رژیم های لاغری

پرطرفدارترین رژیم لاغری در دنیا

اگر تصمیم دارید رژیم بگیرید عجله نکنید. ابتدا سعی کنید درباره همه برنامه ها اطلاع جمع کنید پرطرفدارترین رژیم لاغری و معایب و مزایا آن‌ها را بشناسید. بعد می‌توانید بهترین را برای بدن خودتان انتخاب کنید.


پرطرفدارترین رژیم لاغری از نظر مردم

پرطرفدارترین رژیم لاغری از نظر مردم


هر کدام از برنامه های غذایی ویژگی خاص خود را دارند و پرطرفدارترین رژیم لاغری و طبق هدفی و توانایی بدنتان میتونید یکی از آن‌ها را اجرا کنید. البته اغلب مردم تنها به دنبال کاهش وزن زیاد در مدت زمان کوتاه هستند و همین سبب شده همیشه پر طرفدار ترین رژیم لاغری از نظر متخصصان تغذیه و داوران جهانی مورد تایید نباشد.


رتبه بندی بهترین برنامه ها


در سال 2020 برنامه مدیترانه‌ای به عنوان پرطرفدارترین برنامه لاغری کلی عنوان شد، آن هم برای سومین بار پشت سر هم. اماکتوژنیک جزو پر طرفدار ترین برنامه لاغری فقط در مقوله سرعت کاهش وزن بود. در این بررسی 7 معیار مطرح شده. درجه آسانی برنامه، کامل بودن مواد مغذی آن، ایمنی و پتانسیل رژیم جهت پیشگیری و کنترل برخی بیماری ها مثل دیابت، جزو این معیارها بودند.


برندگان این مسابقه به صورت دسته بندی شده هستند و هر کدام در بخشی جدا داوری میشه که در این بخش به برخی دسته بندی‌ها اشاره میکنیم. آیا میدانید که داشتن یک نرم افزار مدیریتی مثل نرم افزار رژیم درمانی میتونه به برنامه شما کمک کنه؟
بهترین برنامه ها از نظر کلی:

مدیترانه ای

DASH

انعطاف پذیر

ویت واچرز
برترین برنامه لاغری:

ویت واچرز

وگان

حجمی

انعطاف پذیر
برترین برنامه از لحاظ سرعت کاهش وزن:

HMR

اکتاویا


آیا برنامه کم کربوهیدرات پرطرفدارترین برنامه لاغری میباشد؟

آیا رژیم کتوژنیک پرطرفدارترین رژیم لاغری میباشد؟


درست است که رتبه این برنامه از نظر متخصصان بسیار پایین بوده، اما به دلیل محبوبیت خیلی زیاد این برنامه توضیحاتی راجب آن برای شما آورده‌ایم. در واقع بزرگ‌ترین ویژگی این برنامه سرعت زیادش در کاهش وزنه و همین باعث شده تبدیل به پر طرفدار ترین برنامه از نظر مردم بشه.

کتوژنیک بر پایه مصرف چربی‌هاست. پرطرفدارترین برنامه لاغری در این برنامه چربی به میزان زیاد (بالای 70 درصد)، پروتئین به طور متوسط (حدود 20 درصد) و درصد اندکی کربوهیدرات مصرف میشه. این برنامه دارای انواع مختلفیه که به نسبت ویژگی‌های بدن خود باید یک یاز انواع آن که برای شما مناسب‌تره انتخاب کنید.

برنامه کتوژنیک استاندارد: این برنامه همانطور که پیش‌تر گفته شد بر پایه مصرف کم کربوهیدرات، میزان زیادی چربی و به مقدار متوسط پروتئینه

کتو با پروتئین بالا: در این روش درصد مصرف کربوهیدرات مثل برنامه استاندارد 5 درصده ولی میزان مصرف پروتئین به 35 درصد میرسه.

کتو چرخه‌ای: در این روش پس از چند روز محدودیت کربوهیدرات فرد برای یک تا دو روز میتونه مصرف کربوهیدرات را کمی بالاتر ببره.

کتو هدفمند: این برنامه به این صورته که در زمان ورزش میتونید از کربوهیدرات استفاده کنید.


اتکینز و پرطرفدارترین برنامه لاغری

رژیم اتکینز و پرطرفدارترین رژیم لاغری


برخی معتقدند اتکینز (Atkins) پرطرفدارترین برنامه لاغری میباشد شاید برایتان عجیب باشد اما در این برنامه مصرف چربی آزاده. تمرکز روی مصرف پروتئین‌هاست اما خوردن کربوهیدرات‌ها ممنوعه! پس در طی این برنامه کربوهیدرات نخورید یا کم بخورید. در این برنامه به دلیل کمبود کربوهیدرات، بدن برای تامین انرژی به سمت ذخایر چربی می‌رود و از آن تغذیه میکنه.


در اتکینز به دلیل مصرف بالای پروتئین اشتهای شما کم خواهد شد. این برخلاف آن چه نشان میده باعث افزایش کلسترول خون شما نمیشه. این دارای 4 مرحله که به ترتیب؛ القا، تعدیل، تنظیم و تثبیت نام دارند.


گام یک (القا): در 14 روز اول مصرف کربوهیدرات را به زیر 20 گرم برسانید. از پروتئین، چربی و سبزیجات سبز رنگ استفاده کنید.
گام دو (تعدیل): در این گام میتونید مقدار کمی مغزیجات، میوه و سبزیجات مصرف کنید.


گام سه (تنظیم): در این مرحله باید به وزن ایده‌آلتان نزدیک شده باشید. اکنون اجازه دارید کمی کربوهیدرات به برنامه غذایی خود اضافه کنید. فراموش نکنید که میزان کربوهیدرات کم باشه!
گام چهار (تثبیت): تبریک میگویم!شما به وزن ایده‌آل خود رسیده اید. حالا میتونید کروهیدرات‌های سالم مصرف کنید اما باید مراقب بازگشت چربی‌ها باشید.


در واقع تفاوت این برنامه با برنامه کم کربوهیدرات آن است که در آن شما در مرحله اول می‌مانید. اما این برنامه بعد از مدتی شما را آزاد میگذارد و به راحتی با ورزش و تغذیه دلخواه ولی سالم میتونید در همان وزن بمانید.


جنرال موتورز جزو پرطرفدارترین برنامه لاغری است؟


برخی میگویند این برنامه برای کارکنان شرکت جنرال موتورز طراحی شده ولی این مطلب اشتباه. به هر حال دلیل انتخاب این نام همچنان ناشناخته باقی مانده.

اساس این برنامه بر پایه مصرف میوه ست. این برنامه یک دوره هفت روزه که هر روز آن محدودیت متفاوتی برای مصرف مواد غذایی داره برای مثال در روز دوم تنها میتونید سبزیجات مصرف کنید در حالی که در روز پنجم میزان کمی گوجه با مقدار زیادی گوشت برنامه غذایی شماست.


نمی‌توان گفت که جنرال موتورز پرطرفدارترین برنامه لاغری هست اما این برنامه به دلیل مصرف میوه و سبزیجات و اینکه این مواد کالری بسیار کمی دارند باعث لاغری وزن شما میشه. اما هر برنامه معایبی هم داره.جنرال موتورز مواد مغذی ضروری برای بدن را در خود جای نداده. علاوه بر این هیچ محقق یا پژوهشگری از این برنامه حمایت نکرده است و فراموش نکنید که این برنامه موقتی ست.


ممنوعه های اتکینز:

ممنوعه های رژیم اتکینز:


اتکینز پرطرفدارترین برنامه لاغری که کیک و شیرینی، بستنی و آبمیوه؛ گندم، جو و برنج، چربی‌های مضر مثل روغن نباتی و چربی ترانس
این موارد فقط در مرحله القا ممنوع هستند:
سبزیجات پر کربوهیدرات مثل هویج، میوه‌هایی مثل انگور، هلو و موز؛ مواد نشاسته دار مثل سیب زمینی، حبوباتی مثل عدس و لوبیا

بیشتر بخوانید: رژیم آب درمانی چیست ؟


برنامه مدیترانه‌ای


این برنامه شاید پرطرفدارترین برنامه لاغری نباشد ولی بدون شک بهترین برنامه از نظر استانداردهای جهانیه. همانطور که از اسم این برنامه پیداست، برنامه غذایی آن طبق غذاهای ملل اطراف مدیترانه ساخته شده. تاکید آن بر استفاده از چربی‌هاییه که برای قلب مفید (غیر اشباع) و سرشار از امگا 3 باشند. در این برنامه عمدتا از غذای دریایی، حبوبات، غلات سبوس دار، مغزیجات خام، میوه و روغن زیتون استفاده میشه.


این برنامه محدودیتی برای مصرف کالری ندارد و در مقابل بر روی مصرف مواد غذایی ضروری، سالم و تازه تمرکز داره. به همین دلیل کاهش وزن زیادی در مدت زمان کوتاه نخواهد داشت ولی به دلیل مواد سالمی که در برنامه غذایی مدیترانه‌ای وجود دارد برای درمان و جلوگیری از بسیاری از بیماری‌ها مثل دیابت یا مشکلات قلبی موثره.

پیشنهاد شگفت انگیز


اگر به دنبال کاهش وزن در زمان کوتاهی هستید ما برای شما یک پیشنهاد شگفت انگیز داریم. شما میتونید با انتخاب یکی از انواع برنامه کم کربوهیدرات که با سیستم بدنی شما بیشتر تناسب داشته باشد انتخاب کنید. ما به شما کمک میکنیم که این برنامه سریع را سالم تر اجرا کنید و نتیجه بگیرید پس با ما همراه باشید.


رژیم کتوفیت 2021

رژیم کتوفیت 2021

پرطرفدارترین برنامه لاغری به صورتی هستند که اغلب برنامه ها با گذشت زمان تصحیح میشوند. اگر بخواهیم برای برنامه کم کربوهیدرات اصلاحیه ای قرار بدیم قطعا حذف چربی‌های بی خطر و جایگزین چربی‌های غیر اشباع و استفاده از مواد غذایی سالم و ضروری خواهد بود.

برای مثال میتونید از میوه‌هایی نظیر آووکادو استفاده کنید یا برای پروتئین از گوشت تازه یا جایگزین‌های گیاهی آن استفاده کنید. اما فراموش نکنید که در هر صورت باید مطمئن بشید تمامی مواد لازم برای بدنتان تامین شده.


خلاصه مقاله


پرطرفدارترین برنامه لاغری همیشه بهترین برنامه برای شما نیست. باید در ابتدا راجب بیشتر رژیم‌های مطرح جهان اطلاعات جمع آوری کنید و یک روش که از همه بیشتر به خواسته و توان شما نزدیکه را انتخاب کنید. معایب و مزایای آن را بشناسید و برنامه آن را برای خود شخصی سازی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا