دارو و عوارض

دارو گیاهی برای لاغری

با تغییر سبک زندگی مردم نرخ چاقی هم افزایش پیدا کرده. به همین دلیل بسیاری از مزدم به دنبال روش های لاغری هستن. یکی از این روش ها استفاده از دارو گیاهی برای لاغری. در این مقاله به بررسی این روش میپردازیم و تعدادی از داروهای گیاهی که برای لاغری مناسب هستن رو بررسی میکنیم.

عرق گیاهی برای لاغری شکم و پهلو

عرق گیاهی برای لاغری شکم و پهلو


داروهای گیاهی بسیار متنوعی برای لاغری وجود دارن که عمدتا به شکل دمنوش استفاده میشن. گیاهان برای درمان بیماری های زیادی و همینطور لاغری استفاده گوناگونی دارن. در این مقاله به معرفی و بررسی دارو گیاهی برای لاغری میپردازیم. ابتدا گروهی از آن ها را معرفی میکنیم که به صورت دمنوش استفاده میشن و برای درمان خانگی بلغم شکم مناسبند.

دمنوش زنجبیل : زنجبیل طعم و طبع گرمی داره به همین دلیل میتونه متابولیسم و سوخت و ساز بدن رو زیاد کنه. می توان تکه های زنجبیل را پودر کرد و در غذا و چای استفاده کرد.

دمنوش زنجبیل : زنجبیل طعم و طبع گرمی داره به همین دلیل میتونه متابولیسم و سوخت و ساز بدن رو زیاد کنه. می توان تکه های زنجبیل را پودر کرد و در غذا و چای استفاده کرد.

عرق گیاهی برای لاغری سریع


در کنار دمنوش های که برای کاهش وزن و از بین بردن چربی شکم و پهلو معرفی کردیم یک سری گیاه هستن که عرقشون برای کاهش وزن مناسبه. در ادامه تعدادی دارو گیاهی برای لاغری که از عرقشون استفاده میشه رو معرفی و بررسی میکنیم.
● عرق زیره : عرق زیره حاوی آهن ، منگنز ، منیزیم ، مسه و یک هضم کننده قوی غذا محسوب میشه. عرق زیره تجمع چربی ها در بدن رو کم میکنه و میتونه اشتها فرد هم کاهش بده.


● عرق کاسنی : مصرف روزانه عرق کاسنی میتونه باعث کاهش وزن بشه. مصرف یک لیوان عرق کاسنی در روز باعث میشه بدن از سموم پاک بشه و خون تصفیه بشه و در نهایت بدن رو پاکسازی میکنه.

برای مطالعه: قرص لاغری سریع شکم


داروی لاغری برای شکم :

داروی لاغری برای شکم :


یکی از روش های کاهش وزن که طرفداران زیادی هم داره استفاده از داروهای لاغریه. این داره ها طرفداران زیادی دارن و انواع بسیار مختلفی از این داروها در بازار موجوده. پایه اصلی ساخت این داروها گیاهیه و با گیاهان مختلفی هم ساخته می شوند. در ادامه تعدادی دارو گیاهی برای لاغری معرفی و بررسی میکنیم.


● قرص ادیوس : قرص ادیوس یکی از انواع قرص های لاغری گیاهیه که متابولیسم و سوخت و ساز بدن رو زیاد میکنه و باعث چربی سوزی میشن. البته استفاده از این قرص به تنهایی موثر نیست در کنار آن باید ورزش کرد و رژیم غذایی رعایت بشه. اگر به مواد سازنده این قرص حساسیت داشته باشین در اثر مصرف این قرص عوارضی در بدنتون بروز میکنه.


● قرص لاغری گلوریا : قرص گلوریا یکی دیگر از انواع داروهای لاغری برای کاهش وزنه. این قرص سوخت و ساز بدن رو زیاد میکنه و باعث چربی سوزی میشه. همچنین از جذب قندهای اضافی جلوگیری میکنه و باعث کاهش اشتها میشه. این قرص میتونه عوارضی مثل اسهال و مشکلات گوارشی داشته باشه و باعث ایجاد بی خوابی بشه.

بیشتر بدانید: معجون برای لاغری

هم چنین:


● قرص لاغری بلوبری : بلوبری بسیار کم کالریه و سرشار از مواد معدنی و ویتامینه. این مواد در قرص بلوبری هم به کاهش وزن کمک میکنن. اما استفاده طولانی مدت از این قرص باعث میشه تاری دید و افت شدید قند خون ایجاد بشه.


● قرص لاغری یونیک اسلیم : قرص یونیک اسلیم از عصاره نارنج درست شده و برای کاهش وزن و سایز مناسبه. زنان باردار و افراد زیر 18 سال نباید از این دارو استفاده کنن. همچنین ممکنه نوسانات فشار خون و بیماری های قلبی رو به همراه داشته باشه.


● قرص لاغری کافئین : کافئین به طور طبیعی در چای، قهوه و شکلات تلخ وجود داره و به بسیاری از مواد خوراکی کافئین اضافه میکنن. اما کافئین باعث بهم خوردن نظم خواب میشه و باعث افزایش استرس و اسهال میشه. به همین دلیل این قرص نمیتونه برای لاغری زیاد موثر باشه.

پودر 12 گیاه لاغری

پودر 12 گیاه لاغری


سبک زندگی مردم دنیا تغییر زیادی کرده که منجر به افزایش نرخ چاقی در دنیا شده. کاهش تحرک و افزایش استفاده از فست فودها باعث شده که چاقی در بین مردم زیاد بشه. به همین دلیل مردم به دنبال روش های گوناگونی هستن که با استفاده از آن ها بتونن وزنشون رو کم کنن. اولین روش هایی که مردم به سراغ آن ها می روند ورزش و استفاده از رژیم های لاغریه.

اما روش های دیگری هم برای کاهش وزن وجود داره مثل استفاده از قرص های لاغری و یا گیاهان مختلف به صورت دمنوش یا عرق آن ها.


در این مقاله انواع گیاهان که میتون برای لاغری استفاده بشن رو معرفی کردیم. اگر به فروشگاه های داروگیاهی و یا عطاری ها سر بزنین میتونین ترکیبی از این گیاهان رو به صورت پودر تهیه کنین. گاهی اوقت هم ار همین گیاهان استفاده میکنن و با تغییرات صنعتی که روی آن ها انجام میدن به صورت دارو میتونین در داروخانه ها تهیه کنین.


نکته قابل توجه که درباره گیاهان دارویی مربوط به لاغری وجود داره اینه که باید در کنار آن ها از رژیم غذایی مناسب استفاده کرد و ورزش را در برنامه روزانه خود قرار داد. دارو گیاهی برای لاغری به تنهایی پاسخگو نیست و حتما در کنار رژیم غذایی و ورزش باید استفاده بشه تا بتونه روند کاهش وزن رو بهبود ببخشه.

نکته قابل توجه دیگری که وجود داره اینه که بعضی از افراد نسبت به بعضی گیاهان حساسیت دارن. زمانی که تصمیم دارین از این گیاهان دارویی برای لاغری استفاده کنین باید توجه کنین که آیا به گیاهی حساسیت دارین یا نه. اگر به بدون توجه به حساسیت خود از این گیاهان استفاده کنین رو بدن شما تاثیر بدی میذاره و باعث میشه عوارضی در بدن شما بروز پیدا کنه.

آگاه شو: کپسول نیچرفیت و عوارض آن

برای لاغری ران چی بخوریم؟


ران یکی از نقاط بدنه که چربی در آن جا تجمع پیدا میکنه و باعث چاق نشان دادن فرد میشه. بسیاری از افراد برای به دست آوردن تناسب اندام به دنبال روش هایی برای لاغر کردن ران و از بین بردن چربی های آن هستند. ورزش و رژیم غذایی مناسب میتونه باعث بشه چربی های ران از بین برن. استفاده از داروهای گیاهی به صورت دمنوش یا عرق میتونه برای از بین بردن چربی های ران موثر باشه.


در بخش های قبلی این مقاله به انواع مختلف دارو گیاهی برای لاغری و روش استفاده آن ها اشاره کردیم. برای لاغر کردن و از بین بردن چربی های ران هم میتوان از این داروها و دمنوش ها استفاده کرد.


حتما توجه داشته باشین که استفاده از این گیاهان به شکل های مختلف نمیتونه باعث کاهش وزن بشه و حتما باید در کنار رژیم غذایی و ورزش استفاده بشن. داروهای گیاهی کمک میکنن روند کاهش وزن سریع تر و بهتر انجام بشه اما نمیتونه به تنهایی باعث کاهش وزن بشه.

داروی گیاهی برای لاغری بالا تنه


یکی از شایع ترین محل هایی که در بالاتنه چربی تجمع میکنه شکم و پهلو هاست. تجمع چربی در این محل ها تناسب اندام فرد رو کاملا بهم میزنه و در آینده باعث بروز بیماری هایی مثل دیابت نوع دو میشه. در موارد شدید چاقی و چاقی مفرط بسیاری از افراد برای جراحی های لاغری اقدام میکنن. اما در موارد خفیف تر با رژیم غذایی و ورزش هم میشه وزن رو کم کرد.


در کنار ورزش و رژیم غذایی میشه مواردی رو استفاده کرد تا روند کاهش وزن رو تسریع کنن. بسیاری از گیاهان هستن که میتونن باعث کاهش وزن بشن. از این گیاهان به شکل های مختلفی در کنار رژیم غذایی و ورزش استفاده میشه که بتونن کاهش وزن بهتری رو داشته باشن.یک سری از این گیاهان رو میشه به شکل دمنوش استفاده کرد. مثل دمنوش قهوه سبز.

گروهی دیگر به صورت عرق استفاده میشن و این خاصیت رو دارن که بتونن متابولیسم بدن رو زیاد کنن و چربی سوزی در بدن رو افزایش بدن. مثل عرق کاسنی و زیره. یک سری داروهای لاغری هم وجود دارن که به شکل قرصن و از گیاهانی ساخته شدن که برای لاغری مفیدن.

درادامه باید بدونید:

درادامه باید بدونید:

گیاهانی که در این قرص ها استفاده میشن معمولا متابولیسم بدن رو زیاد میکنن و به دنبال آن سوخت و ساز چربی ها رو زیاد میکنن. همچنین بعضی از آن ها خاصیت آنتی اکسیدانی دارن و باعث میشن سموم بدن دفع بشن. گروهی از آن ها هم فیبر زیادی دارن که باعث میشن فرد زود تر سیر شود و مدت زمان گرسنگی کاهش پیدا کنه.


قبل از استفاده از هرکدام از این محصولات باید توجه کنین که به گیاهان سازنده آن حساسیت نداشته باشین. همچنین باید توجه داشت که دارو گیاهی برای لاغری نمیتونن به تنهایی موثر باشن و حتما باید در کنار ورزش و رژیم غذایی مناسب استفاده بشن. در استفاده از آن ها هم نباید زیاده روی بشه چون به بدن آسیب میزنه و یک سری عوارض را بروز میده.

خلاصه مقاله


سبک زندگی مردم دنیا در حال تغییره و با توجه به پیشرفت تکنولوژی تحرک افراد بسیار کاهش پیدا کرده. همچنین تمایل افراد به خوردن غذاهای فست فود زیاد شده. این موارد دست به دست هم دادن و نرخ چاقی در دنیا افزایش پیدا کرده. به همین دلیل روش های بسیار زیادی برای کاهش وزن به وجود اومدن و طرفداران زیادی هم دارن. اما تا چه اندازه موثر هستن ؟

یکی از اولین روش هایی که برای کاهش وزن استفاده میشه رژیم لاغری و ورزشه. در کنار رژیم و ورزش باید یک سری نکات دیگر هم رهایت کرد تا موثر باشه. دارو گیاهی برای لاغری استفاده گسترده ای داره. همانطور که در بخش های مختلف این مقاله اشاره کردیم گیاهان مختلف میتونن به شکل های مختلفی برای لاغری و از بین بردن چربی ها استفاده بشن.

یک سری رو به صورت دمنوش استفاده میکنن. همچنین برای لاغری میشه از عرق این گیاهان استفاده کرد. برای ساخت بسیاری از قرص های لاغری از این گیاهان استفاده میکنن.


این گیاهان دارویی باید در کنار رژیم غذایی و ورزش استفاده بشن تا تاثیر مورد نظر رو داشته باشن. به تنهایی تاثیر چشمگیری روی کاهش وزن و لاغری نمیذارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا