چاقی و افزایش وزن

چاقی پا با چند روش خانگی


چاقی پا برای خیلیا یه آرزوی دست نیافتنیه! خیلی از افراد هستن که اصلا استعداد چاقی ندارن و پاهای لاغری دارن. مخصوصا خانما به این موضوع خیلی اهمیت میدن که پاهاشون چاق و خوش فرم باشه. همونطور که میدونین روشای مختلفی برای چاق کردن پا وجود داره. اما شاید خیلیا نتونن از روشای رایج استفاده کنن. به همین علت ما اومدیم تو این بخش به شما یه سری روش آسون و خونگی برای چاق شدن پا معرفی کنیم تا شما بتونین اندام زیبا و خوش فرمی داشته باشین.


چاق کردن پا

چاق کردن پا


حتما شما هم به این موضوع توجه کردین که اونایی که پاهای حجیمی دارن، چقدر خوش استایل تر هستن. اصلا انگار لباس تو تن این آدما یه جور دیگه قشنگه. میدونین علتش چیه؟ چاقی و خوش فرمی پایین تنه برای خانما خیلی مهمه. چون تاثیر زیادی تو استایلشون داره و به اونا کمک میکنه تا لباسا تو تنشون زیباتر دیده بشه. اما میدونین که خانما به شدت از چاق شدن میترسن و اصلا دوس ندارن چاق بشن.


به نظرتون امکانش هست که شما از یه سری روش کمک بگیرین تا پایین تنه و پاهاتون چاق بشه؟ بله دقیقا یه سری روش هستش که فقط به چاق شدن پاها کمک میکنه. اگه این موضوع براتون خیلی اهمیت داشته باشه میدونین که داروها و قرصای زیادی تو داروخونه ها موجوده و عملکردشون فقط و فقط چاق شدن پایین تنه هستش. اما ممکنه خیلیا نتونن از این قرصا استفاده کنن. چون در هر صورت داروهای شیمیایی عوارض خودش رو داره.


ورزش کردن هم که قبل از هر چیزی به یه اراده و انگیزه قوی نیاز داره. پس میمونه روشای طبیعی برای چاقی پا! این روشا بدون ضرر هستن و به شما کمک میکنن که اندام زیبا و پایین تنه چاقی داشته باشین. تنها چیزی که تو این روش اهمیت زیادی داره اینه که شما باید صبور باشین تا بتونین نتیجه اون رو ببینین. در هر صورت یه پروسه زمانی نیازه تا این روشا رو بدنتون جواب بدن.

اگه بتونین در کنار تغذیه و رژیم غذایی برای چاق شدن پاهاتون ورزش کنین، قطعا سریعتر به نتیجه میرسین. ورزش کردن به پاها و باسن حجم میده و فرم اونا رو اصلاح میکنه. اما اگه نمیتونین ورزش کنین اصلا اشکالی نداره. میتونین با تغییر تو برنامه تغذیه تون، به هدفتون برسین. چه تغییری؟! با ما همراه باشین تا این تغییرات رو براتون عنوان کنیم.

چه مواد غذایی پروتئین دارن؟

چه مواد غذایی پروتئین دارن؟


اولین و مهمترین تغییری که باید برای چاق شدن پاها و پایین تنه تون ایجاد کنین، تغذیه و رژیم غذاییتون هستش. شما باید از غذاهایی استفاده کنین که پروتئین زیادی داشته باشه. پروتئین به عضله سازی تو بدن کمک زیادی میکنه و خب طبیعتا پاها و باسن که از عضلات و ماهیچه های زیادی تشکیل شدن نیاز دارن تا با پروتئین حجم بگیرن.

فیله مرغ
بهتره تا تو برنامه غذاییتون حداقل هفته ای سه بار فیله مرغ استفاده کنین. اگه بخوایم یه منبع عالی از پروتئین بهتون معرفی کنیم دقیقا همین فیله مرغ هستش.

حبوبات
اگه تو غذاها حبوبات میریزین، بهتره که یه مقدار بیشتر از اونا استفاده کنین. چون قراره حبوبات زیادی بخورین تا پروتئین بدنتون تامین بشه و به چاق شدن پاهاتون هم کمک بشه. حبوبات سرشار از پروتئین و به عضله سازی و تقویت ماهیچه های پایین تنه شما کمک زیادی میکنن.

لبنیات
یه منبع خوب دیگه از پروتئین ها، لبنیات هستن. شیر، ماست، دوغ، پنیر، خامه و… همگی جزو لبنیات به حساب میان و شما میتونین با استفاده از اونا به چاق شدن پایین تنه تون کمک کنین.

روش های خانگی چاقی پا

روش های خانگی چاقی پا


ما تو بخش قبلی به این موضوع اشاره کردیم که شما میتونین با روشای خیلی آسون به چاق شدن پاهاتون کمک کنین. همینطور به این موضوع اشاره کردیم که چرا چاق شدن پاها و به طور کلی پایین تنه اهمیت زیادی داره. حالا میخوایم تو این بخش به روش های خانگی چاقی پا اشاره کنیم.

قطعا این روشا خیلی تاثیرگذارن اما به شرط اینکه شما همه موارد مهم رو به خوبی رعایت کنین. قبل از اینکه بخوایم به این روشا اشاره کنیم، باید بهتون بگیم که شرط اول و آخر این روشا رعایت نکات تغذیه ای هستش. شما باید یه تغذیه مناسب داشته باشین تا بتونین پاهاتون رو چاق و خوش فرم کنین. حالا بهتره بریم تا این روشای خونگی رو با هم بررسی کنیم.


• خوب غذا بخورین
برای اینکه پاهاتون چاق و خوش فرم بشن شما باید کارایی انجام بدین که ماهیچه سازی تو بدن شما تقویت بشه. برای اینکه ماهیچه های بدنتون تقویت بشن باید سوخت مورد نیاز این ماهیچه ها رو تامین کنین.

برای این کار شرط اول این هستش که خوب غذا بخورین. منظور از این حرف چیه؟ منظور اینه که تایم مشخصی رو برای وعده های غذاییتون تعیین کنین و هر روز سر ساعت خاصی صبحانه، ناهار و شام رو میل کنین. حتی شما باید میان وعده هاتونم تو ساعتای مشخصی میل کنین. این کار به شما کمک میکنه تا سوخت مورد نیاز ماهیچه ها و عضلات بدنتون رو به موقع بهشون برسونین.

هم چنین:


• کربوهیدرات مصرف کنین
یکی دیگه از روشایی که به شما کمک میکنه تا بتونین پایین تنه چاق و خوش فرمی داشته باشین اینه که کربوهیدرات مصرف کنین. مصرف کربوهیدرات برای تقویت عضلات و ماهیچه های بدن شما خیلی خوبه. به همین خاطر باید بگیم که کربوهیدرات نقش مهمی تو چاق شدن پایین تنه دارن.


• چربی ها و روغنای سالم
بهتره تو رژیم غذاییتون مصرف چربیا و روغنای سالم رو فراموش نکنین. مثلا وقتی که دارین سالاد درست میکنین، حتما در آخر روی اون روغن زیتون یا روغن کنجد بریزین. چربیای سالم برای برای چاق شدن پایین تنه خیلی مفیدن.


ترفندهای چاق شدن پایین تنه

ترفندهای چاق شدن پایین تنه


ما اینجا میخوایم چند تا ترفند برای چاقی پا و چاق شدن پایین تنه بهتون معرفی کنیم. شما میتونین از این ترفندا کمک بگیرین و به چاق شدن پایین تنه تون کمک کنین. حالا این ترفندا چیا هستن؟ ما تو ادامه این بخش براتون عنوان میکنیم.

اسموتی های پروتئینی میل کنین
یکی از بهترین ترفندای چاق کردن پایین تنه اینه که از اسموتی های پروتئینی کمک بگیرین. این اسموتی ها با روشای ساده و خونگی تهیه میشن و اصلا نیازی نیست که شما برای تهیه اونها خودتون رو به زحمت بندازن. اسموتی ها سرشار از فیبر و کالری مورد نیاز بدن هستن. حالا بهتره تا چند نمونه اسموتی بهتون معرفی کنیم تا بتونین با تهیه اونها به چاق شدن پایین تنه تون کمک کنین.


• شیک شکلات: یکی از اسموتی های خوشمزه و پروتئینی، شیک شکلات هستش. شما میتونین این شیک رو به راحتی تو خونه تهیه کنین. فقط کافیه تا یه دونه موز، یه قاشق شکلات، یه قاشق غذاخوری از انواع آجیل ها رو با هم دیگه ترکیب کنین. اینطوری یه شیک پروتئینی خوشمزه رو تو خونه به راحتی تهیه کردین و میتونین هفته ای سه بار ازش استفاده کنین تا پایین تنه چاق و خوش فرمی داشته باشین.

باقی شیک ها:

باقی شیک ها:


• شیک وانیل و توت: یکی دیگه از اسموتی های پروتئینی که میتونین با کمک اون پایین تنه چاق و خوش فرمی داشته باشین، شیک وانیل و توت هستش. شما میتونین یه فنجان توت رو با یه فنجان ماست و یه قاشق وانیل ترکیب کنین و برای چاق شدن پایین تنه تون میل کنین.


• شیک شکلات و فندق: یکی دیگه از اسموتی های خوشمزه ای که برای چاق شدن پایین تنه بهتون توصیه میکنیم، شیک شکلات و فندق هستش. فندق چربی طبیعی داره و به چاقی پاها خیلی کمک میکنه. برای تهیه این اسموتی میتونین 2 تا فنجان شیر شکلات رو با یه قاشق فندق ترکیب کنید و برای زیبایی اندامتون میل کنین.

ورزش کنین
یکی دیگه از ترفندایی که میتونین با استفاده از اون به چاق شدن پایین تنه تون کمک کنین اینه که ورزش کنین. شاید شما وقت کافی برای این کار رو نداشته باشین و یا شاید به خاطر شرایط خاص جسمی تون نتونین ورزش کنین. اینا اصلا مهم نیستن چون ما میخوایم فقط به یه تمرین تاثیرگذار برای چاقی پا و پایین تنه اشاره کنیم.

شما میتونین هر روز یکی از ورزشای هوازی مورد علاقه تون رو انجام بدین. مثل پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا و… بعد از انجام این ورزشها، بدن شما به خوبی برای تاثیرپذیری آماده شده. حالا میتونین حرکت اسکوات رو انجام بدین. این حرکت خیلی زیبا به عضلات پا و باسن شما فرم میده و اونها رو زیبا میکنه. در هر حدی که میتونین بهتره اسکوات رو انجام بدین.

چون واقعا تاثیر مستقیمی روی عضلات پا و باسن شما داره. خیلی مهمه که این تمرین رو صحیح انجام بدین. چون اسکوات یه تمرین حساسه و اگه درست انجامش ندین، ممکنه به پاهاتون آسیب وارد بشه.

نحوه صحیح اسکوات

نحوه صحیح اسکوات


شاید خیلی از شماها بدونین نحوه انجام صحیح اسکوات چطوریه اما شایدم خیلیاتون ندونین دقیقا اسکوات باید چجوری انجام بشه. برای اینکه با نحوه صحیح انجام این حرکت آشنا بشین، ما میخوایم تا اونو براتون عنوان کنیم. پاهاتون رو به عرض شونه باز کنین و حتما پنجه پاتون به سمت بیرون باشه. پشتتون باید کاملا صاف و شکمتون منقبض باشه.

حالا تصور کنین که یه صندلی پشت شما هستش اما یکم ازتون فاصله داره و شما میخواین روی اون صندلی بشینین. برای این کار باید باسن تون رو به سمت عقب هدایت کنین و تا جایی که میتونین پایین بیاین. وقتی که دارین پایین میاین دقت کنین که پشتتون خمیده نشه.

همینطور توجه داشته باشین که زانوهاتون از پنجه پاتون جلو نزنه. وقتی که تو این حالت قرار گرفتین، کمی مکث کنین و بعد دوباره به حالت اولتون برگردین. این تمرین رو میتونین به صورت سه ست 15 تایی در روز انجامش بدین.

Lipedema چیست؟

Lipedema چیست؟


تا حالا راجع به لیپیدما lipedema چیزی شنیدین؟ میدونین این اصلا چی هستش؟ لیپیدما یه بیماریه که فقط تو خانما به وجود میاد. این در اصل یه نوع اختلاله تا بیماری اما چون خیلی غیرطبیعیه بهش بیماری هم میگن. وقتی سلول های چربی بدن خیلی غیر طبیعی تو ناحیه ران پا، باسن و ساق پا جمع بشن اصطلاحا بهش لیپیدما میگن.


شاید براتون جالب باشه تا بدونین 11 درصد خانمای دنیا به این بیماری یا اختلال مبتلا میشن. به طور کلی این بیماری از زمان بلوغ شروع میشه. یا ممکنه به خاطر تغییرات هورمونی تو بدن این اختلال به وجود بیاد. کسایی که به این بیماری مبتلا هستن، حس میکنن دو تا بدن دارن! میدونین چرا؟ چون حس همیشه بالا تنه شون از پایین تنه شون سبک تره و قسمت پایین تنه شون خیلی وزن سنگینی داره.


حتما شما هم تا حالا چنین افرادی رو دیدین. در اصل مشخصه کلی این خانما چاقی پا و باسن به صورت غیر طبیعی هستش. جوری که شاید به سختی بشه زانوهاشون رو تشخیص داد! چون حجم زیاد عضلات و چربی های ران و ساق پا یه جورایی زانوها رو تو خودشون دفن کردن. حالا بهتره تا ببینیم به غیر از ظاهر پاها، چه نشونه های دیگه ای واسه این مریضی وجود داره؟ به موارد زیر توجه کنین:


• در صورتی که به لیپیدما مبتلا باشین، احساس درد و تورم زیادی تو ناحیه تجمع چربی دارین.
• تو ناحیه ای که تورم وجود داره، یه حس نرمی و سرما دارین.
• ناحیه ای که متورم شده به فشار خیلی حساسه.
• بدنتون خیلی سریع کبود میشه.

هم چنین:

هم چنین:


گاهی اوقات ممکنه این علائم همگی با هم بروز پیدا کنن. در این صورت هم اعتماد به نفس افرادی که بهش مبتلا هستن به شدت پایین میاد و هم یه تاثیر فوق العاده منفی تو روحیه فرد برای انجام کارای روزمره اش به وجود میاد.

حالا میدونین علت به وجود اومدن این بیماری یا اختلال چیه؟ در اصل چاقی بیش از حد پایین تنه که بهش لیپیدما میگن، ممکنه بیشتر جنبه ارثی و ژنتیکی داشته باشه اما به غیر از این علت، هنوز علتای دیگه ای برای این بیماری تعریف نشده.


البته فقط چاقی پا و پایین تنه تو کسایی که به این بیماری مبتلا هستن، آزاردهنده نیست، طبیعتا کسایی که بیش از حد چاقن هم این مشکل رو دارن. هیچ وقت هیچ آدم چاقی یکنواخت چاق نشده و نمیشه. ممکنه بعضی از آدمای چاق چربی های زیادی رو تو ناحیه پاهاشون داشته باشن.

تشخیص بیماری:

تنها راه تشخیص این بیماری اینه که به پزشک مراجعه کنین و معاینه بشین. پزشک به صورت دستی شما رو معاینه میکنه اگه تشخیص داد که شما به این بیماری مبتلا هستین، بعد مراحل درمانی رو شروع میکنه. برای درمان این بیماری هم یه سری اقدامات لازمه که خودِ فرد هم باید با پزشک همکاری داشته باشه.

اولین اقدام درمانی به تغییر رژیم غذایی مربوط میشه. کسایی که خیلی چاقن باید یه رژیم غذایی کامل داشته باشن اما باید خیلی از مواد غذایی که قبلا مصرف میکردن رو حذف کنن و خیلی مواد غذایی دیگه رو به تغذیه شون اضافه کنن.


در هر صورت درمان این بیماری باید با کاهش وزن شروع بشه. تو این رژیم غذایی میوه جات، سبزیجات، انواع گوشت و خلاصه هر چیزی که بدن برای حیات به اونها نیاز داره، وجود داره. پس از این بابت جای هیچ نگرانی نیست.

قدم بعدی که باید برای درمان این بیماری برداشت، تراکم درمانی هستش. منظور از تراکم درمانی بستن باند و یا پوشیدن جوراب های بلند و یا ساپورت های تنگ هستش. این کار باعث میشه تا پاها و پایین تنه لاغرتر بشن.

جالبه بدونین کسایی که میخوان به چاقی پاهاشون کمک کنن، باید شلوارای گشاد بپوشن و اصلا ساپورتا و جوراب شلواری های تنگ نپوشن. چون شلوار تنگ پاها رو برای لاغری مستعد میکنه.

افراد چاق:

افراد چاق:

حالا کسایی که پایین تنه خیلی چاقی دارن، باید حتما جوراب شلواری های تنگ بپوشن تا به لاغری پاهاشون کمک کنن.
مرحله بعدی ورزش کردن هستش. برای اینکه این افراد بتونن دوباره سلامتی و زیبایی اندامشون رو به دست بیارن، باید در کنار رژیم غذایی و کارای دیگه ای که انجام میدن، حتما ورزش کنن. ورزش میتونه به لاغری کمک زیادی کنه.

البته میدونیم که ورزش کردن برای این افراد خیلی سخته به خاطر همین پیشنهاد میکنیم که حتما از ورزش های هوازی شروع کنن.

ورزشایی که شدت انجام اونها هم کم باشه مثل شنا، پیاده روی، دوچرخه سواری، کوهنوردی و… اگه شما هم به لیپیدما مبتلا هستین، اصلا نیازی نیست تو قدم اول خیلی سخت ورزش کنین و به خودتون فشار بیارین. بهتره مرحله به مرحله پیش برین و اصلا به خودتون سخت نگیرین.


مرحله بعدی درمان، فیزیوتراپی و کاردرمانی هستش. تو این مرحله یه سری تمرینات کششی و ملساژ پوستی انجام میشه تا مایعات بتونن به خوبی در همه جای سطح بدن حرکت داشته باشن. این کار به کاهش علائم این بیماری کمک زیادی میکنه.


خلاصه مقاله


ما تو این بخش به طور کامل راجع به روشای چاقی پا صحبت کردیم. حتما به خوبی میدونین که روشای زیادی برای چاق شدن پا وجود داره اما ممکنه بعضیا نتونن همه این روشا رو امتحان کنن. روشایی که ما تو این بخش ارائه دادیم، بیشترین تاکیدش روی تغذیه بود. یه سری مواد غذایی رو بهتون معرفی کردیم تا بتونین با مصرف اونها پایین تنه چاق و خوش فرمی داشته باشین.


فراموش نکنین که تغذیه موضوع خیلی مهمه. چه برای چاقی و چه برای لاغری. پس حتما به این موضوع مهم توجه داشته باشین. تو قسمت پایانی این بخش هم جزئیات یه بیماری به اسم لیپیدما رو بررسی کردیم. این بیماری چاقی بیش از حد و غیر طبیعی پایین تنه هستش که میتونه برای افراد دردساز بشه.

همونطور که متوجه شدین، این بیماری بیشتر تو خانم ها اتفاق میفته و اونها رو درگیر میکنه. بریا درمانی این چاقی بیش از حد هم چند تا راهکار بهتون ارائه دادیم تا بتونین با کمک این راهکارا چاقی غیر طبیعی پایین تنه تون رو درمان کنین.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!

دریافت رژیم
دکمه بازگشت به بالا