درصد موفقیت کاشت مو | نظرات کاشت مو | - های زیبا

درصد موفقیت کاشت مو

0


خیلی از افرادی که دارای ریزش مو و کم پشتی هستند، کاشت مو را با امید موفقیت هر چه بیشتر انجام میدهند و از مراکزی که به آنجا مراجعه میکنند انتظار دارند که درصد موفقیت کاشت مو در آنها بسیار بالا باشه.


درصد موفقیت کاشت مو

درصد موفقیت کاشت مو


درصد موفقیت کاشت مو در بسیاری از افراد، به نوع عملکرد متخصصانی که به آنجا مراجعه میشه داره، این متخصصان باید دارای بهترین عملکرد باشند و بتونند موهای بیشتری را از بانک موی مورد نظر بردارند و در محلی که دچار کم پشتی، ریزش و یا کچلیه، بکارند، البته به شرطی که به بانک مو هم صدمه زیادی وارد نشه.

به نظر شما درصد موفقیت کاشت مو ممکنه به سن مناسب کاشت مو بستگی داشته باشه؟


کاشت مو عملیه که در بیشتر افراد با هر روشی که انجام شده باشد، نتیجه موفقیت آمیزی داره و میتواند سبب رشد موها و تحریک آنها به رشد گرافت ها بشه.


همچنین باید به این مورد اشاره کرد که در افرادی که دچار مصرف دخانیات، مواد مخدر، بیماری های چاقی و دیابت نیز میباشند، این درصد موفقیت کاهش پیدا میکنه.

از نشانه های دیگری که به موفقیت در کاشت مو منجر میشه، زمان کوتاه بین برداشت گرافت ها و کاشت آنها در محل مورد نظر میباشد، زیرا در صورت کوتاه بودن این فاصله، گرافت ها نه دچار مواد عفونت زا و نه دچار خشکی میشه و میتونه موفقیت و کاشت بهتری داشته باشه، به همین علت در اینجا سرعت عمل متخصص بسیار مهمه.


البته باید به این نکته نیز توجه کرد برخی از افراد اصلا نیاز به کاشت مو ندارند، بلکه با مصرف داروها، تغذیه مناسب، ویتامین ها و … میتونند ریزش موهای خود را کم و به افزایش تراکم آنها کمک کنند.

برای مطالعه: علائم عفونت بعد از کاشت مو


چه عواملی در موفقیت کاشت مو موثرند


نخستین موردی که انجام کاشت مو موفق، به آن بستگی داره، انتخاب محل درست بانک مو و مقدار طبیعی بودن موها داره، در گام بعدی مراجعه به بهترین متخصص متبحر و باتجربه است که میتونه با سابقه خود بهترین روش کاشت مو و بانک مو را در افراد متفاوت برگزیند تا موفقیت بیشتری داشته باشه.


پزشک در هنگام معاینه باید تمام عوامل ریزش مو از قبیل تصادف، مصرف داروها و انواع کرم ها و ژل های شیمیایی و عوامل وراثتی را بررسی کنه و روش مناسبی را انتخاب نماید.


از عوامل دیگری که میتونه بر این روند تاثیرگذار باشد، دوره نقاهت کمتر، جراحت کمتر، ریزش کمتر موها، تراکم بیشتر موها در قسمت مورد نظر و … میباشد.


از دیگر عواملی که میتونه درصد موفقیت کاشت مو را تضمین کنه، سن و سال افراد مراجعه کننده و عوامل وراثتی و ژنتیکی میباشد که میتونه عوامل ریزش مو و میزان مقاومت گرافت های مو را در قسمت های مختلفی از سر که موها کاشته میشه را تعیین کنه.


همچنین میزان ضخامت موها و گرافت ها نیز میتواند بر موفقیت این عمل موثر باشه که البته درصد موفقیت کاشت مو به افراد و ریشه موهای آنها نیز بستگی داره.


همچنین انتخاب زمان مناسب نیز برای کاشت مو میتونه نتیجه تاثیرگذار دیگری باشه، برخی از بیماران چندین بار اقدام به کاشت مو میکنند به همین خاطر طبق بررسی های پزشک معالج، باید بین این زمان ها فاصله ای برقرار بشه تا درصد موفقیت کاشت مو افزایش یابد.


نشانه های کاشت مو موفق

نشانه های کاشت مو موفق


از نشانه های کاشت مو میتونه به وجود جراحت های کمتر و عدم ایجاد عفونت در محل کاشت و برداشت مو اشاره کرد که همه اینها بستگی به نوع پوست بیمار و عملکرد مراجعه کننده داره.

مطالب مرتبط: خارش شدید بعد از کاشت مو به چه عواملی بستگی دارد؟


در یک کاشت موفق باید صبر زیادی در حدود یک سال تا بیشتر داشت، بعد از کاشت مو ممکنه، هفته های کمی مقداری جوش در ناحیه کاشته شده مو دیده بشه که باید منتظر ماند تا آنها از بین بروند، در ادامه دیده میشه که ساقه های مو در حال درآمدن هستند که این یعنی ریشه ها و گرافت ها به خوبی پیوند خورده اند و عمل جراحی با موفقیت انجام شده.


در ادامه ممکنه برای مدتی این موهای درآمده و نازک از بین بروند اما باید این افراد مطمئن باشند که ریشه موها در زیر پوست خودنمایی میکنه و ثابت شده اند و پس از مدتی ساقه های قوی و مستحکم با گرافت های قوی تر که شامل چند تار مو میباشد، رشد خواهند کرد و تراکم موها در ناحیه مورد نظر زیاد میشه.


افراد باید دقت کنند که روند رشد مو و موفقیت آن در افراد مختلف، متفاوته اما این موفقیت در زمان های مختلفی مشاهده میشه و این افراد باید صبوری ویژه ای داشته باشند.

درادامه:


این افراد باید دقت کنند که قرمزی پیشانی و محل کاشت مو، بی حسی های موضعی در این نواحی نیز میتونه از نتایج موفقیت در عمل جراحی و کاشت مو باشه، همچنین بعد از مدتی ریزش های ناگهانی در نواحی کاشته شده اتفاق می افته که بیماران نباید از این اتفاق ناامید بشند.

افراد باید دقت کنند که این کاشت موفقه، چون موهای برداشته شده از بانک مو همانطور که در محل قبلی دارای رشد موثر و با ضخامت بالایی بوده اند، در محل مورد نظر نیز دارای همین ضخامت هستند و دچار ریزش نمیشه.


علت عدم موفقیت کاشت مو

علت عدم موفقیت کاشت مو


یکی از عواملی که سبب میشه درصد موفقیت کاشت مو بسیار پایین بیاید وجود بیماری های پوستی در هر دو منطقه کاشت و برداشت مو میباشد.


از دیگر موارد نیز برای عدم موفقیت، میتونه به انتخاب نادرست بانک مورد نظر برای کاشت مو اشاره کرد که میتونه، سبب بشه که گرافت هایی با شرایط نامناسب و استحکام بسیار پایینی توسط پزشک معالج انتخاب شده باشد.


از دیگر مواردی که میتواند به ناموفق بودن این شیوه منجر بشه، کاهش اعتماد به نفس و استرس در مورد اینکه آیا با وجود هزینه های گزاف باز هم عمل ناموفقه و یا خیر.
افراد باید توجه کنند که بعد از کاشت مو، در هنگام خوابیدن، باید سر خود را بالا نگه دارند و از فشار به موها جلوگیری کنند تا درصد موفقیت کاشت مو افزایش یابد و صدمه ای به گرافت ها و ریشه ها وارد نشه.


همچنین افرادی که کچلی دارند و اصولا در تمام قسمت های سر دچار این کچلی هستند، در سر خود دارای بانک موی مناسبی نمیباشند و در صورت برداشت مو از ریش، سینه و دست و پاها ممکنه موهای کاشته شده کمی غیر طبیعی به نظر بیایند پس درصد موفقیت این عمل کاهش پیدا میکند.


طول مدت زمانی این عمل، سرما و گرمای بیش از حد محل جراحی و افزایش تعداد جلسه های عمل جراحی نیز میتواند سبب عدم موفقیت در این عمل جراحی بشه.


چگونه درصد موفقیت کاشت مو را بالا ببریم

چگونه درصد موفقیت کاشت مو را بالا ببریم


برای اینکه بتونیم که درصد موفقیت کاشت مو را افزایش بدیم باید به توصیه های پزشک توجه کنیم و به مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو توجهات لازم را داشته باشیم.


توجهات لازم به پوست و موهای سر قبل از عمل و همچنین انجام مراقبت های لازم بعد از برداشت و کاشت مو، مانند مصرف داروهای خاص و انواع آنتی بیوتیک ها و داروهایی برای تسکین درد و ایجاد عفونت لازم و ضروریه.


همچنین پزشکان در کنار این داروها مصرف داروهایی مانند فیناستراید را نیز برای تحریک موها به رشد بیشتر تجویز میکنند تا بیماران با مصرف آنها موفقیت بیشتری در کاشت مو داشته باشند.


قابل ذکره که استفاده از داروی ماینوکسیدیل نیز تا مدت ها بعد از این عمل میتونه به تقویت موها، عدم ریزش و رشد بیشتر آنها کمک کنه و این مورد برای بیماران بسیار قابل توجه و موثر میباشد و باید به آن توجه کنند.


همچنین بیماران باید مدتی صبر کنند و بعد اقدام به ورزش، شانه زدن و شستن موها با شامپوهای مورد نظر توسط پزشک متخصص کنند.

گفتنیه که عفونت ها و مراقبت های نامناسب بعد از کاشت مو نیز میتونه سبب عدم موفقیت این عمل و کاشت مو در افراد مختلف با سنین متفاوت بشه.


نظرات کسانی که کاشت مو انجام داده اند


وقتی نظرات کسانی که این عمل را انجام داده اند، مطالعه میکنیم، از رضایت بیشتر آنها مطلع میشیم اما نکته ای که بیشتر آنها با آن درگیر هستند و به افرادی که قصد انجام آن را دارند، توصیه میکنند، مراجعه به یک فرد متخصص و کاربلد میباشد تا درصد موفقیت کاشت مو بیشتر بشه.


البته در برخی موارد نیز افراد از عدم موفقیت داروهای بعد از عمل اطلاع داده اند به طوری که بیان داشتند بعد از مدتی موهای کاشته شده در سرشان شروع به رشد کردند اما بعد از ریزش دیگر مویی رشد نکرده است.


البته ناگفته نماند که پاسخ ما به این افراد، مراجعه به پزشک متخصص میباشد تا او چاره ای بیندیشد و نسبت به معاینه بیمار اقدام کند.


خلاصه نکات مقاله


ما در این مقاله به بررسی کاشت مو و درصد موفقیت کاشت مو پرداختیم، در ادامه به علل موفقیت و عدم موفقیت آن در افراد مختلف و عملکرد پزشکان اشاره کردیم.


همچنین از افرادی که نسبت به این عمل اقدام کرده اند، خواستیم که به مراقبت های بعد و قبل از عمل توجه کنند تا نتیجه موفقیت آمیزی داشته باشند.


همچنین در پایان از کسانی که به جراحی و کاشت مو پرداخته اند، خواستیم که نظرات خود را بیان کنند و افراد را به شرایط و نتایج این عمل آگاه کنند تا این افراد درصد موفقیت کاشت مو را بسنجند.<< منبع >>

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!