پوست و مو

روزشمار کاشت مو


امروزه هر فردی برای کاشت مو و رفع کم پشتی موهای خود به کلینیک ها روی میاره و منتظر ایجاد تراکم و رشد موهای خودشه، به همین دلیل همیشه در حال تهیه روزشمار کاشت مو و رشد موهای خودشه.


روزشمار کاشت مو ، مدت زکام رویش مجدد مو ها

روزشمار کاشت مو ، مدت زکام رویش مجدد مو ها


روزشمار یعنی انتظار برای انجام یک اتفاق خوشایند و ناخوشایند، که ما در اینجا به روزشمار موفقیت در کاشت مو در افراد مختلف به خصوص افرادی که دارای ریزش مو و یا کچلی در نقاط مشخص سر که به نوعی زیبایی آنها را مختل کرده ، مشغولیم تا آنها را از نگرانی بیرون بیاریم.


تهیه این روزشمارها از لحظه صفر تا زمانی که ساقه و ریشه موها شروع به درآمدن میکنن، ادامه پیدا میکنه و بیماران را لحظه به لحظه به پیشرفت آن و رشد موهاشون امیدوارتر میکنه.آیا به طور دقیق میدانید کاشت مو چیست ؟


این روند در طی رشد موها از التهاب و حساسیت در قسمت های مختلف بدن به خصوص در نواحی سر و بانک مو، شروع میشه و به رشد موها و دیده شدن ساقه های صاف و طبیعی موها میرسه و کم کم افراد به این رشد امیدوار میشن و این روزشمار کاشت مو به مدت یک تا دو سال طول میکشه.


افراد باید دقت کنن که کاشت موها در افراد مختلف به یک باره صورت نمیگیره و در افراد با سنین مختلف، متفاوته و به سن و روش انتخابی پزشکان نیز بستگی داره و بیماران نباید انتظار معجزه از خود و پزشکان مورد نظر و روشی که در پیش گرفتن، داشته باشن.

مطالب مرتبط: مراحل کاشت مو


چه قدر طول میکشد تا مو ها دوباره برویند


این مدت زمان باز هم به افراد و روش استفاده برای کاشت مو وابسته است، اما به طور کلی بیشتر به عوامل ژنتیکی ربط داره و نمیتونیم زمان دقیقی برای روزشمار کاشت مو در نظر بگیریم.


این زمان در افراد، مختلفه و به عوامل مختلفی مانند شرایط مو، داروهای تجویز شده توسط پزشک، مراقبت های قبل و بعد از عمل، میزان عوامل وراثتی دخیل و یا ژنتیکی، کم پشتی موها و … داره.


برای افزایش سرعت رشد موها و ایجاد نتیجه شگفت انگیز، میتونیم از یک رژیم غذایی مناسب کمک بگیریم، رژیمی که سرشار از مواد معدنی، انواع ویتامین ها و پروتئین ها باشه و بتونه کمبودهای بدن را جبران کنه و به تقویت فولیکول های موها بپردازه و رشد موها را سرعت ببخشه.


روند کاشت مو را به طور خلاصه میتونیم این چنین اعلام کنیم که، در هفته اول بعد از کاشت مو ابتدا مقداری جوش، التهاب و قرمزی در نواحی اهدا کننده و گیرنده مو ایجاد میشه که این مدت کوتاهه و خیلی زود رفع میشه اما با کمی درد همراهه که در برخی از افراد زیاده و در برخی از افراد این درد کمتر میشه.

هم چنین:


در هفته بعد در این قسمت ها پوسته هایی مانند پوسته های مرده ایجاد میشه و بیمار که برای معاینه به پزشک مراجعه کرده ، آنها را از پوست سر و محل های مورد نظر جدا میکنه و کمی ریشه موهای کاشته شده دیده میشه.


در هفته بعد که بین روزهای دهم تا پانزدهم است، موهای کاشته شده شروع به ریزش میکنن، البته این به معنی از بین رفتن پیاز مو نیست، بلکه گرافت و پیاز در سر جای خود قرار دارن و این فولیکول های مو هستن که شروع به ترشح میکنن و قراره موهای طبیعی در این محل ایجاد و بزرگ بشن.


در بین ماه اول تا چهارم، فولیکول ها و تارهای مو استراحت میکنن و فولیکول ها و گرافت ها شروع به بزرگ شدن در داخل پوست میکنن و این زمان استراحت میتونه در افراد مختلف، متفاوت باشه.


اما در طی ماه های دوم تا چهارم موهای تازه شروع به رشد میکنن و آثار رشد موها در افراد مختلف دیده میشه و این مقدار رشد در افراد مختلفه.

برای رشد مو و داشتن موهای سالم نیازمند مصرف یک سری از انواع ویتامین ها هستیم این ویتامین ها علاوه بر اینکه به رشد و مقاومت مو کمک میکنند میتونن ویتامین چاق کننده صورت و بدن نیز به حساب بیان و تاثیرات شگفت انگیزی داشته باشن.

بعد دوره درمان :

چه قدر طول میکشد تا مو ها دوباره برویند


بعد از گذراندن این دوره، در ماه های دیگر موهای طبیعی کم کم در حال رشد هستن و موفقیت عمل کاشت مو به وضوح در افراد مختلف دیده میشه و موها کم کم دارای ضخامت مورد نظر میشن و حالت طبیعی پیدا میکنن.


این روند در افراد مختلف، متفاوته و بیشتر بستگی به روش استفاده از کاشت مو، توسط پزشک و نوع بانک مو و سر افراد داره.


قابل ذکره که این روند رشد و روزشمار کاشت مو در طی سال اول و دوم ادامه داره و در سال اول و دوم چهره طبیعی موها از نظر صاف بودن و یا فرفری بودن با هم متفاوت میشن.


ما در این قسمت از مقاله به توضیح روند کاشت در ماه های مختلف مشغول میشیم و عکس های حدودی را نشان میدیم که نباید این توقع را داشت که با واقعیت مشابه باشن.


عکس کاشت مو بعد از 2 ماه+ توضیحات


کاشت مو در ماه های مختلف انجام میشه و این طور نیست که در افراد متفاوت با شرایط مختلف یکسان باشه، بلکه در برخی از افراد با سرعت بسیار خوبی و در برخی با سرعت کمتری انجام میشه، به همین دلیل ما در این مقاله این موضوعات را با توجه به آمار در دسترس بررسی میکنیم.


روند کاشت مو و تهیه روزشمار کاشت مو در افراد مساوی و همشکل حتی دوقلوها یکسان نیست مگر اینکه این دوقلوها از نظر ژنتیکی نیز یکسان باشن.

در این مدت کاشت مو، بیماران با ریزش موی ناگهانی موهای خود مواجه میشن و ممکنه به این موضوع که کاشت مو ناموفقی داشتن ، برسن، اما اینگونه نیست و این روند در بسیاری از افراد مشابه هم هست.


در این ماه ها حتی ممکنه در قسمت هایی از سر، که نه اهدا کننده بودن و نه گیرنده، این ریزش به دلیل وضعیت ترشح فولیکول ها اتفاق بیفته که نباید برای بیماران نگران کننده باشه.


عکس کاشت مو بعد از 3 ماه+ توضیحات

عکس کاشت مو بعد از 3 ماه+ توضیحات


در این ماه ها، موها و فولیکول های آنها به استراحت مشغولن تا کمی تقویت بشن، بعد از استراحت فولیکول ها، موها و پیازها شروع به رشد میکنن و جوانه هایی در سر دیده میشه.

که البته در برخی از بیماران نیز این رشد موها با قرمزی و التهاب روبرو هست که باز هم نباید نگران بود و باید به موفقیت کاشت مو و سرعت طی شدن روند روزشمار کاشت مو امیدوار بود.


زیرا این التهاب ها که در برخی از موارد به جوش هایی تبدیل میشن، ظرف مدت کوتاهی از بین میرن و روزشمار کاشت مو کاهش پیدا میکنه.


عکس کاشت مو بعد از 4 ماه+ توضیحات

عکس کاشت مو بعد از 4 ماه+ توضیحات


در این ماه رشد موها آغاز میشه و بیماران ساقه های بسیار نازکی را مشاهده ، ساقه های موها بزرگ میشن و همچنین به ضخامت آنها و تراکم موجود در آنها نیز افزوده میشه و موها از آن حالت نازک بودن و استحکام بسیار پایین خارج میشن و بیماران کم کم به روند کاشت مو در خود امیدوار میشن.


البته باید توجه داشت که این موضوع و زمان ایجاد آن نیز به پوست سر و روش استفاده از کاشت مو توسط پزشک معالج بستگی داره.


در ماه های بعد نیز بیمار میتونه موهای خودشو شانه بکشه و به استفاده از لوازم آرایشی و حرارتی و شست و شوی صحیح آنها با شامپوهای مختلف و صابون های تجویز شده توسط پزشک مشغول بشه.


روند مناسب رشد مو ها بعد از کاشت مو


بهترین روند برای کاشت موها و تهیه روزشمار کاشت مو شامل دوره های مذکوره که به عوامل زیادی مانند، روش استفاده از کاشت مو، عوامل وراثتی و ژنتیکی در بانک مو و پوست سر، میزان ترشح فولیکول ها و … داره.


رشد موها و فولیکول ها، دوره ریختن موهای قدیمی و جایگزین شدن موها و فولیکول های جدید و مرحله استراحت فولیکول ها در طی تهیه روزشمار کاشت مو بسیار اهمیت دارن، که نیاز به موفقیت زیادی دارن تا درست انجام بشن.


در این مدت باید مراقبت هایی از جمله مراقبت های هنگام خواب، شست و شوی مناسب موها، جلوگیری از رسیدن آلودگی به محل های آسیب دیده، ضد عفونی کردن این محل ها و … را انجام بدیم تا روند رشد موها و روند مناسب آن به خوبی انجام بشه.


خلاصه نکات مقاله


ما در این مقاله به موضوعات مهمی در نحوه کاشت مو و شرایط زمانی رشد آنها مشغول بودیم، همچنین سعی کردیم به عوامل تاثیرگذاری برای کاهش مدت زمان رشد موها نیز اشاره ای داشته باشیم.


این عوامل تاثیرگذار شامل موارد ژنتیکی هستن که خیلی مورد توجه افراد مختلف به خصوص محققان واقع میشن.

در این مقاله به بررسی این موضوع که روند رشد موها در کاشت مو تا سال ها میتونن ادامه پیدا کنن و به احتمال کم دیگر ریزشی مشاهده نمیشه، پرداختیم.


همچنین ما در این مقاله به مراقبت های بعد از عمل و میزان رویش موها در هفته های متفاوت نیز اشاره کردیم و از بیماران خواستیم که در تهیه روزشمار کاشت مو نهایت صبوری را داشته باشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا