تغذیه و لاغری

طرز تهیه نان های کتوژنیک خانگی بسیار خوشمزه و مفید

طرز تهیه نان کتوژنیک با مصرف پایین کربوهیدرات انجام میگیره. برای همین تو طرز تهیه نان کتو از آردهای جایگزین برای آرد گندم استفاده میشه. همون طور که میدونید آرد گندم از کربوهیدرات بالایی برخورداره و اگه قرار باشه به شکل روزانه مصرف بشه، فرد رو از مرحله کتوز دور میکنه.

اهمیت نان کتوژنیک در زندگی کتویی

اهمیت نان کتوژنیک در زندگی کتویی

همون طور که میدونید نان یکی از مهم ترین خوراک تو وعده های غذاییه. اگه اصول مهم تو طرز تهیه نان کتو مد نظر قرار نگیره، میتونه سبب افزایش کربوهیدرات تو بدن شه و فرد رو از چربی سوزی دور کنه. به همین خاطر از آرد هایی نظیر نارگیل و بادام برای طرز تهیه این نان استفاده میشه. در واقع با این کار بدن به چربی سوزی ادامه میده.

بهترین رژیم ها: رژیم 15 روزه – رژیمی که سرعت لاغر شدن در آن در گینس ثبت شده است!

برای دریافت مشاوره رایگان رژیم غذایی فرم زیر را پر کنید

رژیم لاغری 216 ، 6 کیلو لاغری در 21 روز!

مهم ترین نکات طرز تهیه نان کتو

مهم ترین نکات طرز تهیه نان کتوژنیک

برای طرز تهیه این نان از آرد های بدون گلوتن استفاده میشه. این آرد ها کربوهیدرات خیلی کمی دارن و به همین علت به رژیم کتویی وارد میشن. روغن به کار رفته در طرز تهیه نان کتو هم کاملا سالمه. این روغن ها میتونن روغن آووکادو، روغن زیتون، روغن نارگیل و روغن کنجد باشند. توجه داشته باشید که هر روغن گیاهی برای پخت نان کتو مناسب نیست. چون بعضی از روغن های گیاهی هم از کربوهیدرات بالایی برخوردارن. به خاطرهمین برای قرار گرفتن در برنامه کتویی گزینه مناسبی نیست.

پیشنهاد های زیبا: نمونه رژیم کتوژنیک

4 دستور تهیه نان کتویی

4 دستور تهیه نان کتویی

مهم ترین اصل برای تهیه این 4 نوع نان، کربوهیدرات پایینه.

نان کتویی با آرد بادام

این نان خوشمزه با آرد بادام تهیه میشه.اگه تمایل به استفاده از آرد بادام تو طرز تهیه نان کتو ندارید، میتونید از آرد نارگیل برای پخت نان کتو استفاده کنید. در این صورت باید میزان آرد نارگیل مصرفی شما حدود یک سوم پیمانه باشه و تعداد سفیده تخم مرغ ها رو هم دو برابر کنید.

چاق کننده های بدون ضرر:

برای پرشدن صورت و بدن بدون آن که دچار مشکل بشید روش های مختلفی وجود داره چندتا از این روش ها رو در مقاله لیست غذاهای چاق کننده صورت برای شما بیان کردیم حتما مطالعه کنید.

رژیم لاغری 216 ، 6 کیلو لاغری در 21 روز

مواد لازم پخت این نان کتو

مواد لازم مقدار
پودر پسیلیوم5 قاشق غذاخوری
پودر بیکینگ پودر2 قاشق غذاخوری
سفیده تخم مرغ3 عدد
سرکه2 قاشق غذاخوری
کنجد2 قاشق غذاخوری(اختیاری)
نمک دریایک قاشق غذاخوری
آبیک فنجان
آرد بادامیک و یک چهارم پیمانه

طرز تهیه گام به گام نان آرد بادام

برای تهیه این نان کتویی، فر رو از قبل با دمایی معادل 175 درجه سانتی گراد(350 درجه فارنهایت) گرم کنید. در ادامه یک ظرف مناسب بردارید. و آرد بادام، نمک دریا، بیکینگ پودر و پسیلیوم رو با هم مخلوط کنید. توجه داشته باشید که کلیه مواد خشک مناسب برای طرز تهیه نان کتو تو این مرحله با هم مخلوط میشن. سفیده های تخم مرغ رو خوب به هم بزنید. اون موقه سرکه رو به تخم مرغ اضافه کنید.

مخلوط سرکه و تخم مرغ رو به خوبی یک دست کنید. تو پایان هم میکس تخم مرغ و سرکه رو به مواد خشک اضافه کنید. اگه میخواین پخت نان به خوبی انجام شه، حتماً آرد بادام رو الک کنید.

مرحله آخر تهیه نان

مرحله آخر طرز تهیه نان کتویی

در مرحله آخر طرز تهیه نان کتو هم آب جوش رو به محتویات اضافه و خمیر رو شکل میدید. بعد از این که آب جوش رو به مواد اضافه کردید، باید هم زدن رو به مدت 30 ثانیه و یا بیشتر ادامه بدید. این همزدن تا شکل گیری خمیر انجام میشه.

قوام خمیر باید به اندازه باشه. بنابراین از مخلوط کردن بیش از اندازه آن بپرهیزید. برای ادامه کار، دستاتون رو با روغن زیتون چرب کنید. برای تهیه نان کتو یک ورقه روغنی بر روی قالب فر پهن کنید.

با دستان چرب خود خمیر رو به شکل 6 رول مجزا آماده کنید. میتونید از کنجد روی خمیرها هم استفاده کنید. این موضوع کاملاً اختیاریه اما به طعم مطلوب نان ها منجر میشه.

مدت پخت نان تو فر به قطر و اندازه رولت های نان بستگی داره. این میزان بین 50 تا 60 دقیقه هست. نان ها در هنگام پخته شدن صدای تو خالی میدن. برای تولید این صدا باید به قسمت پایین نان ضربه بزنید.

فایده های این نان

فایده های این نان

نان کتویی که با این شیوه تولید میشه، 2 گرم کربوهیدرات داره. این مقدار در مقایسه با نان های معمولی خیلی کمه.

همون طور که میدونید مهم ترین اصل برای طرز تهیه نان کتو استفاده از خوراک و موادیه که با کربوهیدرات پایین شناخته میشن. این طرز تهیه نان هم به خوبی این ویژگی رو رعایت کرده و به خاطرهمین گزینه خوبی برای قرارگیری تو برنامه روزانه کتو است.

نان کتو با کرم تارتار

از این نان به عنوان نان کدو تنبل هم شناخته میشه. این نان قند نداره و همه چیز تو نوع طبیعی تهیه میشه.

مواد لازم پخت این نان کتو

مواد لازم مقدار
کرهیک سوم فنجان(6 قاشق غذا خوری در حالت جامد)
پودر بیکینگ بدون گلوتن2 قاشق غذاخوری
سفیده تخم مرغ12 عدد
اریتریتولیک و نیم قاشق غذاخوری
آدامس زانتانیک چهارم قاشق چای خوری
نمک دریایک چهارم قاشق غذاخوری
آرد نارگیلیک چهارم فنجان
آرد بادام تفت داده شدهیک فنجان
کرم تارتاریک چهارم قاشق چای خوری

طرز تهیه گام به گام نان کتو با کرم تارتار

برای طرز تهیه نان کتو، فر رو با دمایی معادل 163 درجه سانتی گراد یا 325 درجه فارنهایت داغ کنید. یک تابه برای نان بردارید. ابعاد این تابه بهتره در 22*11*11 سانتی متر باشه. یک کاغذ روغنی روش قرار بدید.

برای شروع کار، ظرف مناسبی برداشته و مواد خشک رو توش بریزید. این مواد خشک شامل بیکینگ پودر، آرد نارگیل، ارتریتول، آرد بادام، آدامس زانتان و نمک دریاس. بهتره قبل از این ترکیب، آردها رو به خوبی الک کنید. این کار تو بیشتر پخت و پزهای مربوط به نان ها، کیک ها و شیرینی ها انجام میشه. هدف از این کار هوادهی آرد و پخت مطلوب شیرینی و نانه.

در مرحله بعد پخت نان کتو باید کره آب شده رو به مواد خشک اضافه کنید. این مواد باید به خوبی با هم میکس و یک دست شن.

مرحله دوم طرز تهیه نان کتو

مرحله دوم طرز تهیه نان کتوژنیک

در ادامه سفیده های تخم مرغ رو با کرم تارتار مخلوط و هم زدن رو به شکل جدی انجام بدید. این کار تا زمان سفت شدن مواد انجام میشه.

مخلوط تخم مرغ و سفیده رو به مخلوط کره و مواد خشک اضافه کنید. این مخلوط شدن هم باید به اندازه انجام شه.

خمیر آماده شده رو به تابه منتقل و ناحیه فوقانی اون رو با قاشق صاف کنید.

برای پخت این نان به حدود 40 دقیقه زمان نیاز دارید. این زمان فقط برای پختن قسمت فوقانی نان کتو در نظر گرفته شده و برای پختن کل نان به 30 تا 45 دقیقه دیگه زمان نیاز دارید.

فایده های این نان

نان معرفی شده از جمله نان های کتو هست. این نان با کمترین حد کربوهیدرات تهیه و تولید میشه. از مواد مغذی کافی سرشاره. آرد بادامش بدون گلوتنه و همین موضوع باعث میشه که رژیم غذایی کتوییتون حفظ بشه.

این نان حدود 82 کالری و 7 گرم چربی داره. میزان پروتئین تو این نان به حدود 4 گرم میرسه. کربوهیدرات خالصش حدود یک گرم و کربوهیدرات کلیش حدود 3 گرمه. یک گرم شکر و حدود 2 گرم فیبر داره.

طرز تهیه نان کتو با استویا

طرز تهیه نان کتوژنیک با استویا پخت نان کتوژنیک

برای تهیه این نان از آرد بادام یا نارگیل استفاده میشه. اگه شما به آرد بادام حساسیت دارید، میتونید از آرد نارگیل برای پخت نان کمک بگیرید.

اگه میخواین به جای آرد بادام از آرد نارگیل استفاده کنید، توجه داشته باشید که این آرد رو باید کمتر از آرد بادام استفاده کنید.و اینکه در این حالت باید میزان تخم مرغ ها زیاد شه و به 2 برابر برسه.

مواد لازم پخت این نان کتو

مواد لازم مقدار
کره ذوب شدهیک چهارم پیمانه
پودر بیکینگ پودر3 قاشق غذاخوری
سفیده تخم مرغ6 عدد
استویااختیاری-6 قطره
نمک دریایک قاشق غذاخوری
کرم تارتاریک چهارم قاشق چای خوری
آرد بادامیک نیم پیمانه

طرز تهیه گام به گام نان کتو با استویا

طرز تهیه گام به گام استویا

برای شروع، فر رو با دمایی معادل 375 درجه فارنهایت گرم کنید. توجه داشته باشید که برای بهبود کیفیت نان و پخت بهترش باید سفیده از زرده تخم مرغ به خوبی جدا شه.

سفیده های جدا شده تو رو ظرف مناسبی بریزید و هم بزنید. در ادامه هم کرم تارتار رو در مقدار معلوم و مشخص به سفیده های تخم مرغ اضافه و هم بزنید.

ظرف دیگه ای هم برای زرده های تخم مرغ در نظر بگیرید. حالا باید یک سوم سفیده های تخم مرغ و تارتار، بیکینگ پودر، آرد بادام، نمک و زرده تخم مرغ، کره ذوب شده رو با هم میکس کنید. اگه میخواین خمیرتون طعم و مزه تخم مرغ رو یادآوری نکنه، بهتره تو همین حالت حدود 6 قطره استویا براش در نظر بگیرید. 6 قطره استویا میتونه مزه و بوی تخم مرغ رو در خمیر از بین ببره.

مرحله دوم این نان

 مرحله دوم پخت

حالا باید دو سوم دیگه سفیده های تخم مرغ رو اضافه کنید و هم بزنید. خمیر تهیه شده تا زمان ریخته شدن بقیه سفیده های تخم مرغ ضخیم و غلیظ میشن. این دو سوم باید به آرومی به مخلوط اضافه و هم زدن هم ادامه داشته باشه.

یادتون باشه زیاد هم نزنید، چون این موضوع تاثیر خوبی روی پخت و حجم نان نداره.

خمیر رو درون تابه آماده شده بذارید. برای پخت این نان به زمانی حدود 30 دقیقه نیاز دارید. بعد از گذشت 30 دقیقه فر رو باز کنید. یک خلال دندان بردارید و تو نان فرو کنید. اگه این خلال به شکل تمیز و بدون خمیر از درون نان بیرون اومد، میتونید نان رو از فر بیرون بکشید.

بعد از آماده شدن نان میتونید اونو به 20 برش تقسیم کنید. البته برش نان رو بعد از سرد شدنش انجام بدید. از این نان خوشمزه برای تهیه صبحانه، همبرگر، ساندویچ و … تو رژیم کمک بگیرید.

فایده های این نان

نان تولیدی شما تو دسته نان های کم کربوهیدرات قرار میگیره. این نان ها کم کالرین و برای همین در رژیم کتو استفاده میشه.

طرز تهیه نان کتو با آرد نارگیل

نان کتوژنیک طرز تهیه نان کتو آرد نارگیل

نانی که تو این مطلب آموزش داده میشه، شبیه به یه کلوچه خوشمزس. این نان با قوانین و اصول نان کتو تهیه و تولید شده.

خیلیا دوست دارن از آرد نارگیل و آرد بادام به شکل تکمیلی استفاده کنند. وقتی این آردها تو طرز تهیه نان کتو قرار میگیرن، مواد مغذی و پروتئینی نان رو دو چندان میکنن. و اینکه عطر خوب و بی نظیری برای نان ایجاد میکنن.

مواد لازم

مواد لازم مقدار
نمک و روغن نارگیلبه میزان کافی
بیکینگ پودریک چهارم قاشق چای خوری
تخم مرغ بزرگیک عدد
آرد نارگیلیک قاشق غذاخوری
شیریک قاشق غذاخوری
روغن زیتونیک قاشق غذاخوری
پنیر رنده شدهیک چهارم فنجان(اختیاری)
پیازچه یا سبزیجات خرد شدهیک قاشق غذاخوری(اختیاری)
آرد بادام یا فندقیک قاشق غذاخوری

طرز تهیه گام به گام نان با آرد نارگیل

بعضی از مواد هم میتونن تو تهیه این نان به شکل تکمیلی وارد بشن. استفاده از این نوع مواد در طرز تهیه نان کتو بستگی به خودتون داره.

برای طرز تهیه نان کتو خوشمزه اول یک ظرف کوچک و مناسب بردارید. تخم مرغ، آرد نارگیل، نمک، بیکینگ پودر، آرد بادام، شیر و روغن رو تو کاسه بریزید و هم بزنید. اگه از سبزی و پیازچه استفاده میکنید، تو این مرحله اضافشون کنید و هم بزنید. اگه تمایل به استفاده از پنیر رنده شده هم دارید، تو همین مرحله اونا رو اضافه کنید و هم بزنید.

محتویات رو تو یک لیوان بلند ریخته و اونا رو با چند ضربه روی کانتر یا پیشخوان بزنید. این کار برای خارج شدن حباب احتمالی تو لیوانه.

مرحله آخر نان با آرد نارگیل

 مرحله آخر نان رژیمی کتو

مایکروویو رو روشن کرده و لیوان رو توش بزارید. برای آماده سازی این نان ها به 30 ثانیه تا یک دقیقه زمان نیاز دارین.

لیوان رو بعد از یک دقیقه بیرون بیارید. روی تخته تکان بدید تا نان از توش بیرون بیاد. حالا میتونید نان پخته شده رو با اندازه های مساوی برش بدید.

برای تهیه نان تست هم یک قاشق چای خوری روغن زیتون رو تو ظرف ریخته و روی حرارت متوسط بذارید. برش های نان رو برای طلایی و قهوه ای شدن حدود 30 ثانیه تو روغن بذارید. بعد از سی ثانیه، سمت دیگه نان رو برگردونید و سی ثانیه هم برای طلایی شدن سمت دیگه صبر کنید.

خلاصه مقاله

  • برای تهیه نان کتو از مواد و عناصری با کمترین کربوهیدرات استفاده میشه. چربی های سالم دومین اصل برای تهیه و تولید این نوع نان ها هست.
  • نان کتویی بدون قند و گلوتن تهیه میشه و پروتئین متوسط به همراه داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا