چربی سر بعد از کاشت مو | شستشوی سر بعد از کاشت مو - های زیبا

چربی سر بعد از کاشت مو

0

چربی سر بعد از کاشت مو یکی از مشکلاتیه که بعضی از افرادی که کاشت مو انجام میدن باهاش روبرو میشن ، ما در این مقاله عوامل و دلایلی که باعث چربی سر بعد از کاشت مو میشه توضیح دادیم.


چربی سر بعد از کاشت مو طبیعیه یا نه؟

چربی سر بعد از کاشت مو طبیعیه یا نه؟


آیا مدانید که کاشت مو چیست؟ در هر فولیکول مو حداقل 1 غده چربی وجود داره. حداقل 150 تا 200 تار مو در پوست سر 1 سانتیمتر وجود داره.

اگه موهای شما شروع به ریزش کنه ، تعداد تارهای مو در این قسمت کاهش پیدا میکنه ، اما در تعداد غدد چربی هیچ کاهشی وجود نداره. مشکل چربی در سر باید از این طریق ارزیابی بشه و باید بررسی بشه که آیا ریزش مو وجود داره یا نه.


از نظر علمی ثابت نشده که باعث ریزش میشه. با این حال ، در نتیجه موهای چرب بیش از حد ، تصور میشه که کیفیت در مو از بین میره و باعث ریزش موقت میشه. البته از آنجا که فولیکول مو آسیب نمیبینه ، باعث از بین رفتن دائمی آن نمیشه. البته ، حتی اگه اینطور باشه ، ما باید دوباره اقدامات لازمو انجام بدیم.


موهای چرب ، که احتمالاً مشکل شایع میلیونها نفره، در واقع مربوط به موهای ما نیس ، بلکه مربوط به پوست سر و غدد چربیه. در حقیقت ، میتوینم بگیم برای موهای شما مفیده مگه اینکه چربی زیادی داشته باشه.

غدد چربی موجود در سراسر بدن انسان بیشتر در مناطقی با مو مانند مو و زیر بغل دیده میشه. غدد سباسه با مشکل ترشح چربی اضافی در نتیجه مشکل قارچ در سر مواجه میشن.

به همین دلیل ، ابتدا باید روی مشکل قارچی مو تمرکز کنین. اگه موهای شما خارش ، شوره خفیف یا زیاد داره ، بدون شک مهمترین دلیل این مسئله مشکل قارچی در سره که ما به اون مالسزیا فورفور میگیم.


درمان ریزش مو و رشد مجدد موها امروزه از جمله عواملیه که در زمینه ی پزشکی پیشرفت چشمگیری داشته ، البته عوامل متعددی در این زمینه تأثیرگذاره که یکی از این عوامل کاشت مو هست که درمان قطعی ریزش مو محسوب میشه.

چربی سر بعد از کاشت مو طبیعیه یا نه؟


چربی سر بعد از کاشت مو اونطوریکه اکثر افراد عادی فکر میکنن همیشه بد نیست و یه امر طبیعیه که باعث بهبودی سریع و بهتر زخم های پوست سر بعد از کاشت مو میشه.البته ممکنه بعد از کاشت مو دچار دلمه های بعد از کاشت مو نیز بشوید.
بعد از عمل پیوند مو یه نوع چربی روی سر ایجاد میشه که به کمک عوامل دیگه ای مثل زینک ، بیوتین، پروتئین، ویتامینها، باعث افزایش رشد مو در بیماران میشه.


چربی سر باعث فعالیت بیشتر فولیکول مو شده و باعث میشه انرژی لازم برای رشد مو تأمین بشه، ولی گاهاً چربی سر بعد از کاشت مو باعث نگرانی و ناراحتی بیمار میشه.


دلایل مختلفی که باعث چرب شدن سر بعد از کاشت مو میشن؟

دلایل مختلفی که باعث چرب شدن سر بعد از کاشت مو میشن؟


از جمله عوامل مهمی که باعث چربی سر میشه رو میخوایم توضیح بدیم:

شستشوی مداوم سر بعد از کاشت مو باعث تحریک شدن غدد چربی شده و باعث از بین رفتن چربی سر میشه بنابراین پوست سر برای تامین مجدد چربی ، به موی سر چربی ترشح میکنه.

چربی سر بعد از کاشت مو با خشک کردن موها به کمک سشوار بیشتر میشه بنابراین بهتره که موهاتون رو در هوای آزاد خشک کنین و یا برای خشک کردن موهاتون از دستمال کاغذی استفاده کنین.

موهای تازه کاشته شده بسیار حساسن و خیلی زود چرب میشن و این باعث از بین رفتن فولیکولهای مو میشه بنابراین باید زیاد مواظب باشین و زیاد دست نزنین چون دستکاری باعث انتقال آلودگی و ویروس از دستاتون به موهاتون میشه.

بعد عمل کاشت مو برای شسشتوی سر اگه از نرم کننده استفاده کنن باعث بیشتر شدن چربی سر بعد از کاشت مو میشه به همین دلیل بعد از انجام کاشت مو باید در مورد اینکه سر خود رو با چی بشوریم باید با پزشکمون مشورت کنیم.

بعد از کاشت مو اگه بخوایم از برس استفاده کنیم اینکار باعث بیشتر شدن چربی تو پوست سرمون میشه علاوه بر این خارش سر هم باعث بیشتر شدن چربی تو پوست سرمیشه.

استفاده از برس بعد از کاشت مو

از عواملی که باعث بیشتر شدن چربی مو میشه میتونیم به تغییرات هورمونی هم اشاره کنیم که گاها تغییرات هورمونی هم باعث افزایش چربی تو پوست سر میشه. ما انواع موها رو داریم که از بین جنس هاشون مدل فر و وز چربی بیشتری دارن.

فردی که به تازگی عمل کاشت مو انجام داده باید از استرس و اضطراب دوری کنه چون استرس و اضطراب باعث تحریک شدن غدد چربی میشه بنابراین از جمله عواملی که باعث چرب شدن پوست سر میشه استرس و اضطراب هم هست.

عامل تغذیه یکی از مهمترین عواملیه که در هر زمینه نقش داره. غذاهای پر چرب باعث چربی تو پوست سر میشن به همین دلیل تغذیه ی مناسب باعث بهم نخوردن تعادل چربی پوست سر میشه.

گاها بعضی افراد بعد از انجام کاشت مو بدون مشورت پزشک خودشون برای تقویت موهاشون از روغنهای گیاهی مثل روغن نارگیل برای ماساژ دادن پوست سر استفاده میکنن که اینکار باعث میشه که تعادل چربی بهم بخوره و باعث چربی بیش از حد پوست سرش بشه.

یکی دیگه از عوامل مهمی که باعث چرب شدن پوست سر میشه نداشتن فعالیت کافی هست.

مطالعه کنید: کاشت مو به روش artas

برای رهایی از چربی بیش از حد سر چه کنیم؟

برای رهایی از چربی بیش از حد سر چه کنیم؟


همانطور که در بالا اشاره کردیم عوامل زیادی وجود داره که باعث چربی بیش از حد سر میشه باید اول عوامل رو پیدا کنیم. گاها این مشکل میتونه مشکل هورمونی باشه و یا کم کاری و پرکاری تیروئید.


میتونیم از راههای زیر برای رها شدن از چربی سر بعد از کاشت مو استفاده کنیم


3 یا 4 تا تخم مرغ رو تو یه کاسه بهم بزنین و ریشه موهای کثیف خودتون رو با اون ماساژ بدین. پس از 20 الی30 دقیقه میتونین موهاتون رو با آب ولرم بشورین. استفاده از این درمان هفته ای یه بار کافیه.

سرکه سیب یه راه حل خوب برای بسیاری از مشکلات مو و همچنین درمانی برای موهای چربه. بعد از شستن موها ، مقداری سرکه سیب به آب شستشو اضافه کنین و موهای خود رو با اون آب بشورین. بسیاری از مشکلات مانند چربی مو ، رنگ پریدگی ، شکستگی مو برطرف میشن.

آیا چربی سر باعث ریزش موی کاشته شده میشود؟


یکی از عوامل مهمی که باعث ریزش مو میشه افزایش و یا کاهش ناگهانی چربی پوست سره. افراد زیادی وجود دارن که دچار ریزش مو هستن و این ریزش مو به هیچ کدوم از عواملی که در بالا هم بهش اشاره کردیم (کم کاری و یا پرکاری تیروئید ، استرس و…) نداره ولی دچار ریزش مو هستن.

افزایش و یا کاهش ناگهانی چربی پوست سر میتونه باعث این ریزش بشه ، بنابراین باید کسایی که کاشت مو انجام دادن به عواملی که باعث به هم خوردن تعادل چربی تو پوست سرشون میشه و در بالا هم بهش اشاره کردیم مواظب موهای تازه کاشته شدشون باشن.


چربی بیش از حد سر باعث میشه که اکسیژن رسانی تو پوست درست انجام نشه که این باعث ریزش مو میشه.

بهترین شامپو برای مو و پوست چرب و از بین بردن چربی


برای درمان چربی سر بعد از کاشت مو باید شامپوی پوست سرتون رو مناسب با جنس موهاتون انتخاب بکنین که حتی میتونین در این باره با پزشکتون هم مشورت کنین. باید شامپوهایی که برای متعادل کردن چربی پوست سر هستن استفاده کنین از جمله این شامپوها ، شامپوهای گیاهی هستن.

خاک رس هم باعث متعادل شدن چربی پوست سر میشه و حتی میتونین از شامپوهایی که PH کم دارن استفاده کنین و باید به نکاتی که در نحوه ی شستشوی درست موی سر هستن توجه کنین از جمله این نکات:

  1. باید دمای آب مناسب باشه: برای شامپو زدن بهتره از آب گرم استفاده کنین چون آب گرم باعث از بین رفتن چربی مو ها میشه ولی برای آبکشی موهاتون بهتره از آب سرد استفاده کنین انکار باعث شفافیت موهاتون میشه.
  2. انتخاب شامپوی مناسب: باید شامپوی مناسب با جنس موهاتون رو انتخاب کنین مثلا شامپوهایی هستن که مناسب موهای چرب هستن بهتره افرادی که موهای چربی دارن از این شامپوها استفاده کنن.
    شستن کف سر با ناخن: اینکار باعث آسیب دیدن پوست سر میشه.
    انتخاب شامپوی مناسب موی سر

تأثیرات چربی بر کاشت مو


همانطور که بیان کردیم چربی مو همیشه برای پوست سرمون مضر نیست حتی فوایدی هم داره.چربی سر باید تعادل داشته باشه تا باعث ریزش مو نشه وقتی چربی سر متعادل باشه حتی باعث تقویت مو هم میشه و برای افرادی که تازه عمل کاشت انجام دادن میتونه مفید باشه و موهاشون بهتر رشد کنه.

چربی مو باعث انرژی بیشتر فولیکولهای مو میشه که در افرادی که تازه عمل کاشت انجام دادن بسیار مهمه.

خلاصه مقاله


ما تو این مقاله به عواملی که باعث چرب شدن مو میشن اشاره کردیم و گفتیم که همیشه چربی مو برای ما مضر نیست و حتی چربی سر بعد از کاشت مو میتونه باعث رویش بهتر موهامون بشه کاشت مو باعث آسیب دیدن فولیکولهای مو میشه و برای اینکه این آسیب ها جبران بشه نیاز به انرژی دارن که چربی سر هم این انرژی رو به فولیکولها انتقال میده.

البته باید توجه داشته باشیم که این چربی رو در حد متعادل نگه داریم تا باعث ریزش مو نشن.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!