چاقی و افزایش وزن

ورزش برای چاقی + فیلم حرکات ورزشی برای چاق شدن پا


داشتن پاهای لاغر و ضعیف، تاثیر خیلی منفی و بدی تو زیبایی اندام میذاره؛ به خصوص تو زیبایی اندام خانم ها. خیلیا به دنبال راهی هستن که پاهاشون رو چاق و زیبا کنن. به خصوص تو ناحیه ران پا که بیشتر از هر قسمت دیگه ای تو جذابیت و زیبایی اندام تاثیر داره. پیشنهاد ما به شما ورزش برای چاقی پا هستش. ما قصد داریم تا اینجا روش هایی بر مبنای ورزش برای چاق شدن پا رو بهتون معرفی کنیم.


حرکات ورزشی برای چاقی شدن پایین تنه

حرکات ورزشی برای چاق شدن پایین تنه


تو دنیای امروزی که تکنولوژی و علوم مختلف خیلی پیشرفت کرده، شاید روشای زیادی برای چاقی پا وجود داشته باشه؛ اما همیشه به دنبال راهی ماندگار و بی ضرر باشین. خیلی مهمه که شما از چه راهی پاهای زیبا و خوش فرمی داشته باشین.

چون خیلی از روشایی که برای پرشدن ران پا به شما معرفی میشن، ممکنه برای سلامتیتون ضرر داشته باشن و یا خیلی دوام نداشته باشن. حالا ما میخوایم اینجا چند تا ورزش برای پرشدن پا بهتون معرفی کنیم تا شما بتونین با کمک این تمرینا و ورزش ها، پاهای زیبا و خوش فرمی داشته باشین.

بسیاری از افراد هستند که با لاغری دو قسمت از بدنشون همواره مشکل دارند یکی پایین تنه و دیگری صورت میباشد،به طور کلی لاغری صورت باعث بالا نشان دادن سن و ایجاد چین و چروک میشه برای رفع این مشکل ما توصیه میکنیم مقاله صبحانه های چاق کننده صورت و مطالعه نمایید.


• اسکوات پایین تنه

اسکات برای چاق شدن پایین تنه


یکی از ورزشایی که شما میتونین با انجام اون پاهای زیبا و خوش فرمی داشته باشین، اسکوات پایین تنه هستش. این حرکت کاملا مستقیم روی عضلات پاهای شما تاثیر میذاره و اونا رو درگیر میکنه و میتونه به عنوان ورزش برای چاقی پا مناسب باشه . انجام حرکت اسکوات پایین تنه حسابی عضلات چهارسر ران و ماهیچه های ساق پای شما رو تقویت میکنه و شما میتونین با کمک این تمرین پاهای زیبا و پری داشته باشین.

برای انجام این تمرین شما باید پاهاتون رو به عرض شونه هاتون باز کنین و قسمت پشت و کمرتون رو کاملا صاف نگه دارین. حالا بهتره زانوهاتونو خم کنین تا به سمت پایین بیاین. دقت داشته باشین وقتی زانوهاتون خم میشه اصلا نباید پشتتون خم بشه و باید کاملا صاف باشه.

یه نکته دیگه هم اینه که وقتی تو حالت اسکوات قرار گرفتین اصلا نباید زانوهاتون از پنجه پاتون جلو بزنه. وقتی که حالت بدنتون صحیح شد، میتونین این تمرین رو چند بار پشت سر هم انجام بدین. هر بار که به سمت پایین میاین، باید چن ثانیه مکث کنین و بعد به حالت اولتون برگردین.

برای پرشدن پاها و اندام های بدنی داروهای گیاهی و شیمیایی بسیاری وجود داره ولی به هر حال زیبا سلام به شما توصیه نمیکنه از این دارو ها استفاده کنید اما بهتره درباره داروی گیاهی برای چاق شدن پایین تنه اطلاعات کافی داشته باشید تا بتونید به خوبی انتخاب کنید.


• حرکت لانچ

حرکت لانچ


یکی دیگه از ورزش برای چاقی پا ، حرکت لانچ هستش. این حرکت عضلات پاهای شما رو به خوبی تقویت میکنه و به حفظ تعادل بدنتون خیلی کمک میکنه. برای انجام حرکت لانچ شما باید بدنتون رو تو یه راستا قرار بدین و کاملا صاف بایستید.

حالا با پای سمت راستتون یه قدم بزرگ به سمت جلو بردارین. توجه کنین پای سمت چپتون باید سرِ جای خودش باشه و فقط پای سمت راستتون به سمت جلو بیاد. زانوی پای راستتون باید تو زاویه 90 درجه قرار بگیره و از پنجه پاتون جلوتر نزنه.

زانوی پای چپتون هم باید به زمین نزدیک بشه اما نباید به زمین برخورد کنه. وقتی این تمرین رو انجام دادین باید 10 ثانیه تو این حالت بمونین و بعد سرِ جای خودتون برگردین. حرکت لانچ رو میتونین برای هر پا 10 مرتبه انجام بدین.چاقی پا به چند روش خانگی نیز امکان پذیر است.

ورزش برای چاقی ران پا

ورزش برای چاقی ران پا


تو بخش قبلی با یه سری ورزش برای چاقی پا آشنا شدیم. اینو بدونین که ورزش کردن شاید تاثیر فوری روی پرشدن پاهاتون نذاره، اما اگه اونو به یه سبک سالم از زندگیتون تبدیل کنین و مرتب انجامش بدین، مطمئن باشین خوش فرم ترین و زیباترین پاها مال شما میشه .

چون ورزش واقعا بدن رو تغییر میده. حالا ما میخوایم تو این بخش یه سری تمرین برای پرشدن پا به شما معرفی کنیم تا با استفاده از اونها بتونین ران پاتون رو خوش فرم و زیبا کنین.


معمولا پرشدن و خوش فرمی ران پا برای خانما اهمیت خیلی زیادی داره و باعث میشه هر لباسی رو که بپوشن، جذاب و زیبا به نظر برسن. به دنبال راه های اصولی و درست باشید و به دنبال اسم آمپول چاقی کل بدن و استفاده از مواد های شیمیایی نباشید.حالا دیگه بهتره وقت تلف نکنیم و به سراغ معرفی این تمرینا بریم.


• انواع اسکوات

انواع اسکوات برای چاق شدن پایین تنه


تو بخش قبلی هم به اسکوات برای چاقی پا اشاره کردیم و گفتیم این ورزش برای چاقی پا موثره. خوبه بدونین که اسکوات انواع مختلفی داره و همه اونها برای پرشدن ران پا و خوش فرمی ساق پا مفید هستن. تمرین اسکوات گابلت رو انجام بدین تا ران پاتون خوش فرم و زیبا بشه.

برای انجام این تمرین، مثل همون حرکت اسکواتی که بهتون گفتیم، فقط با این تفاوت که باید پاهاتون رو کمی بیشتر از عرض شونه ها باز کنین. اینجوری ماهیچه های چهار سر ران بیشتر درگیر میشن. نکته های تمرین اسکوات هم که فراموش نشه. اه بخواین شدت تمرین رو بیشتر کنین، میتونین یه دمبل تو دستتون بگیرین و با اون اسکوات رو انجام بدین.

پیشنهاد های زیبا: چاقی بدن


• پلانک چرخشی


یکی دیگه از ورزش هایی که برای چاقی ران پا بسیار موثره، پلانک چرخشی هستش. این تمرین رو باید به این صورت انجام بدین که تو حالت پلانک قرار بگیرین. ساعد شما باید کاملا صاف روی زمین قرار بگیره و بعد از اینکه کل بدنتون رو تو یه راستا قرار دادین، وزن کل بدنتون رو با نوک انگشتان پا و ساعد که هر دو روی زمین قرار دارن، تحمل کنین.

حالا دست سمت چپتون رو از روی زمین بلند کنین و همینطور که کل بدتون رو میچرخونین، دستتون رو کاملا صاف به سمت بالا ببرین. چند ثانیه تو همین حالت بمونین. حالا دوباره دستتون رو همراه با چرخش کل بدن به سرِ جای اولش برگردونین و این کار رو برای دست بعدی و طرف بعدی بدنتون انجام بدین.

توجه کنین توی این تمرین باید بدن و پشتتون کاملا صاف باشه، زانوهاتون اصلا خم نشه و یا زمین رو لمس نکنه و به طور کلی شکمتون کاملا منقبض بشه. حتما دقت کنین تا این تمرین رو درست انجام بدین.


• پل باسن تک

پل باسن برای چاق شدن پایین تنه


پل باسن تک، یه ورزش برای چاقی پا و همینطور خوش فرمی باسن هستش. یعنی شما با انجام این تمرین، با یه تیر دو نشون میزنین. این تمرین رو باید به این صورت انجام بدین که پشتتون کاملا صاف روی زمین باشه و دست هاتون رو کنار بدنتون قرار بدین. زانوهاتون رو با فاصله از هم و در زاویه 90 درجه قرار بدین.

حالا به کمک یکی از پاهاتون و قدرت بالا تنه، یکی از پاهاتون رو کاملا صاف کنین و رو به جلو بالا ببرین. این کار رو باید با قدرت پایی که هنوز خم هست و عضلات شکمتون انجام بدین. این تمرین رو میتونین برای پرشدن و خوش فرم شدن پاهاتون انجام بدین.


• لانچ به طرفین

لانچ به طرفین برای پرشدن پا


یکی دیگه از ورزش برای چاقی پا، لانچ به طرفین هستش. این تمرین به چاق شدن و خوش فرمی ران پاتون کمک میکنه. برای انجام این تمرین شما باید صاف بایستید و دست هاتون رو روی قفسه سینه تون نگه دارید.نیم تنه شما باید کاملا صاف باشه. حالا پای سمت راستتون رو تا جایی که میتونین به سمت راستتون ببرید.

پاتون باید صاف باشه و اصلا زانوتون خم نشده باشه. حالا زانوی سمت چپتون باید تو زاویه 90 درجه قرار داشته باشه و وزن کل بدنتون رو تحمل کنه. زانو نباید از نوک پنجه پا بیرون زده باشه و شما باید این تمرین رو با حفظ تعادل انجام بدین.

یادتون باشه وقتی تو این حالت قرار گرفتین، چند ثانیه مکث کنین و بعد به حالت اولتون برگردین و این کار رو برای طرف دیگه هم انجام بدین. اگه بخواین شدت این تمرین رو بیشتر کنین میتونین از وزنه و هالتر هم استفاده کنین.

برای مطالعه: معجون چاق کننده سریع

ورزش برای چاق شدن

ورزش برای چاق شدن

برای چاق شدن نیازمند استفاده از رژیم و برنامه غذایی مناسب هستید به تنهایی با انجام ورزش نمیتونید به وزن ایده آلتون برسید شاید زیاد این موضوع رو شنیده باشید که برخی بیان میکنند که من زمانی که به باشگاه میرم برای چاق شدن و رسیدن به اندام ایده آل بیشتر وزن کم میکنم ، دلیل این موضوع آن است که فرد به دلیل انجام حرکت های ورزشی درحال سوزوندن انرژی میباشد و زمانی که پس از ورزش تغذیه مناسبی نداشته باشد نمیتونه به وزن ایده آل خودش برسه. میتونی برای مشاهده کلی تمرین ورزشی و برنامه غذایی برای افزایش وزن به پیچ زیبا سلام با آدرس hizibacom مراجعه کنی و لذت ببری. بزن رو عکس و کلی اطلاعات کسب کن.

ورزش برای چاق شدن ساق پا

ورزش برای چاق شدن ساق پا

حرکت Double Leg Calf Raises

 • در هز دو دست خود دنبل بگیرید. صاف بایستید، طوری که پای شما بر روی لبه‌ی استپ قرار بگیره.
 • روی پنجه‌های پا بایستید و ماهیچه‌های ساق پا را سفت کنید.
 • به اندازه ی ۱ تا ۲ ثانیه در این وضعیت بمانید.
 • پاشنه‌های پا را از لبه‌ی استپ پایین تر بیاورید.
 • این حرکت رو چندبار تکرار کنید

حرکت Calf Raises Using Weights

 • روی یک صندلی بنشینید.
 • دمبل‌ها را مقابل ران یا روی ران پاها قرار دهید.
 • صاف بنشینید و کف پاها را صاف روی زمین بگذارید.
 • روی پنجه های پا قرار گیرید و ماهیچه‌های ساق پای خود را منقبض کنید.
 • ۱ تا ۲ ثانیه دمبل‌ها را نگه دارید و ساق پاها را منقبض کنید.
 • پاها را صاف روی زمین بگذارید.
 • این حرکت و چندبار تکرار کنید

پرش از مانع با یک پا

چند مانع را با فاصله یکسان بر روی زمین قرار بدید و سپس به وسیله یک پا از روی این موانع بپرید

طناب زدن

طناب زدن نیز یکی از روش هایی است که میتونه به چاق شدن ساق پا کمک کنه


فیلم حرکات ورزشی برای چاق شدن پا


تا اینجا یه سری حرکت مفید و موثر برای چاقی پا بهتون معرفی کردیم. تمرینای زیادی در قالب ورزش برای چاقی پا هستش که شما میتونین ازشون استفاده کنین و پاهایی زیبا داشته باشین. اما نکته ای که لازمه تا بهش اشاره کنیم، این هستش که شما باید تمریناتونو درست انجام بدین.

ما بهتون پیشنهاد میکنیم اگه یه مبتدی هستین، حتما از فیلم حرکات ورزشی برای چاقی پا کمک بگیرین. در هر صورت ما هر چقدر هم که در حد عالی تئوری این ورزش ها رو براتون توضیح بدیم، بازم ممکنه تا یه جاهایی اشتباه کنین.
یادتون باشه اگه تمرینای ورزشی اشتباه انجام بشن، قطعا به عضلات و تاندون های بدن آسیب وارد میکنن و ممکنه شما دیگه هیچ وقت نتونین ورزش کنین.

پس بهتره تا اگه مبتدی هستین و در خصوص نحوه صحیح انجام تمرینات اطلاعاتی ندارین، حتما فیلمای آموزشی رو ببینین و با دقت به جزئیات توجه کنین. تو فیلمای آموزشی، نکات مهم و قابل توجه عنوان شده و شما حتی اگه هیچ آشنایی قبلی هم با ورزش و تمرینات ورزشی نداشته باشین میتونین با دیدن این فیلما خیلی خوب و عالی ورزش کنین.


خلاصه مقاله


ما تو این بخش یه سری ورزش برای پرشدن پا رو به شما معرفی کردیم. اکثر کسایی که اندام لاغری دارن، میخوان که پاهاشون چاق و خوش فرم باشه. مخصوصا خانما که به این موضوع حساسیت خاصی دارن.

ما سعی کردیم یه سری تمرینی که به پرشدن و عضله سازی پا کمک میکنه رو تو این بخش بهتون معرفی کنیم تا شما بتونین با این تمرینا، پاهای زیبا و خوش فرمی داشته باشین.
یادتون باشه که حتما باید این تمرینا و ورزش ها رو با دقت و به درستی انجام بدین. اگه مبتدی هستین و نمیتونین با مرور تئوری تمرینا، اونها رو به درستی انجام بدین، بهتره تا از فیلمای آموزشی کمک بگیرین و سعی کنین که ورزش ها و تمریناتتون رو به درستی انجام بدین.

سوالات متداول

برای چاق شدن پا ها چه ورزشی انجام بدیم؟

طناب زدن،اسکات،پرش از مانع و… از جمله ورزش های مناسب برای چاق شدن پا ها هستند.

آیا تغذیه هم بر روی چاق شدن پا ها تاثیر داره؟

بله به طور کلی خوردن خوراکی هایی مثل شیر،جودوسر،پنیر،سینه مرغ،استیک و… در کنار ورزش سبب چاق شدن پاها میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا