دارو و عوارض

قرص اسلیم کوئیک

چاقی و اضافه وزن یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از افراده. راه های مختلفی برای کاهش وزن پیشنهاد میشه. یکی از این راه ها استفاده از قرص و دارو های مختلفه. یکی از انواع این قرص ها قرص اسلیم کوئیک. در این مقاله به بررسی این قرص میپردازیم.

قرص اسلیم کوئیک

قرص اسلیم کوئیک


کاهش وزن تقریبا کار دشواریه. تعداد زیادی از افراد هم هستن که دوس دارن راه حل هایی پیدا کنن که دشواری این کار رو کم تر کنه و بتونن به وزن دلخواهشون برسن. روش های بسیار متنوعی برای کاهش وزن وجود داره که هر کدام مناسب یک سری افراد با بی ام ای خاصی هست. یکی از روش های پرطرفدار که معمولا در کنار رژیم غذایی و ورزش هم استفاده میشه مصرف دارو و قرص های لاغریه. یکی از انواع این قرص ها که در این مقاله بهش میپردازیم داروی اسلیم کوئیکه.


قرص اسلیم کوئیک کاملا گیاهیه. مواد سازنده این قرص شامل عصاره کرفسه که در کنارش از شوید و چای سبز هم استفاده میشه. همه این مواد مناسبه کاهش وزن و بهبود هضم در لوله گوارش هستن. گیاهانی که تشکیل دهنده این قرص هستن خواص گوناگونی دارن که باعث میشه برای کاهش وزن موثر باشن. در ادامه به بررسی برخی از این خواص میپردازیم.


کرفس : گیاه کرفس همیشه برای لاغری و کاهش وزن مورد توجه بوده. این گیاه حاوی آمینواسید و مواد فیبریه که باعث ایجاد سیری و کاهش اشتها میشن. کرفس حاوی ویتامین های C، K و A هست و کالری کمی داره. به همین دلیل یک گزینه خیلی مناسب برای کاهش وزنه.


چای سبز : چای سبز حاوی آنتی اکسیدانه و ماده ای به نام کاتچین داره که مانع از تجمع چربی در دیواره عروق میشه و از طرفی فشار خون رو هم پایین میاره. چای سبز یک ماده مناسب برای کاهش وزنه.
شوید : یکی از ویژگی های بارز شوید خاصیت چربی سوزیه که داره. همچنین موادی مانند آهن، فولات و منیزیم هم در شوید وجود دارن که کمبودهای تغذیه ای رو از بین میبرن.

برای مطالعه: آمپول لاغری ویکتوزا


اسلیم کوئیک چه فوایدی برای بدن داره؟

اسلیم کوئیک چه فوایدی برای بدن داره؟

شاید تمایل داشته باشین بدونین که این قرص چه فوایدی رو برای بدن میتونه داشته باشه. همانطور که گفتیم این قرص از کرفس تشکیل شده که فیبر زیادی داره. پس نتیجه میگیریم که میتونه اشتها فرد رو کم کنه. همچنین بعد از مصرف قرص اشتها فرد به شیرینیجات بسیار کم میشه. همچنین کمک میکنه که فعالیت های روزانه شما بازدهی بالاتری داشته باشه و چربی سوزی و متابولیسم بدن رو هم زیاد میکنه.

نکته بسیار مهم

زیبا سلام به هیچ عنوان توصیه نمیکنه که از قرص ها و داروهای شیمایی استفاده کنید بلکه رسالت ما در این مجموعه حفظ سلامت شماست و مقاله ها در زمینه قرص و ترکیبات دارویی و شیمیایی صرفا برای مطالعه و کسب اطلاعات شما در این سایت قرار گرفته اند.

آیا این قرص ،قرص خوبیه؟


قرص اسلیم کوئیک برای لاغری بسیار موثره و با اثرات گوناگونی که داره کمک میکنه تا فرد کاهش وزن پیدا کنه و لاغر بشه. در این بخش از مقاله ابتدا ویژگی های مثبت این قرص رو بررسی میکنیم و بعد به بررسی عوارض این قرص میپردازیم.
یکی از عواملی که مانع از ادامه رژیم غذایی میشه احساس گرسنگی مداومه. عصاره کرفس و شوید که در اسلیم کوئیک وجود داره باعث میشن که فرد کم تر احساس گرسنگی کنه.


مواد تشکیل دهنده این قرص به ویژه شوید به بالا بردن سوخت و ساز بدن کمک زیادی میکنن. وقتی سوخت و ساز بدن بالا میره و در کنارش فعالیت داشته باشیم روند کاهش وزن بهتر صورت میگیره و از بین رفتن چربی ها بازدهی بهتر و بیش تری داره. چای سبز کافئین داره که فعالیت نوراپی نفرین رو زیاد میکنه و از طرفی ماده ای به نام کاتچین داره که همه این ها باعث میشن متابولیسم و سوخت و ساز بدن زیاد بشه.


نوعی سندرم متابولیک وجود داره که سلول های بدن نسبت به انسولین مقاوم میشن و این موضوع باعث میشه چربی ها در بدن انباشته بشن. چای سبز میتونه این مقاومت به انسولین رو از بین بره. با توجه به این ویژگی هایی که اسلیم کوئیک داره میتونه از تجمع چربی دور شکم و ابتلا به دیابت جلوگیری کنه.

بیشتر بدانید: جلوگیری از ضعف هنگام لاغر شدن

اثر دیگر:

آیا این قرص ،قرص خوبیه؟


اثر دیگری که این قرص داره مربوط به کاهش فشار خونه. این قرص مانع از تجمع چربی ها در دیواره عروق میشه و به همین طریق میتونه از افزایش فشار خون هم جلوگیری کنه.


تمام داروهایی که در بازار وجود دارن در کنار اثرات مثبت و درمانی عوارضی هم با خود به همراه دارن. معمولا این عوارض در صورتی بروز میکنن که فرد دارو را طبق دستور درستی نخوره یا دوز بیش تر از استاندارد مصرف کنه. همچنین بعضی از این عوارض در صورتی بروز میکنن که فرد بیماری زمینه ای داشته باشه که با قرص همخوانی نداشته باشه. اسلیم کوئیک هم در کنار مزایای بسیاری که داره میتونه یک سری عوارض هم از خودش نشون بده که در ادامه بهشون اشاره میکنیم. این عوارض عبارتند از :


● حساس بودن معده یکی از عواملیه که میتونه باعث بروز عوارض بشه ؛
● اگر به مواد موجود در این قرص حساسیت دارین نباید از آن استفاده کنین چون باعث بروز عارضه در شما میشه ؛
● کسانی که از داروهای کاهنده فشار خون استفاده میکنن باید در استفاده از این قرص احتیاط کنن ؛
● بیمارانی که مشکلات انعقادی، کبدی و اختلالات اضطراب دارن برای مصرف از این قرص باید احتیاط کنن ؛
● کسانی که به گیاهانی مانند رازیانه، جعفری، زیره، قاصدک و هویج حساسیت دارن ممکنه نسبت به کرفس و شوید هم حساسیت داشته باشن. پس در زمان استفاده از این قرص به این نکات توجه کنین.

برای شمایی که به دنبال داشتن یک کلینیک با برنامه ریزی دقیق هستی نرم افزار کلینیک پوست با بهترین متدهای مدیریتی

اسلیم کوئیک چقدر لاغر میکنه ؟

اسلیم کوئیک چقدر لاغر میکنه ؟


یکی از دغدغه های افرادی که از داروهای لاغری استفاده میکنن اینه که این قرص چقدر در لاغری اثر داره. در این باره باید بگوییم که اگر قرص ها رو طبق دستور پزشک و دوزی که مشخص کرده استفاده کنین میتونین نتیجه مطلوبی بگیرین. استفاده از دوز کم تر ممکنه اثرگذاری مطلوب رو نداشته باشه و یا اگر بیش تر استفاده کنین عوارضی رو برای شما به همراه داره.


همچنین برای گرفتن نتیجه مثبت و مطلوب بهتره در کنار مصرف قرص رژیم غذایی مناسب رو رعایت کنیدن و حتما ورزش کنین و فعالیت بدنی داشته باشین. با فراهم کردن این شرایط روند کاهش وزن شما سریع تره و احتمال بازگشت وزن کم میشه.

قیمت قرص اسلیم کوئیک خارجی


قرص اسلیم کوئیک هم نمونه های ایرانی داره و هم خارجی. برای تعیین قیمت این قرص پارامترهای متفاوتی وجود داره. کشور و شرکت سازنده دارو دو فاکتور مهم برای تعیین قیمت دارو هستن. در رابطه با اسلیم کوئیک هم بسته به کشور سازنده و شرکتی که دارو رو تولید کرده قیمت ها متفاوته و نمیشه یک قیمت مشخص رو برای این قرص تعیین کرد.

مصرف اسلیم کوئیک در دوران شیردهی

مصرف اسلیم کوئیک در دوران شیردهی


در این قسمت از مقاله میخوایم بررسی کنیم که آیا مصرف قرص اسلیم کوئیک در دوران بارداری و شیردهی مانعی داره یا نه؟ ابتدا طریقه مصرف این قرص رو بررسی میکنیم و بعد به مصرف آن در دوران شیردهی و بارداری میپردازیم.


قرص اسلیم کوئیک باید با توجه به نیاز فرد مصرف بشه. اما روش مرسوم استفاده آن به این صورته که باید روزی سه عدد قرص خورد و هر قرص رو نیم ساعت قبل از وعده غذایی مصرف کرد. افراد میتونن با توجه به نیازشون به جای سه قرص از دو قرص استفاده کنن. یا اینکه به جای یک قرص در هر وعده دو قرص در هر وعده بخورند. سه ماه مصرف قرص رو ادامه بدین اگر نتیجه ای نگرفتین دوباره به پزشکتون مراجعه کنین و از او مشورت بگیرین.

توصیه میشه مادران اسلیم کوئیک رو در دوران بارداری استفاده نکنن. در دوران بارداری مواد از طریق جفت و بند ناف از مادر به جنین منتقل میشن. داروها هم میتونن از این طریق به بدن جنین وارد بشن. داروهایی که روی فشار خون اثر میذارن به جنین آسیب میزنن به همین دلیل بهتره در دوران بارداری از این قرص استفاده نشه.


ترکیباتی که در اسلیم کوئیک وجود داره برای رشد نوزاد مناسب نیست به همین دلیل در دوران شیردهی نباید از این دارو استفاده کرد.

اسلیم کوییک و ریزش مو

اسلیم کوییک و ریزش مو


در زمان استفاده از قرص های لاغری و گرفتن رژیم برای کاهش وزن موضوعی که باید مورد نظر قرار بگیره حفظ مواد مغذی در بدنه. گاهی اوقات این شرایط باعث میشه مواد مغذی و عناصری که در بدن هستن کاهش پیدا کنن که شایع ترین عارضه ای که در اثر این شرایط به وجود میاد ریزش موست.

در اثر مصرف قرص اسلیم کوئیک هم ممکنه مواد مغذی کم بشن و ریزش مو بروز پیدا کنه. به همین دلیل حتما باید مواد خوراکی مصرف کنین که سرشار از این مواد هستن. میتونین در کنار مصرف این قرص از مکمل های تقویتی هم استفاده کنین.


اسلیم کوئیک و تیروئید :


یکی از دغدغه های دیگری که وجود داره تاثیر این قرص روی غده تیروئیده. تحقیقات و آزمایشات مختلفی در این زمینه انجام شده که نشان میدن اسلیم کوئیک برای تیروئید افرادی که سالم هستن اثری نداره و میتونن از این دارو استفاده کنن.
اما برای افرادی که هیپوتیروئیدیسم ( کم کاری غده تیروئید ) یا هیپرتیروئیدیسم ( پرکاری غده تیروئید ) دارن نباید این قرص تجویز بشه. کرفس و شوید که اجزای سازنده این قرص هستن روی غده تیروئید که مشکل داشته باشه اثر بدی دارن.


قرص اسلیم کوئیک بهتره یا اسلیم مکس :

قرص اسلیم کوئیک بهتره یا اسلیم مکس :


همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم روش های بسیار متنوعی برای لاغری وجود داره و یکی از این راه ها استفاده از قرص های لاغریه. انواع مختلفی از قرص های لاغری وجود داره در این بخش قرص اسلیم مکس و اسلیم کوئیک رو با هم مقایسه میکنیم.
از نظر مواد سازنده این دو قرص هر دو کاملا گیاهی هستن اما گیاهان سازندشون با هم فرق داره. اسلیم کوئیک از کرفس، شوید و چای سبز تشکیل شده در حالیکه که اسلیم مکس از دانه گشنیز، رازیانه، عصاره چای سبز و کاسنی تشکیل شده.


اگر این دو قرص را بخواهیم از نظر مزایا با هم مقایسه کنیم مشترکات زیادی با هم دارن. هردو باعث میشن اشتها فرد کم بشه و سوخت و ساز بدن زیاد بشه. همچنین خاصیت ضداکسیدانی و تنظیم کردن هضم مواد غذایی در هر دو قرص دیده میشه و از این نظر مزایای بسیار مشابهی دارن.


از نظر روش مصرف با هم متفاوت هستن. اسلیم کوئیک رو روزانه سه قرص نیم ساعت قبل وعده غذایی مصرف میکنیم. اما اسلیم مکس به این صورت مصرف میشه که دو عدد کپسول رو یک ساعت قبل از ناهار و دو عدد کپسول دیگر رو دو عدد قبل از شام مصرف میکنیم.


هر دو دارو را در زمانی که به مواد سازنده آن ها حساسیت دارین نباید مصرف کنین.
به طور کلی برای اینکه بدونین کدوم نوع قرص برای شما مناسب تره باید به پزشک مراجعه کنین تا او با توجه به شرایطی که دارین قرص مناسب رو برای شما تجویز کنه.


خلاصه نکات مقاله :


افراد زیادی هستن که از اضافه وزن خود در عذابن و تمایل دارن کاهش وزن پیدا کنن. چون این اضافه وزن و چاقی میتونه عوارض مختلف و بیماری های گوناگونی رو برای آن ها به وجود بیاره. راه حل های بسیار متنوعی برای کاهش وزن وجود داره. یکی از پرطرفدارترین روش های که برای کاهش وزن وجود داره استفاده از داروهای لاغریه.

انواع بسیار زیادی از این داروها وجود داره که هر کدام ویژگی های خاص خود و اثر گذاری مخصوص خود رو دارن. یکی از انواع این قرص ها قرص اسلیم کوئیکه. این قرص کاملا گیاهیه و از عصاره کرفس، شوید و چای سبز تشکیل شده. کنار هم قرار گرفتن این مواد باعث شده این قرص برای کاهش اشتها، افزایش سوخت و ساز بدن و متابولیسم چربی ها موثر باشه.


این قرص مثل تمام قرص های دیگری که دربازار وجود داره در بعضی شرایط میتونه عوارضی رو به دنبال داشته باشه. مثلا در افرادی که به مواد سازنده این قرص حساسیت دارن این عوارض دیده میشه. یا کسانی که بیماری های انعقاد خون و کلیوی دارن نباید از این قرص استفاده کنن.


روش مصرف قرص هم بستگی به نیز افراد داره و پزشک باید مشخص کنه هر کس چه دوزی از دارو رو استفاده کنه. به طور معمول این قرص باید سه بار در روز نیم ساعت قبل از وعده های غذایی مصرف بشه. در هر وعده مصرف دارو استفاده از یک عدد قرص کافیه. اگر بعد از سه ماه از مصرف دارو نتیجه نگرفتین حتما این موضوع رو به اطلاع پزشک خود برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا