پرطرفدارترین رژیم لاغری در دنیا | بهترین و موثرترین رژیم لاغری در دنیا - های زیبا

پرطرفدارترین رژیم لاغری در دنیا

0

اگر تصمیم دارید رژیم بگیرید عجله نکنید. ابتدا سعی کنید درباره همه رژیم‌ها اطلاع جمع کنید پرطرفدارترین رژیم لاغری و معایب و مزایا آن‌ها را بشناسید. بعد می‌توانید بهترین را برای بدن خودتان انتخاب کنید.


پرطرفدارترین رژیم لاغری از نظر مردم

پرطرفدارترین رژیم لاغری از نظر مردم


هر کدام از رژیم‌های غذایی ویژگی خاص خود را دارند و پرطرفدارترین رژیم لاغری و طبق هدفی و توانایی بدنتان میتونید یکی از آن‌ها را اجرا کنید. البته اغلب مردم تنها به دنبال کاهش وزن زیاد در مدت زمان کوتاه هستند و همین سبب شده همیشه پر طرفدار ترین رژیم لاغری از نظر متخصصان تغذیه و داوران جهانی مورد تایید نباشد. در ادامه مقداری در رابطه با رتبه بندی‌های رژیم‌ها خواهید فهمید.


رتبه بندی بهترین رژیم‌ها


در سال 2020 رژیم مدیترانه‌ای به عنوان پرطرفدارترین رژیم لاغری کلی عنوان شد، آن هم برای سومین بار پشت سر هم. اما رژیم کتوژنیک جزو پر طرفدار ترین رژیم لاغری فقط در مقوله سرعت کاهش وزن بود. در این بررسی 7 معیار مطرح شده. درجه آسانی رژیم، کامل بودن مواد مغذی آن، ایمنی و پتانسیل رژیم جهت پیشگیری و کنترل برخی بیماری ها مثل دیابت، جزو این معیارها بودند.


برندگان این مسابقه به صورت دسته بندی شده هستند و هر کدام در بخشی جدا داوری میشه که در این بخش به برخی دسته بندی‌ها اشاره میکنیم. برای دیدن انواع رژیم لاغری کلیلک کنید.
بهترین رژیم‌ها از نظر کلی:

رژیم مدیترانه ای

رژیم DASH

رژیم انعطاف پذیر

رژیم ویت واچرز
برترین رژیم لاغری:

رژیم ویت واچرز

رژیم وگان

رژیم حجمی

رژیم انعطاف پذیر
برترین رژیم از لحاظ سرعت کاهش وزن:

رژیم HMR

رژیم اکتاویا

رژیم‌های اتکینز، کتوژنیک و جنی کریگ

رژیم ویت واچرز
بهترین رژیم برای خوردن سالم

رژیم مدیترانه‌ای

رژیم DASH

رژیم انعطاف پذیر

رژیم MIND


آیا رژیم کتوژنیک پرطرفدارترین رژیم لاغری میباشد؟

آیا رژیم کتوژنیک پرطرفدارترین رژیم لاغری میباشد؟


درست است که رتبه این رژیم از نظر متخصصان بسیار پایین بوده، اما به دلیل محبوبیت خیلی زیاد این رژیم توضیحاتی راجب آن برای شما آورده‌ایم. در واقع بزرگ‌ترین ویژگی این رژیم سرعت زیادش در کاهش وزنه و همین باعث شده تبدیل به پر طرفدار ترین رژیم از نظر مردم بشه.


رژیم کتوژنیک بر پایه مصرف چربی‌هاست. پرطرفدارترین رژیم لاغری در این رژیم چربی به میزان زیاد (بالای 70 درصد)، پروتئین به طور متوسط (حدود 20 درصد) و درصد اندکی کربوهیدرات مصرف میشه. این رژیم دارای انواع مختلفیه که به نسبت ویژگی‌های بدن خود باید یک یاز انواع آن که برای شما مناسب‌تره انتخاب کنید.

رژیم کتوژنیک استاندارد: این رژیم همانطور که پیش‌تر گفته شد بر پایه مصرف کم کربوهیدرات، میزان زیادی چربی و به مقدار متوسط پروتئینه

رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا: در این روش درصد مصرف کربوهیدرات مثل رژیم استاندارد 5 درصده ولی میزان مصرف پروتئین به 35 درصد میرسه.

رژیم کتوژنیک چرخه‌ای: در این روش پس از چند روز محدودیت کربوهیدرات فرد برای یک تا دو روز میتونه مصرف کربوهیدرات را کمی بالاتر ببره.

رژیم کتوژنیک هدفمند: این رژیم به این صورته که در زمان ورزش میتونید از کربوهیدرات استفاده کنید.


رژیم جنرال موتورز جزو پرطرفدارترین رژیم لاغری است؟


برخی میگویند این رژیم برای کارکنان شرکت جنرال موتورز طراحی شده ولی این مطلب اشتباه. به هر حال دلیل انتخاب این نام همچنان ناشناخته باقی مانده.

اساس این رژیم بر پایه مصرف میوه ست. این رژیم یک دوره هفت روزه که هر روز آن محدودیت متفاوتی برای مصرف مواد غذایی داره برای مثال در روز دوم تنها میتونید سبزیجات مصرف کنید در حالی که در روز پنجم میزان کمی گوجه با مقدار زیادی گوشت برنامه غذایی شماست.

برای مطالعه: رژیم تثبیت وزن به چه صورتی میباشد ؟


نمی‌توان گفت که جنرال موتورز پرطرفدارترین رژیم لاغری هست اما این رژیم به دلیل مصرف میوه و سبزیجات و اینکه این مواد کالری بسیار کمی دارند باعث لاغری وزن شما میشه. اما هر رژیمی معایبی هم داره. رژیم جنرال موتورز مواد مغذی ضروری برای بدن را در خود جای نداده. علاوه بر این هیچ محقق یا پژوهشگری از این رژیم حمایت نکرده است و فراموش نکنید که این رژیم موقتی ست.


رژیم اتکینز و پرطرفدارترین رژیم لاغری

رژیم اتکینز و پرطرفدارترین رژیم لاغری


برخی معتقدند رژیم اتکینز (Atkins) پرطرفدارترین رژیم لاغری میباشد شاید برایتان عجیب باشد اما در این رژیم مصرف چربی آزاده. تمرکز این رژیم روی مصرف پروتئین‌هاست اما خوردن کربوهیدرات‌ها ممنوعه! پس در طی این رژیم کربوهیدرات نخورید یا کم بخورید. در این رژیم به دلیل کمبود کربوهیدرات، بدن برای تامین انرژی به سمت ذخایر چربی می‌رود و از آن تغذیه میکنه.


در رژیم اتکینز به دلیل مصرف بالای پروتئین اشتهای شما کم خواهد شد. این رژیم برخلاف آن چه نشان میده باعث افزایش کلسترول خون شما نمیشه. این رژیم دارای 4 مرحله که به ترتیب؛ القا، تعدیل، تنظیم و تثبیت نام دارند.


گام یک (القا): در 14 روز اول مصرف کربوهیدرات را به زیر 20 گرم برسانید. از پروتئین، چربی و سبزیجات سبز رنگ استفاده کنید.
گام دو (تعدیل): در این گام میتونید مقدار کمی مغزیجات، میوه و سبزیجات مصرف کنید.


گام سه (تنظیم): در این مرحله باید به وزن ایده‌آلتان نزدیک شده باشید. اکنون اجازه دارید کمی کربوهیدرات به رژیم غذایی خود اضافه کنید. فراموش نکنید که میزان کربوهیدرات کم باشه!
گام چهار (تثبیت): تبریک میگویم!شما به وزن ایده‌آل خود رسیده اید. حالا میتونید کروهیدرات‌های سالم مصرف کنید اما باید مراقب بازگشت چربی‌ها باشید.


در واقع تفاوت این رژیم با رژیم کتوژنیک آن است که در رژیم کتوژنیک شما در مرحله اول می‌مانید. امت این رژیم بعد از مدتی شما را آزاد میگذارد و به راحتی با ورزش و تغذیه دلخواه ولی سالم میتونید در همان وزن بمانید.


ممنوعه های رژیم اتکینز:

ممنوعه های رژیم اتکینز:


اتکینز پرطرفدارترین رژیم لاغری که کیک و شیرینی، بستنی و آبمیوه؛ گندم، جو و برنج، چربی‌های مضر مثل روغن نباتی و چربی ترانس
این موارد فقط در مرحله القا ممنوع هستند:
سبزیجات پر کربوهیدرات مثل هویج، میوه‌هایی مثل انگور، هلو و موز؛ مواد نشاسته دار مثل سیب زمینی، حبوباتی مثل عدس و لوبیا

بیشتر بخوانید: رژیم آب درمانی چیست ؟


رژیم مدیترانه‌ای


این رژیم شاید پرطرفدارترین رژیم لاغری نباشد ولی بدون شک بهترین رژیم از نظر استانداردهای جهانیه. همانطور که از اسم این رژیم پیداست، برنامه غذایی آن طبق غذاهای ملل اطراف مدیترانه ساخته شده. تاکید آن بر استفاده از چربی‌هاییه که برای قلب مفید (غیر اشباع) و سرشار از امگا 3 باشند. در این رژیم عمدتا از غذای دریایی، حبوبات، غلات سبوس دار، مغزیجات خام، میوه و روغن زیتون استفاده میشه.


این رژیم محدودیتی برای مصرف کالری ندارد و در مقابل بر روی مصرف مواد غذایی ضروری، سالم و تازه تمرکز داره. به همین دلیل کاهش وزن زیادی در مدت زمان کوتاه نخواهد داشت ولی به دلیل مواد سالمی که در برنامه غذایی رژیم مدیترانه‌ای وجود دارد برای درمان و جلوگیری از بسیاری از بیماری‌ها مثل دیابت یا مشکلات قلبی موثره.

پیشنهاد شگفت انگیزبرای پرطرفدارترین رژیم لاغری


اگر به دنبال کاهش وزن در زمان کوتاهی هستید ما برای شما یک پیشنهاد شگفت انگیز داریم. شما میتونید با انتخاب یکی از انواع رژیم کتو که با سیستم بدنی شما بیشتر تناسب داشته باشد انتخاب کنید. ما به شما کمک میکنیم که این رژیم سریع را سالم تر اجرا کنید و نتیجه بگیرید پس با ما همراه باشید.در کنار تمامی این موضوعات آیا به طور کامل میدانید که رژیم درمانی چیست؟


رژیم کتوفیت 2021

رژیم کتوفیت 2021

پرطرفدارترین رژیم لاغری به صورتی هستند که اغلب رژیم‌ها با گذشت زمان تصحیح میشوند. اگر بخواهیم برای رژیم کتو یا همان کتوفیت اصلاحیه ای قرار بدیم قطعا حذف چربی‌های بی خطر و جایگزین چربی‌های غیر اشباع و استفاده از مواد غذایی سالم و ضروری خواهد بود.

برای مثال میتونید از میوه‌هایی نظیر آووکادو استفاده کنید یا برای پروتئین از گوشت تازه یا جایگزین‌های گیاهی آن استفاده کنید. اما فراموش نکنید که در هر صورت باید مطمئن بشید تمامی مواد لازم برای بدنتان تامین شده.
نظر افرادی که از رژیم کتوفیت استفاده کردند.


این روش همیشه به دلیل سرعت بالای آن در چربی سوزی مورد قبول و حتی میتونه گفت مورد علاقه مردم بوده و اغلب افرادی که از آن استفاده کرده اند از میزان کاهش وزن خود متعجب شده اند. با اصلاح رژیم غذایی و سالم‌تر شدن آن، استفاده کنندگان ار این رژیم احساس رضایت بیشتری نسبت به بدن خود حس کرده اند. به نظر میرسه رژیم کتوفیت میتونه پر طرفدار ترین رژیم در نظر مردم محسوب بشه.


خلاصه مقاله


پرطرفدارترین رژیم لاغری همیشه بهترین رژیم برای شما نیست. باید در ابتدا راجب بیشتر رژیم‌های مطرح جهان اطلاعات جمع آوری کنید و یک روش که از همه بیشتر به خواسته و توان شما نزدیکه را انتخاب کنید. معایب و مزایای آن را بشناسید و برنامه آن را برای خود شخصی سازی کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!