دارو و عوارض

کپسول کافکا (قهوه سبز)

چاقی روز به روز داره در دنیا افزایش پیدا میکنه و مردم به دنبال راه حل هایی هستن که بتونن وزنشون رو کم کنن. یکی از روش های پرطرفدار استفاده از داروهای لاغریه. کپسول کافکا (قهوه سبز) یکی از انواع این داروهاست. در این مقاله به بررسی این کپسول میپردازیم.

کپسول کافکا (قهوه سبز)

کپسول کافکا (قهوه سبز)


همانطور که گفتیم استفاده از قرص ها و داروهای لاغری یکی از روش های بسیار پرطرفدار برای کاهش وزن و لاغریه. کپسول کافکا (قهوه سبز) یکی از انواع قرص های لاغریه که در بازار موجوده. این کپسول گیاهیه و از قهوه سبز و ال کارنیتین تهیه شده.


ال کارنیتین در سوخت و ساز بدن تاثیر داره و باعث میشه که غذا به انرژی تبدیل بشه. تامین انرژی با انتقال اسیدهای چرب به درون میتوکندری انجام میشه. استفاده از چربی ها باعث میشه که در مصرف گلیکوژن ذخیره بدن صرفه جویی بشه. این وضعیت باعث میشه که ذخایر گلیکوژن دست نخورده و فرد احساس خستگی نکنه.


تحقیقاتی انجام شده که نشان میده اگر ورزشکاران از ال کارنیتین استفاده کنن 25 درصد توانایی شون بیش تر میشه و دیرتر خسته میشن. بعد از انجام تمرینات هم کم تر حس خستگی و کوفتگی دارن. اگر ال کارنیتین دو ساعت قبل و بعد از دویدن مصرف بشه باعث میشه خستگی کم تر بشه و بازیابی انرژی راحت تر صورت بگیره.


یک ترکیب کلیدی که در قهوه وجود داره اسید کولروژنیکه. طبق تحقیقات انجام شده این ماده اثر بسیار مثبتی روی کاهش وزن داره. دلایلی که باعث میشن قهوه سبز روی کاهش وزن اثر بذاره عبارتند از :


● مهار سنتز اسیدهای چرب ؛
● افزایش اکسیداسیون چربی ها ؛
● افزایش سوخت و ساز بدن.
موارد مصرف قرص کافکا عبارتند از :
● وزن رو کنترل میکنه ؛
● به سوخت و ساز چربی ها کمک میکنه ؛
● خاصیت آنتی اکسیدانی داره و از این نظر به بدن کمک میکنه ؛
● متابولیسم بدن رو بهبود میبخشه ؛
● انرژی رو افزایش میده ؛
● سطح فشار خون رو کم میکنه ؛
● به سلامت قلب و عروق کمک میکنه.


این قرص تداخل دارویی خاصی نداره و برای مصرف در زمان بارداری و شیردهی حتما با پزشک باید مشورت بشه. برای نگهداری هم باید در یک مکان خشک و خنک و دور از دسترس اطفال قرار بگیره.

پیشنهاد های زیبا: قرص آل کارنیتین

قرص لاغری چای سبز و قهوه سبز

قرص لاغری چای سبز و قهوه سبز


یکی از اصلی ترین مواد سازنده کپسول کافکا (قهوه سبز) قهوه سبزه. این گیاه ویژگی هایی داره که باعث میشه فرد کاهش وزن پیدا کنه. در این بخش از مقاله به بررسی ویژگی های قهوه سبز برای کاهش وزن میپردازیم.
قهوه سبز همان قهوه معمولیه قبل از اینکه بو داده بشه. این قهوه سرشار از اسید کلروژنیکه. این ماده ژن های دخیل در چربی سوزی رو فعال میکنه و باعث میشه اسید چرب به میتوکندری انتقال داده بشه.

مقدار زیاد کافئین و آنتی اکسیدانی که در قهوه سبز وجود داره باعث میشه چربی های اضافی در بدن ذخیره نشن. همچنین مصرف این نوع قهوه از جذب و ذخیره قند موجود در غذا جلوگیری میکنه. به دنبال این اتفاق ترشح انسولین هم کم میشه. قهوه سبز بدن رو وادار میکنه که اسید چرب موجود در چربی ها رو آزاد کنه و آن ها رو بسوزونه.

قهوه سبز علاوه بر تاثیری که روی کاهش وزن داره باعث میشه جلوگیری از ابتلا به برخی بیماری ها میشه. بیماری هایی مانند بیماری های کبدی، سنگ کیسه صفرا، سیروز کبدی، دیابت، مقاومت به انسولین، فشار خون و یبوست.
چای سبز هم تاثیر مثبتی روی کاهش وزن داره. این چای رو از گیاه کاملیا سیننسیس تولید میکنن. با توجه به خاصیت آنتی اکسیدانی چای سبز تاثیر زیادی روی کاهش وزن و سیستم قلب و عروق داره.

همه قسمت های گیاه قابل استفاده ست ولی عصاره ای که از برگ های این گیاه به دست میاد خواص بیش تری داره. کاتچین و کافئینی که در چای سبز وجود داره مسئول تاثیرات بسیار مثبتی هستن که روی بدن داره و باعث میشه متابولیسم چربی ها زیاد بشه. مصرف چای سبز باعث میشه که مصرف انرژی روزانه زیاد بشه. این گیاه باعث میشه کالری که فرد در طول روز میسوزونه زیاد بشه.

عوارض کپسول قهوه سبز

عوارض کپسول قهوه سبز


تمام داروهایی که در بازار موجود هستن در کنار فواید بسیاری که دارن یک سری عوارض هم از خودشون نشون میدن. این عوارض معمولا در زمانی بروز پیدا میکنن که دارو به درستی مصرف نشه یا زیاد تر از دوز مجاز مصرف بشه. کپسول کافکا (قهوه سبز) هم در صورت مصرف نادرست میتونه عوارضی رو از خودش نشون بده. در ادامه به بررسی این عوارض میپردازیم.


● باعث میشه دیواره قلب و عروق ضخیم بشه و ریسک ابتلا به این بیماری های قلبی عروقی زیاد بشه ؛
● ممکنه برخی از مشکلات گوارشی رو به وجود بیاره. مشکلاتی مثل رفلاکس یا روده تحریک پذیر ؛
● مشکلات خواب و بی خوابی ؛
● افزایش احساسات مثل بی قراری و اضطراب ؛
● فشار آوردن به سلول های چشم ؛
● در اثر مصرف طولانی مدت میتونه باعث پوکی استخوان بشه ؛
● افت فشار ( افرادی که فشار خون پایینی دارن نباید از این قرص استفاده کنن. )

بیشتر بخوانید: آمپول نوروبیون برای لاغری


برای جلوگیری از آسیب رسوندن این دارو به بدن و عدم بروز عوارض مصرف باید به موارد منع مصرف آن توجه کنیم. بعضی از شرایط هستن که باعث میشن قرص به بدن آسیب وارد کنه. در ادامه به موارد منع مصرف کپسول کافکا اشاره کنیم.


● افرادی که کم تر از 14 سال سن دارن ؛
● خانم هایی که در دوران بارداری و شیردهی هستن ؛
● خانم ها در زمان پریودی نباید از این دارو استفاده کنن ؛
● بیمارانی که مشکلات فشار خون دارن ؛
● بیماران کلیوی ؛
● بیماران دیابتی.


این افرادی که ذکر شد منع مصرف دارن برای این کپسول و اگر میخوان از این کپسول استفاده کنن حتما باید با پزشک مشورت کنن. قهوه سبز که در ساخت این کپسول استفاده شده باعث میشه فشار خون کم بشه. به همین دلیل افرادی که فشار خون پایینی دارن نباید از این قرص استفاده کنن. کسانی که مشکلات فشار خون یا دیابت دارن برای مصرف این قرص حتما باید با پزشک مشورت کنن.

عصاره قهوه سبز

عصاره قهوه سبز


یکی از ارکان اصلی که در کپسول کافکا (قهوه سبز) استفاده میشه عصاره قهوه سبزه. این عصاره به دلیل یک سری ویژگی هاییه که داره باعث میشه بعد یک مدت فرد کاهش وزن پیدا کنه. عصاره قهوه باعث میشه قند و چربی موجود در غذا جذب بدن نشه. همچنین کالری دریافتی از غذا رو کاهش میده و باعث میشه BMI فرد کاهش پیدا کنه.

قهوه سبز به قهوه معمولی قبل از بو دادن گفته میشه. این دانه باعث میشه اشتها فرد کم بشه و متابولیسم بدن و سوخت و ساز چربی ها زیاد بشه. وقتی چربی ها از بین برن عضلات بدن هم بیش تر نمایان میشن. خاصیت دیگری که قهوه سبز داره دفع سموم از بدنه.

بیشتر بخوانید: قرص گلوریا


قیمت قرص قهوه سبز داروخانه :


عوامل مختلفی هستن که در قیمت قرص ها دارو ها اثر میذارن. یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت داروها شرکت و کشور تولید کننده داروست. همچنین تعداد قرص های موجود در هر بسته بندی و درصد موادی که در قرص ها استفاده شده روی قیمت دارو اثر میذاره. در رابطه با کپسول کافکا (قهوه سبز) این موارد صدق میکنن. برای همین نمیتونیم یک قیمت مشخص و دقیق برای این قرص بدیم. اما اگر بخوایم یک قیمت حدودی عنوان کنیم میتونیم بگیم قیمت یه دوره 60 تایی این قرص حدود 90 هزار تومانه.

نمونه های تقلبی قرص های لاغری زیاد وجود داره. به همین دلیل باید در زمان خرید به مواردی که نشون دهنده اصل بودن محصول هستن دقت کنین. برای اطمینان از اصل بودن محصول و نگذشتن از تاریخ انقضا آن باید به داروخانه های معتبر مراجعه کنین و کپسول کافکا رو تهیه کنین. نمونه های تقلبی این قرص میتونن عوارض خیلی شدیدی رو برای بدن فرد مصرف کننده به دنبال داشته باشن.

بهترین زمان مصرف قرص قهوه سبز

بهترین زمان مصرف


مصرف به موقع دارو و با دوز استاندارد باعث میشه تاثیر مطلوبی رو روی بدن بذاره. اگر دارو کم تر از دوز استاندارد مصرف بشه اثری نداره و اگر بیش تر از دوز استاندارد استفاده بشه آثار بسیار زیان باری روی بدن فرد مصرف کننده میذاره. به همین دلیل دانستن نحوه صحیح مصرف داروها در تاثیر گذاری آن ها بسیار اهمیت داره.


در این بخش از مقاله روش مصرف و بهترین زمان مصرف کپسول کافکا (قهوه سبز) رو عنوان میکنیم. بهترین زمانی که میشه کپسول کافکا رو استفاده کرد نیم ساعت قبل از غذاست. نباید بیش تر از روزی دو بار استفاده بشه اگر میخواین روزی دو بار از این قرص استفاده کنین یکی رو نیم ساعت قبل از ناهار و دیگری رو نیم ساعت قبل از شام مصرف کنین. اگر میخواین قهوه سبز رو دم کرده استفاده کنین نباید بیش تر از روزی دو فنجان بخورین.


مصرف قهوه سبز در صورتی توسط پزشکان توصیه میشه که موارد زیر رعایت بشن.
● فرد ماهی بیش تر از نه کیلوگرم وزن کم نکنه ؛
● حداقل روزی سه وعده غذا بخوره و غذا خوردن رو فراموش نکنه ؛
● به ورزش سبک خود ادامه بده و حجم ورزش رو زیاد نکنه.


اگر میخواین قهوه سبز رو به صورت دم کرده استفاده کنین باید موارد زیر رو رعایت کنین. برای یک وعده مصرف قهوه سبز 20 گرم از قهوه رو شب قبل در 200 گرم آب بخیسونین به شکلی که در آب غوطه ور بشه. روز بعد محتویات ظرف رو بجوشونین و هم بزنین. زمانیکه آب به جوش اومد شعله رو کم کنین و با همان شعله کم محتویات ظرف رو هم بزنین.

محلول قهوه رو بعد از به جوش اومدن برای 15 دقیقه روی شعله کم قرار بدین و بعد از گذشت این زمان شعله رو خاموش کنین. قبل از مصرف میتونین مواد داخل ظرف رو از صافی بگذرونین و مواد درشت رو جدا کنین. اگر تحمل طعم قهوه سبز براتون سخته مقداری رقیقش کنین و آب جوش بهش اضافه کنین.


قرص قهوه سبز داروکده :

قرص داروکده


همانطور که در بخش های قبلی مقاله عنوان کردیم یکی از اصلی ترین عناصر سازنده کپسول کافکا (قهوه سبز) قهوه سبزه. این قهوه با کم کردن اشتها، افزایش متابولیسم بدن و سوخت و ساز چربی ها و کاهش جذب قند و چربی ها باعث میشه کاهش وزن رخ بده و بی ام ای فرد کم بشه. به همین دلیل یکی از موثرترین گیاه ها برای کاهش وزنه و در بسیاری از داروها و قرص های لاغری استفاده میشه.


قهوه سبز آمریکایی :


شرکت های مختلفی هستن که قرص قهوه سبز تولید میکنن. یکی از این شرکت ها یک شرکت آمریکاییه با نام Zpure Life. این قرص هم از قهوه سبز ساخته شده و خواص لاغری و کاهش وزن داره. باعث میشه اشتها فرد کم بشه و متابولیسم و چربی سوزی بدن زیاد بشه. همچنین جذب چربی و قند رو کم میکنه و کالری دریافتی بدن رو کاهش میده و در نهایت باعث میشه بعد یک مدت کوتاه فرد کاهش وزن داشته باشه.
این قرص تاییدیه بهداشت جهانی – آمریکا، اروپا و آسیا رو داره. این قرص در میان قرص های قهوه سبز کم ترین عوارضش رو داره.


خلاصه نکات مقاله :


در این مقاله به بررسی یکی از انواع قرص های لاغری یعنی کپسول کافکا (قهوه سبز) پرداختیم. این قرص رو از زاویه ای مختلف بررسی کردیم . کپسول کافکا از قهوه سبز ساخته شده و قهوه سبز با توجه به ویژگی هایی که داره میتونه باعث کاهش وزن بشه. این قرص اشتها رو کم میکنه، متابولیسم بدن و سوخت و ساز چربی رو زیاد میکنه، باعث میشه جذب قند و چربی ها کم بشه و کالری دریافتی بدن از غذاها کاهش پیدا کنه.


قهوه سبز در کنار فواید زیادی که داره میتونه در اثر سوء مصرف عوارضی هم داشته باشه. برای مثال به دلیل افت فشاری که ایجاد میکنه افرادی که فشار خون پایینی دارن نمیتونن از این دارو استفاده کنن. همچنین محدودیت سنی داره و کسانی که کم تر از 14 سال سن دارن نمیتونن ازش استفاده کنن.

تمام عوارض و موارد منع مصرف این دارو رو در قسمت عوارض کپسول کافکا عنوان کردیم.
برای مصرف دارو باید توجه کنین که نباید بیش تر از دو قرص در روز بخورین. به طور معمول قرص رو باید نیم ساعت قبل از صبحانه مصرف کنین. اگر تمایل دارین روزی دو قرص بخورین یک قرص رو نیم ساعت قبل صبحانه و دیگری رو نیم ساعت قبل از شام بخورین.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا