پوست و مو

درد جای بخیه کاشت مو


امروزه افرادی که میخوان کاشت مو انجام بدن زیادن و کاشت مو به روش های زیادی قابل انجامه درد جای بخیه کاشت مو ، بعد کاشت مو کاملا طبیعیه و دلایلی هم داره که تو این مقاله بهش اشاره کردیم.

درد جای بخیه کاشت مو رو چطور کاهش بدم؟

درد جای بخیه کاشت مو رو چطور کاهش بدم؟


همونطور که اطلاع دارین پیوند مو یه نوع جراحیه و تو این جراحی هم مثل بقیه ی جراحی ها از بی حسی استفاده میشه که با از بین رفتن بی حسی ممکنه که درد جای بخیه کاشت مو ایجاد بشه.


اگه شخصی نکات قبل جراحی رو رعایت نکنه ممکنه بی حسی به طور کامل ایجاد نشه و باعث بشه که فرد دچار درد بشه این نکات عبارته از:


استفاده از مشروبات الکلی ، دخانیات ، سیگار ، قلیان
اگه فردی بخواد درد جراحی پیوند مو کمتر بشه باید قبل جراحی از قرص های آرامبخش و خواب آور استفاده کنه تا درد کمتری حس کنه که استفاده از این قرص ها اصولا توصیه نمیشه چون میتونه بعد از عمل با رقیق کردن خون باعث خونریزی تو ناحیه پیوند بشه و یا عوارض دیگه ای داشته باشه.


افرادی که بعد کاشت مو با درد جای بخیه کاشت مو مواجه میشن میتونن با پزشکشون مشورت کنن و با تجویز پزشکشون از داروهای مسکن استفاده کنن تا باعث کاهش دردشون بشه. و یکی از راههایی که میتونه به راحت بودنتون بعد عمل کاشت مو کمک کنه رعایت نکات بهداشتی هستش که شستشوی سر دو هفته بعد از عمل الزامی تلقی میشه.

علائم عفونت بعد از کاشت مو

درد پشت سر بعد از کاشت مو طبیعیه یا نه؟


اگه کاشت مو به روش FUT انجام بشه همونطور که در بالا هم بهش اشاره کردیم چون تو این روش که از ناحیه ی پشت سر یا ناحیه ی بانک مو گرافت برداشت نواری میکنن و بعد بخیه میزنن احتمالا درد بیشتری حس کنین و با بی اثر شدن بی حسی ممکنه این درد بیشتر هم بشه که این درد تو این روش طبیعیه.


درد جای بخیه کاشت مو درد ناشی از کاشت مو به روش FUT اگه خیلی طولانی مدت باشه ممکنه که نگران کننده بشه و میتونه دلایل زیادی داشته باشه که در پایین به چند مورد از عوارض کاشت مو به روش FUT اشاره میکنیم:

یکی از عوارضی که بسیار کم دیده میشه نکروز هستش نکروز یعنی مرگ سلولی. بخیه روی منطقه برش زده شده تو ناحیه ی بانک مو باید به شکلی باشه که به زخم فشار نیاره اگه به درستی بخیه زده نشه احتمال داره که باعث مختل شدن خونرسانی بشه.

مختل شدن خونرسانی ممکنه خطرناک باشه و باعث ایجاد عفونت باشه و موجب مردن بافت های اون منطقه بشه که این قطع شدن خونرسانی باعث نکروز میشه.

اگه آسیب ایجاد شده روی پوست خوب نشه اسکار ایجاد میشه. اسکار یعنی ( جای زخم یا جوشگاه). اسکار از نظر سلامتی مشکل ایجاد نمیکنه ولی از نظر ظاهری میتونه مشکل ایجاد کنه. اسکار اگه شدید باشه ممکنه به شکل جای زخم گوشتی در بیاد که ظاهر خوبی ایجاد نمیکنه.

شوره سر بعد از کاشت مو


بافت اسکار میتونه با وارد کردن فشار به عصب باعث ایجاد درد بشه.
عواملی که موجب ایجاد این عارضه میشن در پایین بهشون اشاره کردیم:
• اگه برداشت نواری که باید انجام بشه از بالای پشت سر یا منطقه ی پایینی پشت سر باشه ممکنه احتمال اسکار بیشتر بشه.

هم چنین:

درد پشت سر بعد از کاشت مو طبیعیه یا نه؟


• کسایی که سابقه ی اسکار یا زخم های گوشتی دارن احتمالش زیاده که دچار این عارضه بشن. بهتره که این افراد از روشهای دیگه ی کاشت مو مثل کاشت مو به روش FIT استفاده کنن.

بی حسی طولانی مدت و درد میتونه یکی دیگه از عوارض کاشت مو به روش FUT باشه. این نوع کاشت دقت زیادی میخواد از این نظر که اگه جراح برداشت نواری که روی پوست انجام میشه رو خیلی عیق بزنه ممکنه خطرناک باشه و به عصب های حسی ناحیه ی بانک مو صدمه بزنه. بخاطر همینه که باید جراح کار بلدی انتخاب کنین.

یکی دیگه از عوارض درد جای بخیه کاشت مو و میتونه ریزش موی شوکی باشه. این ریزش مو در بالا یا پایین خطی که برش داده شده ایجاد میشه. بخیه میتونه دلیل این عارضه بشه که فولیکولها تو اون قسمت کم میشن. یکی از درمان های این نوع عارضه استفاده از داروی ماینوکسیدیل هستش که با مشورت پزشکتون میتونین از این دارو استفاده کنین.

کاشت مو به روش FUT میتونه عوارضی مثل باز شدن بخیه ها و خونریزی و التهاب فولیکول ها رو به همراه داشته باشه.

برای مطالعه : کاشت مو به روش fit

چطور از درد جای بخیه خلاص شیم؟


مطمئنا بعد عمل جراحی کاشت مو ، دچار درد و التهاب میشین ولی میتونین با رعایت نکاتی این درد رو کمتر کنین و باید سعی کنین به خوبی مراقبت کنین تا بهبودی هر چه زودتر به دست بیاد و موهاتون زودتر رشد کنه.


درد کاشت مو بعد از عمل یکی از بدترین چیزاییه که کاشت مو داره. اگه نکاتی که باید بعد و قبل کاشت مو هستن رو رعایت کنین مثل عدم استفاده از مشروبات الکلی و دخانیات این درد قابل تحمل تر میشه اگه فردی این موارد رو در نظر نگیره دردش غیر قابل تحمل میشه.

برای جلوگیری از عفونت در منطقه ی کاشت میتونین از داروهای آرامبخش و با رعایت کردن بهداشت میتونین راحت تر این دوره رو پشت سر بذارین.
میتونین با عواملی مثل جلوگیری از ضربه به سر، ماساژ سر برای گردش بهتر خون، عدم تماس مستقیم دست و استفاده نکردن از کلاه و روسری و استحمام در زمان مناسب میتونه درد جای بخیه کاشت مو رو کاهش بده.


درد جای بخیه تا چه مدتی ادامه داره؟

 درد جای بخیه تا چه مدتی ادامه داره؟

صبر هر فردی متفاوته و هر فردی به طور متفاوت میتونه درد رو تحمل کنه به همین دلیل کسی که بعد از جراحی کاشت مو درد داره میتونه از مسکن استفاده کنه.
درد جای بخیه کاشت مو ممکنه تا یه هفته طول بکشه و این یه حالت طبیعیه که بعد از عمل کاشت مو باهاش روبرو میشین.

بخیه ها رو معمولا بعد از 12 روز بر میدارن که درد کم کم از بین میره. تو روش کاشت مو به روش FUT درد بیشتر احساس میشه و این درد به این دلیله که مقدار برشی که در ناحیه بانک مو ایجاد شده بیشتره و به همین دلیلم روند بهبودی بیشتر طول میکشه.


افرادی هم هستن که میخوان ظاهر کاشت موشون رو که با روش FUT انجام شده بهتر کنن و از روش زیر استفاده میکنن:


با استفاده از FUE ، تعداد افرادی که میخوان ظاهر کاشت مو خود رو بهبود ببخشن به سرعت افزایش پیدا کرده. افرادی که به دلیل پیوند ایجاد شده با تکنیک FUT در ناحیه پشت استخوان زخم دارن ، میخوان این اسکارها رو با پیوند استتار کنن تا با روش FUE ساخته بشن.

کاشت مو به روش FUT میتونه با FUE بسته بشه به شرطی که از بین رفتن بافت در ناحیه شکل گرفته وجود نداشته باشه. بعلاوه ، مانند هر عمل کاشت مو داشتن استولیکول مو برای استتار ناحیه دهنده یعنی جای زخم جراحی ضروریه.


مصرف انواع ویتامین برای بالا رفتن توان سیستم های ایمنی در بسیاری از مشکلات توصیه میشه برای اینکه بدونید کدوم ویتامین مناسب چه مشکلیه حتما مقاله قرص ویتامین برای چاقی صورت و مطالعه کنید که به طور کامل انواع ویتامین و بررسی کرده.


تا چه حدی درد جای بخیه کاشت مو طبیعیه؟


کاشت مو که با بی حسی انجام میشه گاهی ممکنه تو بعضی افراد که نسبت به داروی بی حسی حساسیت دارن ممکنه که تو این افراد درد ایجاد بشه ولی این درد زودگذر و موقتیه.


درد جای بخیه کاشت مو میشه گفت که کاملا طبیعیه ولی نباید زیاد طول بکشه اگه زیاد طول بکشه میتونه دلایلی داشته باشه که یکی از این دلایل میتونه عفونت بعد از عمل باشه که موجب درد میشه البته این بیماری هم زیاد شما رو نگران نکنه چون با مراحعه به پزشکتون میتونین این درد رو درمان کنین و پزشکتون با تجویز بعضی از آنتی بیوتیک ها میتونه این درد رو کاهش بده.


بعد از عمل کاشت مو باید مدتی مراقب باشین تا ضربه ای وارد نشه اگه درد بخاطر ضربه ای باشه که به سرتون وارد شده فورا باید به پزشکتون مراجعه کنین چون میتونه خطرناک باشه و احتمال داره فولیکول های مو آسیب ببینن یا درد به دلیل صدمه به گرافت مو باشه.


همونطور که در بالا هم بهش اشاره کردیم پیوند مو اگه به روش FUT انجام بشه به علت برداشت نواری از پشت سر ممکنه این درد بیشتر باشه که کاملا طبیعیه ولی اگه مدت زمانش طولانی باشه حتما باید به پزشکتون مراجعه کنین.


درد جای بخیه کاشت مو بعد از کاشت مو در کلینیک


شما برای عمل کاشت مو باید کلینیک قابل اعتمادی مراجعه کنین تا پیوند موتون با حداقل درد تو سرتون تموم شه.
کلینیک های زیادی دارن کاشت مو انجام میدن ولی اگه کسی میخواد پیوند مو به درستی انجام بشه باید کلینیک قابل اعتمادی رو انتخاب کنه.

کلینیک خوب و قابل اعتماد انتخاب کردن از این جهت حائز اهمیته که اگه کسی کلینیکی رو انتخاب کنه که توش بهداشت رعایت نشه و پزشک و کادر مجربی نداشته باشه اینکار میتونه باعث بشه که عفونت ایجاد بشه تو محل کاشت یا با صدمه زدن به ناحیه ی بانک مو کاشت مو به درستی انجام نشه و عوارضی رو هم ایجاد کنه.


خلاصه مقاله


درد جای بخیه کاشت مو دردیه که بعد از انجام عمل کاشت مو طبیعیه که ما تو این مقاله در این باره نوشتیم و معمولا تا یه هفته خوب میشه ولی اگه درد خوب نشد باید حتما به پزشکتون مراجعه کنین.

و همچنین اگه کسی بخواد این درد به حداقل برسه و کاشت مو به خوبی انجام بشه باید کلینیک خوب و قابل اعتمادی هم انتخاب کنه تا خیالش از همه جهت راحت باشه به همین دلیل ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا