شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی به چه صورت میباشد؟ - های زیبا

شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی به چه صورت میباشد؟

0


همونطور که مراقبت از سر بعد کاشت مو مهمه از نظر بهداشتی هم باید مراقبت بشه ما تو این مقاله به این موضوع که شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی باید چطور انجام بشه و چه مدت بعد اشاره کردیم.

شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی باید به چه صورت انجام شود؟

شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی باید به چه صورت انجام شود؟

آب مورد استفاده در حین شستشوی مو باید گرم باشه. فشار آب باید کم باشه و باید مراقب بود که مستقیماً با سر تماس نگیره.


توصیه میشه در اولین شستشو کسی همراه فرد باشه. حتی ممکنه فرد دچار خارش شدید بعد از کاشت مو بشه
بعد از انجام این روش ، باید از شامپوهای فومی و طبی استفاده کنین که فاقد پارابن ، طبیعی و مغذی هستن و خاصیت بازسازی دارن.


اسپری پانتنول رو روی موهای کاشته شده خود بمالین و 40 دقیقه صبر کنین. اگه وقت ندارین ، میتونین 20 دقیقه صبر کنین.
استفاده از یه لایه نازک که پیوندها رو بپوشونه کافیه.

اگه در بدست آوردن اسپری مشکلی ندارین ، میتونین اون رو در ناحیه پیوند قرار بدین.
شما باید از اسپری پانتنول به مدت 15 روز استفاده کنین. اگه اونو پیدا نکردین ، میتونین از لوسیون بدن نیز استفاده کنین.

حتما بخوانید: درد جای بخیه کاشت مو

شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی به چه صورت میباشد؟


اگه در پایان روز پوسته ای وجود نداره ، میتونین از اسپری پانتنول استفاده کنین. در صورت تمایل میتونین به استفاده از اون ادامه بدین زیرا مرطوب کننده خوبیه.
2- به دستشویی برین ، آب رو روی فشار گرم و کم تنظیم کنین. آب نباید به پیوندهای شما فشار وارد کنه.


3- شامپو رو در قسمت کاشت بریزین مقداری از اون رو در دست بگیرین و کف اونو روی محل کاشت بریزین.
با نوک انگشتان دوم و سوم ناحیه اهدا کننده خود رو به آرامی لمس کنین و به مدت 15 دقیقه این کار رو ادامه بدین.


شما باید ناحیه ی اهدا کنندتون رو به آرامی لمس کنین و حرکت باید به صورت عمودی باشه ، لطفاً از حرکت دایره ای شستشو یا کشیدن انگشت به پهلو استفاده نکنین. تمام کاری که شما باید انجام بدین اینه که انگشتاتون رو به آرامی حرکت بدین ، نیازی به ماساژ نیست.


شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی به چه صورت میباشد؟ (بعد از روز سیزدهم لازمه موها را با مالش ملایم ماساژ بدین و اگه پوسته باقی موند ، باید ریخته بشه.)

اگر دچار خارش شدید بعد از کاشت مو شدید حتما به پزشک مراجعه کنید.


بعد از شستشو با 15 دقیقه لمس ناحیه اهدا کننده ، آب رو مجدداً روی فشار گرم و آهسته تنظیم کنین و محل پیوند رو از شامپو پاک کنین.استفاده از فوم و شامپو برای شستشوی سر بعد از کاشت مو

ادامه مراحل:


4- ناحیه پیوند رو با شامپو بشورین. برای جلوگیری از عفونت ، باید بقایای بافت و خون رو با مالش تمیز کنین تا در هفته اول با مالش بیش از حد آسیب نرسونین.


5- سرتون رو با دستمال کاغذی یا حوله آشپزخانه خشک کنین. لطفا از حوله معمولی استفاده نکنین زیرا ممکنه به پیوند موی انجام شدتون آسیب برسونه.


6- کرم Fucicort رو به ناحیه اهدا کننده بمالین ، لطفاً در قسمت کاشته شده اعمال نکنین.در پایان روز ، میتونین کرم Fucidin رو متوقف کنین زیرا ناحیه پیوند شما بهبود پیدا میکنه.


مراقبت از مو باید انجام بشه تا مشکلات احتمالی مو و پوست سر پس از کاشت از بین بره. هدف از مراقبت از مو ، تأمین مواد موثره مورد نیاز مو و پوست سر ، پاکسازی جریانهای طبیعی ناشی از زخم های پس از پیوند و آلودگی ناشی از عوامل خارجی برای دستیابی به موی سرزنده و سالم ، تعادل طبیعی مو و پوست سر رو حفظ کرده و ریزش مو متوقف میشه.

وقتی این مراقبت از مو قبل از کاشت اعمال بشه ، کاشت و مراقبت از مو روی یکدیگر تأثیر مثبت میذاره و نتایج عالی میشه.


بهترین شامپو برای موهای کاشته شده

بهترین شامپو برای موهای کاشته شده


بعد از کاشت مو ، مارک شامپو خیلی مهم نیست با این حال ، شامپوهای ملایم طبیعی ، بازسازی کننده و مغذی که حاوی پاراپن نیستن رو میتونین ترجیح بدین.
شامپو و لوسیون های مخصوص برای شستشو توصیه میشه.

با استفاده از اینها ، موها باید 1 یا 2 بار در روز به مدت 15 روز شسته بشن. با این حال ، باید توجه داشت که حین شستشو حرکت طبیعی ماساژ مو به ناحیه کاشت انجام نشه.
لوسیون های ویژه برای ناحیه کاشت مو توصیه میشن.

درادامه ی شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی به چه صورت میباشد؟ باید بیان کرد اینها با دقت در منطقه کاشت اعمال میشن به مدت 1 ساعت منتظر میمونین. سپس با شامپوی توصیه شده با دقت شسته میشه.

ناحیه اهدا کننده رو میتونین با حرکات طبیعی شستشو شست. بعد از تمام این حرکات شستشو ، مدت طولانی شستشو انجام میشه. سشوار در 5 روز اول پس از شستشو مجاز نیست. بعد از 5 روز با دمیدن هوای سرد میتونین از آن استفاده کنین.


مراقبت های مربوط به شست و شوی مو بعد از کاشت مو


پس از کاشت مو ، مراقبت از مو باید مورد توجه قرار بگیره و مو در برابر بسیاری از عوامل محافظت بشه. یکی از مهمترین فرایندهایی که پس از انجام عملیات کاشت مو باید مورد توجه قرار بگیره ، فرایند شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی هست.

شستشو بعد از کاشت مو اولین روش شستشو هستش که طبق توصیه پزشک در روز 3 یا 4 انجام میشه. این اساس بر اساس شستشو پس از کاشت مو ، لوسیونیه که پوسته های فولیکول های مو رو نرم میکنه و روند شستشوی مو رو به روشی خاص بدون آسیب رسوندن به فولیکول های مو انجام میده.


شستشو بعد از کاشت مو یه فرآیند بسیار مهم و ظریفه. در صورت انجام نادرست ، آسیب به فولیکول های مویی که به تازگی کاشته شدن ، وجود داره بنابراین انجام اولین شستشو پس از کاشت مو توسط پرستاران در مرکز کاشت مو ، در صورت امکان ، مناسب خواهد بود.


در طول دوره شستشو پس از کاشت مو ، فولیکول های مو بسیار جدیدن و به طور کامل در مناطقی که کاشته شدن ، مستقر نشدن. حرکت غلطی که باید در این فرآیند انجام بشه با حرکت ریشه ها از نگه داشتن پوست سر جلوگیری میشه.

هم چنین:

مراقبت های مربوط به شست و شوی مو بعد از کاشت مو


شستشو بعد از کاشت مو باعث میشه که دلمه ها به راحتی از فولیکول های مو جدا شده و فولیکول ها نفس بکشن. اگه شستشو به سرعت یا نادرست پس از کاشت مو انجام بشه ، فولیکول های مو در اون قسمت آسیب میبینن.

شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی به چه صورت میباشد؟ از اونجا که اولین فرآیند شستشو بیش از 1 ماه ادامه خواهد داشت ، باید اولین شستشو رو به درستی یاد گرفت.پس از کاشت مو ، بروز پوسته در مناطق کاشته شده طبیعیه. با این حال ، روشهای شستشوی مناطق حساس پس از ایجاد پوسته باید توسط دستان متخصص انجام بشه.

در آخرین شستشو ، هدف اینه که فولیکول های مو نفس بکشن و موها رو به حالت طبیعی برگردونن.

حمام رفتن بعد از کاشت موی طبیعی باید به چه صورت انجام شود؟


بسیار مهمه که پس از کاشت مو منتظر تأیید پزشک برای شستشو باشین. بسته به شرایط مو ، روند شستشو در روز 3 یا 4 انجام میشه.


برای فرآیند شستشو پس از کاشت مو ، مقدار زیادی لوسیون در محل کاشت با پوسته زده میشه. لوسیون میتونه هر لوسیونی با قوام نرم و مایع برای دست و بدن باشه و در کرم های bephanten که میتونین از داروخانه برای این فرآیند خریداری کنین ، ترجیح داده میشه.

لوسیون با حرکات آهسته و بدون مالیدن روی مو ریخته میشه. این واقعیت که لوسیون پوست سر رو کاملاً میپوشونه و استفاده از اون به طور گسترده به نرم شدن پوسته های پوست سر کمک میکنه. بعد از اینکه لوسیون حدود 30-40 دقیقه نگه داشته شد ، با کمک آب گرم و غیر تحت فشار به آرامی بشورین.


سپس ، برای آسیب نرساندن به فولیکول های مو ، شامپویی رو که کاملاً با دست کف میکنه ، با لمس آهسته روی ناحیه مودار قرار میدین. پس از مدتی انتظار ، دوباره خیلی آرام شسته میشه.


خشک کردن مو بعد از کاشت مو باید به چه صورت انجام شود؟

خشک کردن مو بعد از کاشت مو باید به چه صورت انجام شود؟


شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی به چه صورت میباشد؟

شستن مو در روز 4 پس از کاشت مو مجازه.
10 روز پس از کاشت مو میتونین موهای خود رو با شامپو و ریتم خود بشورین.
پس از شستشو ، موهای خود رو آزاد بذارین ، اونا رو با حوله خشک نکنین.
نمونه ای از شستشوی خوب بعد از کاشت مو


فیلم نحوه شستن سر بعد از کاشت مو


شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی به چه صورت میباشد؟ پوست سر بلافاصله بعد از کاشت مو دارای لکه های خون، بتادین و آثار عمل انجام شده میشه. گاهی هم پوست سر تمیز و عاری از آثار عمل انجام شده میشه. در هر صورت لازمه که برای ده روز بعد از کاشت مو شستشوی سر به صورت روزی یه بار انجام بشه. شستشوی سر باید با شامپو مخصوص انجام بشه.

برای شستشو بایستی فشار دست فقط به مقدار مختصری کمتر از حالت عادی باشه ولی منطقه مورد نظر باید کاملاً و بخوبی شستشو داده بشه. سپس با دستمال حوله ای و به آرامی منطقه شسته شده رو خشک میکنیم.

حوله رو روی سر به طور مختصری فشار بدین. حوله رو روی پوست سر نکشین، استفاده از باد ملایم سشوار بلامانعه. اگه شستشوی سر به درستی انجام بشه منظره پوست سر کاملا‍ً تمیز دیده میشه.

اگه شستشوی سر به درستی انجام نشه پوست سر مملو از لکه های خون بتادین و آثار به جای مانده از عمل خواهد بود. پوست سر 1-2 هفته بعد از عمل (در صورت شستشوی صحیح) کاملاً تمیز بوده و موهای کاشته شده هم مقداری رشد کردن.


خلاصه مقاله


از نظر بهداشتی شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی اهمیت زیادی داره به این دلیل که اگه شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی به درستی و در زمان مناسب انجام نگیره احتمال عفونت وجود داره و ما هم روش های شسشتو رو در بالا نوشتیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!