تناسب اندامرژیم های لاغری

رژیم پروتئین و سبزیجات راه حلی مناسب برای کاهش وزن سریع

بسیاری از افرادی که گیاه خوار هستن و قصد دارن تا لاغر بشن، میتونن از برنامه رژیم پروتئین و سبزیجات استفاده کنن که میتوان گفت، برای افراد گیاه خوار و یا کسانی که علاقه به گیاه خواری و سبزیجات دارن، بسیار مناسبه.

رژیم و پروتئین و سبزیجات ؛ منبع غنی پروتئین

رژیم و پروتئین و سبزیجات ؛ منبع غنی پروتئین

اکثر نگرانی ها در رابطه با رژیم پروتئین و سبزیجات اینه که افراد فکر میکنن در سبزیجات، پروتئین کافی وجود نداره.

اما نگران این مسئله نباشین، چون متخصصان تونستن این برنامه رو به گونه ای برای شما ایجاد کنن که تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن شما رو تامین کنه.

حتی به گفته برخی از متخصصان و پزشکان به این باور رسیدن که مواد مغذی موجود در رژیم سبزیجات بیشتر از تا گوشت و… میوه جاته.

اگه شما بتونید یک رژیم پروتئین عالی رو در پیش بگیرید، باعث میشه تا کمتر احساس گرسنگی کنید و قدرت عضلانی شما بیشتر بشه و از این جهت، با کاهش وزن رو به رو بشید. مصرف بهترین مواد غذایی پروتئین دار میتونه شمارو در کاهش وزن خیلی کمک کنه.

رژیم لاغری ۲۱۶ ؛ 6 کیلو لاغری در 21 روز

برای دیدن برنامه رژیم غذایی کلیک کنید.

6 غذای گیاهی مخصوص رژیم پروتئین و سبزیجات

6 غذای گیاهی مخصوص رژیم پروتئین و سبزیجات

در ادامه برای شما، 6 غذای گیاهی و مخصوص گیاه خواری رو معرفی میکنیم که برای این رژیم بسیار پیشنهاد شده هستن.

1. سیتان چینی chinese Seitan

یکی از غذاهای گیاهی سرشار از پروتئین، سیتان چینیه که بسیار خوشمزه و محبوبه.

این ماده از گلوتن، پروتئین اصلی موجود در گندم تهیه شده که طرز تهیه پختش، بسیار شبیه به گوشته.

به سیتان چینی هم گوشت گندم یا گلوتن گندم هم گفته میشه و این غذا دارای 25 گرم پروتئین به ازای 100 گرم خوراکه.

شما با خوردن سیتان چینی، میتونید به منبع زیادی از پروتئین مفید برای لاغر شدن دست پیدا کنید.

علاوه بر پروتئین، در سیتان چینی شما سلنیوم، کلسیم، فسفر و آهن رو برای بدن خود هم تولید میکنید.

اگه به دنبال دستور پخت این غذا هستین باید به شما گفت که سیتان چینی به راحتی میتوان در قابلمه سرخ کرد و یا اون رو کبابی کرد و به راحتی میتوان در پخت های مختلف، اون رو میل کرد.

اگه شما به گلوتن حساسیت دارید و یا دچار بیماری سلیاک هستید، بهتره تا از خوردن سیتان چینی جلوگیری کنید.

آیا تا به حال به فکر گرفتن رژیم لاغری افتادین؟ آیا اطلاعات کافی دارید در این باره ؟ کلمه رژیم لاغری رو لمس کنید.

نکته:

سیتان غذای لذیذ و محبوب گیاه خوارانه که از گلوتن گندم تهیه شده و در آن، مقدار زیادی پروتئین وجود دارد.

برای لاغری برنامه کنیم؟! برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن ، چربی سوزی و لاغری اندام

2. پنیر سویا

سویا یکی از کامل ترین منابع پروتئینه که در رژیم پروتئین و سبزیجات وجود داره و تمامی اسیدهای آمینو بدن شما رو تامین میکنه و میتونه پروتئین زیادی رو به بدن شما ارائه بده.

شما میتونید در کنار توفو یا پنیر سویا، مقداری سالاد رو هم مصرف کنید که پروتئین های بیشتری روانه بدن شما شود.

در واقع توفو، پنیر سویا نیست، بلکه از کشک لوبیا ساخته شده و همانند پنیر، به هم فشرده شده و با پختنش، تقریبا شبیه به پنیر شده و از این جهت، همه اون رو به اسم پنیر سویا میشناسن.

ممکنه به هنگام خوردن توفو یا همان پنیر سویا، طعم زیادی رو احساس نکنید اما بهتره بدونید که در این غذا، برای شما بسیاری از موادهای مغذی قرار داده شده.

شما میتونید از توفو یا همان پنیر سویا به راحتی در همبرگر، سوپ و… استفاده کنید که هم پروتئین به بدن شما وارد شود و هم اینکه یک غذای جدید رو امتحان کرده باشید.

یکی از بهترین رژیم ها: رژیم پروتئین 14 روزه و 10 روزه به همراه دستورهای این رژیم

3. عدس

3. عدس

عدس یکی از خوشمزه ترین غذاهای گیاهیه که بسیار مورد توجه گیاهخواران قرار گرفته.

شما تقریبا با حدود یک فنجان عدس (حدود 240 میلی لیتر) میتونید 18 گرم پروتئین رو به دست بیارید که در نوع خود بی نظیره.

همراه با غذای عدس، شما میتونید سالاد و انواع غذاهای مختلف دیگه که سرشار از پروتئین هستند، رو مصرف کنید که طعم غذای شما رو بهبود بده.

علاوه بر این، عدس باعث میشه تا باکتری های موجود در روده شما رو از بین برود و یک روده سالم برای شما ایجاد بشه و همچنین از خاصیت غذای عدس اینه که به شما کمک میکنه تا بیماری های قلبی، دیابت، اضافه وزن و برخی سرطان ها درمان شوند.

رژیم پروتئین و سبزیجات دشمن کلسترول

رژیم پروتئین و سبزیجات دشمن کلسترول

اگه شما به دنبال غذای گیاهی هستید که سرشار از پروتئین باشه و بتونه شما رو در کمترین زمان ممکن لاغر کنه، مطمئنا نخود و انواع لوبیا برای شما بسیار مناسبه.

نخود، جز حبوباتیه که پروتئین بسیار زیادی دارد و ازش به عنوان لوبیای گاربانو نام برده میشه.

لوبیا و نخود در حد یک فنجان که بپزید، شامل 15 گرم پروتئین خواهد بود و میتونه به بدن شما علاوه بر پروتئین، کربوهیدرات های مناسب، فیبر، آهن، فولات، فسفر، پتاسیم، منگنز و چندین ترکیب مفید رو ارائه بده. رژیم لاغری پروتئین با داشتن همچین موادی در دستور های پختش به سلامتی شما کمک بسیاری میکنه.

پیشنهاد های زیبا: رژیم ارتشی

رژیم پروتئین و سبزیجات دشمن کلسترول
رژیم پروتئین و سبزیجات دشمن کلسترول

علاوه بر این، مطالعات متعددی نشان میده که یک رژیم پروتئین و سبزیجات، میتونه میزان کلسترول رو کاهش داده، به کنترل میزان قند خون، کاهش فشار خون و حتی کاهش چربی شکم شما هم کمک کنه.

با تهیه یک کاسه لوبیا میتونید میزان بسیار زیادی پروتئین دریافت کنید که به شما در کاهش وزن، کمک بسیار زیادی میکنه.

5. مخمر تغذیه

مخمر تغذیه ای نوعی غیرفعال از مخمر Saccharomyces cerevisiae که به عنوان یک پودر زرد یا تکه های تجاری به فروش میرسه.

یک پودر زرد رنگ که به راحتی در عطاری ها یافت میشه، مخمر تغذیه از نوع Saccharomyces cerevisiae یافت میشه که به راحتی میتونه به شما در هضم غذاهای مختلف گیاهی که مصرف میکنید، کمک کنه و باعث بشه تا طعم بسیار خوبی بگیرن.

به هنگامی که مخمر تغذیه مصرف میکنید، باعث میشه تا طعمی نظیر پنیر به غذاهای شما بده و از این جهت، باعث میشه تا غذاها، خوشمزه تر از قبل به نظر برسن.

مخمر تغذیه میتونه به شما حدود 14 گرم پروتئین، 7 گرم فیبر در هر اونس (28 گرم) برای بدن شما فراهم کنه.

6. نخود سبز

نخود سبز هم به عنوان یکی از غذاهای محبوب گیاهخوارانه که شما میتونید با اندک مصرف نخود سبز پخته شده، چیزی حدود 9 گرم پروتئین رو برای بدن خود تولید کنید.

شما با خوردن نخود سبز، در واقع بیش از 25 درصد از فیبرهای روزانه، انواع مختلف ویتامین، تیتامین و دیگه موادهای مغذی بدن رو تامین میکنید.

منابعی که از غذاهای پروتئین دار و رژیم پروتئین و سبزیجات به دست میارید، به چه میزانه؟
منابعی که از غذاهای پروتئین دار و رژیم پروتئین و سبزیجات به دست میارید، به چه میزانه؟

اگه میخواید برنامه غذایی و رژیم پروتئین و سبزیجات بالا رو برای خود ایجاد کنید، بهتره بدونید که میزان سبزیجات و حبوباتی که مصرف میکنید، به چه حدیه و آیا میتوان روی اونا حساب باز کرد یا خیر.

همانطور که پیش تر ذکر شد، شما در واقع میتونید صرفا با گیاهخواری به تمام پروتئین ها و اسیدهای آمینو بدن برسید به گونه ای که هیچ نیازی به گوشت خواری نباشه و از این جهت، میتونید با خیال راحت، اقدام به کاهش وزن کنید.

میزان پروتئین در غذاهای گیاهی به چه میزانه؟

 • عدس – 9 گرم به ازای هر نیم فنجان
 • توفو – 10 گرم پروتئین به ازای هر فنجان
 • لوبیای سیاه – 8 گرم به ازای هر نیم فنجان
 • کوئینا – 8 گرم به ازای هر فنجان
 • آمانته – 7 گرم به ازای هر فنجان
 • شیر سویا – 8 گرم به ازای هر فنجان
 • نخود سبز – 8 گرم به ازای هر فنجان
 • کره بادام زمینی – 8 گرم به ازای هر 2 قاشق غذاخوری
 • نخود – به ازای هر نیم فنجان 8 گرم
 • بادام – 7 گرم به ازای هر فنجان
 • نخود سیاه – 8 گرم به ازای هر نیم فنجان
 • ادمام – 8.5 گرم به ازای هر نیم فنجان
 • تمپه – 12 گرم به ازای هر فنجان
 • تخم کنف – 13 گرم به ازای 3 قاشق غذاخوری

این ها صرفا تمام غذاهای گیاهی نیستند و تعداد اونا بسیار بیشتر از این لیسته و اگه شما خوب درباره غذاهای گیاهی تحقیق کنید، میبینین که تعداد اونا بسیار زیاده و در هر کدوم از اونا، مطمئنا پروتئین هایی وجود دارد که به کاهش وزن شما، کمک میکنه.

بهترین رژیم: رژیم پروتئین عالی چیست و چقدر به کاهش وزن کمک می کند؟

پودر پروتئین مصرف کنم؟

پودر پروتئین مصرف کنم؟

در رابطه با پودر پروتئین، به شما پیشنهاد میشه که با یک متخصص و یا پزشک صحبت کنید تا به صورت اصولی اقدام به مصرف پودر پروتئین کنید.

چون ممکنه اگه بخواید بدون نسخه متخصص اقدام به رژیم پروتئین و سبزیجات از طریق پودر پروتئین کنید، برای شما ضررهای داشته باشه و بدن شما رو دچار اختلال کنه.

نحوه تنظیم و نوشتن برنامه رژیم

نحوه تنظیم و نوشتن برنامه رژیم پروتئین و سبزیجات

اگه میخواید تا رژیم پروتئین و سبزیجات رو در پیش بگیرید، باید به گونه ای اون برنامه رژیم مناسب شما باشه که بتواند در کمترین زمان ممکن وزن شما رو کاهش بده و از جهتی دیگه، با بدن شما کاملا مطابقت داشته باشه.

اگه واقع بینانه به این مسئله نگاه کنیم، هیچکس نمیتونه به زور غذایی رو میل کنه که دلش نمیخواد و از این جهت هم باید برنامه رژیم سبزیجات و پروتئین شما به گونه ای باشه که با سبک زندگی یا Life Style شما کاملا مطابقت داشته باشه.

بسته به نوع سبک زندگی شما، غذاهای گیاهی بسیار زیادی وجود دارن که صرفا امروز در این مقاله، پیش تر برای شما 6 تا از غذاهای مناسب این رژیم رو ذکر کردیم که شما میتونید با به دنبال کردن اون غذاها، پروتئین دریافت کنید.

یعنی بی حساب کتاب غذا بخوریم؟

البته به این نکته دقت کنید که صرفا غذا خوردن کافی نیست و باید طبق برنامه رژیم پروتئین و سبزیجات پیش بروید تا بتونید وزن خود رو کاهش دهید.

وگرنه ممکنه با همین غذا خوردن هایی که حتی پروتئین بسیار زیادی دارند، وزن شما به جای کاهش، افزایش پیدا کنه و در واقع تمام زحمات شما بابت لاغری، دور ریخته بشه.

اکثر افراد، در روز 3 وعده غذایی رسمی و 4 وعده غذایی غیر رسمی دارند.

وعده های غذای شامل صبحانه، ناهار، میان وعده (غیر رسمی – همه افراد میان وعده ن میخورند) و شامه.

اگه شما جایی مشغول به کار باشید، معمولا شام رو به گونه ای درست میکنید که برای فردا، ناهار هم داشته باشید تا دیگه نخواهید اقدام به آشپزی مجدد کنید.

به چه میزان تنقلات رو مصرف کنیم؟

به چه میزان تنقلات رو مصرف کنیم؟

تنقلاتی که از بازار تهیه میکنید، مطمئنا بسته بندی و منجمند میشوند و در طول زمان اونا رو مصرف میکنید.

حالا میبینین که نوشتن یک برنامه رژیم پروتئین و سبزیجات، به سادگی امکان پذیر نیستش، چون ممکنه با برنامه غذایی شما، تفاوت بسیار زیادی داشته باشه و از این جهت شما باید با یک مشاور یا متخصص یا پزشک در این زمینه صحبت کنید تا شما رو به طور کامل راهنمایی کنند.

شما میتونید در طول روز، الگوریتم رژیم پروتئین و سبزیجات رو به گونه ای تنظیم کنید و در دست داشته باشید که بتونید چندین بار غذا در روز رو بخورید بدون اینکه احساس سیری کنید.

حتما نیاز نیست تا لقمه آخر، غذا رو میل کنید و هر وقت در اون وعده، احساس سیری کردید، میتونید دست از غذا خوردن بردارین و مطمئنا متخصصی که با شما در این رابطه همکاری میکنه، به شما نکته هایی رو ذکر خواهد کرد که میتواند به شما در لاغر شدن و کاهش وزن، کمک زیادی کنه.

خلاصه مقاله

اگه شما طرفدار حیوانات هستید و دوست دارید تا حیوانات هم در کنار شما زندگی کنند و به اصطلاح، حامی حیوانات هستید (ما هم، حامی حیوانات هستیم و به حقوق حیوانات احترام میگذاریم) به شما پیشنهاد میشه تا رژیم پروتئین و سبزیجات رو در پیش بگیرید و از این طریق، میتونید در کمترین زمان ممکن، وزن خود رو کاهش دهید و به اندام ایده آل خود برسید.

در این مقاله، برای شما 6 تا از بهترین غذاهایی که گیاهخواران میتونن در طول رژیم لاغری استفاده کنن، رو ذکر کردیم.

پس از اون، به شما گفتیم که برخی از غذاهای گیاهی و حبوبات، به چه میزان پروتئین دارند و به چه حدی میتوان اون ها رو مصرف کرد.

در رابطه با مخمر تغذیه به شما گفته شد که اگه در غذاهای گیاهی که میل میکنید، مخمر غذا رواستفاده کنید باعث میشه تا طعم غذای شما لذیذ تر شود و اگه تازه گیاهخوارای رو شروع کردید، میتواند به شما کمک زیادی کنه.

همچنین در آخر هم، به شما گفته شد که یک برنامه رژیم پروتئین و سبزیجات، به چه صورت باید نوشته و تنظیم شود که نیازمند دخالت متخصصین در این زمینه هست تا همه چیز، به خوبی پیش بره.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!

دریافت رژیم
دکمه بازگشت به بالا