رژیم های لاغری

رژیم 15 روزه – رژیمی که سرعت لاغر شدن در آن در گینس ثبت شده است!

رژیم 15 روزه چیست؟ به کار گیری این رژیم چه مزایای و معایبی به همراه داره ؟ در ادامه در نظر داریم اطلاعات مفصلی در مورد این رژیم در اختیار شما عزیزان قرار بدیم .

رژيم ۱۵ روزه چيست؟

رژيم ۱۵ روزه چيست؟

اگه شما هم از داشتن چربی های اضافی در بدنتان رنج میبرید و به دنبال رسیدن به تناسب اندام دلخواه هستید میتونید با به کار گیری رژیم غذایی مناسب و البته ورزش های مطلوب در کنار آن به وزن ایده آل دست یابید. کاهش وزن امری غیر ممکن نیست.

افراد زیادی تونستن با بکارگیری رژیم های مطلوب به هدف خود برسند، شما نیز با داشتن انگیزه ی کافی و بهره مندی از تجربه افراد متخصص در این زمینه میتونید به راحتی وزن کم کنید. در این بخش که قراره در مورد رژیم 15 روزه صحبت کنیم، در نظر داریم به مهمترین مزیت و معایب به کار گیری آن اشاره کرده و احتیاط های لازم برای به کارگیری این رژیم غذایی رو مورد بررسی قرار بدم.

واقعا میشه در 15 روز لاغر شد؟

در پاسخ به این سوال که آیا واقعا میشه در 15 روز از چربی های مازاد موجود در بدن خلاص شد؟ باید بگویم بله. به کار گیری چنین رژیم های غذایی سخت میتونه در بسیاری از افراد نتیجه ی موفق آمیزی به همراه داشته باشه ولی باید به عواقب بعدی آن فکر کنیم.

در بسیاری از انواع رژیم 15 روزه شما مجبور خواهید بود که بسیاری از مواد مغذی و ویتامین های ضروری بدن رو حذف کنید تا بتوانید در طول مدت زمان موجود به وزن ایده آل خود برسید. این امر میتونه خسارت های جدی به بدن وارد کنه. یکی از رژیم هایی که از این قاعده مستثنا هست رژیم لاغری 20 کیلو لاغری در ماه هست.

به کارگیری رژیم 15 روزه دارای محدودیت های خاصیه به همین دلیل هرگز خودسرانه این نوع رژیم های لاغری سخت و کوتاه مدت رو هدف قرار ندید. اگه قوای بدن فرد ضعیف هست به بهره مندی از چنین رژیم های غذایی ممکنه آسیب های جدی و حتی غیر قابل جبران حاصل بشه.

برای دیدن برنامه رژیم غذایی کلیک کنید.

رژیم لاغری ۲۱۶ ؛ 6 کیلو لاغری در 21 روز

برای دریافت مشاوره رایگان رژیم غذایی فرم زیر را پر کنید

با این رژیم در 15 روز چقدر لاغر میشیم؟

با این رژیم در 15 روز چقدر لاغر میشیم؟

با رژیم 15 روزه با توجه به وزن اولیه و البته انگیزه ی موجود وزن از دست رفته میتونه از فردی به فرد دیگر متفاوت هست، ولی از آنجا که در چنین برنامه های لاغری فرد موظف به مصرف حداقل ترین مقدار مواد مغذی و ویتامین هست، کاهش قابل ملاحظه ای در وزن از دست رفته دیده میشه.

رژیم های نادرست و غیر استاندارد چه عواقبی برای ما دارن؟

آیا میدونید هر ساله چه تعداد از افراد به دلیل بکارگیری رژیم های نادرست به بیماری های مختلفی گرفتار میشن؟ چاق بودن شاید احساس خوبی نداشته هست ولی مطمئن باشید که بیمار بودن اصلا احساس خوبی نخواهد داشت. شما میتونید به راحتی با روش های مطلوب نیز به وزن ایده آل خود برسید.

فقط کافیه انگیزه ی لازم برای این کار رو داشته باشید. خانواده، دوستان و البته پزشک متخصصی که به او مراجعه کردید میتونه در این مورد بسیار کارساز باشه.

انواع رژیم 15 روزه لاغری

انواع رژیم 15 روزه لاغری

رژیم 15 روزه دارای انواع مختلفیه که از مهمترین آن میتوان

 • رژیم 15 روزه کانادایی
 • رژیم 15 روزه دانمارکی
 • رژیم 15 روزه مدیترانه ای
 • رژیم 15 روزه ایتالیایی
 • رژیم 15 روزه آمریکایی

رو نام برد. در هر کدام از رژیم های یاد شده میزان کالری و البته مواد غذایی به کار رفته متفاوته. هر کدام از این نوع از رژیم های غذای دارای عوارض یکسانی هستند و آن اینه که نمیتوان با اطمینان کامل به آنها به وزن دلخواه رسید.

اگه قصد به کارگیری چنین رژیم های غذایی رو دارید، هرگز خودسرانه و با دسترسی به لیست غذایی مربوط، جنین رژیم هایی رو هدف قرار ندید. هر گونه سهل انگاری در این مورد میتونه عوارض جبران ناپذیری داشته هست.

رژيم 15 روزه مدیترانه ای

رژیم مدیترانه ای 15 روزه شامل 12 روز رژیم اصلی و البته 3 روز رژیم تثبیت شده هست. مواد غذایی که در این نوع از رژیم در نظر گرفته میشه در همه ی روزها تکراری بوده و حاوی کمترین میزان کالریه. یکی دیگه از رژیم هایی که خیلی پرطرفداره رژیمی به نام اتکینز هست. نمیدونید رژیم اتکینز چیه؟ حتما برای مطالعه رژیم دکتر اتکینز کلیک کنید.

کالری کم دریافتی در بسیاری از موارد میتونه سبب سرگیجه ی فرد شود. افراد که اضافه وزن زیاد دارند در به کارگیری چنین روش های لاغری ممکنه گرفتار آسیب های جدی شوند. پیشنهاد میشه که به کار گیری رژیم مدیترانه ای میتونه سبب کاهش 8 الی 10 وزن در طول مدت زمان 15 روزه بشه. البته این میزان از فردی به فرد دیگه میتونه متفاوت باشه.

رژیم آمریکایی 15 روزه

رژیم آمریکایی 15 روزه مانند هر گونه از رژیم های لاغری دیگر دارای محدودیت های ویژه هست. تنها موردی که این نوع از رژیم های لاغری رو از هم متمایز ساخته است، میزان کالری دریافتی و مواد غذایی موجود در لیست رژیم غذاییه.

باید مطرح کنم که خوردن حتی یک آبنبات کوچک نیز میتونه سبب اختلال در رژیم پانزده روزه هست به همین دلیل برای به کارگیری این روش ها باید دقیقا همه ی موارد موجود مد نظر قرار بگیره.

در صورتی که نتوانستید تحمل کنید و مجبور به خوردن مواد غذایی غیر از مواد غذایی موجود در رژیم شدید از ادامه ی آن خودداری کرده و بعد از دو ماه دیگر مجدد اقدامات به کارگیری این روش لاغری رو شروع کنید.

رژيم 15 روزه ایتالیایی

رژیم 15 روزه ایتالیایی از دیگر انواع رژیم های لاغری کوتاه مدته که مورد استفاده قرار میبگیره ولی عوارض آن نیز همانند روش های قبلی بسیار زیاده.

شباهت هر کدام از رژیم های لاغری نیز آنه که به کار گیری خودسرانه ی آنها میتونه به خسارت های جدی منجر بشه. بیشتر افرادی که خودسرانه این رژیم ای غذایی رو مورد توجه قرار میدهند تا نهایت یک هفته میتوانند دوام بیاورند. شما در مدت 15 روز لاغر چاق نشده اید، پس انتظار این و نداشته باشید که در مدت 15 روز بتونید به وزن ایده آل خود برسید.

صبر در این مرحله میتونه بسیار کارساز باشه، اگه انگیزه ی کافی و یا صبر کافی رو ندارید ، الکی برای خود مشکلات جدید به وجود نیارید و سعی کنید با همین چربی های موجود در بدن به زندگیمون ادامه بدید ولی اگه به دنبال رسیدن به تناسب اندام دلخواه هستید، باید بگم که این امر امکان پذیره.

مطالب مرتبط: برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن ، چربی سوزی و لاغری اندام

به تبلیغات توجه نکنید!

اگر چه ممکنه برخی از وب سایت ها و یا مراکز ویژه تبلیغات وسوسه انگیزی برای به کار گیری چنین رژیم های لاغری رو ارائه بدن ولی به این موضوع توجه کنید که اگه چنین روش هایی کارساز و مطلوب بودند حتما مورد تایید بسیاری از متخصصان قرار میگرفت.

افراد مسن و نوجوانان در حال رشد تحت هیچ شرایطی نباید چنین رژیم های لاغری سریع رو انتخاب کنند زیرا عوارض آنها تشدید خواهد یافت.

مزایای و معایب رژیم 15 روزه

به کارگیری رژیم 15 روزه مزیت ویژه ای دارد، شما میتونید به راحتی در یک بازه ی زمانی کوتاه به وزن دلخواه خود برسید. این تنها مزیت به کارگیری چنین رژیم های لاغریه. متاسفانه معایب رژیم های لاغری سریع بیشتر از مزایای آنهاه به همین دلیل مورد توجه و تایید پزشکان تغذیه قرار نمیبگیره. رژیم 15 روزه نیز دارای معایب مختلفی از جمله :

 • احتمال سریع برگشت وزن از دست رفته
 • احتمال به وجود آمدن بیماری های مختلف در اثر کاهش قوای بدن
 • احتمال آسیب به برخی از ارگان های بدن
 • سرگیجه و افت قند
 • احساس گرسنگی پیوسته
 • عدم تمرکز کافی
 • ضعف بدنی و بیحالی
 • وارد شدن شوک به بدن

را در اولویت قرار داد. این نوع از رژیم های لاغری به دلیل تکراری بودن انگیزه لازم رو از بین خواهد بود. احتمال موفقیت با به کارگیری چنین روش های لاغری به دلیل آنکه انگیزه ی فرد در کوتاه مدت از بین خواهد رفت معمولا کمه.

هرکدام از عوارض یاد شده برای به کارگیری رژیم 15 روزه میتونه به مشکلات جدی در فرد منجر بشه. برای لاغر شدن روش های مختلفی در دست است، هرگز به بهانه ی کم کردن وزن خود، سلامتی تان رو به خطر نیندازید.

اگه روی بدن فلانی جواب داده روی بدن منم جواب میده دیگه!

اینکه به کارگیری این رژیم برای فردی نتیجه ی مطلوب داشته دلیل بر این موضوع نیست که شما نیز میتونید با اطمینان کافی از مزایای آن بهره مند شوید هر فرد دارای متابولیسم خاصی است، به همین دلیل رژیم های لاغری متنوعی ارائه شده که میتونه نتایج متفاوتی به همراه داشته هست. افرادی که از برخی از بیماری ها رنج میبرد نمیتوانند از چنین رژیم های لاغری سختی استفاده کنند.

خلاصه مقاله

 • رژیم 15 روزه اگرچه برای کاهش وزن میتونه یک رژیم مطلوب به نظر برسه ولی به دلیل عوارض و معایبی که دارد مورد تایید بسیاری از متخصصان تغذیه نیست. قبل از به کارگیری چنین رژیم های لاغری حتما سعی کنید با پزشک خود در ارتباط بوده و مشاوره ی لازم رو به دست آورید.
 • هرگز به دلیل کاهش وزن، سلامتی خود رو با انتخاب های نادرست به خطر نیندازید. بسیاری از عوارض بکارگیری رژیم های لاغری سریع و سخت ، جبران ناپذیریه.
 • برگشت سریع وزن از دست رفته در بسیاری از رژیم های لاغری سریع مشاهده میشه، ارزش آن رو ندارد که برای رسیدن به وزن ایده آل موقت، سلامتی خود رو به خطر بیندازید. تنوع مختلفی از روش های لاغری 15 روزه در دسته که هر کدام از آنها دارای معایب و عوارض یکسانی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا