رژیم آب درمانی چیست ؟ | رژیم آب درمانی 40 روزه به چه صورت است ؟ - های زیبا

رژیم آب درمانی چیست ؟

0

امروزه اغلب مردم به دنبال روش‌هایی برای لاغری هستند ولی صبر کافی برای رژیم‌هایی طولانی را ندارد. به همین دلیله که رژِیم آب درمانی بین مردم طرفدار زیادی پیدا کرده. متخصصان هر کدام با افزایش برخی مواد غذایی و تغییر بعضی نکات باعث به وجود آمدن انواع متنوعی از این رژیم شدند که در ادامه به بررسی آن‌ها میپردازیم.

رژیم آب درمانی یا واتر فست چیست؟

رژیم آب درمانی یا واتر فست چیست؟


در مورد رژیم آب درمانی نظراتی متفاوت و حتی متناقض وجود داره. در مخالفت با آن به این موضوع اشاره میشه که این رژیم به دلیل حذف کامل کالری مانند ریاضت کشیدن میباشد و نتایج آن با برگشت فرد به روال سابق وزن کم شده برمیگرده. این دسته رژیم آب را جزو رژیم‌های ناسالم و پرخطر میدونند.


در سمت دیگر برخی معتقدند این رژیم، برنامه غذایی مناسبی برای سم زدایی بدنه. مصرف یک دوره چند روزه آب میتونه در پاکسازی کبد موثر باشد. سموم ذخیره شده در صفرا به دلیل مصرف زیاد مواد غذایی چرب میتونه در دوره رژیم از بین میره و صفرا تصفیه خواهد شد. نوشیدن آب ولرم قبل از صبحانه می‌تواند تاثیر زیادی بر این سم زدایی داشته باشد.


تاثیرات آب درمانی برای لاغری شکم


همانطور که میدونید چربی سوزی در سرتاسر بدن اتفاق میافتد نه در بخشی خاص. ولی به دلیل حجم زیاد سلول‌های ذخیره کننده چربی در ناحیه شکمی، در رژیم‌هایی که تمرکز بر چربی سوزی دارند نمود آن در ناحیه شکم بیشتره. رژیم آب درمانی نیز با حذف چربی و کالری مصرفی باعث میشه بدن مجبور به استفاده از ذخایر چربی شود. با کاهش حجم سلول‌های چربی میتونید شاهد لاغری شکم خود شوید.

از اولین نمودهای رژیم آب درمانی، از بین رفتن چربی شکم و کم شدن اندازه دور شکمه. با این رژیم به سرعت و در زمانی کوتاه چربی سوزی انجام میشه ولی باید مراقب باشید که بعد از اتمام دوره رژیم با متعادل نگه داشتن کالری روزنه و انجام ورزش، اجازه ندید که دوباره چربی‌ها برگردند.

ساختار سلول های چربی به این صورت است که بعد از ساخته شدن با افزایش میزان چربی برای ذخیره، حجم آن‌ها افزایش پیدا میکنه و بعد از چربی سوزه از حجم این سلول‌ها کاسته میشه ولی از بین نمیره. به همین دلیل حتی بعد از چربی سوزی امکان بازگشت دوباره توده‌های چربی با مصرف بالای کالری روزانه و عدم تحرک لازم، وجود داره.

برای مطالعه : رژیم سم زدایی چیست ؟


انواع رژیم های لاغری با آب

انواع رژیم های لاغری با آب


این رژیم بر پایه نوشیدن آبه اما در برخی موارد به نسبت نیاز بدن و تشخیص متخصص مواردی به این رژیم اضافه میشه. علاوه بر آن با توجه به اینکه این رژیم اغلب دوره زمانی کوتاهی داره، از نظر زمانی هم به چند دسته تقسیم میشه.
باید توجه داشته باشید که رژیم آب درمانی از جمله رژیم‌های دشواره و باید پیش از انتخاب آن به شرایط بدنی خود توجه کنید. هرچه قدرت بدنی شما کمتر یا میزان وزنی که میخواهید از دست بدهید کمتره سعی کنید بازه‌های طولانی‌تر و یا رژیم‌های ترکیبی آب با یک ماده غذای دیگر را انتخاب کنید. در ادامه به معرفی و بررسی چند نمونه از آن‌ها میپردازیم.انواع رژیم های لاغری


رژیم آب درمانی سه روزه


رژیم آب درمانی در حالت عادی میتونه بین 1 تا 3 روز باشه. بهتره این رژیم را از کمترین زمان شروع کنید. و اگر میخوایید این رژیم را طولانی‌تر ادامه بدیدحتما با پزشک متخصص مشورت کنید.


این رژیم شباهت زیادی به روزه دارد با این تفاوت که از افطار و سحری خبری نیست. این رژیم شاید سخت و غیر ممکن به نظر برسد ولی راهکارهایی برای آماده سازی بدن برای این شرایط وجود دارد که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.


بهتره به آرامی سراغ رژیم بروید و ابتدا با حذف شکر یا برخی وعده های غذایی خود را برای رژیم اصلی شروع کنید. برای مثال میتونید در هفته اول فقط وعده صبحانه را حذف کنید. در هفته دوم هر دو وعده صبحانه و ناهار و در هفته سوم علاوه بر حذف دو وعده ذکر شد وعده شام را محدود کنید. حالا شما آماده شروع رژیم آب درمانی هستید..


رژیم آب درمانی 7 روزه

رژیم 7 روزه


بعد از طی کردن رژیم 3 روزه اگر تصمیم دارید این رژیم را ادامه بدید میتونید نوع یک هفته‌ای آن را امتحان کنید. توجه داشته باشید همانطور که قبلا هم گفتیم باید برای این تصمیم ابتدا با یک پزشک مشورت کنید.


برای انجام این رژیم باید بدانید که هر فرد سالم باید در طول روز حدود 9 الی 13 فنجان آب مصرف کند. در واقع برای بانوان این میزان حدودا 2/2 لیتر و برای آقایان 3 لیتره. شما هم برای انجام رژیم خود می‌توانید از همین میزان آب استفاده کنید. سعی کنید از میزان ذکر شده خیلی بیشتر آب مصرف نکنید. البته سعی کنید آب مصرفی را در طول روز به طور مساوی پخش کنید.


در طول رژیم ممکنه دچار احساس گرسنگی شدید شوید و این آزار دهنده خواهد بود. برای مقابله با این حس می‌توانید وقتی گرسنه میشید یک یا دو لیوان آب بنوشید و سپس کمی استراحت کنید. این کار به طور معمول موجب از بین رفتن حس گرسنگی خواهد شد. البته برای دور کردن دهن خود از فکر غذا و گرسنگی میتونید در زمان استراحت خود به مدیتیشن بپردازید.


رژیم آب درمانی 40 روزه

این روش آخرین مرحله از رژیم آب درمانی آب درمانیه و بالطبع سخت‌ترین آن‌هاست. اما باید به یاد داشته باشید که هیچوقت مدت زمان رژیم را بیشتر از این نکنید. دوره‌های 40 روزه در اغلب متد‌های معنوی و مذهبی جهان به عنوان بهترین زمان برای ایجاد تغییرات یا اصلاح رفتار معرفی میشه.


روش این رژیم هم مانند دو مورد قبلیه با این تفاوت که افزایش بازه زمانی آن سختی رژیم را چند برابر میکنه. برای موفقیت شما در این رژیم و بدست آوردن بهترین نتیجه، چند نکته برای شما آورده ایم تا در این راه به شما کمک کند.

مراحل:

مراحل آب درمانی


• باید توجه کنید که تا اتمام دوره رژیم هیچ ماده غذایی جامدی مصرف نکنید چرا که این کار باعث فعال شدن دوباره سیستم گوارش شده و از بین رفتن تاثیرات رژیم شما میشه. در ازای مواد غذایی جامد تنها مجازید از مایعاتی مانند آب یا آب میوه‌های طبیعی استفاده کنید.
• مخصوصا در روزهای ابتدایی رژیم از انجام فعالیت‌های بدنی شدید خودداری کنید تا وقتی که بدن شما با وضعیت جدید سازگاری پیدا کند.


• پس از اتمام رژیم فورا شروع به خوردن غذاهای جامد و سنگین نکنید. با غذاهای مایع و سبک مثل فرنی یا سوپ شروع کنید و بعد از آن به تدریج موادی مثل گوشت را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.
• در طول رژیم حتما وضعیت فشار و قند خون خود را چک کنید.


با رعایت این نکات و اراده قوی می‌توانید دوره رژیم خود را به اتمام برسانید اما باید بعد از پروسه رژیم هم مراقب برنامه غذایی خود باشید تا اثرات مثبت رژیم از بین نروند.

در اینجا بخوانید: رژیم آمریکایی چیست؟


رژیم آب و سیب

رژیم آب و سیب


از بین انواع رژیم ها یکی از شناخته شده ترین‌ها، رژیم آب و سیبه. این رژیم کم انرژی جایگزین مناسبی برای رژیم سخت بدون کالری نوشیدن آبه. در این برنامه غذایی شما قادر به مصرف هر میزان از آب و میوه‌های کم کالری مانند سیب هستید.

این رژیم هم مانند دیگر انواع رژیم ها در بازه‌های زمانی کوتاه انجام میشه.
نتیجه این رژیم را میتونه به سرعت در آب شدن چربی‌های ناحیه شکم دید. در این رژیم سیب جای وعده‌های غذایی را پر میکنه که باعث می‌شود از نظر ذهنی فشار کمتری روی شما باشد.

همچنین با مصرف سیب و رسیدن کالری به بدن، شما کمتر دچار حس گرسنگی خواهید شد. نباید تاثیر ذهن بر رژیم‌های غذایی و موفق شدن در انجام آن‌ها بسیار مهم است پس این روش میتونه به خوبی ذهن شما را برای ادامه رژیم غذایی مجاب کند.


رژیم آب و عسل


از دیگر نمونه‌های ساده شده رژیم آب درمانی، می‌توان به رژیم آب و عسل اشاره کرد. در این روش نیز مانند آب و سیب است تنها با این تفاوت که عسل جایگزین میوه میشه. برخلاف تصور عموم که عسل را مثل قند و شکر تنها به عنوان منبع کربوهیدرات میشناسند، عسل علاوه بر قند دارای مواد معدنی و ویتامین‌های مناسب برای بدنه.


یکی از مشکلات این رژیم تامین نشدن مواد ضروری بدن است که میتونه با افزودن عسل به این رژیم این مواد را برای بدن فراهم کرد. به جز مواد معدنی عسل دارای پروتئین، فیبر، قند و ویتامین‌هایی مثل نیاسین، ریبوفلاوین، ویتامین C و ویتامین B6. همچنین مواد معدنی آن شامل فسفر، سدیم، روی، آهن و کلسیم.


با رژیم آب درمانی چند کیلو کم می‌کنیم؟

با  این رژیم چند کیلو کم می‌کنیم؟


کاهش وزن این رژیم سریع و بیشتر در ناحیه شکم محسوسه اما اندازه آن به بدن فرد بستگی دارد و در مواردی حتی ممکن است کاهش وزن چندانی دیده نشود. اما به طور معمول این رژیم تاثیر زیادی بر وزن دارد و علاوه بر آن به دلیل اصلاح برنامه غذایی بعد از رژیم هم کاهش وزن ادامه خواهد داشت.


کیا رژیم آب درمانی گرفتن؟


این رژیم بیشتر برای افرادیه که خواستار اصلاح برنامه غذایی و سم زدایی بدنشان هستند. البته به دلیل سریع بودن نمود آن، این رژیم در بین افرادی که میخواد در مدت زمان کوتاه به وزن ایده‌آل خود برسند طرفداران زیادی داشته است.


دسته‌ای از افراد که از بیماری‌هایی مثل دیابت نوع دو و یا کبد چرب رنج میبرند طرفداران این رژیم هستند چرا که با سم زدایی بدن در طی این رژیم، اصلاح برنامه غذایی خود و روی آوردن به مصرف غذاهای سالم میتونند از عوارض ناشی از بیماری خود در امان باشند و تا حتی تا حد زیادی آن را درمان کنند.

آب عضو جدا نشدنی از رژیم سلبریتی ها


بسیاری از سلبریتی‌ها برای کاهش وزن و مدت زمان کوتاه به سمت رژیم‌های بسیار سخت کشیده میشند-. اما نقش مصرف آب در اغلب رژیم‌ها پررنگ است. همچنین جنیفر لوپز و بیانسه در مصاحبه‌های خود درباره رژیم لاغری خود گفته اند که آب یک ضد اشتهای فوق العاده است و مصرف آن برای جلوگیری از مصرف کالری زیاد در حفظ تناسب اندام کمک خواهد کرد.


رژیم آب درمانی در طب سنتی چگونه است؟

 این رژیم  در طب سنتی چگونه است؟


مصرف آب در طب سنتی جایگاه بالایی دارد و در درمان بسیاری از بیماری‌ها و حتی به عنوان جزء مهمی از برنامه غذایی روزانه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این رژیم در طب سنتی به عنوان یک درمان طبیعی، موثر و سریع برای پاکسازی جسم، افزایش اراده فرد، درمان مشکلات اعصاب و روان و اغلب بیماری های لاعلاج شناخته می‌شود.


در این طب میزان مصرف آب را به نسبت جنسیت، سن فرد، وزن و حتی سرد یا گرم بودن فصل؛ بین 2 تا 4 لیتر تعیین کرده اند. در اوایل این رژیم با بار سفید روی زبان و کاهش اشتها روبرو خواهید شد و در روزهای آخر رنگ زبان شما به مرور قرمز خواهد شد و اشتهایتان نیز باز خواهد گشت.


طب سنتی پیشنهاد میده از سه روز پیش از شروع رژیم کارهایی برای آمادگی بدن انجام بدید. روز اول قبل از خوردن صبحانه و پیش از خواب، 2 قاشق خاکشیر با یک قاشق عسل و 5 قاشق عرق سه دانه شفا را در یک لیوان آب گرم ریخته و میل کنید. در روز سوم برای ناهار و شام تنها سوپ بخورید.

هم چنین:

قبل از خوابیدن یک مسهل قوی مثل سقز خام یا دم کرده سنا و گل سر و عناب بخورید تا روده‌ها کاملا پاک شوند و شما را در طول رژیم دچار مشکل نکنند.


البته نکاتی مشترک بین طب سنتی و مدرن در رابطه بااین رژیم وجود دارد. برای مثال هر دو معتقدند پیش از شروع رژیم باید با انجام یک برنامه غذایی سبک و به مرور کم کردن کالری دریافتی، بدن را برای رژیم آماده کند.
علاوه بر آن هر دو طب معتقدند این رژیم برای همه مناسب نیست و ممکنه عوارضی برای افراد با بنیه بدنی ضعیف یا برخی بیماری‌ها داشته باشد


از همه مهم‌تر هم در پزشکی مدرن و هم طب سنتی رعایت یک رژیم سالم و سبک بعد از اتمام رژیم واجب است. این باعث میشه هم وزن کاهش یافته برنگردد و هم تاثیرات مثبت این رژیم بر سلامت انسان تثبیت شود.

میزان نیاز مردان و زنان به آب متفاوت است اما هر دو برای سلامتی و تناسب اندام به نوشیدن آب کافی نیازمند هستند.


خلاصه مقاله


در مجموع باید گفت رژیم آب درمانی یک رژیم کوتاه مدت و دشواره که تنها در حالتی جزو رژیم‌های سالم قرار میگیرد که تمامی جوانب را بسنجید و همه نکات ذکر شده درباره این رژیم را رعایت کنید. این رژیم باعث کاهش وزن فوری و کم شدن چربی شکم میشه. همچنین نقش بسزایی در زمینه سم زدایی بدن دارد.مطالعه >>منابع<<

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!