پوست و مو

شامپو مناسب بعد از کاشت مو


استفاده شامپو مناسب بعد از کاشت مو از مهم ترین اقداماتیه که هر فردی که مو میکاره، باید انجام بده، در این بین شامپوهای زیادی با برندهای مختلف در بازار هست که میتونیم از بین اونا یکی رو انتخاب کنیم.


کدام شامپو مناسب بعد از کاشت مو می باشد؟

کدام شامپو مناسب بعد از کاشت مو می باشد؟


یکی از روش های مراقبتی بعد از کاشت مو استفاده از مواد شوینده مناسب و به ویژه شامپو هست، پس باید در انتخاب اون دقت زیادی بکنن تا نتیجه بدی نگیرن و موهاشون نریزن.در ابتدا باید به طور کامل بدانید کاشت مو چیست؟


خیلی از شامپوها با توجه به جنس موها برای بعد از کاشت مو در افراد مختلف مناسبه اما این انتخاب رو یک فرد عادی و یا همون بیمار نمیتونه انجام بده، بلکه تنها افرادی که میتونه این شامپوها را برای افراد مختلف انتخاب کنه، فرد جراحه.

زیرا اون به خوبی جنس موها را تشخیص میده و با توجه به چربی، خشکی و معمولی بودن و همین طور استفاده از روش کاشت مو، شامپوی مناسب با برند و مارک مناسب رو انتخاب کنه تا بیمار از اون استفاده کنه.


فرد جراح، با انتخاب و معرفی این شامپو میتونه از ریزش موها جلوگیری کنه و باعث رشد بهتر موها بشه و از همه مهم تر، عوارض اون رو برای موهای کاشته شده کمتر کنه.

بیشتر بدانید: درصد موفقیت کاشت مو


قیمت شامپو بعد از کاشت مو


انواع شامپوهای خارجی و ایرانی که برای موهایی با جنس های مختلف اعم از خشکی، چربی و یا عادی به فروش میرسن دارای قیمت های مشخص و گاهی بالا و پایین هستن.


حالا اگه خواسته باشیم، شامپو مناسب بعد از کاشت مو رو انتخاب کنیم، زیرا ممکن است برخی از افراد دچار چربی سر بعد از کاشت مو بشن بنابراین انتخاب شامپو مناسب بسیار ضروریه.


قیمت شامپویی که برای این هدف خریداری میشه با توجه به اصل بودن و ارگانیک بودن آن، ضمانت نامه، تاییدیه وزارت بهداشت و حجم اون بستگی داره.


مقدار پروتئین ها و ویتامین های استفاده شده در ترکیبات شامپو و همچنین مواد گیاهی نیز میتونه از موارد دیگه و مهم در تعیین قیمت این شامپو ها بعد از کاشت مویه.


گاهی اوقات تبلیغات مختلف نیز روی یک شامپو با برند خاص تاثیرگذاره و میتونه قیمت اون رو بالا و پایین ببره.


بهترین شامپو برای ترمیم مو

بهترین شامپو برای ترمیم مو


خیلی از افراد فکر میکنن شامپوهای خارجی حتما نتیجه بهتری روی موهاشون دارن در صورتی که این طور نیست و موهایی که بر اثر تغییرات هورمونی، مراقبت های نادرست و تغذیه نادرست سبب آسیب، نازکی و شکنندگی شدن، رو باید توسط شوینده های حاوی مقادیر مناسبی از مواد شیمیایی ترمیم کرد و به تقویت اونا پرداخت.


نباید یادمون بره که حتما شامپوی مناسب و ارگانیکی تهیه کنیم و به تبلیغات پوچ و متعددی که در شبکه های مختلف انجام میشه، بی توجه باشیم و البته در این میان میتونیم با روش های خونگی و استفاده از روغن های گیاهی موهامونو ماساژ بدیم تا اونا تقویت بشن و به خوبی ترمیم بشن و رشد کنن.


گفتنیه که با استفاده از یک رژیم غذایی مناسب میتونیم موهامون رو تقویت و اونا رو ترمیم کنیم، همچنین باید شامپویی متناسب با جنس موهامون انتخاب کنیم که باعث ریزش و شکنندگی اونا نشن.


شامپوهای مناسب برای بعد از کاشت مو


شامپو مناسب بعد از کاشت مو باید دارای ترکیبات مختلف اما مناسب و مفیدی باشن، این شامپوها نباید دارای مواد شیمیایی غیر مفید باشن، پس بهتره افراد حتما روی برچسب زده شده روی اونا رو بخونیم و از خصوصیات هر کدام از مواد شیمیایی ذکر شده روی برچسب ها مطلع بشیم.

تا درصد استفاده از اونا نیز مشخص بشه، تا بتونیم شامپو مناسب بعد از کاشت مو رو با کمترین قیمت و بهترین ترکیبات بخریم.


این شامپوها حتما باید به تقویت موها به ویژه موهای نواحی اهداکننده و گیرنده موهای سر نیز مشغول بشن و سبب بهتر شدن رشد و حفظ ضخامت اونا بشن و نه اینکه موها رو ضعیف و نازک کنن.

همچنین فراموش نکنیم که بهترین شامپو، شامپوییه که سبب حساسیت تو موها نشه، چون بعد از کاشت مو، موها بیشتر آسیب میبینن و به نوعی حساس هستن و در برابر شرایط محیطی هم صدمه میبینن و نیاز به تقویت دارن.


حالا ما در ادامه این مقاله به معرفی برخی از بهترین شامپوها مناسب برای کاشت مو مشغول میشیم و اطلاعاتی رو در مورد اونا به خوانندگان مقاله میدیم.


شامپو کاشت مو سریتا

شامپو کاشت مو سریتا


این شامپو برای بعد از کاشت مو بسیار مناسبه و میتونه به خوبی به پاکسازی موهای فرد بیمار و قسمت های دارای سوزش و خارش کمک کنه.


این شامپو نوعی شامپوی ترکیبی حاوی مواد شیمیایی و گیاهیه، این شامپو ارگانیک و اصله و میتونه چربی موها رو هم به خوبی کم کنه.


جزئیات، قیمت و خواص


این شامپو دارای خواص خیلی زیادیه که میتونه بعد از کاشت مو در افراد مختلف استفاده بشه، تمام افرادی که بعد از کاشت مو دچار التهاب و سوزش تو قسمت های اهداکننده و گیرنده مو میشن از این شامپو و خواص اون استفاده میکنن.


البته بسیاری از افرادی که روش کاشت مو پی آر پی سبب ایجاد عفونت های قارچی تو اونا شده با خیالت راحتی میتونن از این شوینده قوی استفاده کنن چون خواص ضد میکروبی قوی برای این موها داره.


این شامپو دارای موادی همچون کافئین، آمینکسیل، آلانتوئین، عصاره ای از چای سبز، اوره، ریشه بابا و … است که هر کدام از اینا در دوزهای مشخص در تولید این شامپو استفاده شدن و میتونن تاثیر خوبی روی موهای کاشته شده بذارن.


قیمت این شامپو نیز با توجه به خصوصیات بالایی که داره، زیاد نیست و عموما افراد میتونن اون رو در قیمت های مختلف با توجه به شرکت تولیدکننده تهیه کنن و از مصرف اون نتیجه خوبی را دریافت کنن.


شامپو اویدرم برای موهای کاشته شده

شامپو اویدرم برای موهای کاشته شده


این شامپو نیز از شامپوهای مناسبیه که افراد زیادی از مصرف اون استقبال کردن و رضایت خوبی داشتن، چون نتیجه استفاده از اونو در مدت کمی مشاهده کردن.


افراد بعد از مدتی از گذشت کاشت مو، میتونن مقداری از اون رو روی موهای خود بریزن و خیلی آروم و یواش ماساژ بدن و سپس اون رو به خوبی بشورن و از شانه کردن موهای خیس هم جلوگیری کنن.


جزئیات، قیمت و خواص


این شامپو ها به خوبی میتونن به تقویت فولیکول های موها هم مشغول بشن و باعث تقویت و رشد بیشتر این فولیکول ها بشن تا رشد موها هم بیشتر بشه.


همچنین این شامپوها با افزایش گردش خون در سر میتونن سبب کاهش ریزش موهای کاشته شده و برطرف کردن هر چه زودتر انواع سوزش ها و خارش های مناطق اهداکننده و گیرنده موهای سر بشن.


این شامپو شامل موادی مانند ساوپالمتو، کافئین، آناگین و .. هست که هر کدام برای مقصودی خاص با مقداری ویژه در تولید شامپو استفاده میشن.


Ph این شامپو متناسب با پوست سره و با فرمول شیمیایی که سبب تقویت پیاز مو در افرادی که موهای خودشونو کاشتن، میشه.


قیمت این شامپو مناسبه و افراد زیادی توانایی خرید اون رو دارن، البته ناگفته نمونه که این شامپو در افراد مختلف کمتر سبب ایجاد حساسیت میشه پس تمام افراد در سنین مختلف میتونن به راحتی از اون استفاده کنن و از عطر و بوی اون لذت ببرن.


شامپو فوم بعد از کاشت مو


شامپو فوم به تنهایی میتونه یک شامپو مناسب بعد از کاشت مو باشه و یا میتونه با بقیه شامپوها ترکیب بشه و یک شامپو مناسب و قوی برای موهای سر در نواحی مختلف بعد از کاشت مو نام بگیره.


شامپو فوم رو بهتره برای بعد از کاشت مو با آب ولرم استفاده کنیم تا مقدار آلودگی های پیش اومده از زخم ها و جراحت ها در موها کمتر بشه.


جزئیات، قیمت و خواص


فوم میتونه به راحتی سبب شست و شوی مناسب موهای کاشته شده و از بین بردن آلودگی ها بشه، به راحتی کف ها رو از روی موهای کاشته شده، بدون چنگ زدن از بین میبره و زمان کمتری رو از بیمار میگیره که در حمام بمونه و به طور کلی، همه اینا دارای خواص فوق العاده ایه که این شامپو داره.


یک شامپو وقتی که فقط از فوم تشکیل شده باشه، دارای قیمت کمتری از یک شامپو که در ترکیبات اون از فوم استفاده شده باشه هست و باید این موضوع را در هنگام خرید انواع شامپوهای برند در نظر داشته باشیم که بهتره شامپوی خاص خریداری شده حتما دارای فوم هم باشه.


شامپو السینا کاشت مو

شامپو السینا کاشت مو

بعد از مدت کوتاهی که از کاشت مو بگذره باید با توجه به نظر پزشک از شامپوهای مناسب و ملایمی استفاده کنیم که یکی از آنها همین شامپو السینا که حاوی انواع ویتامین هاست.


این شامپو برای موهای کاشته شده وسط سر بسیار مناسبه و اونا رو از ریزش و آسیب های احتمالی دور میکنه.


جزئیات، قیمت و خواص


از خواص این شامپو میتونیم به زدودن جراحات، تقویت موها و رشد بهتر اونا اشاره کنیم، این شامپو از نوع فشاریه، که با کف زیادی بیرون میاد و میتونه به خوبی موها از ریشه تا ساقه رو مورد شست و شو قرار بده و هر فردی علاوه بر کسانی که به کاشت مو پرداختن، هم میتونن از این محصول استفاده کنن.


این شامپو به خوبی میتونه به موهای خشک رطوبت رسانی کنه و لوریل سولفات که مضر هم هست، در ترکیبات شیمیایی این شامپو دیده نمیشه.


این شامپو دارای مواد گیاهی مثل جو و آلوئه ورا هست که میتونن به تقویت موها و جلوگیری از ریزش مو مشغول باشن و خیال مصرف کنندگان از استفاده این شامپو برای موهای کاشته شده رو راحت کنه.

این شامپو سرعت جریان خون در اطراف موهای کاشته شده رو زیاد و سبب تحریک اونا برای رشد بیشتر میشه، و در ترکیباتش اثرات زیادی از انواع ویتامین ها قابل مشاهده است.


قیمت این شامپو مانند بقیه انواع شامپو مناسب بعد از کاشت مو برای بسیاری از افراد مناسبه و به جیب اونا بستگی داره و قیمت اونو ، قدرت خریدشان مشخص میکنه.


شامپو استم سل برای موهای کاشته شده

شامپو استم سل برای موهای کاشته شده


در بازارهای خارجی و داخلی شامپوهای زیادی برای موهای کاشته شده تمام نقاط سر وجود داره که یکی از پرفروش ترین اونا شامپو استم سله، شامپویی ملایم با عطر و بویی بسیار عالی.


این شامپو دارای انواع ترکیبات شیمیایی و گیاهیه و به درد تمام افرادی که موهای خودشون رو به روش های مختلف پیوند زدن، کاشتن و یا ترمیم کردن، میخوره.


همه مواد شیمیایی و گیاهی استفاده شده تو این شامپو با مقدار های کنترل شده، استفاده شدن، این شامپو برای تمام موهای عادی، چرب و خشک مناسبه و همه افراد تو سن های مختلف میتونن از اون استفاده کنن و موهاشون رو با اون بشورن.


جزئیات، قیمت و خواص

این شامپو برای تمام زخم های ملتهب و مستحکم کردن موهای کاشته شده، مناسبه و باعث تقویت پوست سر هم میشه و از تولید شوره سر و یا پوسته پوسته سر به خصوص در قسمتای گیرنده و اهدا کننده مو هم جلوگیری میکنه.


فوم به کار رفته تو این شامپو بسیار ملایمه و هیچگونه مواد مضر مانند سولفات ها رو چه کم و یا چه زیاد در خودش نداره به همین خاطر به خوبی میتونه موها رو از ریشه گرفته تا ساقه تقویت کنه.


افراد برای استفاده از این شامپو بهتره در ابتدا روزی یک بار از اون استفاده کنن و اونا رو بدون چنگ زدن و یا محکم شستن در روی سر به خصوص نواحی آسیب دیده از کاشت مو استفاده کنن و در صورت نداشتن درد و ریزش میتونن این استفاده را به دو بار در روز برسونن.

یادمون نره که این ملایم شستن باید تا مدتی وجود داشته باشه تا پوست آسیب دیده دوباره دچار صدمه نشه.


این شامپو به دلیل خواص خوبی که داره به عنوان بهترین شامپو ملایم کننده در بازارهای داخلی شناخته شده و خریداران خاص خود را داره و خیلی از افراد برای استفاده از اون و تبلیغاتی که از اون دیدن مایل به استفاده از اون برای موهای کاشته خودشون هستن.


شامپو کاشت مو ژاک آندرل

شامپو کاشت مو ژاک آندرل


اصولا شامپو ها به دلیل مدت کمی که در سر باقی میمونن نمیتونن به یکباره تاثیر زیادی روی موها بذارن اما در بلند مدت و در صورت استفاده مکرر میتونن سبب از بین رفتن استحکام پیاز مو و فولیکول های موها بشن به همین خاطر باید بهترین شامپو با بهترین ترکیبات رو برای این موهای خاص خریداری کرد.


عموما ناحیه های گیرنده و اهداکننده مو در سر بعد از کاشت مو، دچار زخم، سوزش، عفونت، التهاب و خارش میشن و باید همه اونا رو به وسیله مواد و داروهای شیمیایی و یا مراقبت های ویژه مثل استفاده از شامپوهای برند و ارگانیک برطرف کنیم.


جزئیات، قیمت و خواص


این شامپو دارای انواع مواد شیمیایی و گیاهی هست که هر کدام نقشی موثر در رشد موها، تقویت فولیکول ها و کم شدن ریزش موها در هر سنی دارن.


شامپو ژاک آندرل سعی میکنه با استفاده از آلانتوئین و روغن آرگان تغذیه مناسبی برای موها درست کنه و با ترکیباتی مثل انواع ویتامین ها و عصاره میوه ها و گیاهانی مانند لیمو، آلوئه ورا، بابونه، پیچک، رزماری و … میتونه به تقویت فولیکول های موهای کاشته شده مشغول بشه و از ریزش اونا جلوگیری کنه.


این محصول شوینده برای موهای کاشته شده به خوبی میتونه عفونت های قارچی رو کم کنه، زخم ها و التهابات رو بخوابونه، باعث دور شدن انواع میکروب ها و باکتری ها از قسمت های جراحت دیده بشه، همچنین باعث کم شدن چربی تولیدی از غدد چربی سر نیز بشه.


با همه این توضیحات مشخصه که این شامپو دارای ویژگی های بسیار مفیدیه که خریداران خیلی زیادی داره، این محصول میتونه به خوبی اثرات خود را به مدت شش ماه روی موهای کاشته شده بذاره و به تقویت اونا مشغول بشه و موها را شاداب و براق کنه.


اما باید گفت که قیمت این محصول زیاد نیست و بیشتر با جیب افراد مختلف سازگاره و افراد زیادی میتونن اون رو تهیه کنن و از اثرات اون استفاده کنن تا به نتیجه لازم برسن.


داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

داروهای تقویتی بعد از کاشت مو


خیلی از افراد ترجیح میدن برای بعد از کاشت مو از داروهای تقویتی استفاده کنن، البته بسیاری از اون داروهای تقویتی رو خود پزشکان و جراحان توصیه میکنن تا استفاده بشن تا روش استفاده شده برای کاشت مو تاثیر مناسب تری داشته باشه.


این داروها هم میتونن جراحات را بهتر کنن و و هم میتونن دارای عوارض بعد از کاشت مو باشن، اما در موارد زیادی از ریزش مو بعد از کاشت مو جلوگیری میکنن و ترکیبات شیمیایی خوبی هستن.


نخستین داروهایی که همه پزشکان اون رو تجویز میکنن داروهای مسکن مانند استامینوفن هستن تا دردهای حاصل از زخم های بعد از کاشت مو رو کاهش بدن، داروی مهم دیگر در این دوره آنتی بیوتیک هایی مانند آزیترومایسین هست که باعث کاهش عفونت های قارچی زخم های به وجود اومده بعد از کاشت مو میشن.


بعد از کاشت مو ممکنه پوست سر دچار التهابات زیاد و یا قرمزی ها بشه به همین دلیل پزشکان اصولا بیمار رو به استفاده کوتاه مدت از داروی ضد التهابی مانند کورتیزون سفارش میکنن، البته یادآوری کنیم که همه این داروها را جراح و پزشک با سنجیدن دیگر بیماری های فرد بیمار و مطالعه پرونده او تجویز میکنن.


استفاده از داروهای فیناستراید برای جلوگیری از ریزش مو، ماینوکسیدیل برای تندتر شدن رشد موها، همچنین داشتن یک رژیم غذایی مناسب نیز از دیگر داروهای مصرفی برای این بیمارانه که رژیم غذایی مناسب مهم ترین اوناس که میتونه هم تقویتی باشه و هم از ریزش موها جلوگیری کنه.


استفاده از داروهای رفع خارش، سرم ها و انواع شامپو مناسب بعد از کاشت مو و داروهای تقویتی باعث سریع شدن جریان گردش خون در اطراف موهای کاشته شده و تقویت فولیکول های موها میشن که همه اینا خیلی خوب هستن، اما مصرف همه اونا باید به مقدار مشخصی باشه تا سبب آسیب دوباره به موها و ریزششون نشن.


شستشو بعد از کاشت مو

شستشو بعد از کاشت مو


بعد از کاشت مو باید برای شست و شوی سر به حمام رفت و با آب ولرم موها را بشوریم البته باید نحوه شستن موهای کاشته شده رو هم بلد باشیم تا سبب آسیب به اونا نشیم.


این شست و شو رو باید به وسیله انواع شامپو مناسب بعد از کاشت مو انجام بدیم و در زمان شست و شو از تماس ناخن و یا چیزهای تیز دیگه به نواحی دارای زخم جلوگیری بکنیم، موها رو تو حموم شونه نکنیم و خیلی آروم اونا رو ماساژ بدیم و بعد از بیرون اومدن از حموم هم اونا رو با حوله به آرومی خشک کنیم و از وسایل حرارتی استفاده نکنیم.


شست و شوی موهای کاشته شده رو میتونیم در هر روز به اندازه دو مرتبه انجام بدیم تا محل عمل شده چرکی نشه و آلودگی ها بر روی اون قسمت ها نشینن.


فیلم شستشوی سر بعد از کاشت مو


در اینجا به پخش فیلمی که میتونه به خوبی مراحل شست و شوی سر بعد از کاشت مو رو بیان کنه بپردازیم و نحوه اون رو تشریح کنیم.

جمع بندی


ما در این مقاله سعی کردیم به مراقبت های ویژه بعد از عمل کاشت مو و معرفی انواع شامپو مناسب بعد از کاشت مو بپردازیم.معرفی شامپوهای مخصوص و بهترین شامپو را در دستور کار خود قرار دادیم و به پخش فیلمی در این رابطه مشغول شدیم.


همچنین سعی کردیم اهمیت استفاده از شامپو و شست و شوی بعد از کاشت مو رو نیز به افراد مختلف اطلاع بدیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا