بهترین فصل کاشت مو | مراقبت بعد از کاشت مو - های زیبا

بهترین فصل کاشت مو

0


کساییکه به فکر کاشت مو هستن تو این معضل قرار دارن که بهترین فصل کاشت مو در چه زمانی قرار داره و چه موقع باید موهامون را پیوند بزنیم و کدوم فصل خوبه. در کل ما تو این مقاله سعی میکنیم معایب و مزایای همه فصول رو به شما ارائه بدیم تا شما به کمک پزشکتون تصمیم بگیرین بهترین زمان برای شما چه زمانی هستش.


بهترین فصل کاشت مو چه زمانی است؟

بهترین فصل کاشت مو چه زمانی است؟


بهترین فصل کاشت مو سوالیه که بیشتر افرادی که میخوان کاشت مو انجام بدن رو اکثرا مطرح میکنن. اما به یه نکته باید توجه کنین که بهترین زمان کاشت مو برای هر فردی بطور جداگانه با توجه به ویژگیهای فردی اون کسیکه میخواد کاشت مو انجام بده متفاوته. برخلاف آنچه شناخته شده، هیچ فصل خاصی برای کاشت مو وجود نداره و کاشت مو رو به راحتی میتونیم تو12 ماه از سال انجام بدیم.

مهمترین مسئله ای که برای بهترین فصل کاشت مو و روز شمار کاشت مو برای ما وجود داره اینه که ریکاوری و بهبود پیدا کردن مو بعد از کاشت مو باید زمانی باشه که استراحت داشته باشیم. ریزش مو فقط تو بعضی از ماهها و تغییرات فصلی ممکنه تکرار بشه و یا کم بشه. هر فرد با توجه به ساختار موی خود میتونه زمان مناسب برای کاشت مو رو تعیین کنه.


هنگام تصمیم گیری در مورد زمان کاشت نکاتی وجود داره که باید در نظر گرفته بشه. باید توجه داشت افرادی که تصمیم به کاشت مو در تابستان دارن باید 10 روز پس از عمل از شنا و آفتاب پرهیز کنن. پس از انجام عملیات کاشت مو تو زمستان ، باید با داشتن کلاه در سر خود با کلاه های نخی و اونایی که محکم نیستن محافظت کنن تا از سرما محافظت بشه.

برای مطالعه: بهترین داروهای بعد از کاشت مو

کاشت مو در چه فصلی بیشتره:


اگرچه میزان کاشت مو تو کشور ما بطور کلی تو فصول خنک و سرد بیشتره ، اما موهای ما سریعتر رشد میکنه و میزان تجدید پوست به عنوان مزیت فصل تابستان بیشتر میشه.فقط پس از عمل کاشت مو، خلال و قرمزی پوست نباید تو معرض نور زیاد خورشید در حین روند بهبودی باشه.


اهمیت فصلی برای کسانی که تصمیم به کاشت مو دارن نیز نقش مهمی داره. تو این مرحله ، نکته مهم اینه که شرایط آب و هوایی شدید نباشه. زیرا در طول دوره کاشت مو نباید در معرض گرمای شدید هوا یا سرمای شدید قرار بگیرین. ماه های تابستان برای کاشت مو مناسب نیستن. گرما باعث تعریق و ایجاد مزاحمت در ناحیه کاشت مو میشه.

مهم نیستش که بعد از عمل به ناحیه کاشت مو دست نزنین. تعریق در تابستان انگیزه هایی مانند عرق پاک کردن یا لمس شدن رو ایجاد میکنه. علاوه بر این ، دریا و ساحل برای کاشت مو خوب نیستن. اگه تو حال برنامه ریزی برای تعطیلات برای تابستان هستین ، باید توجه داشته باشین که تاریخ کاشت مو بعد از تعطیلات باشه.


کاشت مو در هر دوره انجام میشه ، اما نکاتی که باید در طول دوره پس از عمل در نظر گرفته بشن با توجه به فصول تغییر میکنن و به این دلیل پاییز و زمستان دوره ایده آل برای کاشت مو محسوب میشن.

بهترین فصل کاشت مو میتونه تاثیر داشته باشه تو روند رشد؟

بهترین فصل کاشت مو میتونه تاثیر داشته باشه تو روند رشد؟


کاشت مو معمولاً تو افرادی که در ماههای تابستان به تعطیلات میان اعمال میشه و به عنوان بهترین فصل کاشت مو در پاییز و زمستان در کشور ما ترجیح داده میشه ، در ماههای تابستان بیمار ممکنه به دلیل گرما شرایط سختی را تجربه کنه ممکنه پوست سر عرق کند و ممکنه فرد بخواد عرق اون رو پاک کنه.

هوای خنک برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی ارزش بیشتری رو برای دوره بعد از عمل ایجاد میکنه. خنک شدن هوا یک اثر تهویه مطبوع طبیعی ایجاد میکنه ، از تعریق جلوگیری میکنه و ما همچنین به بیمارانی که تحت درمان قرار میگیرن توصیه میکنیم در ماه های تابستان در یک محیط خنک بمونن و تمایل زیادی به شستشوی مکرر ناحیه پیوند شده به دلیل تعریق در تابستان را داشته باشن.


کاشت مو در فصل بهار


تو همه ی فصل ها و زمانیکه بخوایم به ریزش مو اتمام بدیم میتونیم تو اون کاشت مو انجام بدیم و هیچگونه مانعی نداریم تو فصل بهار دمای هوا به این دلیل که خوب و معتدله میتونیم بگیم که یکی از فصلهایی که تو اون میتونیم کاشت مو انجام بدیم ولی به دلیل اینکه بارش بارون ممکنه اتفاق بیفته باید خیلی مراقب باشیم.

مزایا


آب و هوای معتدل
غذاهایی که پر از ویتامین برای رشد مو هستن تو این فصل وجود دارن
تعطیلات عید بهترین زمان برای بهبودی کاشت مو هستش


معایب


بارون و باد میتونه آسیب جدی بعد از کاشت مو برسونه
استفاده از کلاه زمانی که تو معرض آفتاب قرار دارین
استفاده از کلاه زمانیکه تو معرض بارش بارون و باد قرار دارین
استفاده از چتر حتما در مواقعی که بارون میاد
همینطور بهتره رفت و آمدهاتونو با ماشین انجام بدین

کاشت مو در فصل تابستان

کاشت مو در فصل تابستان


فصل تابستون یکی از فصلهایی هستش که برای کاشت مو توصیه نمیشه ولی بیشتر افراد تو این فصل به دلیل اینکه مدرسه ها و دانشگاهها تعطیل میشه اکثر معلم ها و استادان و حتی دانشجویان میتونن کاشت مو رو انجام بدن چون بازه زمانی سه ماه تعطیلی برای اونا تو ترمیم کاشت مو بسیار مهمه.


مزایا


به دلیل خوب بودن آب و هوا میتونین از هر شهری که بخواین به کاشت مو اقدام کنین
پروازهای هوایی تو این فصل میتونه بهتون کمک کنه
تعطیلاتی که تو بازه ی زمانی تابستون هستش میتونه بهتون تو ترمیم کاشت مو کمک کنه.


معایب


گرما تو فصل تابستون به دلیل اینکه زیاده سبب خشک شدن پوست سر میشه
همینطور آفتاب زمانیکه به طور کامل بتابه جای زخم ها دچار سوختگی میشه
قرمزی پوست هرگز نباید در معرض نور خورشید قرار بگیره
تعریق زیاد برای موهای کاشته شده خوب نیستش
تعطیلات تابستانی که احتمالا دوست دارین شنا کنین نباید از آبهای عمیق استفاده کنین

استفاده از کلاه در تابستان برای افرادی که کاشت مو انجام دادن


کاشت مو در فصل پاییز

کاشت مو در فصل پاییز


اگه بخواهیم فصلی رو که از نظر شرایط آب و هوایی ایده آل باشه بگیم پاییز رو یکی از بهترین فصل کاشت مو میتونیم مثال بزنیم. علاوه بر اینکه آب و هوای مناسب به دور از نور خورشید و بارش برف نخواهین داشت به دلیل اینکه مواد غذایی زیادی که برای رشد مو لازم هستن تو دسترسه میتونه کمک زیادی برای شما بکنه.


مزایا


تعریق زیادی انجام نمیگیره
بارش شدید باران وجود نداره
آب و هوا خوبه
تغذیه مناسب که برای رشد مو یه گزینه عالیه


معایب


تو فصل پاییز تعطیلی زیادی برای شما وجود نداره
آب و هوا که زیاد تغییر میکنه برای دوره نقاهت شما تاثیر زیادی داره
از کلاه حتما باید استفاده کنین
از ضدآفتاب باید استفاده کنین


کاشت مو در فصل زمستان


اگه بخواهیم مناسبترین و بهترین فصل کاشت مو انتخاب کنیم فصل زمستان بهترین فصل به حساب میاد علتش اینه که تو فصل زمستون به دلیل اینکه اکثرا تو خونه میشینین و به مسافرت نمیرین یکی از بهترین فصول برای کاشت مو به شمار میاد.


مزایا


اکثرا تو خونه هستین
به سالنهای ورزشی برای ورزش میرین و از ورزشهای فضای باز استفاده نمیکنین
تعریق زیادی صورت نمیگیره


معایب


هوا سرد و خشکه
حتما باید از کلاه استفاده کنین
مواد غذایی کمتری پیدا میشه که تو رشد موها تاثیر داره

استفاده از کلاه زمستانی مردانه بعد از کاشت مو


رشد مو در تابستان بیشتر است یا زمستان

رشد مو در تابستان بیشتر است یا زمستان


فرآیند رشد مو یه راه شگفت آوره. در واقع، تولید سلولی مو بعد از تولید استخوان در بدن دومین محسوب میشه. موهای ما به طور متوسط 1 سانتی متر در ماه رشد میکنن و گاهی اوقات به دلیل سرعت فعالیت در ماههای تابستان ممکنه سرعت بیشتری پیدا کنن.


هر تار مو با این سرعت حدود 2 سال طول میکشه تا رشد کنه و بعد از اون مدتی استراحت میکنه و سپس ریخته میشه تا رشته ای از مو به سطح پوست سر شما بلند بشه و جای اونا رو بگیره. با این حال ، با افزایش سن ، سرعت رشد مو کند میشه و حتی ممکنه ریزش مو شروع بشه.


موهای شما دوره رشد رو طی میکنه. مرحله رشد موثر خاص مو ، مرحله رشد بافت جدید (مرحله آناژن) نامیده میشه و به طور متوسط سه تا پنج سال طول میکشه. در صورت عدم برش ، در این دوره موها میتونن 45 تا 75 سانتی متر رشد بکنن.

سپس موها دقیقاً قبل از رسیدن به فاز نهایی (مرحله تلوفاز) وارد فاز میانی یا انتقالی میشن که فاز شنود (فاز کاتاژن) نامیده میشه و در اونجا 100 روز استراحت کرده و میریزن.در هر زمان ، 85-90٪ از موهای ما در مرحله رشده ، در حالیکه 10 تا 15٪ در مرحله استراحته. هر مو مراحل رشد ، استراحت و ریزش خود را دنبال میکنه، بنابراین هر مو با سرعت های مختلف رشد میکنه.

در تابستان سریعتر از زمستان رشد میکنه اما با اینحال زمستون یکی از بهترین فصل کاشت مو به شمار میاد. و همینطور میتونیم بگیم که میزان بلند شدن تو شب بیشتر از روزه. در تابستان به دلیل اینکه نور آفتاب تاثیر مستقیم تو رشد مو داره موها سریعتر رشد میکنن.


خلاصه مقاله


برای اینکه کاشت مو یه عمل سرپایی به حساب میاد و چون در عرض چند ساعت صورت میگیره بهترین فرمول اون میتونه زمان ترمیم جای زخم و بهبود یافتن اون حساب بشه. بنابراین بهترین فصل کاشت مو برای ما بسیار مهمه که ما تو این مقاله سعی کردیم بهترین فصل رو براتون بیاریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!