درمان جوش چرکی روی بینی | درمان جوش های چرکی و دردناک - های زیبا

درمان جوش چرکی روی بینی

0

درمان جوش چرکی روی بینی میتونه به روش های مختلفی انجام بشه. بستگی داره که جوش شما چقدر شدت داشته باشه و شما کدوم راه رو بخواید پیش بگیرین. از درمان های خونگی گرفته تا پماد و محلول. اما قبلش لازمه بدونین چرا جوش های چرکی رو بینی و اطراف بینی ایجاد میشن؟ این جوش ها علامت چیه ان

روش های خانگی درمان جوش چرکی روی بینی

روش های خانگی درمان جوش چرکی روی بینی

اولین روش پیشنهادی ما برای درمان جوش چرکی روی بینی روش خانگیه. این روش ممکنه دیر شما رو به نتیجه مطلوبتون برسونه اما طبیعی و در اکثر مواقع عارضه ای نداره. به جز اینها این روش نسبت به سایر روش ها هزینه کمتری رو شامل میشه. شما میتونین با تهیه ماسک این جوش ها رو کنترل کنین.

میتونین از مقداری جوش شیرین استفاده کنین و اون رو با کمی آب ترکیب کنین تا حالت خمیری داشته باشه بعد اون رو به مدت چند دقیقه روی بینی بزنید و در آخر با آب ولرم صورتتون رو بشورین. میتونین از ترکیب جو دو سر با آب لیمو و عسل یه ماسک گیاهی و طبیعی بسازین و اون رو روی بینی بزنین و بذارین تا جذب شه و بعد از چند دقیقه ماسک رواز روی بینی تون پاک کنین.

همچنین استفاده از آب سیب زمینی برای درمان جوش چرکی روی بینی خیلی موثره با حتی خمیر دندون هم میتونه به عنوان یه روش درمانی قرار بگیره. هر کدوم از این ماسک ها باید روزانه یک یا دو بار روی پوست بینی گذاشته بشن تا نتیجه بدن.

درمان سریع جوش چرکی روی بینی

اگر دنبال این هستین که خیلی سریع از شر جوش چرکی که روی بینی تون ظاهر شده خلاص بشین و به درمان جوش چرکی بپردازید میتونین از پمادها و کرم ها و محلول های مناسبی که برای درمان این جوش ها توصیه میشن استفاده کنین. البته توی روش های خونگی زدن یه کم سرکه سیب تو ناحیه جوش روی بینی میتونه توی کاهش و از بین بردن اون موثر باشه.

اما کرم ها و پمادهایی که برای درمان سریع جوش چرکی روی بینی میشه استفاده کرد شامل : پماد ترتینوئین، پماد یا محلول اریترومایسین و یا پماد کلیندامایسین هستن و یا کرم ضد جوش پانژل و درمالیفت و هیدرودرم و… میتونن برای از بین بردن سریع این جوش ها موثر بوده.

مطالب مرتبط : انواع جوش صورت و بدن

دلیل جوش دردناک روی بینی چیست؟

شاید برای شما پیش اومده که جوش چرکی روی پوست بینی اتون زده باشیدو یا حتی جوش سر سیاه برای درمان جوش سر سیاه کلیک کنید. اما این جوش علاوه بر ظاهر نازیباش دردناکم باشه. بطوری که نمیتونین بهش دست بزنین. اما دلیل جوش دردناک روی بینی چیه درمان جوش چرکی روی بینی به چه صورته؟

گفتیم که منافذ بینی عمیق اند بخاطر همین هم چربی رو زودتر بر روی پوست نشون میدن اگر که فعالیت غده های چربی زیاد بشه ممکنه جوش به شکل کیست هایی زیر پوست و نزدیکی غده های تولید کننده سبوم ایجاد بشه.

در این صورت التهاب و قرمزیش روی بینی خودنمایی میکنه و از درون دردناک و ملتهبه. برای درمان این جور جوش ها باید از پمادهای موثر و ضد جوش استفاده کرد تا این کیست ها تخلیه بشن. بعضی وقتا اگر که این کیست ها بزرگ باشن پزشک اون ها رو تخلیه میکنه.

درمان جوش های چرکی و دردناک

برای درمان جوش های چرکی و دردناک چندتا راه وجود داره. اولین راه همون درمان خونگی و ماسک های گیاهیه. راه دوم استفاده از پماد هاییه که آنتی باکتریالن مثل کلیندامایسین و اریترومایسین. اما اگر که جوش چرکی شما خیلی آزار دهنده باشه و درد زیادی داشته باشه در این صورت باید به پزشک متخصص مراجعه کنین.پزشک ها با روش های مختلفی جوش رو تخلیه می کنن و یا اینکه اگر عمیق باشه به اون کورتیکو استروئید تزریق میکنن.

علت قرمزی و جوش روی بینی

علت قرمزی و جوش روی بینی

گفتیم که منافذ روی بینی عمیق ترن به همین خاطر بیشتر چربی های غده های زیر پوستی رو بیرون میارن. و به همین خاطر بیشتر مستعد جوش ان. اما بعضی اوقات این جوش ها مستدام و آزاردهنده میشن و به شکل قرمزی روی سطح بینی رو میپوشونن. در این حالت بهتره علت اون ها رو بررسی کنین. پزشک های طب سنتی معتقدن که علت قرمزی و جوش روی بینی بخاطر مشکلات هورمونی و مشکلات سیستم گوارشه.

علت جوش زیر پوستی روی بینی

جوش های زیر پوستی یکی از انواع جوش ها هستند که راه به بیرون ندارن اما شما میتونین اون ها رو زیر پوستتون حس کنین و بیشتر مواقع هم دردناکن. علت جوش زیر پوستی روی بینی بیشتر بخاطر چربی این ناحیه اس. یعنی چربی سبوم که توسط غده های زیر پوست ترشح شده و باکتری و آلودگی پوست همه با هم زیر منافذ پوست جمع میشن و تشکیل این جوش های زیر پوستی روی بینیه.

درمان جوش اطراف بینی

گاهی اوقات بجز روی بینی قسمت های اطراف بینی هم جوش میزنن. برای درمان جوش اطراف بینی میتونین از روش هایی مثل ماسک گیاهی و یا کمپرس یخ استفاده کنین تا التهاب و قرمزی جوش ها کمتر بشه. اگر که این روش ها موثر نبود میتونین از پمادها و کرم های ضد جوش که حاوی مواد آنتی باکتریالن و یا توی ترکیبشون بنزوئیل پراکساید دارن استفاده کنین.

این روش ها در کنار روش ها پیشگیری از ابتلا به جوش مثل شست و شوی مدام صورت، استفاده از کرم های فاقد چربی، تغذیه مناسب و… میتونن موثر باشن.

جوش و دمل چرکی

جوش دمل چرکی یکی از معضلاتین که ممکنه برای خیلیا پیش بیان دمل چرکی در واقع یه جوش بزرگه که به خاطر تجمع باکتری ها توی غده چربی زیر پوست یا فولیکول مو ایجاد شده.

اولش به شکل یک ناحیه متورم و دردناک هستن تا اینکه بیرون میان و تخلیه میشن. علت هایی مثل تغذیه نامناسب و مصرف غذاهای پر کالری و چرب و یا قرار گرفتن در محیط آلوده و یا نشستن مدام صورت باعث ایجاد دمل چرکی میشن. برای درمان دمل های چرکی راه هایی وجود داره که در ادامه بررسی میکنیم.

بهترین روش درمان دمل چرکی

برای از بین بردن دمل های چرکی چندتا روش وجود داره. اول اینکه فراموش نکنین نباید این دمل ها رو بتروکونین بهتره که اجازه بدین خودشون تخلیه شن. راه های درمانی زیر میتونن بهترین روش درمان دمل چرکی باشن:

میتونین از یک کمپرس گرم استفاده کنین تا زمانی که دمل نرم بشه و آروم خودش تخلیه شه. 

استفاده از روش های خانگی برای درمان دمل چرکی مناسبه. مثل استفاده از زردچوبه. چون زردچوبه جز گیاهانیه که خاصیت آنتی باکتری دارن. مقداری زردچوبه رو با آب خمیر کنین و روی دمل بذارین. و یا ماسک عسل میتونه موثر باشه.

راه بعدی استفاده از پمادها و داروهای آنتی بیوتیکیه. مثل اریترومایسین و یا پماد کلیندامایسین. و همچنین میتونین از کرم های ضد جوشی که توی بازار برای دمل چرکی تجویز میشن استفاده کنین.

راه بعد مراجعه به پزشک برای برداشتن دمله. در صورتی که دملتون دردناکه و یا در ناحیه حساس وجود داره لازمه که به پزشک مراجعه کنین تا اون رو تخلیه کنه و یا برداره.

پماد برای جوش چرکی بدن

پماد برای جوش چرکی بدن

اغلب افرادی که پوست بدنشون چربه یا دچار اختلالات هورمونی شدن ممکنه دچار جوش های چرکی روی بدنشون بشن. برای از بین بردن این جوش ها میشه از پماد های مخصوص ضد جوش استفاده کرد. از اونجا که جوش های چرکی نتیجه تجمع باکتری ها هستن این پمادها باید خاصیت آنتی باکتریال داشته باشن.

پماد موپیروسین میتونه برای از بین بردن جوش های بدن موثر باشه. چرا که این پماد خاصیت آنتی بیوتیکی داره و باعث از بین رفتن باکتری های سطح پوست و داخل جوش ها میشه. پمادهای دیگه ای مثل تتراسایکیلین و هیدروکورتیزون هم جز پمادهایی هستن که باعث خشک شدن جوش ها و از بین رفتن اون ها روی سطح پوست میشن و میتونن پماد برای جوش چرکی بدن باشن.

بهترین روش برای از بین بردن عفونت صورت

عفونت پوست صورت ممکن به دلیل های مختلفی اتفاق بیفته. عفونت پوست صورت ممکنه ناشی از عوامل باکتریای یا ویروسی و یا قارچی باشه که هر کدوم از این ها راه درمان متفاوتی دارن. علائم این که بدونین پوست صورتتون دچار عفونت شده اینکه پوست دچار تاول و جوش زیاد میشه و در قسمت هایی از پوست صورت تیرگی به وجود میاد.

البته لازمه که شما به پزشک پوست مراجعه کنین و پزشک نظر بده که مشکلات پوست شما ناشی از عفونته یا نه. برای درمان عفونت ناشی ازباکتری معمولا آنتی بیوتیک تجویز می کنن ک حالا ممکنه خوراکی باشه یا موضعی. برای نوع قارچی هم معمولا از پماد و صابون و کرم های مناسب برای از بین بردن قارچ تجویز می کنن. نوع ویروسی هم که توی بیماری هایی مثل آبله مرغان و زونا دیده میشه داروهای مخصوص خودش رو داره.

جوش چرکی بزرگ روی ران

یکی از معضلات ایجاد جوش های چرکی بزرگ روی ران هستن که ممکنه دردناک باشن و زندگی فرد رو دچار اختلال کنن. ممکنه که حتی برخی از افراد از وجود چنین جوش هایی در کشاله رانشون احساس نگرانی کنن و بخوان بدونن دلیل این جوش ها چیه. البته که نگرانی وجود نداره.

این جوش ها هم بخاطر وجود باکتری ها و تجمع شون توی فولیکول مو ایجاد شدن. بعضی اوقات که شما لباس راحتی نمی پوشین باعث اختلال توی غده های فولیکول مو میشه این ماجرا ممکنه باعث بشه تا شما دچار جوش های چرکی توی ناحیه رانتون بشین.

البته اگر که این جوش ها همراه علائم دیگه ای مثل تب و یا تورم غده های لنفاوی باشن یا اینکه مکررا شما از این نوع جوش در کشاله رانتون دیدین باید حتما به پزشک مراجعه کنین تا سیستم ایمنی شما مورد بررسی قرار بگیره. اما در حالت کلی برای از بین رفتن این جوش ها به اون ها دست نزنید و اجازه بدین خودشون تخلیه شن.

اگر دردناکن میتونین از کمپرس های گرم استفاده کنین. یا درمان خانگی جوش ها رو پیش بگیرین. و مهم تر از همه اینکه لباس راحت بپوشین و بهداشت فردی رو رعایت کنین تا دوباره شاهد این جوش ها نباشین.

بدترین جوش های چرکی جهان

بدترین جوش های چرکی جهان

اگر که دچار جوش هستین و یا جوش بلوغ چهره اتون رو پوشونده نباید نگران باشین چرا که شما بدترین جوش های چرکی جهان رو ندارین و این جوش ها بخشی از سیکل زندگیتون هستن که به تدریج و با رعایت چند نکته از بین میرن. اما جالبه بدنین خیلی ها با جوش های خیلی بدتر از این ها مواجهه شدن پس نگران نباشید و توصیه های زیر و انجام بدین:

دست به جوشتون نزنین. اجازه بدین جوش خودش تخلیه شه. بخصوص ترکوندن جوش توی ناحیه سینوسی یعنی از بالای لب تا وسط ابروها خیلی خطرناکه.

تغذیه مناسب رو پیش بگیرین. مصرف غذاهای چرب رو کنار بگذارید و بیشتر از میوه ها و سبزیجات استفاده کنین.

بهداشت فردی رو رعایت کنین. سعی کنین هر روز دو بار صورتتون رو با مواد شوینده مناسب بشورین و از حوله شخصی برای خشک کردن صورت و بدنتون استفاده کنین.

ورزش کنین و به سلامتی بدن و روحتون اهمیت بدید.

خلاصه مقاله

جوش های چرکی نتیجه تجمع باکتری ها زیر پوست و داخل غده ای تولید کننده چربی یا فولیکول های مو هستن. اگر دنبال درمان جوش های چرکی روی بینی هستین میتونین از روش های مختلفی استفاده کنین. مثل روش های خونگی یا استفاده از پمادهای حاوی آنتی باکتریال و یا مراجعه به پزشک.

بستگی داره شرایط پوست و جوش های شما چه طور باشن. اما یکی از مشکلاتی که ممکنه برای پوست پیش بیاد دمل های چرکی هستن که اون ها هم بخاطر تجمع باکتری ها ایجاد میشن و دردناکن از بین بردن این دمل ها هم راه های مختلفی داره.

اما درکل هیچ گونه جوش چه کوچیک، چه دمل های چرکی نباید توی خونه تخلیه بشن. میشه با روشهای مختلف و بدون آسیب به پوست اون ها رو از بین برد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فقط تا ساعت 12 شب میتوانید رژیم لاغری 216 رو با تخفیف خریداری کنید!
دریافت رژیم
6 کیلو لاغری در سه هفته! فقط تصورش کن...
چه رژیمیه؟
Your offer is still here!