دارو و عوارض

آمپول لاغری آدیپوتید

سبک زندگی مردم دنیا تغییر کرده و بیش تر به سمت زندگی ماشینی پیش میره . همچنین مصرف غذاهای پرکالری مثل فست فودها زیاد شده . این اتفاقات دست به دست هم دادن و باعث شدن نرخ چاقی در دنیا زیاد بشه. تمایل به استفاده از روش های لاغری زیاد شده . آمپول لاغری آدیپوتید یکی از مواردیه که برای کاهش وزن بکار میره .

آمپول آدیپوتید چیست ؟

آمپول آدیپوتید چیست ؟


آمپول لاغری آدیپوتید یکی از انواع داروهای لاغریه که برای کاهش وزن استفاده میشه و فرمول ساختاری آن بر اساس پپتیده . ترکیب آدیپوتید رو به عنوان پتودیمیمتیک تجربی طبقه بندی میکنن . این روش درمان چاقی بسیار مدرن است و در آمریکا ابداع شد . مراحل آزمایش آن روی میمون رزوس انجام شده .

بسیاری از افراد اعتقاد دارن که در آینده آمپول آدیپوتید یک کاهش وزن بدون درد سر را به دنبال خودش میاره . آدیپوتید رو به عنوان یک پپتید معرفی میکنن ولی در واقع یک پپتید نیست . در واقع آدیپوتید یک پپتودومیمی و با پپتید متفاوته چون از زنجیره های کوچک یک ماده شبیه به پروتئین ساخته شده . این زنجیره ها عملکرد پپتید رو شبیه سازی میکنن . وقتی این ماده به میمون تزریق شد بعد از گذشت یک مدت یازده درصد کم کرد .


آدیپوتید قابل تزریقه و عملکردش بر اساس از بین بردن سلول های چربیه . سلول های چربی از بین میرن و ما شاهد از بین رفتن سلول های چربی زیر پوستی هستیم که در نهایت باعث کاهش وزن میشن . آدیپوتید با محروم کردن سلول ها از مواد مغذی باعث مرگشون میشه . کاهش وزن و از بین بردن چربی ها به صورت هدفمند انجام میشه .

این ترکیب خون رسانی به سلول چربی رو قطع میکنه و باعث از بین بردن سلول های چربی میشه . مصرف این دارو باعث میشه از بروز دیابت جلوگیری بشه . این ماده روی حساسیت به انسولین و کم کردن قند خون اثر داره . این ماده مشکلات روانشناسی ایجاد نمیکنه چون تاثیری روی انتقال دهنده های عصبی نداره . آدیپوتید هورمون های مربوط به فشار خون رو تنظیم میکنه .

پیشنهاد ما: دارو گیاهی برای لاغری

کاربرد

کاربرد


روش های بسیار گوناگونی برای کاهش وزن وجود داره . به دلیل افزایش نرخ چاقی و بیماری هایی که به دنبال آن میتونن به وجود بیان باعث شدن روش های لاغری طرفداران زیادی پیدا کنن . یکی از انواع این روش ها استفاده از داروهای لاغریه . انواع بسیار گوناگونی از داروهای لاغری وجود داره که در این مقاله آمپول لاغری آدیپوتید بررسی میکنیم .


همانطور که در بخش های قبلی مقاله اشاره کردیم آدیپوتید با قطع کردن تغذیه سلول های چربی باعث میشه که این سلول ها از بین برن . با از بین رفتن چربی های زیر پوست وزن فرد و همچنین شاخص توده بدنیش کاهش پیدا میکنه . با کم شدن وزن فرد احتمال بروز بیماری هایی که به دنبال افزایش وزن به وجود میان از بین میره .

یکی از این بیماری هایی که در اثر چاقی بروز پیدا میکنن دیابته . آدیپوتید با درمان چاقی و اثر روی حساسیت به انسولین و کاهش قند خون کمک میکنه که از بروز این بیماری جلوگیری بشه .


آدیپوتید روی انتقال دهنده های عصبی اثر نمیذاره . به همین دلیل در اثر مصرف آدیپوتید مشکلات عصبی بروز پیدا نمیکنه . برای تاثیرگذاری خوب این آمپول لاغری بهتره در کنار استفاده از آن از رژیم غذایی مناسبی پیروی کرد و ورزش را هم در برنامه روزانه قرار داد . معمولا داروهای لاغری به تنهایی و بدون استفاده از رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن تاثیر خوبی روی بدن نمیذارن .سکس دیگر از روش های لاغری مصرف قرص است برای اطلاع بیشتر مقاله قرص لاغری جی سی را مطالعه کنید.

عوارض مصرف آمپول آدیپوتید

عوارض مصرف آمپول آدیپوتید


آمپول لاغری آدیپوتید بیش تر در مرحله آزمایشه و به صورت گسترده استفاده نشده . هنوز هم عوارضی از این دارو گزارش نشده که بخواد جای نگرانی داشته باشد . اما تمام داروهایی که مورد استفاده قرار میگیرن اگر به درستی مصرف نشن و یا دوز مناسبی از آن ها استفاده نشه نه تنها سودی ندارن بلکه به بدن آسیب هم میرسونن . آمپول آدیپوتید هم اگر به درستی استفاده نشه میتونه برای بدن ضرر داشته باشه و عوارضی رو بروز بده.

استفاده از آمپول بیش تر از دوز استاندارد باعث میشه به بدن آسیب وارد بشه و اگر کم تر از دوز استاندارد استفاده بشه تاثیری روی بدن نمیذاره و باعث کاهش وزن نمیشه . اگر در اثر استفاده از یک دارو عارضه ای در بیمار دیده بشه اولین کاری که باید انجام داد قطع مصرف دارو هست و بلافاصله باید به پزشک اطلاع داد . یکی دیگر از عوارضی که ممکنه دیده بشه واکنش های حساسیته . این عارضه در کسانی دیده میشه که نسب به مواد سازنده آمپول آدیپوتید حساسیت داشته باشن .

بهترین مارک آمپول لاغری آدیپوتید


شرکت های داروسازی بسیار متنوعی در سراسر دنیا وجود دارن . دارو ها با ساخت کشورها و شرکت های مختلف در بازار وجود دارن . اکثر این داروها در درصد موادی که در آن ها استفاده شده تفاوت دارن . آمپول لاغری آدیپوتید هم از این قاعده مستثنی نیست . شرکت های مختلفی این دارو رو میسازن . برای اینکه بدانید کدوم نوع از این آمپول مناسب شماست و روی شما تاثیر بیش تری داره باید با پزشک خود صحبت کنین تا او به شما بگوید کدام نوع تاثیر بهتری روی شما داره .

مطالب مرتبط: قرص لاغری هزال

نظرات درباره آمپول لاغری آدیپوتید

نظرات درباره آمپول لاغری آدیپوتید


یکی از راه هایی که وجود داره تا ما متوجه بشیم یک قرص چقدر کارایی داره پرسیدن نظرات دیگران درباره قرص مد نظرمون و استفاده از تجربیات دیگرانه . البته در نهایت بعد از استفاده از نظرات و تجربیات دیگران باید به پزشک مراجعه کنین تا تشخیص و تجویز نهایی رو انجام بده .


درباره آمپول لاغری آدیپوتید در میان نظرات صحبتی از عوارض آمپول نشده . اما اگر بیش تر از دوز استاندار استفاده بشه و یا به درستی و سر وقت استفاده نشه عوارضی رو در فرد مصرف کننده ایجاد میکنه . همچنین افرادی که به مواد سازنده آمپول حساسیت دارن یک سری واکنش های حساسیتی رو از خودشون نشون میدن .

قبل از مصرف اگر حساسیت خاصی دارین حتما با پزشک درمیون بذارین . البته این دارو هنوز به صورت گسترده استفاده نمیشه به همین دلیل مزایا و عوارضش به طور کامل مشخص نشده . اما پیش بینی میشه در آینده داروهای لاغری بنیانگذار کاهش وزن بدون دردسر و راحت باشه .


مانند بسیاری از داروهای لاغری که وجود داره آمپول آدیپوتید هم نمیتونه به تنهایی باعث کاهش وزن بشه . بنابراین حتما باید در کنار مصرف این دارو رژیم غذای مناسب رو رعایت کرد و ورزش رو در برنامه روزانه قرار داد . داروها لاغری در کنار ورزش و رژیم غذایی کمک میکنن که روند کاهش وزن با سرعت و کیفیت بهتری پیش بره .

مصرف داروها همگی یک دوره مشخص داره . آمپول آدیپوتید هم یک دوره و روش مصرف مشخص داره که طبق آن باید استفاده بشه . اگر بعد از اتمام یک دوره نتیجه مطلوب رو مشاهده نکردیم باید به پزشک مراجعه کنیم و برای ادامه درمان و یا تغییر روش درمان با او مشورت کنیم .

مصرف دارو


خلاصه نکات مقاله :


رواج زندگی ماشینی ، افزایش کم تحرکی و استفاده از فست فودها باعث شده که چاقی در بین مردم دنیا زیاد بشه . با افزایش چاقی تقاضا برای روش ها مختلف لاغری زیاد میشه . روش های مختلفی وجود دارن که برای کاهش وزن و شاخص توده بدنی استفاده میشن .

یکی از انواع این روش ها استفاده از داروهای لاغریه که بسیار هم متنوع هستن . قبل از استفاده باید اطمینان پیدا کنیم که چاق هستیم و خیال چاق بودن نداشته باشیم . یکی از انواع داروهای لاغری که وجود داره آمپول آدیپوتیده که در این مقاله به صورت مفصل درباره این آمپول صحبت کردیم .


ساختار آدیپوتید رو به عنوان یک پپتید معرفی میکنن ولی در واقع یک پپتید نیست . در واقع آدیپوتید یک پپتودومیمی و با پپتید متفاوته چون از زنجیره های کوچک یک ماده شبیه به پروتئین ساخته شده . این زنجیره ها عملکرد پپتید رو شبیه سازی میکنن . وقتی این ماده به میمون تزریق شد بعد از گذشت یک مدت یازده درصد کم کرد .

این آمپول ابتدا در آمریکا ارائه شد و مراحل آزمایش آن روی میمون رزوس انجام شد . آدیپوتید قابل تزریقه و عملکردش بر اساس از بین بردن سلول های چربیه . آمپول لاغری آدیپوتید زمانیکه عملکرد خودش رو انجام میده ما شاهد از بین رفتن سلول های چربی زیر پوستی هستیم که در نهایت باعث کاهش وزن میشن .


این ترکیب خون رسانی به سلول چربی رو قطع میکنه و باعث از بین بردن سلول های چربی میشه . مصرف این دارو باعث میشه از بروز دیابت جلوگیری بشه . این ماده روی حساسیت به انسولین و کم کردن قند خون اثر داره . این ماده مشکلات روانشناسی ایجاد نمیکنه چون تاثیری روی انتقال دهنده های عصبی نداره . آدیپوتید هورمون های مربوط به فشار خون رو تنظیم میکنه .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا