کاشت مو به روش BHT | کاشت مو از ریش به سر - های زیبا

کاشت مو به روش BHT

0

در این مقاله به بررسی کاشت مو به روش BHT پرداختیم و سعی کردیم که شیوه عملکردی آن را معرفی کنیم و در کنار آن به مزایا و معایب استفاده از این روش برای افراد مختلف بپردازیم و هر طور شده، افرادی که قصد استفاده از آن را دارند، مطلع کنیم.

همه چیز درباره کاشت مو به روش BHT

همه چیز درباره کاشت مو به روش BHT


هر فردی با هر روحیه ای به دنبال به دست آوردن زیبایی در سر و صورت خود است، کاشت مو و فرار از کم مویی و کچلی نیز یکی از مواردی است که افراد به دنبال آن هستند تا زیبا باشند، امروزه کاشت مو در بسیاری از مراکز تخصصی به روش های مختلفی انجام میشود و ما نیز در این مقاله به بررسی کاشت مو به روش Bht میپردازیم.


در ایران نیز همگام با دیگر کشورها برای کاشت مو، در نواحی مختلف بدن به خصوص ناحیه سر از روش های مختلفی با استفاده از دستگاه های مجهز و به روز خاصی بهره گرفته میشود و همگی متخصصان نیز سعی میکنند با معاینات دقیق خود بر روی بیمار، روشی را استفاده کنند که موفقیت بیشتری داشته باشد و فرد موهای پرپشت تری داشته باشد.

برای مطالعه: کاشت مو با دستگاه ARTAS


Bht مخفف چه کلماتی است؟

Bht مخفف کلمات body hair transplant میباشد که در معنی فارسی به معنی استفاده از فولیکول های موهای بدن میباشد.در این روش همان طور که از نامش پیدا است، برای کاشت مو در نواحی مختلف سر، از فولیکول های موهای قسمت های دیگر بدن استفاده میشود.در این عمل باید به سن مناسب کاشت مو توجه داشته باشید.


در این روش پزشک متخصص از فولیکول های نواحی مختلف بدن که برای کاشت مو در سر مناسب هستند، برداشت میکند تا سر فرد را از کم پشتی و کچلی دور کند.


بدین ترتیب باید گفت، یک متخصص با انتخاب این روش، نه تنها از فولیکول های خود موهای سر به خصوص بانک موی پشت سر استفاده میکند، بلکه به قسمت های دیگر بدن برای برداشت مو نیز توجهات لازم را دارد.

مطالب مرتبط: روش کاشت مو fci


البته قابل ذکر است که استفاده از این روش زمانی اتفاق می افتد، که تراکم موها در پشت سر کم است و یا به اصطلاح بانک موی سر ضعیف است و نمیتوان از همان فولیکول ها برای کاشت مو در نواحی کم پشت و یا بی مو برداشت کرد و پیوند زد.


این نواحی منتخب بدن که از آنها فولیکول استخراج میشود، میتواند نواحی سینه، زیر بغل، پاها، ریش و یا ناحیه تناسلی افراد باشد.در این میان فولیکول های موهای قسمت ریش و به خصوص زیر چانه هر فرد شباهت بیشتری به فولیکول های ناحیه سر به خصوص پشت سر دارد و گزینه مناسب تری برای برداشتن فولیکول هستند.


مزایای کاشت مو به روش Bht


این روش از روش هایی است، که مزایا و معایب آن زیاد مشخص نمیباشد، اما باز هم از مزایای استفاده از کاشت مو به روش Bht می توان به این موضوع اشاره کرد که هیچگونه برشی در محل برداشت مو از بدن ایجاد نمیشود و به اصطلاح جای زخم بسیار کوچک است و سوراخ های ریزی ایجاد میشود و همچنین هیچگونه بخیه ای نیز لازم نمیباشد.


در این روش در صورتی که بانک موی سر قبلا مورد استفاده قرار گرفته باشد و یا به دلایلی مانند تصادف از بین رفته باشد، به فرد امکان برداشت مو از بانک های دیگر موی موجود در بدن را نیز میدهد.


از مزایای دیگر استفاده از این روش می توان به این مورد اشاره کرد که، به افراد این اجازه را میدهد که متخصص، موهای بیشتری را از بدن استخراج کند و به همین دلیل فرد بیمار موهای سر پرپشت تری داشته باشد.


مدت زمان خوب شدن نقاط زخمی بدن و سر بسیار کوتاه است و فرد خیلی سریع به حال قبلی خود برمیگردد.بسیاری از متخصصان از این روش برای کاشت مو در ناحیه ابرو نیز استفاده میکنند و افراد میتوانند ابروهای بیشتری داشته باشند.


معایب کاشت مو به روش Bht

معایب کاشت مو به روش Bht


این روش آخرین روش کاشت مو میباشد که اصولا پزشکان آن را برای بیماران انتخاب و از آن استفاده میکنند و البته قابل ذکر است برای موفقیت بیشتر این روش در هنگام استفاده از آن، از روش های دیگر کاشت مو نیز به صورت ترکیبی استفاده میشود.


این روش برای بسیاری از افراد مناسب نمیباشد، زیرا فولیکول های موهای قسمت های مختلف بدن آنها، هیچگونه همخوانی با موهای سر ندارد و به همین دلیل موفقیت استفاده از آن کم است.


در این روش تراکم موهای در حال رشد در سر بسیار پایین است و زمان رشد نیز طولانی میباشد و باید زمان زیادی را برای مرتب شدن موها در نظر گرفت.


یکی دیگر از معایب استفاده از کاشت مو به روش Bht این مورد میباشد که باید تعداد جلسات زیادی را صرف کرد، زیرا متخصص، در هر جلسه امکان برداشت موهای کمی را دارد.

در این روش باید به این مورد توجه داشت که موهای برخی از نواحی بدن مجعد هستند، در صورتی که موهای سر فرد راست میباشند و این مسئله میتواند فرد را با مشکل مواجه کند و در صورت پیوند، موهای سر دوگانه میشوند.

افراد باید دقت کنند که رشد موهای نواحی مختلف بدن بسیار کم است و در حدود پنج سانتی متر میباشد و در صورتی که موهای سر رشد بیشتری دارند و باید همیشه موهای سر خود را کوتاه کنند تا هم اندازه شوند.


مرکز کاشت مو به روش Bht

مرکز کاشت مو به روش Bht


افراد برای کاشت مو باید در گام اول بتوانند بهترین متخصص ها و کلینیک های تخصصی کاشت مو را با استفاده از تحقیقات لازم بیابند.


این مراکز تخصصی باید دارای مجوزهای رسمی وزارت بهداشت باشند و از نیروهای متخصصی برخوردار باشند، افراد متخصص نیز باید بتوانند بعد از معاینه فرد بیمار و اطلاع از سابقه پزشکی او که در انتخاب روش کاشت مو موثر میباشد، بهترین روش موفقیت آمیز را انتخاب کنند.

متخصصین در صورت انتخاب کاشت مو به روش Bht باید بتوانند، تمامی مراحل کاشت مو را به خوبی انجام دهند و بهترین بانک مو موجود در بدن افراد را که سازگاری و تناسب بیشتری با موهای سر دارند را بیابند.


این مراکز باید بتوانند با بهره گیری از مجهز ترین و پیشرفته ترین دستگاه ها و استفاده از متدهای مناسب و مدرن کاشت مو این روش را به کار گیرند تا موفقیت بیشتری داشته باشند.


مراکز کاشت مو به روش Bht باید در طی انجام کار خود، به گونه ای عمل کنند که فرد بیمار جراحت کمتری ببیند و روند رشد موها هم به خوبی و به صورت کامل طی شود.

با وجود این مسائل نمیتوان گفت که مراکز تخصصی کاشت مو به روش Bht در کدام استان و یا شهرستان در ایران بهتر عمل میکنند، زیرا هر متخصصی میتواند با تجربه و علم خود، بهترین عملکرد را داشته باشد.


اما این مورد را نباید از نظر دور داشت که متخصصان شهرستان های بزرگ از دستگاه های پیشرفته و به روز خوبی در کاشت مو استفاده میکنند و در نتیجه استفاده از این روش با موفقیت بیشتری همراه است و البته بیمار نیز باید هزینه های بیشتری پرداخت کند.


خلاصه نکات مقاله


در پایان باید ذکر کرد که این مراکز کاشت مو و افراد متخصص هستند که باید با معاینه دقیق و اطلاع از وضعیت بیمار، دلایل ریزش مو، عوامل کم پشتی مو و کچلی در او مطلع شوند و در نتیجه بتوانند بهترین روش را برای کاشت مو استفاده کنند تا بیمار موفقیت بیشتری داشته باشد و موهای منظم و همراه با رشد خوبی در سر کاشته شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!