کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو | مراقبت های بعد از کاشت مو - های زیبا

کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو

0

کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو، یکی از مهم ترین دغدغه هاییه که آدما باهاش روبرو میشن. چیزی که واضحه، این هست که توی مراحل اولیه ی کاشت، تا جایی که امکان داره از کوتاه کردن موها پرهیز بشه. در ادامه درباره ی مهارت ها و قوانین مهم کوتاه کردن مو بعد از کاشت مو، بیشتر براتون توضیح خواهیم داد.


کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو

کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو


وقتی که موها کاشته میشه، معمولا قسمتی که ریشه های مو رو دریافت کرده، فرم بسیار حساسی داره و دلیل این حساس و شکننده بودنش هم اینه که این ریشه ها تازه کاشته شدن و هنوز در قسمت کاشته شده، اونجوری که باید، تثبیت نشدن.

در حالت معمول نیازه که بعد از هشت الی ده روز بعد از کاشت، اقدام به کوتاهی مو انجام بشه.
شاید با خودتون فکر کنید که اصلا چرا به محض کاشت مو، افراد تمایل دارن که موهاشونو کوتاه کنن.

حقیقتش دلیلش این هست که اکثر افراد قبل از کاشت مو، موهای خودشون رو بلند تر از حد معمولی می زارن تا بتونن به کمک این موها، زخم ها و علائمی که از کاشت مو روی سرشون به جا میمونه رو، بپوشونن. برای همین معمولا بعد یه مدت به فکر کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو میوفتن که خب طبیعیه!


حالا بعد از هشت الی ده روز، معمولا گرافت ها جایگاهشون روی سر تثبیت شده هست و با مراقبت و دقت، امکان کاشت مو به راحتی فراهمه. با این حال پیشنهاد ما به شما صبر بیشتره! خلاصه و در یک کلام و روراستش اینه که برای کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو، هر چقدر بیشتر صبر کنین، نتیجه ی بهتری هم میگیرین.

لازمه این رو بدونین که اگه به دنبال یه کوتاهی با آرامش خاطر بعد از کاشت موهاتون هستید، بهتره ده الی دوازده ماه صبر کنید.

درسته! زمان زیادیه برای یک کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو، اما اون موقع هم موهاتون کاملا ریشه کردن و تثبیت شده هستند و هم دیگه نگران از دست رفتن هزینه هایی که برای کاشت موهاتون انجام دادید نیستین.

اگر بعد از کاشت مو دچاره شوره سر شدید نگران نباشید مقاله شوره سر بعد از کاشت مو شمارا راهنمایی میکند.


چقدر میتوانیم موها را بعد کاشت مو کوتاه کنیم؟


کوتاه کردن مو به دستگاه آن ربطی دارد؟ کاشت مو با دستگاه artas کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو به موارد زیادی بستگی داره که یکی از این موارد، جای زخمی هست که با توجه به روش کاشت موی شما، روی سرتون به وجود میاد. یه وقتایی بعضی از روش های یه جای زخم خطی دارن که خوب معمولا برای پنهان کردن همچنی جای زخمی ما پیشنهاد می کنیم حالا حالا بزارید موهاتون بلند بمونه تا جای زخم عمل کاشت موتون مشخص نشه.

توی یه همچین شرایطی، بهتره که فقط موهاتون رو تمیز کنید. اما گاهی اوقات هم پیش میاد که کاشت اصلا جای بخیه ی عمیق و خطی و بزرگی نداره و فقط جای زخم ها میلی متری و سوزنی هستن، توی یه همچین مواقعی معمولا بعد از گذشت دوره ی نقاهت، حتی با ماشین شماره یک و دو هم میشه موهارو کوتاه کرد.

و از دیده شدن جای کاشت موها نترسید، چون اون ها اصلا با چشم غیر مصلح قابل دیدن نیستن.


پس نتیجه میگیریم که اندازه ی کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو، به روشی بستگی که داره که شما با کمک اون کاشت موهاتون رو انجام دادید. گاهی اوقات با درجه ی چهار و گاهی اوقاتم با بی خیالی محض، درجه ی یک و دو!

حتما بخوانید: مصرف مشروب و دخانیات بعد از کاشت مو


روش کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو

روش کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو


بعد از کاشت مو، همه متوجه نسبت رشد زیاد موهای طبیعی به موهای کاشته شده میشن که خب همین موضوع میتونه کمی برای کسی که موهاشو کاشته آزاردهنده باشه. همونطور که در اول محتوا هم اشاره کردیم، کلا رشد موهای کاشته شده بعد از سه ماه شروع میشه، اون هم خیلی نازک و ضعیف!


با این حال باز هم معمولا پیشنهاد میشه که توی این دوره هم به کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو، اقدام نکنید، چون هنوز ریشه های موهای کاشته پایداری مورد قبول رو ندارن. گفتیم که بعد از سه ماه، موها شروع به رشد می کنن ؛ توی این مرحله معمولا به موها شوک وارد میشه تا رشد سریع تر و طبیعی تری رو داشته باشن.

بعد از ماجرای شوک و این ها، سه ماه باید منتظر بمونید تا این ریشه ها حسابی خودشون رو بگیرن و تار موها به نسبت ضخیم تر بشه و موها حالت طبیعی خودشون رو پیدا کنن.

حالا با مشورت پزشکتون می تونید موهاتون رو با خیال راحت کوتاه کنین.
البته دو الی چهار هفته بعد از کاشت مو، موهایی که در قسمت برداشت وجود دارن رو میشه کوتاه کرد.

اما باز هم فقط با قیچی و با احتیاط زیاد! کلا قیچی بهترین وسیله برای موهای کاشته شده محسوب میشه و تیغ و ابزار برقی ریسک خیلی بیشتری به نسبت قیچی برای کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو دارند.


نکات مهم که باید درکوتاه کردن موها بعد از کاشت مو به آن ها توجه کنیم؟


به طور خلاصه اگه بخوایم خدمتتون عرض کنیم، هیچ نکته و روند خاصی برای کوتاه کردن موها بعد از کاشت وجود نداره و این در صورتی هست که زخم های سرتون خوب شده باشه و ریشه ها خودشونو گرفته باشن. توی کوتاه کردن موها معمولا مرحله ی فرم دهی و حالت دهی به موها هم وجود داره.

خیلیا بعد از کاشت مو رویش موهای جدیدشون ترجیح میدن با توجه به محل کاشت مو، موهای طبیعی و قدیمی خودشون رو روی موهای کاشته شده بیارن تا اون ها فعلا دید نداشته باشن.

بعضی ها هم تا فرصت پیدا میکنن که موهاشونو کوتاه کنن، سریع میرن دنبال کچل کردن و کوتاهی خیلی زیاد تا تغییر بین موهای تازه کاشت شده با موهای طبیعی خودشون مشخص نشه.


همه ی این چزایی که گفتیم بعد از کاشت مو ممکنه! کوتاه کردن و حالت دادن موها و آرایش اون ها مثل یه موی طبیعی برایتون فراهم میشه اما حتما حتما باید حواستون باشه که یک؛ موهاتون جون بگیرن.

دو؛ زخم های سرتون و دلمه هایی که بخاطر اونا به وجود اومده زود خوب بشن . سه؛ حتما پزشک متخصصتون در جریان کارایی که میخواید بعد از کاشت مو انجام بدید باشه.
یکی دیگه از تصمیم هایی که معمولا بعد از کاشت مو به جز کوتاهی مو بعد از کاشت مو، گرفته میشه، استفاده از کلاهه!


بله! بعد از کاشت مو هم میشه از کلاه ها استفاده کرد ولی به شرط ها و شروط ها! ببینید وقتی که شما موهاتون رو کاشتید واقعا نیازه که پوست سرتون در برابر آفتاب محافظت بشه اما نه به قیمت از بین رفتن تمام ریشه های کاشته شده ی جدید.

ادامه نکات کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو:

ادامه نکات کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو

اوایل کاشت و معمولا یک الی دو هفته بعد از کاشت اصلا از کلاه استفاده نکنین. چون پوست سرتون آسیب دیده، ملتهب و زخمی هست و گذاشتن کلاه باعث میشه که شرایط پوست سرتون فقط بدتر بشه.

بعد از اینکه التهاب پوست سرتون خوابید و زخم هاش تا یه جایی خوب شد، می تونید از کلاه استفاده کنید. اما بازم باید حواستون باشه که کلاه باید سبک باشه و گشاد؛ تا فشار زیادی روی ریشه ها و پوست سرتون وارد نشه. پس تا جایی که راه داره به هیچ وجه از کلاه های کشی و پنبه ای استفاده نکنید تا سرتون داغ نشه.


نکته مهم دیگه که مربوط به کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو و آرایش میشه، رنگ کردن موهاست. این اتفاق بیشتر در خانم ها اتفاق میفته تا آقایون. معمولا پیشنهاد میشه تا جایی که امکانش هست موهاتون رو تا زمانی که موهای کاشته تثبیت نشدن، رنگ نکنید.

خودتون میدونید که رنگ ها پایه ی شیمیایی دارن و ممکن تاثیر منفی روی روند کاشت موهاتون بزارن. همینطور گاهی اوقات پیش میاد که موهای جدید به رنگ حساسیت نشون میدن و میریزن. پس نتیجه میگیریم که یه رنگ ساده ارزش اینو نداره که موهاتون و همه ی زحمت و هزینه ای که براش خرج کردین به فنا بره!


خلاصه ی مقاله


خوب! فکر میکنم هر چیزی که درباره ی کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو و نکات مربوط به اون وجود داشت رو براتون توضیح دادیم. خلاصه ی مطلب این که کاشتن مو یکی از مهم ترین راه ها برای به دست آوردن و بازیابی کردن موهاییه که از دست رفتن. معمولا هم به نسبت هزینه مالی و زمانی زیادی داره تا به نتیجه برسه.

جدای همه ی این هزینه ها چیزی که توی نتیجه بخش بودن کاشت مو تاثیر صد در صد داره، مراقبت های بعد از کاشت مو هست.

سعی کنید که تمامی کارهایی که در زمینه ی مراقبت های مو بعد از کاشت مو بهتون گفته میشه رو مو به مو و با دقت تمام انجام بدید و تا جایی که امکان داره از کارهایی که باعث میشه موهاتون بریزه و تلاشتون بی نتیجه بمونه پرهیز کنید. در کنار این نکته ها سعی کنید قدم اولتون رو برای کاشت موهاتون، درست بردارید.

یعنی کلینیک و دکتر متخصص و خوبی رو برای انجام کار کاشت موهاتون انتخاب کنید تا مراقبت و هزینه و وقتتون تباه نشه.

در نهایت عمل کاشت مو، عمل هزینه بر، زمانبر و تخصصی هست؛ سعی کنید که متعهدانه و پیگیرانه پشت تصمیمتون وایسین تا بتونید اون نتیجه ای که لیاقتتونه و دلتون همیشه میخواست رو بگیرید و لذت ببرید.

امیدواریم که مطالب ارائه شده تونسته باشه اطلاعات مفید و مورد نیازتون رو درباره ی کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو، در اختیارتون قرار بده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!