تناسب اندام

لاغری بدون رژیم ممکن است؟

لاغری و یا همون کاهش وزن یکی از دغدغه های اصلی افراد دارای اضافه وزنه. علت اصلیش هم اینه که داشتن اضافه وزن و یا همون چاقی علاوه بر اینکه زمینه ساز بیماری های مختلفه، ظاهر مطلوبی هم برای این افراد نداره. همین باعث میشه خواسته و یا ناخواسته به دنبال لاغری و یا کاهش وزن باشن.اما آیا لاغری بدون رژیم ممکنه؟

آیا لاغری بدون رژیم ممکن است؟

آیا لاغری بدون رژیم ممکن است؟


شاید عجیب به نظر برسه که بگیم لاغری بدون برنامه غذایی ممکنه. این قضیه میتونه امکان پذیر باشه که شما سختی های برنامه غذایی های لاغری و محدودیت های کالری و غذایی اون ها رو نداشته باشین و کاهش وزن هم داشته باشین.

اگر کاملا صادقانه بخواهیم صحبت کنیم شما در این مواقع دو تا راه حل دارین که بتونین لاغری بدون برنامه غذایی داشته باشین که یکی از استفاده از قرص های لاغریه و یکی تغییر عادات و سبک زندگیتونه.

اگر به دنبال گرفتن رژیم لاغری هستی حتما به صفحه اون ی سری بزن.

مورد اول که همون استفاده از قرص های لاغریه که از نظر متخصصان کاملا مردود و غیر معتبره. البته میدونم که خیلی هاتون تبلیغات شبکه های ماهواره ای رو دیدن که میگن فلان قرص و یا شربت رو استفاده کنین و بدون هیچ عوارضی لاغر شین و خیلی هم تبلیغات جذابی در این زمینه ها دارن.

اگر در رابطه با رژیم و برنامه رژیم غذایی به دنبال اطلاعاتی هستید میتونید با کلیک بر روی این کلمه به راحتی اطلاعات موردنیاز خودتون و به دست بیارید.

رژیم لاغری ۲۱۶ ؛ 6 کیلو لاغری در 21 روز

چربی سوزی:

اگر عاقلانه و منطقی بخوایم فکر کنیم مگه ممکنه شما بدون هیچ تحرکی کاهش وزن و اونم به گفته خودشون چربی سوزی داشته باشین. واقعیت قضیه در مورد همه این قرص های لاغری اینه که با تحریکات هورمونی باعث ورود مقدار فراوانی اسید های چرب به جریان خون میشن.

شاید این قسمت قضیه عوارض خودش رو داشته باشه ولی جالبه که بدونین، تا اینجا قضیه زیاد خطرناک نیس و خطر از جایی شروع میشه که این اسید های چرب یا در کبد رسوب کنن و یا تبدیل به اجسام کتونی بشن که این مسئله ممکنه به سرعت باعث بروز مشکلات کبدی و قلبی حاد در افراد بشه.

گزارشات زیادی از افرادی بوده که از این قرص ها استفاده میکردن و دچار مشکلات از دست دادن کبد شدن و یا به راحتی جان خودشون رو از دست دادن.در صورتی که به بیماری کم کاری تیروئید مبتلا هستید روی لینک کلیلک کنید، رژیم لاغری برای کم کاری تیروئید

لاغری بدون برنامه غذایی

لاغری بدون رژیم غذایی


پس بدون هیچ بحثی میریم سراغ راه حل دوم. اینکه در راه حل دوم چطور ممکنه که شما بدون برنامه غذایی تناسب اندام داشته باشین، پیشنهاد ما این است که در همین ابتدا به بررسی راه حل های ارائه شده بپردازیم که شامل:

روش غذا خوردن خودتون رو اصلاح کنین یعنی با آرامش و جویده غذا بخورین. طبق مطالعات صورت گرفته اخیر هر چه مدت زمان غذا خوردن شما طولانی تر باشه میزان غذایی رو که میخورین و کالری دریافتی تون کمتره و همین مورد باعث لاغری میشه.

سریع خوردن غذا باعث میشه شما حجم غذایی بیشتری رو مصرف کنین و در نتیجه دچار اضافه وزن بشین.


اگر به دنبال تناسب اندام بدون برنامه غذایی هستین پروتئین بیشتری مصرف کنین. مصرف پروتئین باعث کاهش هورمون انسولین و افزایش هورمون گلوکاگون میشه. این روند از طریق فعال کردن چربی سوزی باعث کاهش وزن در شما میشه. پس یکی از علت های اصلی که وقتی گوشت میخوریم خیلی احساس سیری داریم همینه.

لاغری سریع بدون رژیم


زمانی که از افرادی که از برنامه های غذایی لاغری سریع استفاده میکنن، انتقاد میکنیم، حرفی که از آن ها میشنویم اینه که مگر راه دیگری برای کاهش وزن سریع در بازه ی زمانی کوتاه وجود داره؟ اگر این سوال شما هم باشه، باید بگویم بله وجود داره.

ولی متاسفانه ما عادت داریم همیشه ساده ترین و در دسترس ترین راه ها را انتخاب کنیم، بدون اینکه هیچ توجهی به عوارض و اثرات اون ها داشته باشیم. پیشنهاد ما برای لاغری سریع در مدت زمان کوتاه، داشتن فعالیت های ورزشیه.

انجام فعالیت های ورزشی علاوه بر اینکه سبب تحریک چربی سوزی در بدن میشه، همچنین باعث ایجاد احساس سرخوشی و خوشحالی ناشی از ترشح هورمون های شادی بخش هم میشه.

اما شاید مهم ترین مزیت اون رو بتونیم چربی سوزی در کنار عضله سازی بدونیم. پس اگر به دنبال لاغری سریع بدون گرفتن برنامه های غذایی محدودیت کالری هستین بهترین راهکار رفتن به باشگاه و انجام فشرده ی فعالیت های ورزشیه.

برای مطالعه: لاغری ران پا

آیا میتوان بدون رژیم لاغر شد؟

آیا میتوان بدون رژیم به تناسب اندام رسید ؟


اگر قصد لاغری دارین و فکر استفاده از برنامه های غذایی لاغری براتون عذاب آوره، بهترین راهکار تناسب اندام بدون برنامه غذایی میتونه باشه. شاید برایتان سوال باشد که مگر ممکن است؟
بدن انسان دارای مکانیسم های پیچیده ای برای تنظیم سوخت و ساز و ذخیره ست.

زمانی که سوخت و ساز بدن به درستی صورت نگیره به اجبار مواد غذایی وارد شده به بدن وارد پروسه ای ذخیره میشن. اما شاید سوال این باشد که به چه دلیلی سوخت و ساز بدن کاهش پیدا میکنه؟ جواب در میزان فعالیت شماست. زمانی که میزان فعالیت و سطح انرژی افراد پایین باشه، قطعا میزان سوخت و ساز هم در بدن پایینه.

در خیلی از موارد علت پایین بودن فعالیت های افراد ناتوانیه . ناتوانی در انجام فعالیت های روزانه علل مختلفی داره که برای مثال یکی از آن ها پایین بودن سطح مواد مغذی و میکرومینرال بدنه. یکی از این میکرومینرال های مهم آهنه.

کمبود آهن سبب کاهش خونرسانی و به طبع اون کاهش اکسیژن رسانی به بافت های بدن میشه و همین موضوع یکی از علل مهم کاهش فعالیت های روزانه و ناتوانی در انجام اونهاست که در نهایت سبب کاهش سوخت و ساز و تسریع فرایند چربی سازی در بدن میشه.

پس اگر تمایل به کاهش وزن دارید و قصد ندارین دنبال برنامه های غذایی با محدودیت های کالری باشین، در ابتدا بهتره علل بروز چاقی رو در بدنتون بررسی کنین. اگر بیماری خاصی ندارین، پس به آزمایشگاه مراجعه کنین و سطح میکرو مینرالها و ویتامین های بدنتون رو چک کنین.

در بسیاری از موارد دیده شده که با حل کردن مشکل در بدن، خود به خود عوارض اون که منجر به چاقی شده رفع میشه.


رژیم نداشتن چه عواقبی دارد؟


زمانی که بخوایم درمورد برنامه های تناسب اندام صحبت کنیم، یکی از ویژگی هایی که در مورد اون ها باید بررسی کنیم، عوارض داشتن اون برنامه هاست که البته بسیار هم منطقی و لازمه که این کار رو انجام بدیم.

اما سوال اینجاست که وقتی برنامه های غذایی خاصی نداریم هم باید چیزی رو بررسی کنیم یا نه؟ در جواب باید بگم اگر سبک زندگی درستی داریم یعنی سعی میکنیم برنامه غذایی درستی همراه با فعالیت های بدنی روزانه داشته باشیم، در خیلی از موارد نیازی نیست به اصطلاح مته به خشخاش بگذاریم و مدام خودمون رو ارزیابی کنیم.

اما اگر جزء افرادی هستیم که زیاد مقید به انجام فعالیت های ورزشی نیستیم و به دلایل مختلف سبک غذایی غلطی مثل استفاده بی رویه از فست فود ها و یا شیرینی جات داریم، بهتره قبل از اینکه دچار بیماری و یا اضافه وزن بشیم، یک بررسی در مورد برنامه های غذایی مون داشته باشیم.

اگر خودمون اطلاعات دقیقی توی این زمینه نداریم به متخصص تغذیه مراجعه کنیم و ازش یک برنامه غذایی درست و سالم بگیریم.


آیا اصلا میتوان رژیم نداشت و لاغر شد؟

آیا اصلا میتوان رژیم نداشت و لاغر شد؟


واقعیت این است که کاهش وزن و یا لاغری زمانی برای شما اتفاق میافته که میزان کالری ورودی به بدن شما کمتر از کالری مصرفی شما باشه.

حال ممکه این شرایط رو شما با ایجاد یک برنامه غذایی به جود بیارین و یا ممکنه فعالیت های ورزشی شدید داشته باشین. البته راه حل های دیگه هم وجود داره که بعضی افراد به سراغ اون ها میرن، مثل استفاده از قرص های لاغری و یا روش های جراحی.

روش های لاغری بدون رژیم


ما هر چه قدر هم که اینجا در مورد عوارض برنامه های تناسب اندام صحبت کنیم، باز هم وقتی نگاه میکنیم میبینیم، خیلی از این عوارض احتمال بروز دارن، یعنی ممکنه اصلا ایجاد نشن و یا اگر توانایی بدنی بالایی داشته باشیم اصلا در بدن عوارضی به وجود نیاد.

علت هم اینه که برنامه های لاغری هر چه قدر هم که همراه با محدودیت های کالری شدید باشن، باز هم با استفاده از تغییر در متابولیسم بدن دارن فرایند لاغری و کاهش وزن رو انجام میدن.

خلاصه نکات مقاله


تناسب اندام بدون برنامه شاید جز بهترین شعار هایی باشه که از سایت و یا مرکزی ممکنه بشنویم. اما قبل از آنکه چشم بسته و بدون اطلاع برین سراغ استفاده از اون ها بهتر حداقل با یک متخصص و یا پزشک در مورد اون ها مشورت کنیم. چون بعضی از این روش ها اثرات جبران ناپذیری دارن که اصلا به لاغری و خوش اندام شدن نمیارزه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا