این یک واقعیت اجتناب ناپذیره که حتی یک قالب درست و ماهرانه گرفته شده به دلیل عدم وجود زیرساخت ها و کیفیت مو برای استفاده تو مرحله تولید ، مشتری رو در مرحله درخواست با مشکل روبرو میکنه.

موهای تولید شده بدون توجه به کیفیت اون طبیعی نیستن. یکی از مشکلاتی که بسیاری از شرکت ها قادر به حل اون نیستن ، مشکلاتیه که در اجرای استانداردهای کیفیت مربوط به سایت های تولید ایجاد میشه. اکثر کارخانه ها بازار رو با تولید انبوه (قالب آماده) بدون توجه به استانداردهای کیفیت پر میکنن و بسیاری از شرکت های تولید کننده مو این موهای بی کیفیت را به مشتریان خود عرضه میکنن.


پروتز مو به روش میکرو پانچ چگونه انجام می شود؟


اندازه گیری: نواحی پراکنده و طاس سر در معرض ریزش موی عادی به 8 منطقه تقسیم میشن. اندازه گیری، که اولین مرحله از فرایند قرارگیری مو هستش، در موفقیت مراحل بعدی نقش مهمی داره. پس از فرآیند ثبت نمونه مو و خصوصیات آن در فرم سفارش ویژه ، میتونیم روند ارسال محموله به خارج از کشور برای تولید رو آغاز کنیم. این یک روند 6 تا 8 هفته ای هستش.


دستگاه میکرو موتور در پانچ مو چیست ؟


تزریق: موفقیت تو کاشت مو؛ این امر به تعریف صحیح ویژگیهای ساختاری موی فرد از قبیل رنگ ، ضخامت ، طول و طول موج و همچنین تعیین هماهنگی مناسب با داده های نازکی تراکم نمایش داده شده بر روی سر وی بستگی داره. تو این مرحله تخصص و تجربه بسیار مهمه پروتز مو با محلول چسب مخصوص به سر زده میشه تا ناحیه بدون مو یا پراکنده که از قبل اندازه نشده رو بپوشونه.


طراحی: در آخرین مرحله، بی مویی با ایجاد یک مدل موی مناسب برای صورت به گذشته تبدیل میشه. این واقعیت که این مرحله توسط دستان ذی صلاح و آگاه انجام نمیشه ، میتونه به زیبایی ظاهری منجر بشه. طرح مدل که آخرین مرحله استفاده از پروتز مو هستش، به دلخواه مشتری میتونه ایجاد بشه. به شرطی که مراحل قبلی به درستی و در دستان متخصص شکل گرفته باشه. کوتاه یا بلند ، هر نوع موی قابل شانه و شکل دادن در این بخش امکان پذیره.


چه افرادی از پانچ مو استفاده کرده اند؟

چه افرادی از پانچ مو استفاده کرده اند؟


در پاسخ به این سوال که پانچ مو چیست و چه افرادی میتونن استفاده کنن میتونیم بگیم که موهای مصنوعی رو میتونن برای ریزش موهای ناشی از دلایل ژنتیکی یا فیزیولوژیکی ، آلوپسی یا پیری ، درمان های شیمی درمانی ، یا سوختگی و جراحات با موفقیت به کار برد.
مهم نیست که موهای شما تو چه مرحله ای از ریزش مو قرار دارن. اگر ناراحتی دارین ، موهای شما خیلی ریخته شده میتونین استفاده کنین. با این حال ، به برخی از افراد نباید اصلاً توصیه بشه. استفاده از پروتز مو مانند استفاده از لنز یا دندان مصنوعیه. پس از آن باید حفظ بشه. بهتره کسانیکه نمیتونن این مسئولیت را به دوش بکشن از این مسئله دور بشن.

این ماده را میتونن برای نواحی به اندازه سکه و همچنین افرادی که اصلاً مو ندارن یا موهای کمی دارن استفاده کنن فرقی نمیکنه شما یک مرد ، یک خانم یا یک کودک باشین.افرادی که پروتز مو در اونا اعمال نمیشه. کودکان زیر 6 سال و کسانیکه بیماری های مزمن پوستی مانند اگزما دارن.


دستگاه پانچ کاشت مو


دستگاه پانچ کاشت مو همون پانچ برقی هستش که بیشتر کلینیک ها از اون استفاده میکنن و برای برداشتن FIT از اون استفاده میکنن. اگه بخوایم صادقانه باهم صحبت کنیم به این موضوع توجه داشته باشین که هیچ دستگاه پانچ اتوماتیکی در ایران وجود نداره و قول تبلیغات رو نخورین. این دستگاه به دلیل اینکه دارای سرعت زیادی هستش پول زیادی برای خرید اون لازمه به این دلیل هنوز در ایران از این دستگاه استفاده نمیشه.


خرید دستگاه پانچ کاشت مو


اگه بخواهیم دستگاه پانچ کاشت مو رو بخریم به احتمال زیاد پول زیادی رو برای اون خرج کنیم علاوه بر مشکلات مالی که ممکنه برامون داشته باشه این دستگاه حتما باید توسط کسی که کاربلده و پزشک و متخصص مورد انجام قرار بگیره که ما نمیتونیم از این دستگاه به طور معمولی بهره ببریم، این دستگاه ها اکثرا در مراکز و کلینیک های کاشت مو یافت میشن.


خلاصه مقاله


ما تو این مقاله سعی کردیم شما رو به جواب سوال پانچ مو چیست برسونیم امیدواریم با خوندن این مقاله بدونین چه روشهایی رو میتونین برای کاشت مو انجام بدین.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!

دریافت رژیم
دکمه بازگشت به بالا