پوست و مو

بالاترین تراکم کاشت مو


کاشت مو یا همان پیوند مو ، یکی از روشهایی که بیشتر افراد که دچار ریزش مو یا طاسی هستن و یا موهای کم پشتی دارن از اون استفاده میکنن. بالاترین تراکم کاشت مو یکی از راههای طبیعی نشون دادن کاشت مو هستش.


بالاترین تراکم کاشت مو چقدر است؟

بالاترین تراکم کاشت مو چقدر است؟

پیوند بیشتر از نظر زیبایی در کسانیکه قطر موهای نازک دارن ، اونایی که رنگ موهای روشن دارن و اگر قراره پیوند روی خط موهای جلوی سر انجام بدن نتایج رضایت بخش بیشتری به همراه دارن.یکی از سوالهایی که بیشتر افراد راجع به کاشت مو میپرسن اینه که بالاترین تراکم کاشت مو چقدره؟

اگه بخوایم به این سوال پاسخ بدیم به موارد زیادی باید دقت کنیم اما اینو می تونیم بگیم که حداکثر گرافت (واحدهای فولیکولی مو) که میتونیم استفاده کنیم 4500 تاست. واحدهای فولیکولی مو که اکثرا شامل 2 تا 3 و بعضا شامل 4 تا 5 تا مو هستن میتونیم نتیجه بگیریم که بالاترین تراکم کاشت مو 10 تا 14 هزار تار مو هستش.در نظر داشته باشید که باید تقویت موها بعد از کاشت مو رو جدی بگیرید.


برای اینکه بتونیم مناطق خالی سر رو پر کنیم نیازی نداریم که حتما به تراکم طبیعی برسیم, چون اگه بخواهیم تعداد گرافت ها بیشتر کنیم باعث هدر رفتن فولیکول های مو میشه , به هر حال ریزش مو ممکنه ادامه پیدا کنه و مناطق دیگه ای از سر هم خالی بشه.

فولیکول های کاشت مو

اگه تو کاشت مو فولیکولهای زیادی برداشته بشه دیگه فولیکولی برای طاسی های جدید باقی نمیمونه و به همین دلیل کاشت بیشتر گرافت ها میتونه خون رسانی رو به دیگر فولیکولهای مو با مشکل مواجه کنه و این مسئله باعث میشه که موهایی رو که طبیعی هستن و در کنار نواحی کاشته شده قرار گرفتن دچار شوک بشن و در نتیجه باعث ریزش مو میشه.

حتما بخوانید: بهترین دارو ها بعد از کاشت مو

پیوند بیش از حد گرافت ها میتونه باعث آسیب شدید یا انحراف تو خون رسانی به پوست سر بشه که این مسئله باعث میشه که تو کف سر زخم ایجاد بشه و حتی سلولهای پوست سر رو نیز از بین ببره و ما به این دلیل توصیه می کنیم بالاترین تراکم کاشت مو کمتر از تراکم طبیعی باشه.

البته ممکنه وضعیت بعضی از افراد به گونه ای باشه که بتونن با کاشت مو به تراکم نزدیک حالت طبیعی برسن اما اینکار در صورتی انجام میگیره که جراح شما ماهر باشد و مطمئن باشد که خون رسانی کامل انجام می گیره و کف سر دچار آسیب و شوک نمیشه و موهای دیگه دچار ریزش نمیشن.شاید بتوان گفت که پانچ مو یکی از روش های تراکم مو به حساب میاد.برای اطلاعات بیشتر صفحه پانچ مو چیست رو مطالعه نمایید.


میزان تراکم لازم چقدر است؟

میزان تراکم لازم چقدر است؟


تراکم کاشت مو ، واحدهای فولیکولی نشونه ای از اینه که تعداد کمی از فولیکولها در پشت سر وجود دارن که ماندگار هستن. اینها فولیکولهایی هستن که برای کاشت مو تو دستان پزشک قرار میگیرن.هنگام اندازه گیری ناحیه پیوند ، پزشک با بیمار تصمیم می گیره که میزان تراکم مو در ناحیه پیوند چقدر باشه. به طور معمول 80-100 تار مو در 1 سانتی متر مربع وجود داره که به این تراکم مو میگن. این تعداد با ریزش دائمی مو کم میشه و باعث میشه که طاسی رخ بده.

تراکم مو رو می تونیم تا سطح 40-50 مو تحمل کنیم. با این حال ، کاهش بیشتر از آن قابل توجه و همچنین برای داشتن نتیجه زیبایی کامل در کاشت مو ، 60 مو یا بیشتر مو در هر سانتی متر مربع در منطقه کاشته شده بدست میاد که نتیجه قابل توجهیه.
اندازه گیری سطح کاشت و تعیین تعداد FU در cm2 مورد هدف در منطقه کاشت مهمه. با یک محاسبه ساده ریاضی ، تعداد کل FU مورد نیاز در کاشت با تعداد FU در cm2 مورد هدف در منطقه کاشت با منطقه کاشت داده میشه.

پیشنهاد های زیبا: آمپول لاغری ویکتوزا

هم چنین:

این عدد یه دلیل فوق العاده مهمه چونکه در صورت ترجیح روش FUE در کاشت مو ، تعداد کل FU مورد نیاز برای پیوند ، تعداد FUE را از ناحیه اهدا کننده میگیره. اگر قرار باشه روش FUT در کاشت مو ارجح باشه ، اندازه پوست سر را از ناحیه اهدا کننده می گیره.
به کاشت مو با بیش از 30 FU در سانتی متر مربع در منطقه کاشت مو ، پیوند فشرده گفته میشه که بالاترین تراکم کاشت مو به شمار میاد که این تراکم همچنین مقداری منفی به همراه میاره. مانند تغذیه ناکافی موهای کاشته شده و نارسایی کاشت.

بنابراین ، برای رسیدن به چگالی ایده آل 35 FU / cm2 ، این نتایج در 2 تا 4 جلسه و نه در 1 جلسه ، با فاصله های مناسب حاصل میشه.


اهمیت تراکم موی کاشته شده


افرادی که کاشت مو انجام میدن باید نحوه محاسبه تراکم مو و روش کاشت مو را یاد بگیرن. چند روش ساده برای اندازه گیری تراکم مو در بیمارستان ها یا مراکز کاشت مو اعمال میشه. محاسبه صحیح چگالی مو بسیار مهمه زیرا موفقیت و کیفیت تکنیک کاشت مو را افزایش میده. علاوه بر این ، تراکم مو در فرد تعیین میکنه که از کدام روش باید در کاشت مو استفاده بشه.


تقریباً میتونیم بگیم با تمام روشهای کاشت مو میتونیم به تراکم‌های حداقلی برسیم و اینکه نمیتونیم بگیم که رسیدن به بالاترین تراکم کاشت مو تضمینی برای موفقیت تو کاشت به حساب میاد. بنابراین تراکم موهای شما زمانی که طبیعی دیده بشه بهتر از اینه که با تراکم بالا دیده بشه و ظاهری غیر طبیعی داشته باشه مطمئنا زمانی که با یکی از دوستان یا آشنایان خود رودرو شوید و اونها متوجه اینکه کاشت مو انجام دادید نشده باشن حس شما بهتر خواهد بود.

نکته:

اهمیت تراکم موی کاشته شده

و نکته ی مهم دیگه اینه که سعی کنین از جراح و متخصص خبره و ماهر استفاده کنین هر چه جراح حرفه ای تر باشد میتونه گرافت ها رو بهتر جایگذاری کنه و نتیجه ای طبیعی تر داشته باشه به گونه ای که نحوه ی پخش کردن و جایگذاری گرافت ها رو جوری تنظیم میکنه که نزدیک به طبیعی ترین حالت ممکن تراکم مو باشه.

اما روش های متفاوتی برای بالاترین تراکم کاشت مو وجود داره که یکی از اونها روش DHI، فولیکولهای مو که خارج شدن مستقیما تو ناحیه گیرنده کاشته میشن و این باعث میشه که تراکم موی کاشته شده زیاد بشه اما از طرفی در روش FUE پیوندهایی که خارج میشن در محلول ویژه ای نگرادی شده و سپس کانال ها تو ناحیه گیرنده باز میشن و پیوندهای خارج شده کاشته میشن. از نظر تخصصی و علمی، تراکم کاشت مو اونقدرها هم اهمیت نداره.


آیا تراکم کاشت مو برای همه یکسان است؟


تراکم کاشت مو برای همه افراد بطور یکسان نیست و اندازه گیری برای هر بیمار به طور جداگانه در ناحیه سر بیمار برای پیوند انجام میشه سن افراد جنس افراد و همینطور مدل کاشت مو نیز متفاوته. بگونه ای که افرادی که سن اونا جوانتره میتونه بهبود در این افراد بهتر حاصل بشه و همچنین تراکم کاشت مو در این افراد ممکنه بالاتر از افراد مسن باشه و التیام نیز در روش جراحی زودتر حاصل میشه.

همچنین کاشت در سنین پایین توصیه نمیشه و برای افرادی که دچار فشار خون ، قلب ، دیابت ، و هپاتیت و غیره هستن باید از پزشک متخصص خود مشورت بگیرن.


خط مو یک خط تشریحی شخصیه که با توجه به مرز طبیعی مو از ناحیه ای که بافت پیشانی به پایان می رسد و بافت مو شروع میشه تعیین میشه و تراکم کاشت مو نیز تاثیر بسزایی داره. برای این که بدانیم تراکم کاشت مو برای هر فرد چقدره این کار رو با استفاده از ابزار اندازه گیری استاندارد یا روش های کلاسیک ریاضی و یا با روشهای اندازه گیری رایانه ای روی تصویر انجام میدیم.


با مقایسه اندازه گیری های منطقه پیوند بالاترین تراکم کاشت مو برای هر بیمار تصمیم گیری میشه و می تونیم به این موضوع برسیم که تراکم مو برای بیمار چقدره.


ایتدا سعی میکنم عکس ها رو که برای کاشت مو از کف سر بیمار گرفته شده را نشان دهیم و باید به بیمار اطلاع بدیم که اعداد نشان داده شده در این عکس ها تعداد مو نه بلکه تعداد واحدهای فولیکولی مو هستش. 1-4 تار مو در 1 واحد فولیکولی وجود داره. بیمار از این عکسها در مورد تراکم مورد نیاز خود در منطقه کاشت تصمیم میگیره.

آیا تراکم کاشت مو برای همه یکسان است؟


خلاصه نکات مقاله

کاشت مو یکی از راههایی که در جوامع ما اهمیت بسزایی پیدا کرده. در کاشت مو میزان تراکم مو بسیار مهمه و به همین دلیل تو این مقاله ما سعی کردیم که بالاترین تراکم کاشت مو رو با شما در میان بذاریم. تراکم کاشت مو به عوامل زیادی بستگی داره معمولا افراد زیادی که میخوان کاشت مو انجام بدن این سوال رو از پزشک خود میپرسن که چه میزان تراکم در کاشت مو برای آنها لازمه و یا استفاده میشه .

پزشک های متخصص یا جراحان اصولا برای اینکه به بیماران خود پاسخگو باشن عکس از کف سر بیمار رو به اونها نشون میدن و اونا رو توجیح میکنن که تراکم تو کدوم قسمت صورت بگیره بهتر و طبیعی تر دیده میشه و همینطور با همدیگه تصمیم میگرن. تراکم کاشت مو باید تو فاصله های مناسب و تو مدت زمان بیشتری انجام بگیره طبیعیه که تو یه جلسه نمیشه راه صد ساله رو طی کنیم.

تراکم کاشت مو گرافت ها که به اونها فولیکولهای مو نیز گفته میشه تعیین میکنن و یکی از فرمولهایی که برای تراکم کاشت مو استفاده میشه میتونیم به خط مو هم اشاره کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا