رژیم های لاغری

تثبیت وزن بعد از رژیم کتوژنیک

یکی از انواع رژیم، برنامه غذایی لاغری کتویی. این برنامه غذایی در بازه کوتاهی برنامه ریزی میشه و بدون کربوهیدراته. به دلیل شرایط خاصی که این برنامه غذایی داره خروج از آن و تثبیت وزن بعد از رژیم کتوژنیک اهمیت بالایی داره.

تثبیت وزن بعد از رژیم کتوژنیک

تثبیت وزن بعد از رژیم کتوژنیک


این رژیم کتو رایگان نوعی برنامه غذایی بدون کربوهیدراته که بر اساس چربی و پروتئین برنامه ریزی شده و کربوهیدرات تنها به صورت دوره ای مصرف میشه. این برنامه غذایی یک دوره کوتاه داره برای همین دغدغه بزرگ کسانی که از این برنامه غذایی پیروی میکنن رژیم تثبیت وزن بعد از رژیم کتویی.

کسایی که به هر دلیلی از برنامه غذایی خارج میشن به دنبال روش هایی هستن که بتونن کاهش وزنی که در دوره برنامه غذایس داشتن حفظ کنن و دوباره به وزن قبلی خود برنگردن.

کربوهیدرات های ناسالم و اضافی رو برای تمام عمر از برنامه غذاییتون حذف کنین فست فود، غذاهای نیمه آماده و فرآوری شده رو از برنامه غذاییتون حذف کنیم ؛

رژیم لاغری ۲۱۶ ؛ 6 کیلو لاغری در 21 روز

برنامه رژیم غذایی برای افرادی که به دنبال کاهش وزن سالم هستن تنها با یک کلیک.

خارج شدن از رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک یه رژیم کتو دائمی نیست نمیشه برای کاهش وزن همواره از این رژیم استفاده کرد زیرا که پایه این رژیم استفاده نکردن از کربوهیدراته به همین دلیل بعد از زمانی که برای شما در نظر گرفته شده باید از این رژیم خارج بشید ولی خارج شدن از رژیم کتوژنیک به همین آسونی ها هم نیست زیرا که ناگهانی خارج شدن از رژیم کتوژنیک باعث بروز عوارضی مثل نفخ،اسهال،افزایش وزن،احساس گرسنگی شدیدو… میشه.

ضرورت گرفتن برنامه غذایی تثبیت وزن


بعد از پایان یافتن دوره رژیم کتو رایگان تثبیت برنامه غذایی اهمیت بسیار بالایی داره. شما در طی دوره برنامه غذایی چه به هدف چاقی و چه به هدف لاغری به وزن مورد نظر خودتون میرسین. اما چگونه باید وزنتون رو بعد ازب نامه غذایی هم در حد ایده آل نگهدارین؟ در این قسمت است که ضرورت گرفتن برنامه غذایی تثبیت وزن خودش رو نشون میده.

برای تثبیت وزن بعد از برنامه غذایی و سایر برنامه غذایی های باید یک برنامه تثبیت وزن خوب و استاندارد رو دنبال کرد و در کنار آن روش زندگیتون هم درست و متناسب با رژیم تثبیت وزن باشه. در بخش های پیشین تمام نکاتی که در رژیم تثبیت وزن باید رعایت کنین رو عنوان کردیم.

برنامه غذایی نمونه رژیم کتوژنیک تثبیت وزن چگونه است


اولین ایده ای که برای کاهش وزن به ذهن افراد میرسه کاهش وزن با برنامه غذایی. برنامه غذایی انواع مختلفی داره که هرکدوم ویژگی های مخصوص به خودشون رو دارن. اما نکته بسیار مهمی که وجود داره اینه که تثبیت وزن بعد از کاهش وزن با برنامه غذایی از اهمیت بسیار بالایی برخورداره.

در بخش قبل عنوان کردیم که برای تثبیت وزن بعد از برنامه غذایی به صورت اختصاصی باید چه نکاتی رو رعایت کرد در این بخش به این سوال پاسخ میدیم که برنامه غذایی تثبیت وزن چگونه است ؟

برنامه غذایی رو به یک سبک زندگی تبدیل کنیم
وقتی رژیم کتو رایگان میگیرین نباید به این دید نگاهش کنین که یک فداکاری دوره ایه و بعد از تموم شدنش غذاخوردنتون به نوعی باشه که دوباره به وزن قبلیتون برگردین. باید به برنامه غذایی به دید سبک زندگی نگاه کنین و به اصولی که داره پایبند باشین.

روی نمونه رژیم کتوژنیک نظارت داشته باشین

روی وزنتون نظارت داشته باشین


برای تثبیت وزن بعد از لاغری باید یکی دیگر از اصولی که باید رعایت کنین نظارت روی وزنتونه. وزنتون رو بر اساس یک نمونه رژیم کتوژنیک منظم چک کنین و اگر متوجه شدین از اندازه ای که باید باشد تغییر کرده برای برگردوندن وزنتون به حالت قبل سریعا اقدام کنین.

برای افرادی که در مرحله تثبیت وزن هستن باید هفته ای یک بار خودشون رو وزن کنن. اگر بیش از حد و به صورت روزانه وزنتون رو بررسی کنین ممکنه تمرکزتون بهم بریزه و استرس بگیرین.برای مشاهده نمونه رژیم کتوژنیک میتونید حتما ی سر به مقاله این رژیم کتو رایگان بزنید.

ورزش رو فراموش نکنین
بر اساس تحقیقات کسانی موفق به تثبیت وزن شدن که بعد از دوره رژیم کتو رایگان و کم کردن وزن هم دست از ورزش برنداشتن. این کار برای تثبیت وزن بعد از برنامه غذایی هم مناسبه.

روزانه یک ساعت به ورزش نیاز دارین و اگر ورزشی هست که به آن علاقه مند هستین به عنوان برنامه روتین در کار های روزانتون ورزش مورد علاقتون رو قرار بدین. در ابتدا با کمی آزمون خطا برنامه ورزش مناسب تون دستتون میاد. منظور از ورزش حتما ورزش های سنگین نیست. ورزشی مثل پیاده روی هم کافیه.

رژیم لاغری دیگه سخت و طاقت فرسا نیست، کلیک کنید.

الگوی سالم غذا خوردن رو ادامه بدین :

الگوی سالم غذا خوردن رو ادامه بدین :


بعد از اینکه دوره برنامه غذاییتون تموم شد متوجه میشین که از غذا خوردن سالم لذت میبرین و دیگر تمایلی به خوردن غذاهای چربی که باعث اضافه وزنتون شدن ندارین. بعد از رژیم به خوردن میوه و سبزیجات توجه ویژه داشته باشین و از خوردن نوشیدنی هایی مثل نوشابه دوری کنین.

آرامشتون رو حفظ کنین و خواب کافی داشته باشین :


خواب و آرامش برای تثبیت وزن بعد از برنامه غذایی و سایر برنامه های غذایی بسیار اهمیت داره. وجود استرس باعث بروز یک سری اختلالات هورمونی میشه که در این شرایط تثبیت وزن هم کار دشواریه.

محدوده وزنی خودتون رو بشناسین :


ممکنه این اتفاق برای شما بیفته که یک روز وزن گیری کنین و مثلا 57 کیلو باشین و در نوبت بعدی وزن گیری 58 کیلو باشن. این موضوع نباید تمرکزتون رو بهم بزنه بلکه تمام آدم ها یک محدوده وزنی دارن که در طول هفته وزنشون در حدود محدوده وزنی مخصوص خودشون تغییر میکنه.

از حمایت دیگران بخوردار بشین :


در زمان کاهش وزن حمایت کسانی که وزن کم کردن و هدفی مشابه شما دارن برای شما میتونه خیلی مفید باشه. وقتی به وزن ایده آلتون دسترسی پیدا میکنین برای کسانی که هدفشان شبیه به شماست به یک الگو تبدیل میشین.

صبحانه خوب و سالم بخورین :


صبحانه مهم ترین وعده برای کاهش وزن و تثبیت وزنه. روز رو با وعده پر پروتئین آغاز کنین. این کار سوخت و ساز بدن رو بعد از یک خواب طولانی فعال میکنه. متخصصان تغذیه معتقد هستن روزانه سیزده تا بیست گرم پروتئین در وعده صبحانه باید باشد.

زمان تماشای تلویزیون رو کم کنین :


یکجا نشستن برای کاهش وزن و تثبیت آن مناسب نیست و به همین دلیل ساعات مشاهده تلویزیون باید کاهش پیدا کنه و به حداکثر ده ساعت در هفته برسه. این احتمال میره که کسانی که کم تر تلویزیون میبینن تحرک بیش تری دارن.

تثبیت وزن بعد از چاقی


بعضی از افراد برنامه های چاقی میگیرن باید گفت تثبیت وزن بعد از برنامه های چاقی هم به سختی تثبیت وزن بعد از برنامه های لاغریه. برای تثبیت وزن بعد از چاقی هم یک سری نکات هست که باید دنبالشون کنیم. این نکات عبارتند از :

ورزش و برنامه های غذایی رو به صورت ناگهانی رها نکنین.

وقتی اضافه وزن پیدا میکنین سعی کنین کمی بیش تر از حد استاندارد توده بدنی وزن اضافه کنین زیرا بعد از رها کردن برنامه های غذایی مقداری کاهش وزن دارین.

ورزش منظم و مداوم داشته باشین ؛

غذاهایی که کالری بالا دارن مثل ماکارونی، سیب زمینی، برنج و نان باید مصرف کنن ؛

اگر کسانی که وزن اضافه کردن هنوز برنامه باشگاه رو دنبال میکنن بهترین مکمل هایی که میتونن استفاده کنن شامل گلوتامین، مولتی ویتامین ها و مکمل های دسته گینر است.

برنامه غذایی مخصوص دوران خارج شدن از برنامه غذایی

رژیم مخصوص دوران خارج شدن از رژیم کتوژنیک


به دلیل اینکه این برنامه غذایی یک برنامه غذایی خاصه که در مدت خیلی کمی فرد وزن زیادی کم میکنه خارج شدن ازش باید یک برنامه خوب رو پیروی کنه.

همچنین برای تثبیت وزن بعد از برنامه غذایی نیازه که بر اساس یک برنامه درست از برنامه غذایی خارج بشین.

مصرف کربوهیدرات رو به آرامی کم کنین :
نباید مصرف کربوهیدرات رو بعد از برنامه غذایی ناگهانی بالا ببرین چون باعث نوسانات قند خون در بدن میشه. همچنین باعث بروز حالاتی مثل احساس خستگی، تحریک پذیری، سرگیجه و احساس سبکی سر میشه.

هرکس واکنش های متفاوتی داره اما چیزی که مشخصه اینه که افزودن کربوهیدرات به برنامه غذایی باید به آرامی صورت بگیره.

برای مشاهده دستورات غذایی بیشتر لینک مقاله شام کتوژنیک رو لمس کنید.

در برنامه غذایی از کربوهیدرات هایی که جذب سختی دارن استفاده نکنین :


وقتی بعد از برنامه غذایی قصد دارین کربوهیدرات به برنامه غذایی اضافه کنین باید از موادی استفاده کنین که علاوه بر کربوهیدرات فیبر و پروتئین زیادی داشته باشن. برای شروع مغزهایی مثل بادام هندی بسیار مناسبن. آووکادو نیز برای روزهای آغازین مناسبه. لوبیا برای مراحل بعدی خوبه.

غذای پر فیبر مصرف کنین


بهترین غذاهای پر فیبر به منظور وارد کردن کربوهیدرات به برنامه غذایی غلات کامل، حبوبات و سبزیجات هستن. این مواد به دلیل فیبر بالا جلوی افزایش ناگهانی قند خون رو میگیرن. مرتب آب بنوشید تا فیبرها در سیستم گوارش بهتر به جلو رانده بشن.

مصرف قند رو کنترل کنین :


در برنامه غذایی تثبیت وزن بعد از برنامه غذایی میتونین از چربی بالا استفاده کنین ولی این رفتار رو با قند نمیتونین داشته باشین.

تحقیقات نشان داده مصرف شکر اعتیاد آوره و در طول برنامه غذایی این اعتیاد کم و محدود میشه و با بالا رفتن سطح چربی فرد احساس شادی و سرحالی بدون مصرف قند میکنه. یک قانون کلی که در روزهای اول بعد از برنامه غذایی وجود داره منع مصرف موادیه که بیش تر از 4 گرم قند دارن.

آب فراوان بنوشین :

آب فراوان بنوشین :


کم آبی بدن حس گرسنگی رو القا میکنه درحالی که تنها تشنه هستین.

حواستان به پروتئین باشه :
باید توجه کنین که مواد پروتئینی که میخورین بدون چربی باشه و یا چربی سالم داشته باشه.

ورزش منظم کنین :


با مصرف کربوهیدرات انرژیتون افزایش پیدا میکنه و برای کنترل این انرژی باید ورزش کنین.

شرایط محیطی رو کنترل کنین :


برای خروج از برنامه غذایی باید شناخت کاملی از زندگی و عادات خود داشته باشین تا بتونین این سبک جدید زندگی رو شروع کنین. تغییرات وزن تنها با برنامه غذایی اتفاق نمیفته و سبک زندگی، خانواده، دوستان و میزان فعالیت شما تاثیر بسیاری در آن داره. خروج از برنامه بدون اصلاح عوامل محیطی ممکن نیست.

خلاصه نکات مقاله :


در این مقاله تلاش کردیم که شما رو راهنمایی کنیم که در دوره بعد از برنامه غذایی و در زمان تثبیت وزن چه اصولی رو دنبال کنین. همونطور که میدونین اهمیت تثبیت وزن به اندازه خود دوره برنامه غذایی.

برای تثبیت وزن بعد از برنامه غذایی و سایر برنامه غذایی ها هم عوامل محیطی و سبک زندگی تاثیر گذاره و هم نوع غذا و میزان اضافه کردن آن ها اهمیت داره. همونطور که میدونین برنامه غذایی دوره کوتاهی داره و بر اساس چربی و پروتئین چیده میشه و کربوهیدرات در این برنامه غذایی نقشی نداره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا