تغذیه و لاغری

دقیق ترین زمان خوردن اسپند برای لاغری شکم و پهلو

آیا تا به حال شنیدید که اسپند برای لاغری فوایدی داره؟ آیا میدونین که نحوه خوردن اسپند برای لاغری چگونه هست و فواید خوردن اسپند قبل از خواب؟ از دوستان همیشه همراه خود دعوت میکنیم که مقاله پیش روی خود رو تا پایان آن با ما همراه باشید و از این طریق اطلاعات بسیار جالبی رو در خصوص بهترین و مناسب ترین زمان خوردن اسپند برای لاغری به دست بیارین.

طریقه شستن اسپند برای خوردن

طریقه شستن اسپند برای خوردن

توجه داشته باشین که کسب اطلاعات در خصوص بهترین و مناسب ترین زمان خوردن اسپند برای لاغری کافی نیست و افراد بایستی به تمام نکات قابل توجه در نحوه خوردن این دانه برای لاغری هم توجه لازم رو داشته باشن.

شما میتونید قبل از مصرف و استفاده از دانه های اسپند، آن رو به شکل کامل مورد شستشوی قرار دهید تا تمام گرد و غبار موجود بر روی این دانه ها زدوده شده و سپس با خیال راحت آن رو میل کنید.

همچنین در نظر داشته باشین که افرادی که دانه های اسپند رو برداشت و آنها رو بسته بندی میکنن، ممکن هست از دستکش استفاده نکرده باشن و ما هم به همین دلیل توصیه میکنم که حتما قبل از استفاده از این دانه ها، آن ها رو مورد شستشوی قرار دهید.

برای دریافت مشاوره آنلاین رژِیم فرم زیر را پر کنید

طریقه مصرف اسپند خوراکی

حال سوال بسیاری از افراد این هست که با خوردن اسپند در زمان بسیار مناسب، چگونه میتونیم به وزن و تناسب اندام مورد نظر خود دست پیدا کنیم؟ و فواید خوردن اسپند قبل از خواب چیه؟ لازم هست بدونید که اسپند دارای طبع گرمی بوده و میتونه با داشتن مواد موجود در خود، چربی سوزی بسیار بالایی رو در بدن شما داشته باشه و از این طریق در کوتاه ترین زمان ممکن شما رو به وزن ایده آل مورد نظرتان برسونه.

پژوهش های بسیار زیادی در خصوص فرمولاسیون و ترکیبات این دانه های شگفت انگیز انجام دادم که تمامی این پژوهش ها به نتایج یکسانی رسیدن و همگی نشان دادن که این گیاه میتونه فواید زیادی رو در کاهش وزن داشته باشه.

اسپند خوراکی برای از جمله خاصیت برای لاغری و کاهش وزن میتونه در زمینه داشتن خواب راحت هم کارای داشته باشه برای مثال

درمان شب ادارای کودکانی که دچار ضعف کمر و مثانه هستند و درمان سایتک و رماتیسم و … کارایی داشته باشه. برای خوردن اسپند قبل خواب بهتره قبل از مصرف خود سرانه در ابتدا با پزشک و مشاورهای متخصص مشورت کنید.توجه کنید که منظور ما از خوردن اسپند قبل خواب اسپند خوراکیه نه اسپندی که در منزل دود میکنید.

بهترین زمان خوردن اسپند برای لاغری

در مرحله ی اول میخواهم گیاه اسپند رو به شما معرفی کنم، اسپند یا paganum harmala یکی از بی نظیرترین و پر خواص ترین گیاهانی هست که بی شک با اسم آن آشنایید و در فرهنگ کشور ما هم از این گیاه برای از بین بردن و به دور کردن چشم زخم استفاده میکنن. توجه کنید که گیاه اسپند دارای نام های دیگری از جمله هارمل، سداب سوری، اسفند و سداب آفریقایی هست.

این گیاه دارای یک سری از مشخصات بسیار منحصر به فرد و بی نظیری بوده که از مهمترین و اصلی ترین این ویژگی ها میتونم به داشتن ارتفاع 30 تا 50 سانتی متر، شکل بوته ای و داشتن برگ های به رنگ سفید مایل به سبز و سبز اشاره کنم.

لازم هست ذکر کنم که اسپندها به شکل دانه هایی 50 عددی در درون حفره هایی به شکل کپسول قرار گرفته اند و امروزه هم در بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی، آمریکا و ایران کاشت و برداشت میشود. همچنین اشاره به این نکته هم به نظرم بسیار ضروری هست که این گیاه در مناطق گرم سیر و خشک رشد میکنه.

فواید خوردن اسپند قبل از خواب

قدم دوم: نحوه خوردن اسپند برای لاغری

در سال های اخیر بسیاری از افراد به دنبال کشف حقایق جالبی در خصوص اسپند خوراکی هستند تا بتونند از خواص بسیار شگفت انگیز آن بهره مند شوند. لازم هست بدونید که بهترین زمان خوردن اسپند برای لاغری بسیار مهم و حساس بوده و مصرف کنندگان به این مورد بایستی دقت توجه لازم رو داشته باشین و حتی میتونن برای کسب اطلاعات دقیق با بنده در تماس بگیرند.

نحوه خوردن اسپند برای لاغری هم یکی دیگر از مهمترین و اصلی ترین دغدغه های بسیاری از افراد در کل جهان به خصوص کشور ما هست که بی شک نحوه خوردن اسپند برای لاغری تا کنون برای شما هم بسیار مهم بوده و میخواهید اطلاعات بسیار جالبی رو در این خصوص به دست بیارین و شاید بخوایید بدونید فواید خوردن اسپند قبل از خواب چیه ؟ همراه ما باشید در ادامه مقاله.

بهترین زمان خوردن اسپند برای لاغری شکم و پهلوو فواید خوردن اسپند قبل از خواب

بهترین زمان خوردن اسپند برای لاغری شکم

به نظر من متخصص تغذیه، یکی از مهمترین و اصلی ترین دغدغه های بسیاری از افراد در استفاده از این گیاه، بهترین و مناسب ترین زمان خوردن اسپند برای لاغری هست و آیا واقعا فواید خوردن اسپند قبل از خواب میباشد یا خیر؟

دقیق ترین و مناسب ترین زمان اسپند برای لاغری شکم و پهلو، قبل از غذا خواهد بود چرا که این گیاه میتونه با داشتن خواص هورمونی بسیار شگفت انگیز خود، از ترشح هورمون های اشتها جلوگیری کرده و از این طریق میل افراد رو برای خوردن غذا کاهش میده.

البته این مطلب رو هم در نظر داشته باشین که نحوه خوردن اسپند برای لاغری هم میتونه تاثیر گذاری بسیار بالایی رو در کاهش وزن و از بین بردن چربی های مزاحم و انباشته شده در اطراف شکم و پهلوها داشته باشه. شما هم میتونید قبل از صبحانه به شکل ناشتا این گیاه رو میل کنید و از این طریق از تمام خواص آن نهایت استفاده و بهره مندی رو داشته باشین.

به نظر شما میتونیم از اسپند به عنوان بی رحم ترین چربی سوز شکم و پهلو یاد کنیم؟ حتما لینک و لمس کنید.

مهمترین خواص خوردن اسپند

مهمترین خواص خوردن اسپند

در قسمت قبلی در مورد دقیق ترین و مناسب ترین زمان خوردن اسپند برای لاغری توضیحاتی رو به خدمتتون ارائه دادم، توجه داشته باشین که اهمیت مناسب ترین زمان خوردن اسپند برای لاغری به قدری مهم هست که مصرف کنندگان بایستی به این موضوع توجه ویژه ای رو داشته باشین. شما میتونید در فصل بهار شاهد برداشت بهترین و تازه ترین اسپند باشید و با مصرف تازه ترین این گیاه به تناسب اندام مورد نظر خود دست پیدا کنید.و هم چنین که فواید خوردن اسپند قبل از خواب در فصل بهار میباشد.

همچنین شما میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فواید این گیاه با بنده در ارتباط و تماس بوده و راهنمایی های لازم رو به دست بیارین برای مثال میتونید راجع به نحوه خوردن اسپند برای لاغری هم سوال های خود رو بپرسید. اسپند از طعم بسیار جالب و بی نظیری برخوردار بوده و همین امر هم سبب شده هست تا بسیاری از افراد آن رو با علاقه مندی بسیار زیادی مورد استفاده قرار دهند.

قدم پنجم: بایدها و نبایدهای زمانی مصرف

پیشنهاد های زیبا: قرص لاغری دایان فیت

همانطور که در بخش قبلی هم به این موضوع اشاره کردم، بهترین زمان خوردن اسپند برای لاغری، خوردن آن به شکل ناشتا هست چرا که در این صورت میتونید خواص بی نظیر آن رو در کم ترین زمان ممکن مشاهده نمایید.اما خوب از فواید خوردن اسپند قبل از خواب نمیشه چشم پوشی کرد.

البته توصیه مهم ما این است که با شکم پر یا قبل از خواب از این دانه ها مصرف نکنید و حتما به این بایدها و نبایدها در هنگام خوردن توجه بسیار ویژه ای رو داشته باشین.

همین باید ها و نبایدها سبب شده هست تا نحوه خوردن اسپند برای لاغری از اهمیت و حساسیت بسیار بالایی در نزد افراد برخوردار باشد. شما هم حتما به راهنمای قدم به قدم خورد اسپند برای لاغری شکم و پهلوهای بنده نهایت توجه رو داشته باشین تا بتوانید بدون بروز مشکلی، به ایده آل ترین وزن مورد نظرتان دست پیدا کنید و توجه بسیاری از افراد رو به سوی خود جذب نمایید.

چه افرادی نباید مصرف کنند

منع مصرف اسپند برای لاغری

شما هم میتونید با کسب اطلاعات مورد نیاز در خصوص زمان خوردن اسپند برای لاغری و نحوه خوردن اسپند برای لاغری اقدام به مصرف این دانه های بسیار جالب و بی نظیر داشته باشین که البته در این میان برخی از افراد بایستی قبل از استفاده از این گیاه، بایستی با بنده مشورت های لازم رو داشته باشین.

افرادی که از بیماری خاصی در رنج هستند نبایستی به شکل خود سر از این گیاه استفاده نمایند. همچنین خانم های باردار هم به هیچ عنوان از دانه های گیاه اسپند استفاده کنند چرا که ممکن هست برای مادر یا جنین خطرات بسیار زیادی رو به دنبال داشته باشه.

نحوه خوردن اسپند برای لاغری

شما همچنین میتونید با کسب اطلاعات در خصوص زمان خوردن اسپند برای لاغری و نحوه خوردن این ماده برای لاغری به راحتی لاغر شوید. نحوه خوردن اسپند به دو صورت هست که شکل اول به این گونه هست که دانه ها رو به همراه آب ببلعید یا اینکه شکل پودر شده آن رو در آب حل کرده و آن رو میل کنید.

البته در حالت دوم میتونید کمی احساس تلخی در گلوی خود احساس کنید که با خوردن آب میتوان آن رو برطرف کرد.

توجه داشته باشین که بلعیدم دانه های اسپند بسیار ساده و راحت میباشد و افرد میتوانند این دانه های خوراکی رو بدون داشتن نگرانی به همراه آب مورد استفاده قرار دهند تا بدونند در مدت زمان بسیار کمتری از خواص این دانه های بهره مند شوند.

مهمترین مضرات مصرف اسپند

مضرات مصرف اسپند

شما میتونید در قسمت های قبلی از این مقاله اطلاعات بسیار جامع و کاملی رو در خصوص فواید خوردن اسپند قبل از خواب و نحوه خوردن اسپند برای لاغری به دست بیارین. همچنین توانستم در خصوص فواید و مزیت های این دانه های شگفت انگیز هم توضیحاتی رو به حضورتان ارائه دهم.

 • مصرف بیش از گرم این گیاه بسیار مضر بوده و سمی آور میباشد
 • از جویدن دانه های اسپند به شدت خودداری کنید چرا که مواد سمی موجود در آن آزاد میشود.
 • استفاده آن برای افراد گرم مزاج ممکن هست به همراه حالت تهوع و استفراغ باشد به همین جهت توصیه میکنم به همراه میوه های ترش مورد استفاده قرار گیرد.

میزان مصرف روزانه اسپند

میزان مصرف روزانه اسپند هم به اندازه زمان خوردن اسپند برای لاغری مهم هست و افرادی که دوست دارند تا با خوردن و مصرف این دانه های بی نظیر به تناسب اندام مورد نظر خود دست پیدا کنند، بایستی بیش از حد میزان مشخص شده، از این گیاه استفاده ننمایند چرا که در این صورت با اثرات مضر این گیاه روی به روی خواهند شد.

میزان و نحوه خوردن اسپند برای لاغری رو میتونید از پزشک تغذیه خود جویا شوید با این حال شما میتونید روزانه سه دانه یا پودر رو در اندازه یک قاشق غذاخوری مورد استفاده قرار دهید.

لازم هست بدونید که طب سنتی هم به این موضوع اهمیت بسیار زیادی رو داده هست و شما بایستی به هیچ عنوان زیاده روی نکنید و از این میزان هم کمتر استفاده ننمایید تا بتوانید فواید آن رو مشاهده کنید.

نکته قابل توجه در فواید خوردن اسپند قبل از خواب این است که بهتره شما اسپند رو ناشتا مصرف کنید تا اینکه قبل از خواب

خلاصه مهمترین نکات

اگر بخواهیم خلاصه ای از مهمترین و اصلی ترین نکات موجود در مقاله رو یادآور باشم میتونم به مواردی از جمله زیر اشاره کنم:

 • زمان خوردن اسپند برای لاغری بسیار مهم و حساس هست که توصیه میشود بیشتر به صورت ناشتا مورد صرف قرار بگیرد.
 • حتما قبل از استفاده و خوردن این گیاه با پزشک تغذیه خود مشورت های لازم رو انجام دهید و سپس با خیال راحت اقدام به مصرف داشته باشین.
 • نحوه خوردن اسپند برای لاغری هم به دو صورت هستش که بسیاری از افراد بلعیدن دانه ها رو ترجیح میدن.

سوالات متداول

آیا اسپند خوراکی همون اسپندیه که دود میکنیم؟

خیر اسپند خوراکی فرق میکنه باید تهیه کنید.

بهترین زمان خوردن اسپند برای لاغری چه موقعی است ؟

بهترین زمان برای نتیجه دهی و فواید خوردن اسپند ناشتا یا قبل از خواب میباشد البته توجه کنید که قبل خواب شکمتون خیلی پر نباشه.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

 1. سلام من اضافه وزن دارم میخواستم لاغر بشم خانم هستم وزنم۸۶کیلو هستم قد۱۷۰دور شکمم بزرگ است میشه کمکم کنید چجوری باید اسپندو مصرف کنم؟

  1. سلام عزیزم روز به خیر توی بلاگ ما دو مطلب در رابطه با مصرف اسفند برای لاغری هست که توضیحات به طور کامل در ان داده شده لطفا مطالعه کنید در صورت داشتن سوال در خدمتتون هستم البته توصیه میکنم اگر میخوایید 100 درصد نتیجه بگیرید رژیم های زیبا رو برای یک دوره هم شده استفاده کنید چون این رژیم هم قیمتش کمه هم توی 21 روز 3 تا 4 کیلو کاهش وزن و به همراه داشته به یه نکته توجه کنید که حتما باید اسپند خوراکی تهیه کنید نه از اینا که توی خونه دود میکنن.

  1. سلام دوست من به هیچ عنوان از اون اسپند برای خوردن خوراکی استفاده نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا