چاقی و افزایش وزن

چاقی بدن


همیشه کاهش وزن باعث تناسب اندام نمیشه. خیلی وقتا هم هست که افراد به دنبال راهی برای چاقی هستن. شاید خیلیا اصلا استعداد چاق شدن رو نداشته باشن و از این موضوع خیلی ناراحت باشن. خب در هر حال این تناسب اندامه که افراد رو به رضایت میرسونه. چه لاغری زیاد و یا چه چاق بودن بیش از حد باعث میشه که این تناسب اندام بهم بخوره.شاید خیلیا فکر کنن که این لاغریه که خیلی سخته و مثل یه آرزوی دست نیافتنیه اما باید بهتون بگیم اونایی که بیش از حد لاغرن خیلی خوب میدونن که چاقی بدن هم مثل یه آرزوی بزرگه.

ما تصمیم داریم تو این بخش راجع به رژیم چاق شدن بدن، لیست یه سری غذا برای چاق شدن، یه برنامه غذایی خوب و کامل و همچنین قرص برای چاق شدن بدن رو بهتون معرفی کنیم. پس اگه دوست دارین یه سری اطلاعات کامل در این خصوص به دست بیارین با ما همراه باشین.


رژیم برای چاقی بدن

رژیم برای چاقی بدن


برای چاقی بدن، باید یه سری تغییرات تو رژیم غذاییتون ایجاد کنین. در حالت کلی چه چاق شدن و چه لاغر شدن به یه اصل نیاز داره و اون هم تغذیه هستش. فاکتورهای دیگه ای که وجود دارن مثل ساعت خواب و ساعت غذا خوردن، ورزش کردن، استفاده از مکمل های دارویی و…. همگی تو اولویت های بعدی قرار میگیرن.

پس اولین و مهمترین اصلی که برای چاق شدن به اون نیاز دارین تغذیه هستش. اما قبل از اینکه بخوایم راجع به تغذیه و رژیم چاقی باهاتون حرف بزنیم اجازه بدین به یه موضوع خیلی مهم اشاره کنیم.


اگه تصمیم دارین چاق بشین و بارها و بارها براش تلاش کردین اما نتیجه ای نگرفتین، ممکنه سیستم ایمنی بدنتون ضعیف باشه، یا حتی بدنتون کمبود ویتامین و مواد معدنی داشته باشه. حتی عفونت ها هم باعث جلوگیری از چاق شدن میشن. پس بهتره اول برین یه چکاپ کامل بدین تا از وضعیت سلامتیتون مطمئن بشین. بعد دیگه میتونین با خیال راحت سراغ رژیم های چاق کننده برین.

ممکنه حتی شما چکاپ بدین و متوجه بشین که مشکلی دارین و باید یه سری مواد غذایی رو مصرف نکنین. پس خیلی خوبه که شما قبل از هر چیزی مطلع بشین که وضعیت سلامتیتون چجوریه.
حالا که از سلامتیتون مطمئن شدین بهتره تا بریم سراغ رژیم غذایی برای چاق شدن. یه سری اطلاعات هستش که شما باید برای چاق شدن اونها رو در نظر بگیرین.

اول از همه اینکه اگه میخواین برای چاق شدن رژیم بگیرین باید به کالری مواد غذایی که دریافت میکنین توجه داشته باشین. در حالت کلی به ازای هر کیلوگرم وزن شما، بدنتون به 30 کالری نیاز داره. با یه محاسبه سر انگشتی میتونین متوجه بشین که بدنتون به چقدر کالری در روز نیاز داره.و باید از چه غذاهای چاق کننده استفاده کنید.

به طور مثال کسی که 50 کیلوگرم وزن داره در روز به 1500 کالری نیاز داره. اگه شما با همین فرمول کالری مورد نیاز بدنتون رو محاسبه کنین، وزنتون ثابت میمونه. یعنی کسی که 50 کیلوگرم وزن داره، اگه روزانه 1500 کالری مصرف کنه وزنش همینطور ثابت میمونه.

اگه این شخص بخواد از اینی که هست لاغرتر بشه، باید از این مقدار کالری، کم کنه و کالری مصرفیش رو پایین بیاره. اما کسی که بخواد چاق بشه باید از این مقدار، کالری بیشتری دریافت کنه. پس رژیم غذایی برای چاق شدن باید طوری باشه که کالری مورد نیاز بدن دریافت بشه و مازاد بر اون یه سری کالری برای افزایش وزن هم دریافت بشه.

پس شما باید به کالری مواد غذایی که دریافت میکنین خیلی توجه داشته باشین تا بتونین هم نیازای بدنتون رو تامین کنین و هم به چاق شدنتون کمک کنین.

برای مطالعه : ورزش برای چاقی پا


لیست غذاهای چاق کننده

لیست غذاهای چاق کننده


حالا که متوجه شدید اصول اولیه برای چاقی بدن چی هستش، بهتره تا بین غذاهای چاق کننده و پرکالری یکم شکم گردی کنیم تا حسابی شما رو به هوس بندازیم. ما تو این بخش هم به غذاها و هم به یه سری مواد غذایی پرکالری اشاره میکنیم تا شما بتونین هم این غذاها رو تو رژیم غذاییتون جا بدین و هم از مواد غذایی پرکالری که برای چاق شدن خوبه، تو رژیم غذاییتون بیشتر استفاده کنین.

قسمتای پرچرب گوشت قرمز
به طور کلی گوشت قرمز کالری بالایی داره. بعضی از قسمتای گوشت، چربی بیشتری دارن و مسلما کالریشون بیشتره. اگه بخوایم از نظر ارزش تغذیه ای بگیم، گوشت یه دامی مثل گوسفند هر چقدر به قسمت سر و گردنش نزدیکتر باشه، خاصیتش بیشتره و لذیذتر هم هست.

به خاطر همینه که چلو گردن انقدر طرفدار داره. چون گوشت قسمت گردن گوسفند هم از نظر تغذیه ای و هم از نظر کالری ارزش خیلی زیادی داره. قسمت راسته گوشت گوسفند و ماهیچه اش هم خیلی چرب و لذیذ هستش. پس اگه میخواین غذاهای مختلفی با گوشت گوسفند درست کنین، میتونین از این قسمتا بیشتر استفاده کنین.

سبزیجات نشاسته دار
یکی دیگه از بهترین مواد غذایی که شما میتونین برای چاق شدن ازش استفاده کنین، سبزیجات نشاسته دار هستش. این سبزیجات شامل نخود فرنگی، سیب زمینی، ذرت، کلم بروکلی و… میشن. شما میتونین تو تهیه غذاهاتون از این مواد غذایی استفاده کنین تا به چاق شدن و افزایش وزنتون کمک بشه.

انواع پلو
لذیذترین و پرمصرف ترین غذایی که همه ما هفته ای چند بار ازش استفاده میکنیم، انواع پلوها هستن. شما میتونین برنج رو با انواع حبوبات مثل عدس، لوبیا چشم بلبلی و… ترکیب کنین و ارزش غذاییش رو چند برابر بیشتر کنین.

اگه میخواین تو زمان کوتاه تری چاق بشین، میتونین پلوها رو به صورت کته درست کنین. کته ارزش غذایی بالاتری داره و نشاسته بیشتری به بدنتون میرسونه. شوید باقالی پلو، تهچین، عدس پلو، سبزی پلو، مرصع پلو، هویج پلو و… همگی جزو غذاهایی هستن که شما میتونین هفته ای چند بار اونها رو تهیه کنین و برای چاق شدن ازشون استفاده کنین.

پیشنهاد های زیبا: چاقی صورت

انواع ماهی ها

انواع ماهی ها


تو قسمت قبلی گفتیم انواع پلوها رو برای چاقی بدن میل کنین. یکی از اون پلوهای محبوب، سبزی پلو بود. ترکیب سبزی پلو با ماهی برای چاق شدن فوق العادس. ماهی ها امگا 3 زیادی دارن. حالا جدا از اینکه برای سلامتی خیلی مفیدن هم چربی مناسبی دارن و هم یه منبع غنی از پروتئین ها هستن.

پس مصرف ماهی هم میتونه نیازهای بدن شما به مواد معدنی و ویتامین ها رو برطرف کنه و هم به افزایش وزنتون کمک کنه. بهترین ماهی هایی که میشه برای چاق شدن ازشون استفاده کرد، ماهی سالمون، قزل آلا، تیلاپیا و… هستش.

البته انتخاب اینکه چه نوع ماهی مصرف کنین، به عهده خودتونه اما خب میتونین از ماهی هایی که خیلی مصرف اونها توصیه شده استفاده کنین تا زودتر به نتیجه برسین.

غلات سالم
وقتی دارین رژیم غذاییتون رو برای چاق شدن تغییر میدین و میخواین به هدفتون برسین، باید مصرف غلات کامل رو هم تو رژیم غذاییتون بگنجونین. به طور مثال جو دو سر یه نمونه از غلات کامل هستش.

شما میتونین ازش برای تهیه سوپ و آش استفاده کنین و یا اون رو به غذاهای آبدار اضافه کنین تا هم غذاهاتون لعاب بیشتری بندازه و هم به چاقیتون کمک بشه. غلات کامل و سالم ارزش غذایی بالایی دارن و علاوه بر اینکه به چاق شدن شما کمک میکنن، برای سلامتیتون هم خیلی مفیدن.

چربی های سالم

چربی های سالم


یکی دیگه از چیزایی که شما باید برای چاق شدن ازش استفاده کنین، چربیای سالم هستش. این چربیا هم شامل روغن های سالم میشن و هم شامل دانه های روغنی. بهترین چربیایی که میتونین ازش استفاده کنین، چربی های غیر اشباع هست

این چربیا هم برای سلامتیتون مفیدن و هم به چاق شدنتون کمک میکنن. روغن کنجد، روغن زیتون، روغن ذرت و… جزو روغنای سالمی هستن که شما میتونین تو رژیم غذاییتون ازشون استفاده کنین.

غذاهای پروتئینی
اگه میخواین عضلات بدنتون حجیم بشن و حسابی خوش اندام و چاق بشین، میتونین از غذاهای پروتئینی استفاده کنین. این غذاها شامل انواع مواد غذایی ها میشن. مثلا فیله مرغ، انواع حبوبات، انواع لوبیاها و… پروتئین زیادی دارن.

اگه شما با این مواد غذایی، یه غذای خوشمزه تهیه کنین، اون غذا به یه غذای پروتئینی تبدیل میشه. پس میتونین از این غذاها برای چاق شدن استفاده کنین.


برنامه غذایی برای چاق شدن
برای اینکه بتونین با روشای مناسب چاق بشین، باید یه سری نکات مهم رو تو برنامه غذاییتون رعایت کنین. این نکات مهم به شما کمک میکنن تا بتونین زودتر به نتیجه برسین و چاق بشین. یکی از بزرگترین اشتباهی که آدما دارن، اینه که فکر میکنن اگه مقدار زیادی از مواد غذایی رو مصرف کنن چاق میشن. شاید هم این اتفاق بیفته اما چیزی که مهمه چاقی اصولیه.

طبیعتا هیچ آدم لاغری دوس نداره چربی به بدنش اضافه کنه و اندامش از حالت ایده آل خارج بشه. همه دوس دارن چاق و خوش فرم بشن. پس چاق شدن به هر قیمتی ارزش نداره.
برای اینکه شما بتونین اصولی و ماندگار چاق بشین، باید یه سری نکات مهم رو رعایت کنین. در ادامه این نکات رو براتون عنوان میکنیم.


• استفاده از مواد غذایی سالم و با کیفیت
اولین نکته مهم اینه که شما از مواد غذایی سالم و با کیفیت استفاده کنین. خیلی مهمه که شما به کیفیت مواد غذایی تون اهمیت بدین و حتما از تازه ترین و سالم ترین مواد غذایی استفاده کنین. به طور مثال شما میتونین به جای استفاده از چربیای مضر و اشباع، از چربیای سالم و غیر اشباع استفاده کنین.

استفاده از مواد غذایی سالم و با کیفیت


• غذا خوردن در زمان مناسب برای چاقی بدن
یکی دیگه از نکته های خیلی مهمی که شما باید تو رژیم غذایی به اون توجه کنین اینه که تو ساعتای مشخص غذا بخورین. اینجوری هم ساعت غذا خوردنتون و هم ساعت میان وعده خوردنتون مشخص میشه.

اگه شما یه روز صبح زود صبحانه بخورین و یه روز دیر صبحانه بخورین، متابولیسم بدنتون دچار اختلال میشه و ممکنه به هدفتون نرسین یا حتی نتیجه معکوس ازش بگیرین. پس برنامه ریزی کنین و حتما تو بازه های زمانی مشخص غذا بخورین.


• پروتئین بیشتری دریافت کنین
اگه رژیم غذایی شما سرشار از پروتئین ها باشه، قطعا از راه درستی وزنتون رو اضافه میکنین. چون پروتئین ها باعث حجم گرفتن بدن میشه و تغذیه مناسبی برای ماهیچه های بدن و عضلات هستش. بهتره رژیم غذاییتون رو بر پایه پروتئین تنظیم کنین.پروتئین ها از راه درستی شما رو به چاقی میرسونن. پس حتما از مواد غذایی استفاده کنین که پروتئین زیادی دارن.


• غذاهای پرکالری مصرف کنین
کلا ما دو نوع غذا داریم. یکی غذاهای کالری خالی و یکی دیگه غذاهای غنی از کالری یا همون پرکالری. غذاهایی که کالری زیادی دارن انرژی خیلی زیادی به بدن میدن. حتی بیشتر از اون چیزی که بدن بهش نیاز داره. این غذاها باعث چاقی میشن.

رژیم غذایی شما باید غنی از غذاهای پرکالری باشه. علاوه بر غذا شما باید از میان وعده های پرکالری و سالم هم استفاده کنین. مثلا میوه خشک بهترین میان وعده ای هستش که هم سالمه و هم کالری زیادی داره.
• از میان وعده استفاده کنین
یکی دیگه از نکته هایی که شما باید تو رژیم غذاییتون رعایت کنین اینه که حتما از میان وعده ها استفاده کنین. بهتره از میان وعده های سالم اما پرکالری استفاده کنین.

مصرف آجیل ها و مغزها به عنوان میان وعده بهترین گزینه هستن. میوه خشک، میوه تازه، دانه های روغنی مثل کنجد و شادونه و…. همگی جزو میان وعده های سالم و پرکالری هستن که انرژی مورد نیاز بدنتون رو تامین میکنن.

اجیل


• حذف عادت های غذایی بد
بهتره تا برای چاق شدن حتما عادت های غذایی بدتون رو کنار بذارین. یکی از این عادتای بد اینه که وعده های غذاییتون رو با هم ادغام کنین. مثلا صبحانه و ناهارتون یکی بشه. یا اینکه بی وقت بخواین غذا بخورین. مثلا ساعت 1 نیمه شب بخواین غذا بخورین.

بهتره تا این عادتا رو حذف کنین تا سبک زندگی سالم رو پیدا کنین. یادتون باشه این عادتای بد غذایی به شما وزن ناسالم میده. یعنی ممکنه شما به ظاهر چاق بشین اما چاقیتون ماندگار نباشه و یا چربیای اضافه بیان سراغ شکم و پهلوهاتون. پس حتما به این نکته مهم توجه داشته باشین.


قرص چاق شدن بدن
ممکنه بعضی از افراد حالا به هر دلیلی نتونن با رژیم غذایی چاق بشن. مثلا ممکنه یه نفر یه جشنی یا یه مراسم خاصی رو پیش رو داشته باشه و بخواد سریعتر به نتیجه برسه. برای این افراد هم روشای زیادی وجود داره که یکی از این روشا، استفاده از قرص چاق کننده بدن هستش. با مصرف این قرصا شما میتونین تو زمان خیلی کمی چاق و زیبا بشین.

قبل از اینکه بخوایم داروی خاصی رو بهتون معرفی کنیم، باید بگیم سراغ هر قرص و دارویی نرین. چون در هر صورت داروهای شیمیایی عوارض خودشون رو دارن. یادتون که نرفته قراره ما با سالم ترین روشا، به چاق شدن بدنمون کمک کنیم.


حالا میخوایم تو این بخش کم عوارض ترین قرصای چاق کننده رو بهتون معرفی کنیم تا شما بتونین با مصرف اونها تو زمان خیلی کم به نتیجه دلخواهتون برسین.


• قرصای آنزیمی پروتئاز
شما میتونین از قرص آنزیمی پروتئاز برای چاق شدن بدنتون استفاده کنین. یادتون باشه برای اینکه این قرصا تاثیر بیشتری داشته باشه، باید پروتئین بیشتری استفاده کنین. البته این قرصا ترکیباتی دارن که خودشون برای بدن پروتئین به همراه دارن اما بهتره شما هم تو مصرف پروتئین کوتاهی نکنین. اگه سعی کنین کنار مصرف این قرص، ورزش هم کنین که دیگه به نتیجه عالی تری میرسین.


• قرص پروتئین ماهی سالمون هیدرولیز

قرص پروتئین ماهی سالمون هیدرولیز


یکی دیگه از قرصای مخصوص چاق شدن بدن، قرص پروتئین ماهی سالمون هیدرولیز هستش. این قرص یکی از بهترین قرصای موجود تو بازار که گفته شده اصلا عوارضی نداره. یه موضوع خیلی جالب راجع به این قرص این هستش که مصرف این قرص برای کسایی مناسبه که میخوان توده بدنی و حجم عضلاتشون رو با پروتئین بالا ببرن.

پس دیگه شما نگران تجمع چربی و این چیزا هم نیستین. بعضی از ترکیبات این قرص گیاهی هستش و به همین علت اصلا برای سلامتی ضرر و خطری نداره.


• قرص میرتاز اپین
یکی دیگه از قرصایی که به چاقی فول بادی کمک میکنه، قرص میرتاز اپین هستش. این قرص باعث افزایش وزن سالم میشه و شما میتونین با خیال راحت ازش استفاده کنین. ترکیبات این قرص جوریه که عوارض خاصی رو برای بدن به همراه نداره.


• قرص فست فت
قرص فست فت هم از اون دسته داروهایی هستش که به چاق شدن یکنواخت بدن کمک میکنه. این قرص غدد چاقی رو تو بدن تحریک میکنه و باعث میشه که بدن کاملا طبیعی و بدون هیچ عارضه ای چاق بشه. همونطور که از اسمش پیداست، این قرص خیلی سریع شما رو به افزایش وزن میرسونه.


• قرص آتنولول
یکی دیگه از قرصای مناسب برای افزایش وزن قرص آتنولول هستش. این قرص برای افرادی مناسبه که میخوان تو زمان خیلی کم، به سرعت چاق و خوش فرم بشن. این دارو سرعت سوخت و ساز بدن رو کاهش میده تا مواد غذایی بیشتر جذب بدنتون بشه. تنها مشکلی که این قرص داره، اینه که شما با مصرفش یکم احساس خستگی میکنین.


خلاصه مقاله


چاقی و افزایش وزن با روشای مختلفی امکان پذیره. اما چیزی که مهمه سلامتیه. میدونین دیگه ما همیشه اول به سلامت بدن تاکید داریم. ما سعی کردیم تو این بخش سریعترین روشایی که شما رو به اندام ایده آلتون میرسونه رو معرفی کنیم.

اولین و مهمترین اصلی که باید رعایت کنین، رژیم غذایی و تغذیه هستش. ما تو این مقاله یه سری مواد غذایی و غذاهای چاق کننده رو بهتون معرفی کردیم. شما میتونین با تغییر توی تغذیه تون و رعایت نکاتی که بهتون گفتیم، زیبا و خوش اندام بشین و لباسای مورد علاقه تون رو بپوشین. نهایت سعی خودتون رو کنین که از روشای سالم به چاق شدن برسین.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!

دریافت رژیم
دکمه بازگشت به بالا