دارو و عوارض

قرص لاغری ونوستات

روش های مختلفی برای کاهش وزن وجود داره. استفاده از قرص های لاغری یکی از روش های پرطرفدار لاغریه. قرص لاغری ونوستات یکی از انواع قرص هاییه که برای کاهش وزن استفاده میشه. در این مقاله به بررسی این قرص میپردازیم.

قرص ونوستات

قرص ونوستات


قرص لاغری ونوستات یکی از انواع قرص هاییه که برای لاغری و کاهش وزن استفاده میشه. این قرص دو نوع داره. انوع قرص ونوسات عبارتند از :


● ارلستات : این نوع برای تهیه نیاز به نسخه پزشک نداره و 60 میلی گرم ارلیستات داره.
● Xenical : این نمونه از قرص ونوستات برای تهیه نیاز به نسخه پزشک داره و حاوی 120 میلی گرم ارلیستات.
تحقیقاتی زیادی برای بررسی اثرگذاری قرص ونوستات انجام شد. یکی از تحقیقاتی که در کشور سوئد انجام شد به این صورت بود که 3305 نفر از کسانی که به اضافه وزن مبتلا بودن رو به مدت چهارسال مورد آزمایش قرار دادن.

این افراد رو به دو گروه تقسیم کردن و به یک گروه روزانه 120 میلی گرم ونوستات دادن و به گروه دیگر شبه دارو دادن. تمام افرادی که در این آزمایش شرکت کردن 800 کالری کم تر از حالت معمول استفاده کردن. چربی خوراکی هم تنها 30 کالری مصرف میکن. این افراد پیاده روی هم در برنامه روزانه خودشون داشتن. در سال اول متوسط کاهش وزن در گروهی که ونوستات مصرف کردن 10.6 گرم و در گروهی که دارو مصرف نکردن 6.2 گرم بود.


تحقیقاتی که انجام شد نشون داد کسانی که از قرص ونوستات استفاده میکنن نسبت به افرادی که از این قرص استفاده نمیکنن 3.4 بیش تر وزن کم میکنن. اما دیده شد بعد از یک سال وزنشون به حالت قبل برمیگرده. تحقیقاتی دیگری نشون داده که رژیم غذایی بدون کربوهیدرات باعث میشه فرد به اندازه رژیم غذایی کم چرب با قرص وزن کم کند.

نکته بسیار مهم

زیبا سلام به هیچ عنوان توصیه نمیکنه که از قرص ها و داروهای شیمایی استفاده کنید بلکه رسالت ما در این مجموعه حفظ سلامت شماست و مقاله ها در زمینه قرص و ترکیبات دارویی و شیمیایی صرفا برای مطالعه و کسب اطلاعات شما در این سایت قرار گرفته اند.


پیشنهاد ما: قرص لاغری دایان فیت

مزایا قرص ونوستات 120:

عوارض قرص ونوستات 120


● استفاده از این قرص باعث میشه که احتمال ابتلا به دیابت نوع دو 37 درصد کاهش پیدا کنه ؛
● مصرف این قرص میتونه تا حدودی فشار خون رو کم کنه ؛
● مصرف قرص ونوستات تاثیر مطلوبی روی کاهش کلسترول ( LDL ) داره.

تری گلیسیریدها برای جذب باید به مونوگلیسرید تبدیل بشه. این تغییر به وسیله لیپاز انجام میشه. قرص ونوستات آنزیم لیپاز رو مهار میکنه بنابراین تبدیل تری گلیسیرید به مونوگلیسیرید مهار میشه و تری گلیسیرید از بدن دفع میشه که این دفع میتونه عوارضی رو برای بدن داشته باشه. مکانیسمی که این قرص برای کاهش وزن داره بسیار ساده ست. اما دلیل نمیشه که سر خود از این قرص استفاده کرد و حتما باید با تجویز پزشک و طبق دستور پزشک استفاده بشه.

پیشنهاد های زیبا: رژیم لاغری رایگان


استفاده از این قرص برای همه افراد مجاز نیست و بعضی از شرایط باعث میشه استفاده از این قرص ممنوعیت داشته باشه. اگر نسبت به مواد سازنده قرص حساسیت داشته باشین یا مشکلات سوء جذب داشته باشین نباید از این قرص استفاده کنین. همچنین خانم های باردار هم نمیتونن از این قرص استفاده کنن. اگر فردی زیاد چاق نباشه هم به این قرص نیازی نداره. اگر به بعضی بیماری ها ابتلا پیدا کنین باید قبل از مصرف این قرص با پزشک مشورت کنین. این بیماری ها عبارتند از :


سنگ کلیه
بیماری کیسه صفرا
پانکراتیت
بیماری تیروئید
بیماری کبد
بیماری کلیوی

سابقه پیوند عضو
اختلال خوردن مثل بی اشتهایی یا پرخوری
استفاده از این قرص برای افراد زیر 12 سال ممنوعه

برای رسیدن به وزن ایده آل بهتره از مصرف دارو های شیمیایی که عوارض جبران ناپذیر دارد بپرهیزد به جای گرفتن رژیم لاغری میتونه خیلی به تناسب اندام شما کمک کنه.

قیمت این قرص

عوارض قرص ونوستات


قیمت قرص ها و دارو با توجه به عوامل مختلف با هم فرق داره. بسته به اینکه چه کشور یا چه شرکتی قرص رو ساخته باشه و چه تعداد قرص در هر بسته قرار داشته باشه قیمت یک قرص با ساخت شرکت های مختلف با هم فرق داره. این نکته درباره قرص لاغری ونوستات هم صدق میکنه. بسته به اینکه چه شرکتی قرص رو ساخته باشه و چه تعداد قرص در هر بسته قرار داشته باشه قیمت قرص متفاوته. قیمت قرص های ونوستات که در بازار موجوده حدود 60 هزار تومان.

قرص ونوستات برای لاغری شکم و پهلو

همانطور که بیان شد عمده ترین کاری که قرص ونوستات میکنه مانع از جذب چربی ها میشه به همین دلیل میتوان بیان کرد که قرص ونوستات برای لاغری شکم و پهلو مفیده اما باید در نظر بگیرید که استفاده از هر نوع داروی شیمیایی برای کاهش وزن مضره و شاید اوایل نتیجه مطلوبی به همراه داشته باشه اما در نهایت منجر به اتفاقات نخوشایندی میشه پس قرص ونوستات برای لاغری شکم و پهلو شاید مفید باشه اما به طور کلی عوارض زیادی دارد.

قرص ونوستات را قبل غذا یا بعد غذا باید خورد


استفاده درست از قرص ونوستات و پیروی کردن از شیوه صحیح مصرف قرص باعث میشه تاثیر قرص روی بدن خوب باشه. اگر قرص رو درست مصرف نکنین نه تنها تاثیری روی شما نمیذاره بلکه ممکنه تاثیر منفی بذاره و به بدنتون آسیب وارد کنه. در این بخش از مقاله روش صحیح استفاده از قرص لاغری ونوستات را بررسی میکنیم.نوع دیگری از قرص های لاغری قرص سی جی هست برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله قرص لاغری سی جی را بخوانید.


افراد بزرگسال ( بالاتر از 12 سال ) روزانه باید 120 میلی گرم از این قرص را استفاده کنن. یعنی بعد از هر وعده حاوی مواد چرب باید 40 میلی گرم از این قرص رو استفاده کنن. این قرص رو باید حدود یک ساعت بعد از مصرف غذا استفاده کنین.
در زمان استفاده از قرص ونوستات باید دارو را طبق دستوری پزشک یا دستوری که روی پاکت قرص نوشته استفاده کنین. نباید سر خود دوز دارو رو کم یا زیاد کنین.

نباید سرخود این قرص رو به افراد دیگه توصیه کنین. به ویژه به کسانی که دچار اختلال در خوردن و بیماری بولیمیا هستن. چون ممکن مصرف این دارو برای همه مفید نباشه و آثار زیانباری روی بدنشون بذاره. قبل از مصرف قرص ها باید دفترچه راهنما همراه دارو رو بخونین و اگر سوالی داشتین از متصدی داروخانه یا پزشک بپرسین.

ویژگی های کلی قرص لاغری ونوستات


قرص ونوستات رو باید یک ساعت بعد از هر وعده غذایی مصرف کرد. زمانیکه از این قرص استفاده میکنین تنها باید سی درصد از کالری روزانه شما رو چربی تشکیل بده. برای مثال کسی که روزی 1200 کالری دریافت میکنه 360 کالری از آن باید از چربی باشه. برای این کار لازمه برچسب تغذیه ای روی مواد خوراکی رو مطالعه کنین تا بدونین چقدر از آن ها رو چربی تشکیل میده. در کنار استفاده از این قرص باید یک برنامه غذایی از پزشک یا متخصص تغذیه داشته باشین و ورزش هم در برنامه روزانتون قرار بدین.

قرص ونوستات ممکنه باعث بشه جذب ویتامین های محلول در چربی با اختلال روبرو بشه به همین دلیل در صورت لزوم باید از مکمل این ویتامین ها استفاده کنین. برای حل این مشکل باید از دکتر راهنمایی بخواین و درخواست کنین این مکمل ها رو براتون تجویز کنه. مکمل های ویتامین رو باید قبل خواب یا دو ساعت بعد از خوردن قرص ونوستات استفاده کنین.


در بسته بندی قرص رو محکم ببندین و دور از نور و گرما نگه دارین. در صورتی که از تاریخ انقضا قرص گذشت دارو رو دور بندازین.
در زمانی که از قرص ونوستات استفاده میکنین نباید زیاد از خوراکی های پرچرب استفاده کنین چون عوارضی رو برای شما به همراه میاره. سه ساعت قبل و سه ساعت بعد از مصرف قرص ونوستات نباید از سیکلوسپورین استفاده کنین. کسانی که لووتیروکسین مصرف میکنن باید 4 ساعت قبل یا بعد از قرص ونوستات از آن استفاده کنن.

مطالب مرتبط: قرص لاغری ادیوس


برای استفاده از قرص ها و تاثیرگذاری آن ها نکته بسیار مهمی که وجود داره استفاده از قرص در زمان درسته. قرص لاغری ونوستات رو باید یک ساعت بعد از هر وعده غذایی استفاده کرد تا اثر خودش رو بذاره رو در غیر این صورت تاثیری نداره و حتی ممکنه عوارض بدی رو روی بدن بذاره.


قرص ونوستات چیست؟


همانطور که در قسمت های قبلی این مقاله عنوان کردیم بعضی از شرایط باعث میشن که نشه از قرص لاغری ونوستات استفاده کرد. مانند وجود برخی بیماری ها در فردی که میخواد چاقیش رو با این قرص درمان کنه. یکی از این بیماری ها کم کاری تیروئیده ( هیپوتیروئیدیسم ). یکی از موارد منع مصرف قرص ونوستات وجود کم کاری تیروئید در فرده. به دلیل عوارض بسیار بدی که ممکنه در این شرایط قرص روی بدن بذاره نباید با داشتن بیماری کم کاری تیروئید از قرص ونوستات استفاده کرد.

عوارض قرص ونوستات 120

عوارض ونوستات


تمام داروهای موجود در بازار در کنار مزایای خوبی که دارن و تاثیرات مثبتی که روی بدن دارن میتونن عوارضی هم به همراه داشته باشن. این عوارض معمولا به دلیل استفاده نادرست از دارو و استفاده از دوز بالا بروز پیدا میکنن. قرص لاغری ونوستات هم در اثر استفاده نادرست، استفاده از دوز بالای دارو و عدم رعایت منع مصرف ها میتونه عوارض داشته باشه و تاثیر منفی روی بدن بذاره.


قرص ونوستات مانع از جذب چربی ها میشه. این موضوع باعث میشه چربی ها در روده بمونن و تجمع پیدا کنن و در نهایت باعث ایجاد دل درد، نفخ و اسهال میشه. در بعضی افراد هم مواردی مثل بی اختیاری مدفوع، شل شدن مدفوع و چرب بودن مدفوع دیده بشه.

اگر قرص ونوستات زیاد مصرف بشه در نهایت جذب ویتامین های محلول در چربی رو دچار اختلال میکنه. به همین دلیل در کنار این قرص باید از مولتی ویتامین های حاوی ویتامین A، K، E و D کرد. همچنین این قرص میتونه از جذب بعضی از داروها جلوگیری کنه و گاهی اوقات هم باعث مسمومیت میشه.


از جمله عوارض قرص ونوستات ممکنه باعث ایجاد حساسیت بشه. علائم این حساسیت کهیر، تنفس دشوار، تورم صورت، لب ها، زبان و گلو هست. اگر این علائم رو مشاهده کردین سریع باید به اورژانس مراجعه کنین. در صورت داشتن علائم زیر دارو رو سریع قطع کنین و به پزشک مراجعه کنین.

کپسول ونوستات 120:

درادامه:

شکم درد شدید
کمر درد شدید
مشاهده خون در ادرار
ادرار دردناک
داشتن علائمی که نشان دهنده سنگ کلیه باشه مثل کم شدن ادرار، تورم در پا مثل مچ پا، خارش، احساس خستگی، از دست دادن اشتها، ادرار تیره، مدفوع سفت، زردی پوست یا چشم


اغلب عوارض قرص ونوستات به دلیل اینه که این قرص مانع از جذب چربی ها میشه. علاوه بر عوارضی که در بالا اشاره کردیم یک سری عوارض دیگر هم در اثر مصرف قرص ونوستات دیده میشه که موقتی هستن و بعد از اینکه مدتی از مصرف قرص گذشت این عوارض بهبود پیدا میکنن. این عوارض عبارتند از :

عوارض ونوستات:

مدفوع چرب
لکه های روغنی زیر لباس
رنگ نارنجی یا قهوه ای روغن مدفوع
گاز و تخلیه روغنی

مدفوع شل
نیاز به دستشویی فوری
عدم کنترل حرکات روده
افزایش تعداد حرکات روده
درد در معده
حالت تهوع
درد مقعدی


خلاصه مقاله :


امروزه استفاده از قرص های لاغری برای کاهش وزن طرفداران زیادی داره. قرص لاغری ونوستات یکی از این قرص هاست که در بازار موجوده. قرص ونوستات با جلوگیری از جذب چربی ها باعث میشه فرد لاغر بشه. این موضوع باعث میشه در جذب ویتامین های محلول در چربی اختلال ایجاد بشه. به همین دلیل در کنار استفاده از این قرص باید مکمل های ویتامین هم استفاده کرد.
نحوه مصرف این قرص به این شکله که بعد از هر وعده غذایی باید یک قرص بخورین. این قرص ممکنه با بعضی قرص ها تداخل داشته باشه و باید با فاصله از هم خورده بشن که در مقاله به آن ها اشاره کردیم.


سوالات متداول:

عوارض قرص ونوستات 120 چیست؟

همه نوع این قرص با دوز های مختلف یک نوع عوارض خاص دارند عمده ترین عارضه مدفوع چرب،حالت تهوع و… میباشد

قیمت قرص لاغری ونوستات؟

برای تهیه این قرص به داروخانه های معتبر مراجعه کنید البته پس ازمشورت با پزشک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا