دارو و عوارض

قرص کرفس

روش های بسیار مختلفی وجود داره که میشه برای کاهش وزن استفاده کرد. هرکدام از این روش ها برای مرحله خاصی از چاقی مناسب هستن. استفاده از داروهای لاغری یکی از انواع این روش هاست که در این مقاله قرص کرفس رو بررسی میکنیم.

قرص لاغری کرفس و چربی سوزی

قرص لاغری کرفس و چربی سوزی


بسیاری از قرص های لاغری از مواد گیاهی ساخته میشن. یکی از انواع گیاهانی که در ساخت این قرص ها استفاده میشه کرفسه. در این بخش به بررسی قرص کرفس میپردازیم. به بیان دیگر خواص کرفس رو بررسی میکنیم تا بدونیم چگونه و به چه دلیل باعث چربی سوزی و کاهش وزن میشه.


ویتامین های K و C و پتاسیم درون کرفس وجود دارن و خواص بسیار خوبی رو به این گیاه میبخشن. همچنین کرفس خاصیت ضد سرطانی داره و بیماری های کبدی رو بهبود میبخشه. همچنین در بهبود التهاب به ویژه اگر در اثر بیماری زوال عقل باشه نقش داره. در حفظ سلامت قلب و عروق هم نقش داره.

همچنین کرفس یک سری فواید برای کاهش وزن هم داره که باعث میشن از این گیاه در ساخت قرص های لاغری استفاده بشه. در ادامه به این خواص اشاره میکنیم.

پیشنهاد ما: قرص لاغری ونوستات

خواص کرفس که باعث چربی سوزی و کاهش وزن میشن عبارتند از :

  1. کالری کرفس کمه : کرفس کالری کم و فیبر بالایی داره. این موضوع باعث میشه بتونین کرفس بخورین بدون اینکه بیش تر از کالری مجاز روزانتون به بدنتون کالری برسه. کالری یک فنجون کرفس خرد شده حدود 16 کالریه و یک درصد سهمیه روزانه رو تشکیل میده. کرفس پخته شده کالری بیش تری داره و هر پیمانه حدود 27 کالری داره و تنها دو درصد از سهمیه روزانه رو تشکیل میده.
  1. کالری کرفس کمه : کرفس کالری کم و فیبر بالایی داره. این موضوع باعث میشه بتونین کرفس بخورین بدون اینکه بیش تر از کالری مجاز روزانتون به بدنتون کالری برسه. کالری یک فنجون کرفس خرد شده حدود 16 کالریه و یک درصد سهمیه روزانه رو تشکیل میده. کرفس پخته شده کالری بیش تری داره و هر پیمانه حدود 27 کالری داره و تنها دو درصد از سهمیه روزانه رو تشکیل میده.

قرص لاغری کرفس برای چی خوبه

قرص لاغری برای چی خوبه


قرص کرفس به دلیل اینکه از گیاه کرفس ساخته شده خواص گوناگونی داره که به بدن کمک زیادی میکنن. یکی از خواص مهمی که داره و در این مقاله بیش تر پیرامونش صحبت میکنیم کاهش وزن و کاهش اشتهاست. کرفس فیبر زیادی داره. با توجه به اینکه فیبر آب زیادی رو به خودش جذب میکنه و افزایش حجم پیدا میکنه میشه گفت حجم معده رو اشغال میکنه و اشتها کاهش پیدا میکنه. از طرفی غذاهای فیبردار نیاز به جویده شدن زیاد دارن. این موضوع سرعت روند جذب و تجزیه رو کم میکنه.نوع دیگری از روش های لاغری اشتفاده از دارو های گیاهی است برای اطلاعات بیشر مقاله داروگیاهی برای لاغری را مطالعه کنید.

نکته بسیار مهم

زیبا سلام به هیچ عنوان توصیه نمیکنه که از قرص ها و داروهای شیمایی استفاده کنید بلکه رسالت ما در این مجموعه حفظ سلامت شماست و مقاله ها در زمینه قرص و ترکیبات دارویی و شیمیایی صرفا برای مطالعه و کسب اطلاعات شما در این سایت قرار گرفته اند.


کرفس کالری کمی داره که همین موضوع باعث میشه هر چقدر هم از این ماده بخوریم باز هم بدنمون کالری کمی دریافت کنه و از میزان مجاز روزانمون عبور نکنه.

کرفس خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی داره که مقاومت طحال و کبد رو زیاد میکنه. همچنین مانع از بروز سرطان و تکثیر بی رویه سلول ها میشه. ماده ای به نام آپئین در کرفس وجود داره که بر تولید نیتریت اثر مهاری داره. ماده ای به نام فلاونوئید در کرفس وجود داره که روی تیروئید اثر مهاری داره.

همچنین بعضی ترکیبات موجود در کرفس باعث میشه کلسترول تام کاهش پیدا کنه و تری گلیسیرید کبدی افزایش پیدا کنه. این اتفاقات برای تنظیم فشار خون و تقویت قلب مفیدن. همچنین کرفس روی ماهیچه ها تاثیر میذاره میذاره و خواص آرام بخشی هم داره.


جوش صورت داری؟ میخوای بدونی برای درمانش باید چیکار کنی؟اونم خیلی سریع و در منزل؟ پس حتما لینک از بین بردن جوش صورت با گلاب و لمس کن.

انواع قرص لاغری


یکی از گیاهانی که در رژیم های غذایی لاغری جای ویژه داره کرفسه. با توجه به ویژگی هایی که از این گیاه عنوان کردیم میتونه تاثیر زیادی در روند کاهش وزن و لاغری داشته باشه. تمام ویژگی هایی که برای گیاه کرفس بیان کردیم باعث شدن شرکت های زیادی قرص های لاغری رو تولید کنن که اساس ساختاری شون کرفسه.

نمونه های گوناگونی از قرص های لاغری وجود داره که از کرفس ساخته شدن. در ادامه انواع قرص کرفس رو معرفی میکنیم و ویژگی هایی که دارن رو بررسی میکنیم.


قرص کرفس باریج :

قرص باریج :


این قرص مانند مانند سایر قرص های لاغری طبق مکانیسم هایی باعث میشه که بعد از استفاده فرد لاغر بشه و کاهش وزن پیدا کنه. این قرص از کرفس تشکیل شده که با توجه به فیبر بالا و کالری کمی که داره میتونه نقش موثری در روند کاهش وزن افراد داشته باشه. با توجه به فیبر موجود در این قرص که آب رو به خودش جذب میکنه حجمی از معده اشغال میشه و اشتها فرد رو کم میکنه. همچنین کالری کمی که داره میتونه در روند کاهش وزن و لاغر شدن نقش بسیار مهمی داشته باشه.

قرص لاغری کرفس اسلیم کوئیک


قرص کرفس اسلیم کوئیک یکی از انواع قرص های لاغریه که از کرفس ساخته شده. در کنار کرفس از گیاهان دیگر مثل شوید و چای هم استفاده شده که در کنار هم قرار گرفتن خواص این مواد گیاهی باعث میشه قرص اسلیم کوئیک در کاهش وزن و لاغری موثر باشه.
این قرص سوخت و ساز بدن رو افزایش میده که به این صورت سوخت و ساز چربی ها هم زیاد میشه و وزن بدن کم میشه. همچنین مانع از جذب چربی در روده میشه. اسانس کرفس و شویدی که در این قرص وجود داره روی مرکز اشتها و گرسنگی اثر میذارن و اشتها فرد رو کم میکنن.

بنابراین این قرص هم اشتها شما رو کم میکنه و هم سوخت و ساز و متابولیسم بدنتون بالا میبره و هم از طرفی از جذب چربی ها و کربوهیدرات در روده جلوگیری میکنه.

پیشنهاد ما:

پیشنهاد ما: قرص لاغری ادیوس

ویژگی های کلی این قرص رو به صورت زیر میتونیم بیان کنیم.

ویژگی های کلی این قرص رو به صورت زیر میتونیم بیان کنیم.


● روی مرکز اشتها اثر میذاره و باعث میشه فرد دیرتر احساس گرسنگی کنه ؛
● کلسترول و چربی خون رو پایین میاره ؛
● اشتها رو کم میکنه و وزن رو کم میکنه ؛
● سوخت و ساز چربی ها رو زیاد میکنه ؛
● چربی های دور شکم رو کم میکنه ؛
● احتمال ابتلا به دیابت رو کم میکنه.


کسانی که به داروهای گیاهی و گیاهانی که در ساخت این قرص استفاده شدن حساسیت دارن باید حتما این دارو رو زیر نظر پزشک استفاده کنن. همچنین استفاده سرخود از این قرص برای کسانی که مشکلات فشار خون دارن و از قرص های مربوط به فشار خون استفاده میکنن توصیه نمیشه.

کسانی که معده حساس دارن در روزهای ابتدایی مصرف قرص ممکنه علائم گوارشی خفیفی رو مشاهده کنن. این علائم بعد از مدتی خود به خود از بین میرن. استفاده از این قرص در دوران بارداری و شیردهی برای خانم ها ممنوعه و اگر قصد دارن در دوران شیردهی این قرص رو مصرف کنن حتما باید پزشکشون در جریان بذارن. توصیه میشه که افراد مسن و کودکان از این دارو استفاده نکنن.

در ادامه:


بهتره میزان دوز مورد نیاز هر فرد و نحوه مصرفش طبق نظر پزشک مشخص بشه. اما روش معمول برای مصرف قرص اسلیم کوئیک به این صورته که نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی یک عدد قرص استفاده بشه. میتونین در صورت لزوم در هر وعده دو قرص استفاده کنین اما بهتره در روزهای ابتدایی مصرف قرص از دوز پایین استفاده کنین.

سه ماه به صورت مداوم از این قرص استفاده کنین. اگر با گذشت سه ماه هنوز نیاز به کاهش وزن داشتین برای استفاده از قرص با پزشک مشورت کنین. اگر جراحی در پیش دارین بهتره دو هفته قبل از جراحی با مشورت پزشک قرص رو قطع کنین. اگر همزمان با قرص از فراورده های جینسینگ، جینکو، سیر، سویا، کافئین، آهن و کلسیم استفاده میکنین برای اینکه از تداخل و بروز عوارض جلوگیری کنین باید با پزشک یا داروساز صحبت کنین.

قرص لاغری کرفس کارویل

قرص لاغری کارویل


یکی دیگر از انواع قرص های لاغری که بر پایه کرفس ساخته شده قرص لاغری کرفس کارویله. این قرص با افزایش چربی سوزی و کاهش اشتها به لاغری و کاهش وزن کمک میکنه. ویژگی های بارز این قرص عبارتند از :


● کاهش وزن ؛
● کم کردن اشتها ؛
● افزایش چربی سوزی ؛
● گیاهی و طبیعیه.


کرفس، زیره سبز و چای سبز سه گیاهی هستن که این قرص از آن ها ساخته شده و سال ها برای کاهش وزن پیشنهاد میشه. یکی از اصلی ترین مواد سازنده قرص کارویل کرفسه. کرفس مقادیر زیادی فیبر داره که با جذب آب اشتها رو کم میکنه و میتونه روی روند دستگاه گوارش اثر بذاره. قرص کارویل کالری کمی رو به بدن میرسونه و مجبور میشه برای تامین انرژی سراغ چربی های ذخیره بره و از آن ها استفاده کنه. در نتیجه با از بین رفتن این چربی ها وزن فرد کم میشه.

هم چنین:


بسته به میزان اضافه وزن دوز مناسب برای مصرف قرص هم فرق میکنه. افرادی که ده کیلوگرم اضافه وزن دارن میتونن روزی سه بار و هربار یک تا دو قرص رو نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی مصرف کنن. اگر اضافه وزن بیش تر از ده کیلوگرم باشه باید در هر وعده بیش تر از سه عدد قرص مصرف کرد. اگر جراحی در پیش دارین دو هفته قبل از جراحی مصرف قرص رو قطع کنین.

اگر از فراورده های جینسینگ، جینکو، سیر، کافئین، آهن و کلسیم و فولیک اسید استفاده میکنین برای جلوگیری از تداخل با پزشک یا داروساز مشورت کنین. اگر از داروهای ضدانعقاد خون، داروهای سرکوب کننده سیستم عصبی، داروهایی که توسط کبد متابولیزه می شوند، ریفامپین، لیتیم، آتورواستاتین استفاده میکنین برای جلوگیری از تداخلات دارویی با پزشک یا داروساز مشورت کنین. استفاده از این قرص در دوران بارداری و شیردهی برای خانم ها ممنوعیت داره.


عوارض خاصی برای این قرص عنوان نشده اما اگر به صورت طولانی مدت استفاده بشه در تعادل آب و الکترولیت بدن اختلال ایجاد میکنه. افرادی که ناراحتی کلیوی دارن نباید از این قرص استفاده کنن. کسی که به رازیانه، جعفری، قاصدک و هویج حساسیت داره ممکنه به کرفس و زیره هم حساسیت داشته باشه. پس بهتره از این قرص استفاده نکنه و اگر قصد استفاده داره با پزشک مشورت کنه.

نظرات قرص کرفس :

نظرات قرص کرفس :


گیاهی بودن قرص کرفس و نداشتن عوارض خاصی باعث شده کسانی که از این قرص استفاده کردن نظرات مثبتی رو درباره این قرص داشته باشن. گیاه اصلی سازنده قرص لاغری کرفسه که تا این بخش از مقاله به طور کامل از ویژگی های این گیاه صحبت کردیم. اما برای مصرف این قرص بهتره با پزشک مشورت بشه.

همچنین استفاده از قرص های ساخته شده از کرفس به تنهایی نمیتونه باعث کاهش وزن بشه و لازمه که در کنار مصرف قرص رژیم غذایی رعایت بشه و ورزش در برنامه روزانه قرار بگیره.


خلاصه مقاله قرص کرفس چربی سوز :


با تغییر سبک زندگی و رواج زندگی ماشینی و تمایل به مصرف فست فود نرخ چاقی رو به افزایشه. به دلیل بیماری هایی که به دنبال چاقی میاد و خطراتی که داره طرفداران روش های مختلف لاغری زیاد شده. یکی از روش های محبوب مصرف قرص لاغریه. کرفس یکی از گیاهانیه که برای لاغری بسیار مفیده و شرکت های مختلفی برای ساخت قرص لاغری از آن استفاده میکنن.

در این مقاله ویژگی های قرص کرفس رو بررسی کردیم و به معرفی انواع آن پرداختیم. کرفس فیبر بالا و کالری کمی داره که طبق فرایند هایی که توضیح دادیم در نهایت باعث میشن بعد از یک مدت فرد کاهش وزن پیدا کنه.


روش مصرف هرکدام از قرص های کرفس با قرص دیگر فرق داره. همچنین میزان چاقی و اضافه وزنی که فرد داره در روش مصرف قرص موثره. روش معمول استفاده از قرص های کرفس رو در مقاله عنوان کردیم اما بهتره قبل از مصرف به پزشک مراجعه بشه و طبق نسخه ای که مینویسه قرص ها رو استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا