مراقبت های بعد از پی ار پی به چه صورت میباشد؟ | پی ار پی چیست؟ - های زیبا

مراقبت های بعد از پی ار پی

0

مراقبت های بعد از پی ار پی یکی از مهم ترین قسمت های درمان پوست صورت با پی ار پی که معمولا حساسیت زیادی از جانب پزشکان بر روی این بخش هست.پی ار پی یکی از روش هایی هست که از اون برای درمان پوست صورت استفاده میکنن.

با دنبال کردن محتوا، درباره ی مراقبت های بعد از پی ار پی بیشتر میخونیم و باهاش آشنا میشیم.


مراقبت های بعد از پی ار پی

مراقبت های بعد از پی ار پی مو


همان طور که خوندید، پی ار پی یک روش خیلی حساس برای شفاف تر کردن و سالم تر کردن پوست هست که اتفاقا طرفدارای خیلی زیادی هم داره. برای اینکه شما از پروسه ی پی ار پی که انجام دادید، نتیجه ی دلخواهتون رو بگیرید، نیازه که مراقبت های بعد از پی ار پی هم مو به مو بر طبق مواردی باشه که پزشک معالج و متخصصتون بهتون اشاره می کنه و توصیه میکنه.


اما قبل از پی ار پی حواستون باشه که اگه روی صورتتون تبخال و یا تاول دارید، اگه نسبت به بعضی از پمادها و یا محصولات پوستی حساسیت دارید، اگه دندوناتون ایمپلنت داره، اگه باردارید و یا توی دوران شیردهی هستید.

اولین سوال برای هرکسی هزینه پی ار پی کل صورت چقدر میباشد؟برای اصلاع از هزینه ها کلیلک نمایید.

اگه قبلا کار مراقبت پوستی انجام دادید، اگه دارو خاصی میخورید، اگه قبلا زخم کلوئیدی داشتید و هزار تا اگه ی دیگه که فکر میکنید باید دکترتون بدونه؛ حتما حتما باهاش درمیون بزارید تا زحمتا و پولایی که برای انجام پی ار پی خرج کردید به باد نره.


مراقبت های بعد از پی ار پی دقیقا شامل چه نکاتی میشود؟


حالا برسیم به مراقبت های بعد از پی ار پی، فرض کنید که شما عمل پی ار پی رو انجام دادید که خوب خود این مرحله یعنی روز انجام پی ار پی هم مراقبت های خاص خودش رو داره.

مثلا حتما بدون آرایش و با صورت تمیز برای انجام پی ار پی حضور داشته باشد، اگه صورتتون مو داره و به شیو احتیاجه، حتما از تیغ برای شیو صورتتون استفاده کنید و حتما از روز قبل این کار رو انجام بدید و حتما حتما مواظب باشید که صورتتون زخم نشه و یا آسیبی نبینه.

حالا عمل با کرم بی حسی موضعی شروع میشه و شما هیچ دردی رو طی انجام پی ار پی حس نمیکنید. اما بعد از عمل!
بیشترین حساسیت و مسئولیتی که وجود داره، شامل موارد مراقبتی بعد از عمل میشه. به طور کلی مواردی که باید حتما رعایت بشه شامل گزینه های زیره.

نظرات درباره پی آر پی مو

مراقبت های بعد از پی ار پی شامل چه مواردی می شود؟

مراقبت های بعد از پی ار پی شامل چه مواردی می شود؟


• وجود کبودی توی قسمتی که از اونجا خون گرفته شد، یک چیز طبیعی در پی ار پی محسوب میشه.
• چون این خون دوباره ب پوست صورت برگردوند میشه، امکان این که جای تزریق ها کمی ملتهب و قرمز باشه وجود داره.


• بعضی وقتا ممکنه که بیمار احساس درد و ناراحتی داشته باشه، برای حل این مشکل معمولا دکترا محصولاتی که حاوی استامینوفن هستن رو تجویز میکنن. البته همه ی این موارد باید تحت نظارت پزشک متخصص انجام بشه.


• توی پی ار پی پوست شما احتیاج داره که روند التهابی خودش رو به مرور طی کنه، دلیلش هم اینه که این روند تاثیر زیادی تو نتیجه بخش بودن پی ار پی و جوانسازی پوست شما داره. پس هرگز و به هیچ وجه از داروهای ضد التهابی مثل ایبوپروفن، موتریل و ادویل و … استفاده نکنید چون نتیجه ای که باید رو هرگز نمیگیرید.


• در مراقبت های بعد از پی ار پی از ملافه ها و حوله های تمیز و استریل برای پاک کردن سطحی پوستتون استفاده کنید. یادتون نره که اصلا و اصلا به پوستتون فشار وارد نکنید.


• زخمای کوچیکی که بخاطر تزریق روی پوستتون ایجاد شده، نهایتا بیست و چهار الی چهل و هشت ساعته از بین میرن، اصلا نگران اونا نباشید و اونارو دستکاری نکنین.

مطالب مرتبط: هزینه مزوتراپی صورت

ادامه مراحل :

پی آر پی


• حواستون باشه که تا زمانی که زخم ها روس صورتتونه اجازه ندید بچه های کویک و یا حیوونای خونگی به شما نزدیک بشن و به صورتتون دست بزنن.


• کمپرس سرد مثل یخ کمک خیلی زیادی می کنه ورم و التهاب پوستتون کمتر اذیتتون کنه، بهتره که وقتی میخواید از کمپرس سرد استفاده کنید، یه دستمال تمیز بین پوست و کمپرستون بزارید تا یخ مستقیما به پوستتون نخوره.

• تا جایی که امکانش هست سعی کنید که تلفن همراه با پوستتون برخورد نداشته باشه و از هندز فری برای استفاده از گوشیتون کمک بگیرید.


• برای دراز کشیدن تا جایی که امکان داره روبالا بخوابید و زیر سرتون و از حد معمولا بلند تر کنید.


• هیچ گونه تاکید میکنیم هیچگونه لوسیون و کرم شیمیایی رو پوستتون نزنید. فقط از پمادهایی استفاده کنید که دکترتون تجویز و تایید میکنه.

برای مطالعه: دلمه های بعد از کاشت مو


خودداری از رفتن به استخر و سونا؛ یکی از مراقبت های بعد از پی ار پی


گفتیم که هر گونه آلودگی برای پوست ملتهب و حساس شما بسیار خطرناکه، پس سعی کنید که اصلا از استخر و سونا تا زمان خوب شدن پوستتون استفاده نکنید. چون آب استخر اون تمیزی که باید رو نداره و سونا هم به خاطر حرارت بالاش، التهاب پوستتون رو خیلی خیلی زیاد میکنه.


انجام فعالیت های ورزشی که موجب تعریق سر می شوند


فعالیت های ورزشی به خودی خود التهاب و تنش بدن شما رو بالا میبرن به علاوه فعالیت های ورزشی باعث تعریق میشن، این تعریق روی پوست شما میریزه و برای پوست آسیب دیده ی شما خیلی خطرناک و مشکل ساز میشه. یادتون نره ه هر تعریقی برای پوست شما بعد از پی ار پی خیلی خطرناک هست.


عدم استفاده از محلول های حالت دهنده موبرای مراقبت های بعد از پی ار پی

عدم استفاده از محلول های حالت دهنده مو


مو ها تا حد خیلی زیادی با پوست صورت در ارتباطن و هر مشکل و مایعی که برای اون ها استفاده میشه، روی پوست صورت هم تاثیر میزاره، استفاده از محلول های حالت دهنده مو، میتونه برای پوست صورت شما خطرناک باشه.

تا جایی که امکانش هست موهاتون رو بالا بزنید و توی صورتتون نریزید و از محلول های حالت دهنده مو هم استفاده نکنید.


ماساژ ندادن محل تزریق


مورد دیگه ای که بعد از پی ار پی باید رعایت بشه، اینه که اصلا و به هیچ وجه به محل های تزریق دست نزنید، چه برسه که بخواید اون ها رو ماساژ بدید.

ماساژ دادن محل تزریق هم میتونه برای شما دردناک باشه و التهاب محل تزریق رو بیشتر کنه و نهایتا از عملکرد خودکار پی ار پی هم جلوگیری کنه. پس یادتون نره که اصلا به پوستتون حداقل تا زمانی که خوب نشده، اصلا دست نزنید.


نظر افراد درباره مراقبت های پی ار پی مو

نظر افراد درباره مراقبت های پی ار پی مو


معمولا همه ی کسایی که عمل پی ار پی انجام دادن، نتیجه ی دلخواهشون رو گرفتن. چون پی ار پی به هیچ وجه عمل سخت و درد آوری نیست و اصلا عوارض خاصی نداره.

با اینکه نکات مراقبتی که برای شما ذکر کردیم خیلی زیاده ولی هیچ کدوم از این نکات به عنوان مراقبت های بعد از پی ار پی، اونقدر سخت و غیر قابل تحمل نیستن که نشه از پسشون براومد یا اصلا سخت بشه انجامشون داد.

بنابراین طبیعیه که پی ار پی بخاطر روال آسونی که داره و بخاطر دوره نقاهت کمی که داره و هم بخاطر نتیجه بخشی و موثر بودنش، خودشو توی دل خیلی از مشتاقای جوانسازی و سالم سازی صورت جا کرده.


خلاصه نکات مهم مقاله


نتیجه ی ناشی از عمل پی ار پی معمولا نهایتا تا یک هفته خودش رو نشون میده و شما شاید فقط بیست و چهار ساعت درد و التهاب و قرمزی پوست رو تجربه کنید. اول حس میکنید که پوستتون سفته و انگار آفتاب سوختگی دارید.

اما کم کم سفتی پوستتون از بین میره ولی التهاب پوستتون بیشتر و بیشتر میشه و این موضوع خوشحال کنندست چون نشون میده که پی ار پی داره نتیجه میده.
دوره ای که تورم و التهاب پوستتون زیاده، نهایتا پنج روزه و بعدش پوستتون کم کم آروم میگیره و این خیلی خوبه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!