پوست و مو

یخ برای جوش صورت

آیا تاکنون شنیده اید که برای خوب شدن جوش صورت از یخ استفاده میکنند؟ در مقاله زیر به بررسی کلی دررابطه با مضرات یخ برای صورت میپردازیم

آشنایی با مضرات یخ برای صورت

عوارض استفاده از یخ برای جای جوش


استفاده از یخ برای از بین بدن جوش در بسیاری از تحقیقات گفته شده اما به طور کلی باید بدونید که نباید از یخ به صورت مداوم و هر روز استفاده کنید.

نکته دیگر این که اگر یخ را به صورت مستقیم بر روی سطح پوست قرار دهید ممکن باعث پارگی مویرگ های صورت بشه و ایجاد خون مردگی کن بهتره برای استفاده از یخ از یک حوله تمیز استفاده کنید و به صورت مستقیم یخ را بر روی جوش قرار ندهید.

به طور کلی نمیتوان گفت مضرات یخ برای صورت زیاد است اما باید توجه داشته باشید به طور کلی به همه ی جوانب همانطور که میدانید پوست به خصوص پوست صورت بسیار حساس است پس باید توجه به مضرات یخ برای صورت نیز داشت.

مشاوره برنامه غذایی رایگان بگیر


پس در نتیجه:


● اگر یخ رو به صورت مستقیم روی پوست قرار بدیم باعث میشه مویرگ های پوستی پاره بشن ؛
● برای درس کردن یخ از آب معدنی استفاده کنین ؛
● اگر یخ را برای اطراف چشم استفاده میکنین به آرامی و دقت بالا باشه زیرا پوست اطراف چشم حساسه و ممکنه آسیب ببینه ؛

یخ برای لاغری صورت تاثیر داره؟

یخ برای لاغری صورت تاثیر داره؟

داشتن صورت استخوانی و لاغر در کشورهای غربی بیشتر رایج است تا ایران البته هستند افرادی که همواره به دنبال داشتن صورت لاغر و استخوانی هستند. نمیتوان گفت میشه از یخ برای لاغر کردن صورت استفاده کرد زیرا یخ فقط پف صورت و چشم و از بین میبره هم چنین که برای درخشندگی و کم کردن جای جوش بسیار مفید و تاثیر گزاره.

فواید یخ برای جوش صورت

جوش و آکنه یک پدیده طبیعیه که تقریبا تمام افراد در طول زندگی خود آن را تجربه می کنن. برای از بین بردن جوش ها راه حل های بسیار گوناگونی وجود داره بعضی از این راه حل ها شیمیایی هستن و برخی دیگر طبیعی.

بسیاری از محصولات شیمیایی که از مواد قوی در آن ها استفاده شده میتونن برای پوست آسیب زا باشن. به همین دلایل بسیاری از افراد ترجیح میدن به جای مواد شیمیایی از مواد طبیعی برای درمان جوش و روشن شدن پوست صورت استفاده کنن.

استفاده از یخ برای جوش صورت یک روش رایج طبیعی درمان جوشه. یخ به راحتی در هر خونه ای پیدا میشه و استفاده های درمانی گوناگونی داره. مثل بستن منافذ پوست، از بین بردن پف زیر چشم و همچنین درمان جوش های صورت و بدن. بازهم بیان میکنیم که از نکاتی که برای مضرات یخ برای صورت ممکنه به وجود بیاد غافل نشید.

قبل از هر توضیحی و استفاده از روش درمانی باید انواع جوش صورت و بدن را بشناسید.

درمان جای جوش با یخ


زمانی جوش بروز پیدا میکنه که چربی ها و فولیکول مو راه منافذ پوست رو ببندن و باکتری ها و سلول های مرده پشت آن محبوس بشن. امکان داره دیواره فولیکول ها شکسته بشه و محتویات آن به بافت اطراف بپاشه. این موضوع باعث میشه جوش های بیش تری بروز پیدا کنن.

علاوه بر فواید یخ برای جوش صورت برای کاهش قرمزی پوست، کاهش تورم، کاهش درد جوش های التهابی مانند کورک و کیست مفیده. ممکنه یخ تاثیر زیادی روی از بین بردن جوش های غیر التهابی مانند جوش های زیر پوستی سرسفید و سر سیاه نداشته باشه.

استفاده از کمپرس یخ باعث میشه تا التهاب کم بشه و جوش کم تر به چشم بیاد اما نمیتونه محتویات جوش رو تخلیه کنه. علاوه بر جوش یخ میتونه جای جوش رو هم بهبود ببخشه.

درمان جای جوش صورت با یخ به این صورته که یخ با سفت کردن و کوچک کردن منافذ باعث میشه جای جوش کم تر پیدا باشه.

بیشتر بخوانید: چربی سر بعد از کاشت مو

از بین بردن جوش در چند ثانیه

از بین بردن جوش در چند ثانیه


جوش ممکنه در هر قسمتی از بدن پیدا بشه مثل صورت، سینه، پشت و سر. همونطور که میدونین یخ برای جوش صورت مفیده و میتونه تا حد زیادی جوش صورت رو بهبود ببخشه به همین دلیل در این بخش از مقاله به روش های از بین بردن جوش با یخ در چند ثانیه میپردازیم.

ابتدا یک راهنمایی کلی میکنیم برای جوش ها در هر ناحیه از بدن که قرار داشته باشند و بعد به درمان های اختصاصی برای هر ناحیه از بدن میپردازیم.

حواستون باشه که همانطور که در قسمت مضرات یخ برای صورت بیان کردیم نباید از یخ بدون داشتن محافظ بر روی پوست استفاده کنیم.


● قسمتی از بدن که قصد دارید یخ بذارین رو با آب و صابون تمیز بشورین،
● یخ رو مستقیم روی پوست نذارین؛
● قطعات و یا بسته یخ رو در یک پارچه تمیز بذارین و بعد روی صورت قرار بدین؛
● یخ رو با وقفه سی ثانیه ای تا یک دقیقه ای روی پوست قرار بدین؛
● نباید با بسته یخ روی پوست خواب برین.

یخ برای لک صورت


تعداد یخ هایی که میخواین استفاده کنین باید بر اساس مقدار جوش های صورتتون باشه. ابتدا قسمتی که جوش داره رو بشورین و بعد خشک کنین. بعد تکه یخی رو داخل پارچه بذارین و برای چند دقیقه روی جوش قرار بدین. به مدت یک دقیقه یخ رو بردارین و بعد دوباره روی جوش بذارین.

چندبار این کار رو تکرار کنین. بهتره عصر یا صبح روی جوش صورتتون یخ بذارین. برای جوش های ملتهب روزی چندبار این کار رو انجام بدین البته هر بار باید صورتتون رو تمیز کنین. اگر تکه یخ در دسترستون نیست میتونین از بسته سبزیجات فریز شده استفاده کنین.


یخ برای جوش سینه :

همانطور که از مضرات یخ برای صورت صحبت کردیم باید بدونید که به طور کلی مضرات یخ برای صورت و بدن یکسان میباشد پس در نتیجه از حوله یا پارچه تمیز برای از بین بردن جوش استفاده کنید.
تکه یخ پیچیده شده در پارچه تمیز رو به مدت یک دقیقه روی سینه خود قرار بدین. اگر تعداد جوش ها زیاد باشه باید از بسته یخ بزرگ تری استفاده کنین. خودتون هم میتونین مقداری آب و تکه های یخ رو داخل یک پلاستیک قرار بدین و بعد یک پارچه تمیز دور پلاستیک بپیچید و یک کیسه یخ درست کنید.


جوش پشت :


دسترسی به پشت سخته به همین دلیل باید از بسته های یخ بزرگ تر استفاده کنین. ممکنه جوش پشت به شکلی باشه که دسترسی بهش نداشته باشین در اینصورت یخ رو روی زمین بذارین و روی آن دراز بکشین. اگر حس کردین پشتتون بی حس شده و یا میخاره کیسه یخ رو بردارین.

خواص یخ برای چاقی صورت


بعد از بررسی خواص یخ برای جوش صورت به بررسی خواص یخ برای چاقی صورت میپردازیم. ممکنه از افراد مختلفی شنیده باشین که یخ میتونه برای چاقی صورت موثر باشه.

یخ خواص زیادی برای پوست و جوانسازیش داره. اما اگر برای چاق شدن صورتتون میخواید از یخ استفاده کنین بعد از مدتی نه تنها صورت شما پر تر نمیشه بلکه کم کم متوجه میشین صورتتون لاغر تر شده.

یخ برای چربی سوزی عالی عمل میکنه و بعد از مدتی تنها متوجه میشین که پوست صورتتون سفت تر شده. یخ جریان خون پوستتون رو راه میندازه و باعث میشه پوست صورتتون سفت تر بشه. برای نقاط زیر که عنوان میکنیم میتونین از یخ برای از بین بردن چربی و کوچک کردن استفاده کنین. نقاطی مثل


● چانه
● فک
● لب
● بینی
● گونه ‌ها
● پیشانی

بهترین زمان برای گذاشتن یخ روی صورت


بنابراین یخ برای چاق کردن صورت مفید نیست و فقط میتونیم برای از بین بردن چربی و سفت کردن صورت از یخ استفاده کرد. برای از بین بردن چربی های نقاط دیگر بدن هم میتونیم از یخ استفاده کنیم. برای نقاطی مثل شکم و پهلو.

فواید یخ برای صورت

در کنار مضرات یخ برای صورت به فواید یخ برای صورت نیز میپردازیم.


● رفع سیاهی دور چشم :
مخلوطی از تکه های خیار، آب خیار و آب رز جوشیده و سر شده رو داخل فریزر قرار بدین تا تکه های یخی از این مخلوط ها به دست بیاد. استفاده از این تکه های یخ برای از بین بردن سیاهی دور چشم بسیار مفیدن.


● درمان آکنه و جوش :
یخ چربی های روی پوست رو ازبین میبره به همین دلیل استفاده از یخ برای جوش صورت یک روش درمانی برای از بین بردن جوش ها حساب می شود


● پاکسازی منافذ پوست :
پوست منافذی داره که برای تنفس پوست لازم هستن اما وقتی آلودگی ها و چربی ها در این منافذ تجمع پیدا میکنن باعث میشه پوست ظاهری پیر به خودش بگیره. وقتی یخ رو روی صورتتون میذارین باعث میشه پوست صورتتون پاکسازی بشه و جوان به نظر برسه.


● ثابت کننده آرایش :
قبل از اینکه آرایش کنین از یخ روی پوست صورتتون استفاده کنین این کار باعث میشه پوست صورتتون جوان تر به نظر برسه و آرایش روی صورتتون موندگار بشه.


● بهبود گردش خون :
استفاده از یخ برای جوش صورت برای پوست باعث میشه که گردش خون پوستتون بهبود پیدا کنه و صورتتان خوشرنگ و لعاب بشه. یخ رو داخل یک کیسه بذارین و آروم روی صورتتون ماساژ بدین. دقت کنین که یخ رو اطراف چشم فشار ندین.


● از بین بردن پف زیر چشم :
یخ خاصیت ضد تورم داره و میتونه پف زیر چشم شما رو از بین ببره.

● کاهش چین و چروک :


یخ خاصیت ضد پیری و از بین بردن چین و چروک صورت داره. ابتدا صورتتون رو با آب گرم بشورین و خشک کنید. بعد تکه های یخ رو داخل حوله و یا کیسه قرار بدین و به آرومی روی پوست ماساژ بدین.


● رفع موهای زائد :
میتونین برای از بین بردن موهای زائد صورت از یخ استفاده کنین. این روش برای گرفتن نتیجه زمان میبره اما میتونه نتیجه مطلوبی داشته باشه.


● نرم کننده لب ها :


یخ آرامبخشه و التهاب و تورم رو از بین میبره. به همین دلیل یخ میتونه به عنوان نرم کننده لب استفاده بشه و باعث رطوبت و درخشندگی لب بشه.


● روشن کننده پوست :
استفاده از یخ باعث میشه گردش خون پوست بهبود پیدا کنه و پوست شاداب بشه.


● درمان عرق سوز شدن :
یکی از درمان های طبیعی برای عرق سوز شدن یخه. یخ باعث میشه گردش خون بهبود پیدا کنه و تاثیر بسیار خوبی در روشن سازی پوست داره.


● ماساژ پوست :
ماساژ در کنار یخ برای جوش صورت برای رفع استرس یک درمان عالی حساب میشه. یکی از روش های ماساژ صورت، ماساژ یخ روی صورته که باعث شادابی و روشنی پوست میشه.


● درمان التهاب پوست :
تابش نور خورشید و انواع آلرژی از علت های التهاب پوست هستن. میتونین یخ رو برای مناطق آسیب دیده استفاده کنین و التهابشون رو درمان کنین.


● زیبایی پوست :


یخ برای زیبایی و شادابی پوست بسیار موثره اما اگر آب یخ، رز و آلوئه ورا را به آن اضافه کنیم تاثیر آن دو چندان میشه.


● آفتاب سوختگی :
برای رفع آفتاب سوختگی و التهاب میتونیم از یخ استفاده کنیم اگر از آب یخ و آلوئه ورا در آن استفاده کنیم تاثیرش بیش تر میشه.


● یخ برای پوست های چرب :
مقداری چربی روی پوست برای رطوبت پوست بسیار مفیده. اما اگر چربی زیاد بشه و مدتی ازش بگذره باعث کدر شدن و زشت شدن پوست صورت میشه.


● رفع خستگی چشم :
وقتی به مدت زیاد به صفحه هایی مثل صفحه کامپیوتر خیره میشین چشمتون خسته میشه در این مواقع با استفاده از یخ میتونین خستگی چشمتون رو از بین ببرین. به صورت مستقیم از یخ استفاده نکنید زیرا که یکی از بزرگترین مضرات یخ برای صورت همین به صورت مستقیم استفاده کردنه که باعث پارگی مویرگ ها میشه.


● تسکین درد اصلاح :
بعد از اصلاح صورت و از بین بردن موهای زائد صورت برای کاهش درد و التهاب میتونین از یخ استفاده کنین.


● آرایش طبیعی :
اگر برای آرایش زمان ندارید میتونین از یخ برای شادابی صورت استفاده کنین.

● سفت کننده پوست :
قبل از خواب برای سه دقیقه یخ رو روی صورت و گردن ماساژ بدین تا پوستتون شاداب و سفت بشه.

یخ برای لک صورت و مضرات یخ برای صورت

از بین بردن لک صورت با یخ

برای از بین بردن جای لک از یخ استفاده میشه خوب ولی همانطور که در این مقاله بارها بیان کردیم مضرات یخ برای صورت وجود داره که در هنگام استفاده به آن دقت کنید.
یخ برای لک صورت هم میتونه مفید باشه. برای تهیه ماسک یخ برای از بین بردن یخ صورت به مواد زیر نیاز داریم.
● نصف لیمو
● یک عدد سیب زمینی
● نصف کاسه انار
● کیسه یخ


سیب زمینی رو پاک کنین و سپس رنده کنین. سیب زمینی رنده شده، انار و یک لیوان آب رو داخل مخلوط کن بریزین و مخلوط کنین. بعد لیمو را به ترکیب اضافه کنین. مواد رو داخل کیسه آب بریزین.
کیسه یخ رو روی صورت بمالین. سپس صورتتون رو با آب سرد بشورین.

خلاصه نکات مقاله :


یکی از موادی که در همه خونه ها پیدا میشه و خاصیت درمانی زیادی داره یخه. یخ کاربردهای زیادی داره که میتونه باعث جوانی و شادابی پوست میشه. یخ برای جوش صورت اثرات زیادی داره.

مخصوصا چون یخ خاصیت از بین بردن چربی ها رو داره برای از بین بردن جوش خیلی موثره چون چربی رو از بین میبره و مانع تجمع چربی ها داخل منافذ پوست میشه. همچنین میتونه منافذ پوست رو تنگ تر کنه. مضرات یخ برای صورت و فراموش نکنید.

سوالات متداول

آیا یخ میتونه جوش و درمان کنه؟

بله یخ تا حدودی به درمان جوش و التهابات پوستی کمک میکنه.

بهترین راه درمان جوش با یخ به چه صورت میباشد؟

بهترین راه استفاده از یخ به صورت ماسک های یخی و قرار دادن یخ در یک حوله است به هیچ عنوان یخ رو به صورت مستقیم بر روی پوست قرار ندید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا