پوست و مو

درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

قرمزی در ناحیه کاشت مو بیماریه که تو همه ی افرادی که کاشت مو انجام دادن طبیعیه ما تو اینجا دلایل و درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو رو براتون نوشتیم.

درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو ممکنه؟

درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو ممکنه؟


از اونجا که کاشت مو روشیه که در اون بسیاری از سوراخ های ریز در پوست سر ایجاد میشه ، از این طریق خونریزی و سپس پوسته پوسته میشه. این پوسته ها پس از اولین شستشو و فرآیندهای بعدی شستشو ریخته میشن و ظاهر قرمز پیدا میکنن.

گرچه این قرمزی ها با توجه به بدن شخصی که پیوند داده و میزان بهبودی زخم ها متفاوته ، از بین رفتن اونا 1 تا 3 هفته طول میکشه. همونطور که در بالا هم اشاره کردیم در بعضی از افراد ، به ویژه اونایی که پوست روشن دارن این دوره گاهی تا 2 ماه هم میرسه ، اما بارزتره.

برای درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو باید مواظب بعضی چیزها باشین مثل: قرار نگرفتن در معرض آفتاب ، دوش نگرفتن با آب بسیار گرم و حتی لوسیون ها و کرم های توصیه شده توسط پزشک میتونه به گذروندن راحت تر این دوره کمک کنه.در صورت رعایت نکردن ممکنه علائم عفونت بعد از کاشت مو پدیدار گردد.

اگرچه این مسئله باعث نگرانی نمیشه چون در هر کسی که پیوند مو انجام داده مشاهده میشه اما با گذشت زمان هیچ قرمزی مشاهده نمیشه ، اما برعکس اگه قرمزی سطح پیوند به تدریج در حال افزایشه، باید سریعاً با پزشکتون مشورت کنین.

برای مطالعه : هزینه پی ار پی کل صورت

قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو چه دلیلی داره؟


قرمزی ناشی از برداشتن پیوند
قرمزی به دلیل باز شدن کانال
قرمزی ناشی از گرافت مو


در عمل های کاشت مو اغلب از ناحیه گردن بین دو گوش برای برداشتن پیوند استفاده میشه برای درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو در حالی که از این ناحیه پیوند استخراج میشه که در برابر ریزش مو مقاومه برش هایی دایره ای تو اطراف پیازهای مو ایجاد میشه که نکات بسیار ریزی داره.

در حالی که این برش ها باعث حذف فولیکول های مو میشن ، همچنین باعث نشت خون در غده های مو میشن. پس از رسیدن به تعداد پیوند لازم برای ناحیه طاس ، ناحیه اهدا کننده باندپیچی شده و عمل خاتمه پیدا میکنه.

از اونجا که این ناحیه در زیر باند مرطوبه پوسته نمیشه اما به دلیل از بین بردن فولیکول های مو قرمزی نقطه ای ایجاد میکنه. بنابراین ، هیچ نگرانی وجود نداره زیرا این یه روند طبیعیه. بعد از مدتی به خودی خود میگذره.

دردجای بخیه کاشت مو


قرمزی ناشی از باز شدن کانال

قرمزی ناشی از باز شدن کانال


برای قرار دادن فولیکول های مو ، برش های ریزی در ناحیه طاسی و همچنین در ناحیه اهدا کننده ایجاد میشه. کانالهایی که با توجه به طول و قطر پیوندهای استخراج شده باید به طور مساوی باز بشن با استفاده از شکافهای نازک و نوک تیز باز میشن.

منطقه پیوند ، جایی که هزاران حفره با کمک شکاف ایجاد میشه به طور طبیعی درست مانند ناحیه اهدا کننده خونریزی میکنه. ناحیه پیوند که با اثر مویرگهای زیر پوست خونریزی میکنه در پایان 2-3 روز پوسته پوسته میشه و پس از پاکسازی از دلمه ها ، قرمزی ایجاد میشه.

پس از کاشت مو ، فرایندی که به عنوان قرمزی دیده میشه از این طریق انجام میشه. از اونجا که ناحیه پیوندی بیشتر از ناحیه اهدا کننده قابل توجهه ، مزاحمت بیشتری برای فرد ایجاد میکنه. به خصوص در افراد پوست روشن اونا بیشتر ناراحت هستن زیرا در این افراد قرمزی بعد از کاشت مو بیشتر دیده میشه.

قرمزی پوست سر تا چه زمانی باقی میمونه؟


پس از کاشت مو عوارض جانبی مختلفی در پوست سر و صورت مشاهده میشه برای درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو باید یک سری موضوعات را در نظر بگیرید. این واکنش ها به دلیل روند کاشت مو و به صورت موقتی ایجاد میشن. این عوارض جانبی مشکلی جدی ایجاد نمیکنه و فقط باعث نگرانی فرد میشه.

در کاشت مو ، بسیاری از حفره های ریز در ناحیه سر باز شده و فولیکول های مو ، یعنی گرافت هایی که با ابزار مخصوص از ناحیه گردن گرفته شدن ، به این سوراخ ها منتقل میشن. نشت خون ممکنه از سوراخهای ریزی که در طی این روش باز شده رخ بده.

بسیاری از مویرگها مانند قسمت های دیگر بدن از قسمت تحتانی ناحیه تحت درمان عبور میکنن. مویرگها به عنوان نتیجه طبیعی فرآیند در روند باز شدن کانال فرسوده میشن و ممکنه نشت خون رخ بده. نشت خون دلمه های بسیار ریز و تقریباً نازکی مو ایجاد میکنه.

با ریزش دلمه ها ، تغییر رنگ قرمز یا صورتی در پیازهای مو دیده میشه. رنگ پوست فرد پیوندی نیز ممکنه به اندازه کافی تیره باشه تا قرمزی پس از پیوند رو پنهون کنه یا بسیار روشن باشه. قرمزی روی پوست سر معمولاً در سه هفته اول از بین میره. این دوره رو می تونین تو افرادی که رنگ پوست روشن دارن تا سه ماه افزایش پیدا کنه.


پوست سر تا چه حدی قرمز بشه طبیعیه؟

پوست سر تا چه حدی قرمز بشه طبیعیه؟


قرمزی بعد کاشت مو با توجه به بدن بیمار متفاوته ، اما بین 1 هفته تا 3 هفته پس از کاشت اثر خودش رو به طور کامل از دست میده. حتی دیده شده که این دوره تو برخی افراد افزایش پیدا میکنه. از بین رفتن قرمزی متوسط ، بخصوص در افرادی که دارای پوست حساس و پوست روشن هستن ممکنه 2 ماه طول بکشه.


اگه قرمزی بعد از کاشت مو به تدریج افزایش پیدا کنه یا اگه بیش از 2 ماه قرمزی از بین نره باید به پزشکتون این موضوع رو اطلاع بدین چون در چنین مواردی خطر ابتلا به عفونت بسیار زیاده.


روش های درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو


قرمزی پوست سر بعد کاشت مو چیزیه که همه ی افرادی که کاشت مو انجام میدن باهاش مواجه میشن ولی برای درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو میتونین اقدامات ساده ای رو انجام بدین و بعضی چیزا رو رعایت کنین مثل اینکه نباید در معرض خورشید قرار بگیرین و عرق کنین و نباید با دوش آب خیلی داغ حموم کنین جدا از این اقدامات ، میتونین از کرم یا لوسیون های توصیه شده توسط پزشک برای قرمزی بعد از کاشت مو استفاده کرد.


خلاصه مقاله


ما تو این مقاله دلایل قرمزی پوست سر و راههای درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو رو براتون نوشتیم که میتونه دلایل زیادی داشته باشه ولی اکثرا خطرناک نیستن ولی اگه بیشتر از 3 ماه طول کشید بهتره که به پزشکتون مراجعه کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا