پوست و مو

خارش شدید بعد از کاشت مو به چه عواملی بستگی دارد ؟


احساس خارش شدید بعد از کاشت مو ناراحت کننده ترین چیز برای فرده. متأسفانه ، هر فردی که کاشت مو انجام میده با این وضعیت روبرو میشه. خارش ناشی از کاشت مو به دلایل مختلفی اتفاق میافته.

علت خارش شدید بعد از کاشت مو چیست؟

علت خارش شدید بعد از کاشت مو چیست؟


در عمل کاشت مو ، در حالی که ریشه ها جمع آوری میشن و کانالهایی که ریشه ها توشون قرار میگیرن باز میشه ، سوراخ های کوچکی در منطقه کاشت ایجاد میشه. این سوراخ ها در ناحیه ای که اهدا کننده و مو پیوند میشه در طول عمل به طور طبیعی خونریزی میکنن. برای درمان قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو کلیلک کنید.

این خون که از سوراخ ها نشت میکنه ظرف 1-2 روز پس از عمل خشک شده و پوسته ایجاد میکنه. پوسته شاخصی از توانایی بافت برای واکنش و دفاع از خود در اثر آسیبه. خارش زمانی اتفاق میافته که این پوسته ها از منطقه پیوند بدون رطوبت خارج بشن. ناحیه کم آب ترک میخورده و باعث خارش شدید بعد از کاشت مو در پوست سر میشه.


عوارض کاشت مو غیر بهداشتی


همچنین خارش شدید بعد از کاشت مو میتونه دلایل دیگه ای هم داشته باشه و یا باعث ایجاد شوره سر بعد از کشت مو بشه . دلیل دیگه خارش بعد از کاشت مو میتونه استفاده از محصولاتی مانند شامپو و نرم کننده هایی باشه که پزشکتون اونا رو توصیه نکرده و ممکنه واکنش آلرژیک داشته باشه.


آیا خارش شدید سر بعد از کاشت مو امری طبیعی است؟


مشکل خارش شدید بعد از کاشت مو معمولاً 20 روز طول میکشه. سوراخهای ایجاد شده در پوست سر بسیار کوچکه ، که این سوراخ ها آسیب دیده میشن. خارش حاصل از کاشت مو در واقع مرحله بهبودی سوراخ هاییه که در غده های مو باز میشن.

برای مطالعه: نظرات درباره پی ار پی مو


اگه خارش وجود داشته باشه ، به معنی بهبوده. بعد از سوراخ شدن سوراخ ها ، پوسته پوسته شدن ایجاد میشه. پوسته یه لایه نازک و سخت روی پوست سر ایجاد میکنه. خارش که بیشتر در ناحیه اهدا کننده دیده میشه ، میتونه در مناطقی با طاسی که پیوند انجام میشه نیز اتفاق بیفته.


خارش حاصل از کاشت مو رو میتونیم به چندین دلیل مختلف تقسیم کنیم.
از جمله اینا: پوسته شدن ، رشد ، عفونت و آلرژیه.


پوسته شدن

پوسته شدن پوست سر


پوسته پوسته شدن به دلیل بهبودی با گذشت زمان باعث خارش میشه. این وضعیت جای نگرانی نداره. تنها چیزی که باید مراقبش باشین اینه که نباید بخارونین چون اگه خراشیده بشه ، باعث ایجاد عفونت های اجتناب ناپذیر و اختلال در پیوند اعمال شده در فولیکولهای مو میشه.


رشد


این رشد در ناحیه اهدا کننده ظاهر میشه و خارش در اونجا اتفاق میافته. خارش در اینجا خیلی شایع نیست. طولی که در آن فولیکول هایمو جمع میشن برای مدت طولانی گسترش پیدا میکنه.

به همین دلیل ، خارش به صورت دوره ای ظاهر میشه.
عفونتخارش ناشی از عفونت یه بیماری بسیار نادره. خارش که به طور ناگهانی اتفاق میافته و احساس خارش بسیار شدیدی ایجاد میکنه ، نشانگره عفونته. اگر با چنین شرایطی روبرو هستین ، باید سریعاً به پزشک مراجعه کنین.


آلرژی


آلرژی اغلب در بیمارانی دیده میشه که بدون مشورت با پزشک از شامپو و محصولات آرایشی مراقبت از مو استفاده میکنن.

پوسته پوسته شدن سر بعد از کاشت مو


راهکارهایی برای رهایی از خارش شدید

احساس خارش که پس از کاشت مو رخ میده تا 2 هفته کاهش پیدا میکنه و خود به خود از بین میره.

اگه خارش از بین نره ، میتونین با استفاده از برخی روشها اونو کاهش بدین یا می تونین مستقیماً مورد معاینه پزشکتون قرار بگیرین. از اونجا که خارش پس از کاشت مو بسیار شایعه ، می تونین درک کنین که در صورت خارش شدید بعد از کاشت مو میتونه یه بیماری جدی باشه. در صورت خارش قابل تحمل ، جای نگرانی نیست.


روشهای مختلفی برای جلوگیری از خارش بعد کاشت مو وجود داره. این روشها به شرح زیر ذکر شدن.اگرچه خارش بعد کاشت مو معمولاً قابل تحمله ، اما گاهی اوقات شدید میشه. اگه این خارش شدید برای مدت طولانی ادامه داشته باشه ، نباید بدون مشورت با پزشک مداخله بشه و هرگز نباید بخارونید.


برای جلوگیری از خارش بعد کاشت مو ، باید موهای خودتون رو در فواصل زمانی توصیه شده توسط پزشک بشورین. شستشوی مو ، که یک مراقبت اجباری بعد کاشت مو هست ، پوسته پوسته را که بزرگترین علت خارش مو هستش ، از بین میبره. به همین دلیل ، هرگز نباید روند شستشوی موهای خودتون رو مختل کنین.

هم چنین:


شما فقط باید از شامپو و محصولات مراقبت توصیه شده توسط پزشکتون استفاده کنین. در غیر این صورت ، ممکنه واکنش آلرژیک داشته باشین. با شامپوها و نرم کننده هایی که پزشکتون توصیه میکنه احساس خارشتون کم میشه.


اگه بعد کاشت مو مدت زمان طولانی احساس خارش ادامه پیدا کنه ، میتونین از کرم ها و محلول هایی استفاده کنین که احساس خارش رو کاهش میده. البته باید از این کرم ها تحت نظر پزشک و با مشورت پزشک استفاده کنین. شما هرگز نباید راه حل رو بدون پرسیدن پزشک خود بخرین.


اگه خارشی که بعد کاشت مو اتفاق میافته به درمان هایی مانند محلول ختم نمیشه ، اینبار میتونین از قرص های خوراکی استفاده کنین. برای اینکه این داروها عوارض جانبی نداشته باشن باید حتما با پزشکتون مشورت کنین.

خارش شدید سر بعد از کاشت مو نشانه چیست؟

خارش شدید سر بعد از کاشت مو نشانه چیست؟


علاوه بر این ، دلیل اصلی خارش به دلیل ایجاد پوسته ناشی از ترمیم پوست سره. خارشی که بعد از کاشت مو اتفاق میافته معمولاً در زمانهای نادر اتفاق میافته و خارش غیر قابل تحملی نداره. اگه بعد از کاشت مو احساس خارش مداوم کنین ، به احتمال زیاد خارش ناشی از عفونته. در چنین شرایطی هرگز نباید از مشورت با پزشک خود غافل بشین.


در صورت خارش شدید بعد از کاشت مو ، نباید پوست سرتون رو بخارونین چون اگه پوست سرتون خراشیده بشه ، با شرایط بدتری مانند عفونت روبرو میشین و در عین حال ، فولیکولهای مو به طور کامل بهبود پیدا نمیکنن و موها به طور دلخواه رشد نمیکنن.

در صورت خارش شدید بعد از کاشت مو با پزشک خود تماس بگیرین.


کاشت مو بدون خارش سر و دیگر مشکلات


کاشت مو بدون جراحی و با روشهای ترمیمی برای خانوما و آقایون میتونه جذابیت بیشتری داشته باشه از جمله این روشها پروتز مو هست که از موی طبیعی انسان ساخته میشن که به همین دلیل ظاهر طبیعی ایجاد میکنن.


افرادی که بنابه دلایل مختلفی ریزش موی شدید دارن پروتز مو بسیار مناسبشونه پروتز مو در سراسر دنیا محبوبیت و جذابیت زیادی برای افراد داره. دلایل محبوبیت پروتز مو:
یکی از دلایل مهمش اینه که روش ترمیم مو بدون جراحی هست و این میتونه به این معنی باشه که خطر بیهوشی، جای زخم و عفونت وجود نداره.


نتیجه فوری مشخص میشه.
و یکی از دلایلش پروتز مو قابل برگشته و اگه کسی ناراضی باشه میتونه به حالت قبلیش برگرده.
هر پروتز مو بستگی به کیفیتش عمر میکنه و البته باید خوب نگهداری بشه.

انتخاب یه مرکز خوب برای پروتز مو میتونه کمک زیادی بهتون بکنه. مرکز زیبایی هوپو یکی از بهترین مراکزی هست که میتونین پروتز مو بدون مشکل انجام بدین.


چه عواملی میتواند خارش سر ایجاد کند؟

چه عواملی میتواند خارش سر ایجاد کند؟

اگه پوست سر شما دائما خارش داره ، این میتونه عوامل زیادی داشته باشه:
اگه اغلب احساس حساسیت و خارش در پوست سر خود میکنین ، مشکلی پیش اومده. مراقبت از پوست سر حساس باید با حداکثر دقت ، منظم و دقیق انجام بشه.

خارش و حساسیت پوست سر ممکنه مشکلات مختلفی رو نشان بده. پس، شما باید با تعیین علت خارش شروع کنین. بنابراین ، میتونین زود تو مشکل پوست خودتون مداخله کنین ، اشتباهاتی رو که در مراقبت از مو مرتکب شدین اصلاح کنین و در صورت لزوم سریع با یک متخصص مشورت کنین.

خلاصه مقاله


ما تو این مقاله به این نکته اشاره کردیم که دلایل خارش شدید بعد از کاشت مو چی میتونه باشه که گفتیم دلایل زیادی میتونه داشته باشه که از جمله شایع ترین اونا به دلیل ایجاد پوسته ناشی از ترمیم پوست سره که خارش شدیدی نداره.

ولی اگه خارش خیلی شدید باشه میتونه به دلیل عفونت باشه یا به دلایل های دیگه ای که در بالا بهشون اشاره کردیم و روش های درمان رو هم نوشتیم که درمان حتما باید با مشورت پزشکتون انجام بگیره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا