درمان جوش صورت با گلاب | درمان جوش صورت با پیاز - های زیبا

درمان جوش صورت با گلاب

0

گلاب خواص معجزه آسایی برای پوست داره. میتونیم از گلاب برای تهیه تونر استفاده کنیم. همچنین با توجه به ویژگی های گلاب میتونه سطح PH خون را تنظیم کنه و در از بین بردن و درمان جوش صورت با گلاب و هم چنین التهاب صورت نیز موثره.

درمان جوش صورت با گلاب

درمان جوش صورت با گلاب

برای پاک کردن آرایش میتونیم از گلاب استفاده کنیم. یکی از کاربردهای دیگری که به احتمال زیاد ازش بی خبر هستین درمان جوش صورت به ویژه درمان جوش زیر پوستی با گلابه. در ادامه به طور کامل درباره تاثیر گلاب روی جوش صورت صحبت میکنیم.

خواص گلاب برای پوست


گلاب خواص بسیار زیادی برای پوست داره که در این قسمت از مقاله تعدادی از خواص گلاب برای پوست رو معرفی میکنیم.

تسکین پوست تحریک شده : یکی از بهترین خواص های گلاب خاصیت ضد التهابی شه. گلاب میتونه حتی التهاب ناشی از اگزما و بیماری رزاسه رو هم از بین ببره.

کاهش قرمزی پوست : خاصیت ضد باکتری گلاب باعث میشه آکنه ها ازبین برن و خاصیت ضدالتهابی اون قرمزی پوست رو کم میکنه و صورت رو زیباتر میکنه.

خاصیت آنتی اکسیدان : گلاب آنتی اکسیدان قوی داره که از پوست دربرابر آسیب ها محافظت میکنه.علاوه بر گلاب از یخ برای جوش صورت نیز استفاده میکنند.

بهبود بریدگی زخم و سوختگی : گلاب خاصیت ضد باکتریایی و ضدعفونی کنندگی داره به همین دلیل باعث میشه زخم سریعتر بهبود پیدا کنه و از عفونت حاصل از زخم و سوختگی جلوگیری میکنه.

جلوگیری از چین و چروک : گلاب خاصیت ضد پیری داره که به همین دلیل توی محصولات آرایشی ازش استفاده میکنن. استفاده موضعی گلاب علاوه بر کاهش التهاب پوست از بروز چین و چروک و پف شدن پوست جلوگیری میکنه.

خاصیت ضد میکروبی : گلاب خاصیت ضد باکتریایی داره و میتونه در برابر باکتری هایی مثل استافیلوکوکوس اورئوس، اشرشیاکلی و کروموباکتریوم ویولاسوم از پوست مراقبت کنه.

تعادل PH پوست رو حفظ میکنه؛

تسکین آفتاب سوختگی.

معجزه گلاب در از بین بردن جای جوش


تا این قسمت از مقاله انواع مختلف خواصی که گلاب برای پوست داره رو بیان کردیم. در این بخش به بررسی معجزه گلاب در از بین بردن جای جوش و درمان جوش صورت با گلاب میپردازیم. گلاب را به روش های مختلفی میتونیم استفاده کنیم که اثرات مفیدی برای پوست داشته باشند.

گلاب یک ماده طبیعیه که بدون عوارض میتونه جای جوش شما رو بهبود ببخشه. در ادامه روش هایی رو برای استفاده از گلاب برای درمان جوش و از بین بردن جای جوش بیان میکنیم تا بتونید از اونها استفاده کنید.

برای مطالعه: رژیم ارتشی


نحوه استفاده از گلاب بر ای رفع جوش


بعد از بیان اثر درمان جوش صورت با گلاب و خواصی که برای صورت داره حال باید درمان جوش و از بین بردن جای جوش رو بیان کنیم.

اسپری گلاب :
مواد مورد نیاز : گلاب خالص، بطری اسپری، شوینده مناسب جنس پوست، کرم مرطوب کننده، دستمال


روش استفاده : یکی از راه های درمان جوش صورت با گلاب استفاده از اسپری گلابه. اول صورتتون رو با شوینده بشورید و خشک کنید بعد گلاب رو روی صورت اسپری کنین و بذارین 30 تا 40 ثانیه بمونه روی صورت و بعد با یه دستمال پاکش کنین و کرم مرطوب کننده رو به صورتتون بزنید. میتونید این کار رو 3 یا 4 بار در طول روز انجام بدین.

این کار چربی زیادی پوست و آلودگی هایی که روی پوست هست رو از بین میبره. بعد از مدتی استفاده از این روش پوست صورتتون صاف و زیبا میشه.

ترکیب گلاب و ویتامین C برای درمان جوش:
مواد مورد نیاز : یک قاشق غذاخوری قرص ویتامین C پودر شده، یک قاشق غذاخوری گلاب، شوینده صورت

بعد از زیبایی چهره زیبایی اندام نیز برای همه ی افراد بسیار مهم و حیاتی است برای رسیدن به تناسب اندام روی لینک لاغری شکم و پهلو کلیک نمایید.

درادامه مراحل:

درادامه مراحل:


روش استفاده : برای استفاده از این روش درمان جوش صورت با گلاب اول صورتتون رو با شوینده بشورین و کامل خشک کنین. پودر قرص ویتامین C رو با گلاب مخلوط کنین تا یک ماده خمیری شکل تشکیل بشه.

اگر خمیری شکل نشد نسب مواد رو بیشتر کنین تا خمیر به دست بیاد. خمیری رو که تهیه کردین روی جای جوش، جوش ها و قسمت های قرمز پوست صورت بزنین. بعد از گذشت ده دقیقه صورتتون رو با آب سرد بشورین و خشک کنین.

میتونید روزی یکبار از این روش درمان جوش صورت با گلاب استفاده کنین. ویتامین C خواص آنتی اکسیدانی داره که میتونه بافت پوست رو ترمیم کنه. همچنین میتونه کلاژن سازی پوست رو تحریک کنه. با توجه به خواص ضد التهابی که داره جای جوش رو ترمیم میکنه.

استفاده از ترکیب آب لیمو و گلاب :


مواد مورد نیاز: یک قاشق غذاخوری آبلیمو، یک قاشق غذاخوری گلاب، پد پنبه ای، شوینده صورت
روش استفاده : یکی دیگر از راه های درمان جوش صورت با گلاب استفاده از ترکیب آبلیمو و گلابه. ابتدا صورتتون رو بشورین و خوب خشک کنین. با یک پد پنبه ای ترکیب آبلیمو و گلاب رو روی قسمت های جوش دار صورتتون بزنین.

15 دقیقه صبر کنین تا ترکیب جذب پوست بشه و بعد صورتتون رو با آب سرد بشورین. این روش میتونه جایگزین مناسبی به جای ترکیب گلاب و قرص ویتامین C باشه. اگر از آبلیمو تازه استفاده کنین هنوز نسبت به روش قبلی موثرتره.

این ترکیب روشن کننده است و میتونه تیرگی و کدری پوستتون رو از بین ببره. برای درمان آفتاب سوختگی و یا تیرگی بعضی از قسمت های بدن مثل زیربغل و سر زانوها موثره.

ترکیب گلاب و گلیسیرین برای پوست خشک و جوشدار موثره :


مواد مورد نیاز : یک فنجون و نصفی گلاب، یک چهارم فنجون گلیسیرین، پد پنبه ای، شوینده صورت و مرطوب کننده.


روش استفاده : برای استفاده از این نوع درمان جوش صورت با گلاب اول صورتتون رو خوب بشورید. بعد از اینکه گلاب و گلیسیرین رو خوب با هم ترکیب کردین با استفاده از یک پد پنبه ای ترکیب رو به صورتتون بزنین اجازه بدین که کاملا خشک بشه بعد از خشک شدن مرطوب کننده به پوستتون بزنین.

این روش درمان جوش صورت با گلاب برای پوست های خشک و جوش دار مناسبه. این روش سایز منافذ پوست رو کم میکنه و کمک میکنه تا از بین برن.

گلاب و جوش شیرین برای لایه برداری و از بین بردن اسکار :
مواد مورد نیاز : دو قاشق غذاخوری گلاب، دو قاشق غذاخوری جوش شیرین، شوینده پوست


روش استفاده : روش استفاده از این نوع درمان جوش صورت با گلاب به این صورته که بعد از شستن صورت و خشک کردنش، جوش شیرین و گلاب رو باهم مخلوط کنین تا یک ماده خمیری به دست بیاد. خمیری که بدست اومده رو روی جوش بذارین و برای مدت یک دقیقه آرام و به شکل دورانی روی پوست ماساژ بدین.

در این صورت پوست لایه برداری میشه. بعد از پایان یک دقیقه صورتتون رو بشورید. این روش رو دو تا سه بار در هفته میتونین انجام بدین. جوش شیرین تمام آلودگی و چربی اضافی پوست رو از بین میبره و باعث میشه جوش ها و جای اسکار از صورت شما محو بشن.

گلاب و سرکه سیب :

گلاب و سرکه سیب :


مواد مورد نیاز : دو قاشق غذاخوری سرکه سیب، نصف فنجون گلاب، شوینده صورت، پد پنبه ای، کرم مرطوب کننده
روش استفاده : صورتتون رو بشورید و خشک کنید و بعد از آن سرکه و گلاب رو یه خوبی با هم مخلوط کنین. پد پنبه ای رو در محلولی که درست کردین بخیسونین و بعد روی محل جوش ها بذارین. اجازه بدین خشک بشه و بعد مرطوب کننده بزنین.

این ترکیب رو میشه دو بار در روز استفاده کرد.سرکه سیب چربی اضافی پوست رو از بین میبره و باعث میشه جوش ازبین بره. همچنین به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی که داره بافت پوست رو ترمیم میکنه.

گلاب و پودر چوب صندل :


مواد مورد نیاز : یک قاشق غذاخوری گلاب، یک قاشق غذاخوری پودر چوب صندل، شوینده صورت
روش استفاده : در این روش درمان جوش صورت با گلاب بعد از شستن صورت و خشک کردنش باید چوب صندل و گلاب رو با هم مخلوط کنین تا یک ماده خمیری به وجود بیاد.

این خمیر رو روی پوست بزنین و بعد از اینکه خشک شد و جذب پوست شد با آب بشورینش. این ترکیب رو یک یا دوبار در هفته میشه استفاده کرد. چوب صندل چربی اضافی پوست رو از بین میبره و قرمزی پوست رو درمان میکنه.


چه ساعتی برای استفاده از گلاب مناسب است :


شاید این سوال برای شما پیش بیاد که چه ساعتی برای استفاده از گلاب مناسب است. بهتره زمانی از گلاب استفاده کنید که وقت استراحت باشه و پوست بعد از اون استراحت که مثل آخر شب قبل از خوابیدن.


خلاصه نکات مقاله

در این مقاله به راه هایی که برای درمان جوش صورت با گلاب وجود داره رو بررسی کردیم و چند ترکیب موثر که با استفاده از گلاب تهیه میشن رو معرفی کردیم. گلاب خواص بسیار متعددی برای درمان جوش و جای جوش و ترمیم پوست داره. این خصوصیات باعث شدن که گلاب به یک ماده معجزه آسا برای پوست تبدیل بشه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!